Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kdsz
Trener

Re: Żużlowe różności

#18551 Postautor: kdsz » 12 lutego 2024, o 15:20

truskawa pisze:Co do cen za karnety. Są u nas najdroższe w Polsce ale jak dla mnie wciąż śmiesznie niskie.

Dla Ciebie może jest tanio, ale pan Leszek Tillinger walczy, żeby było jeszcze taniej. Wzruszył go los uciskanego lubelskiego kibica i chce z tym nieludzkim uciskiem walczyć. Na razie stosuje nacisk za pomocą wypowiedzi medialnych, ale kto wie jakie jeszcze działa w przyszłości wytoczy by nas uszczęśliwić. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem oczarowany.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Perez
Trener

#18552 Postautor: Perez » 12 lutego 2024, o 15:52

Tylko ze u nas Kępa już nigdy nie zrobi składu z jednym zawodnikiem za dużo. Nie ma to sensu, nie u nas

KDSZ to dla Ciebie :)
https://youtu.be/t5sXKcadKJc?feature=shared
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Ge(L)o
Trener

#18553 Postautor: Ge(L)o » 12 lutego 2024, o 21:10

Dla mnie post truskawy to jak na razie post roku. Zgoda w całej rozciągłości. 450 zł za siedem meczów mistrza Polski, w składzie z mistrzem świata i wieloma innymi wspaniałymi zawodnikami w najlepszej lidze świata, to jak darmo. 800-1200 zł byłoby bardziej adekwatnie. Jeszcze biorąc pod uwagę skumulowaną z paru lat kosmiczną inflację to za te karnety opłata jest symboliczna.

Haron90
Senior

#18554 Postautor: Haron90 » 12 lutego 2024, o 23:12

Może to ten bojkot ligi. Oddamy karnety za bezcen aby Motor wyszedł na pazernego ;-). Logika wszystkich ujadaczy by się zgadzała.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski

#18555 Postautor: Gelo » 13 lutego 2024, o 08:13

No jednak nie - 450 zł za miejsce stojące z wyprawą na pół dnia, z kłótniami z patologią streczującą cały sektor, z kolejką do śmierdzącego kibla z zaszczaną podłogą, z kolejką po napój piwopodobny gdzie traci się jedną czwartą meczu, bo przepoceni panowie pobierają po dwa nosidełka każdy, z niemożnością chodzenia po schodach na swoje miejsce i finalnie z piwem na plecach - to jednak dużo. Ja rozumiem, że mistrz Polski z mistrzem świata w składzie na małym stadionie musi kosztować - ale jednak bez przesady.

Awatar użytkownika
papi
Trener

#18556 Postautor: papi » 13 lutego 2024, o 08:20

Pół dnia ze wszystkimi rozrywkami (co prawda gastronomii nie ma w cenie) musi kosztować, w Lesznie spędzają na stadionie połowę tego, to i karnety tańsze.

No i z tymi nosidełkami nieprawda, pod koniec sezonu nie mieli w ogole :) Nie wiem czy to jakiś sabotaż czy polityka antyalkoholowa dotarła na Zygmuntowskie
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2024, o 08:20 przez papi, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarek
Trener

#18557 Postautor: Czarek » 13 lutego 2024, o 08:20

Gelo pisze:No jednak nie - 450 zł za miejsce stojące z wyprawą na pół dnia, z kłótniami z patologią streczującą cały sektor, z kolejką do śmierdzącego kibla z zaszczaną podłogą, z kolejką po napój piwopodobny gdzie traci się jedną czwartą meczu, bo przepoceni panowie pobierają po dwa nosidełka każdy, z niemożnością chodzenia po schodach na swoje miejsce i finalnie z piwem na plecach - to jednak dużo. Ja rozumiem, że mistrz Polski z mistrzem świata w składzie na małym stadionie musi kosztować - ale jednak bez przesady.

Dodałbym piejącego spikera i plagę palaczy na trybunach. Faktycznie sporo przepłacamy za taki komfort.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski

#18558 Postautor: Gelo » 13 lutego 2024, o 08:24

papi pisze:Pół dnia ze wszystkimi rozrywkami (co prawda gastronomii nie ma w cenie) musi kosztować, w Lesznie spędzają na stadionie połowę tego, to i karnety tańsze.

No i z tymi nosidełkami nieprawda, pod koniec sezonu nie mieli w ogole :) Nie wiem czy to jakiś sabotaż czy polityka antyalkoholowa dotarła na Zygmuntowskie

No właśnie - słowo klucz - koniec sezonu - bez karnetów. A karnet obowiązuje na rundę zasadniczą, gdzie większość przypada na wiosenne i letnie miesiące. Także nosidełka będą - na szczęście już beze mnie.

Flagg
Trener

#18559 Postautor: Flagg » 13 lutego 2024, o 08:37

Przeciez to nie są podatki. Nie ma obowiązku kupna. A skoro ludzie kupują, to znaczy, ze pomimo tych wszystkich niedogodności, towar jest porządany, wiec i cena idzie w górę. Normalna praktyka biznesowa. Za covida był gigantyczny problem z półprzewodnikami i mająca wtedy swoja premierę konsola PS5 była bardzo trudna do zdobycia. Co robiły sklepy? Nie mogłby sprzedawać samej konsoli po zawyżonej cenie, bo Sony się na to nie zgadzało, wiec robili tzw. bundle. Do samej konsoli dodawali jakieś pierdoły typu extra pad, 1-2 gry i inne akcesoria i sprzedawały to po 3-4 tysiące, gdzie wartość takie zestawu była o kilkaset złotych niższa. I ludzie to kupowali. Ba! Kupowali konsole z drugiej ręki za 4/5 tysiecy.

Podobna sytuacja z kartami graficznymi za czasów świetności kryptowalut. Ich ceny poszły do wręcz chorym rozmiarów. Przebitki w sklepach (jeśli w ogóle mogłeś jakąkolwiek dostać) szły wręcz w setki procent. I to schodziło na pniu. Co wiecej, ludzie kupowali gotowe zestawy komputerowe tylko i wyłącznie po to, żeby dostać karty graficzne, które były w nich montowane, srogo oczywiście przepłacając.

Analogicznie tutaj. Liczba dostępnego towaru jest ograniczona. Towar schodzi momentalnie. Wiec sprzedawca winduje ceny :) Tillinger dobrze wie, ze tak to działą

Ja sam z karnetu w tym roku zrezygnowałem, bo uznałem, że cena jest nieadekwatna do proponowanej usługi. Ale każdy sam liczy swoje pieniądze i jak widać wciąż jest masa ludzi w Lublinie, którzy są gotowi wydać takie kwoty na karnet. I dobrze dla nich. Ich pieniądze - ich decyzja. W momencie gdy ludzie uznają, że cena jest zbyt wysoka i odbije się to na wynikach sprzedaży, to klub bedzie zmuszony ją obniżyć.

Zresztą mam wrażenie, że nie będzie aż takiego problemu dostać sie na pojedyncze mecze rundy zasadniczej, jeśli ktoś będzie chciał. Już w zeszłym sezonie właściwie bez zadnego problemu mozna było z drugiej ręki kupić bilet/wejście na karnet na niemal każdy mecz RZ. Po necie latało tego cała masa. Po normalnych cenach. A z każdym sezonem dominacji będzie się to tylko pogłębiąc. Po prostu coraz mniej ludzi ma ochotę siedziec te kilka godzin na stadionie, żeby zobaczyć mecz, w którym wynik jest praktycznie znany juz przed jego rozpoczęciem. Część ludzi rezygnuje kompletnie z kupna karnetu, część kupuje go, żeby mięć, ot tak na wszelki wypadek. Będą chcieli pójść na mecz to pójdą, nie będą chcieli, to bez problemu odsprzedadzą wejście na pojedyncze spotkanie.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
kdsz
Trener

#18560 Postautor: kdsz » 13 lutego 2024, o 09:03

Ja świadomie zrezygnowałem z oglądania żużla przy Z5 już kilka lat temu. Wraz z wiekiem obniżył się mój prywatny poziom tolerancji dla warunków w jakich rozgrywane są spotkania. Najbardziej uwiera mnie w tyłek brak numerowanych miejsc. Nie mam zamiaru zajmować krzesełka 2h przed meczem. Oczywiście denerwuje mnie też masa innych rzeczy - nadkomplet widzów wpuszczanych na stadion, palacze, wędrówki ludów po piwo, jaskiniowcy wrzeszczący "uuuu wojna", apatyczni stewardzi i tak można by wymieniać. Nie ważne czy karnety są po 450 zł, czy za stówkę, ja wybieram mecz w TV, a żużel na żywo oglądam wyłącznie na innych stadionach.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

asid73

#18561 Postautor: asid73 » 13 lutego 2024, o 09:41

kdsz pisze:Ja świadomie zrezygnowałem z oglądania żużla przy Z5 już kilka lat temu. Wraz z wiekiem obniżył się mój prywatny poziom tolerancji dla warunków w jakich rozgrywane są spotkania. Najbardziej uwiera mnie w tyłek brak numerowanych miejsc. Nie mam zamiaru zajmować krzesełka 2h przed meczem. Oczywiście denerwuje mnie też masa innych rzeczy - nadkomplet widzów wpuszczanych na stadion, palacze, wędrówki ludów po piwo, jaskiniowcy wrzeszczący "uuuu wojna", apatyczni stewardzi i tak można by wymieniać. Nie ważne czy karnety są po 450 zł, czy za stówkę, ja wybieram mecz w TV, a żużel na żywo oglądam wyłącznie na innych stadionach.

Nic dodać, nic ująć, w sedno!

Awatar użytkownika
Cooper
Trener

#18562 Postautor: Cooper » 13 lutego 2024, o 09:42

Wszyscy zrezygnowali, to kto te karnety wykupuje :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

ezbeg
Zawodowiec

#18563 Postautor: ezbeg » 13 lutego 2024, o 10:26

Mafia, masoneria i rodziny zarządów SSP.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski

#18564 Postautor: Gelo » 13 lutego 2024, o 10:32

Przede wszystkim janusze zachłyśnięci sukcesem

Ge(L)o
Trener

#18565 Postautor: Ge(L)o » 13 lutego 2024, o 10:35

"Nowi", czyli ci co pojawili się na stadionie te 6 lat temu na fali sukcesu. Dla nich obecny Motor to jedyny klub, który znają "osobiście", więc prawdopodobnie jeszcze mocno się z nim utożsamiają. Dla nas starych motorowców lkżetowców i teżetewców sprawa wygląda nieco inaczej. Kiedyś zrobiłbym wszystko, żeby pójść na mecz. Nauka, impreza rodzinna, nic nie miało pierwszeństwa. Teraz z biegiem lat ten żużel jednak spowszedniał, a wraz z założeniem rodziny właściwie nie ma na niego czasu albo się po prostu nie chce iść cierpieć niewygody, kiedy telewizor blisko i piwko lepsze można dobrać. Gdyby warunki na stadionie byłyby cywilizowane, dałbym i 2 koła za karnet, żeby chodzić z młodym. A tak pojedziemy sobie na wycieczkę do Częstochowy, Torunia albo Wrocławia. W Lublinie pójdziemy na pierwszą ligę jeśli żużel przetrwa.

Flagg
Trener

#18566 Postautor: Flagg » 13 lutego 2024, o 11:01

Gelo pisze:Przede wszystkim janusze zachłyśnięci sukcesem
Niepotrzebnie generalizujesz. Na tym forum aktywnie udziela sie moze z 50 osób, może trochę wiecej, moze trochę mniej. I spora grupa również z forum karnety kupiła. A kibiców jest kilkanaście tysięcy. I nie wcale bym nie powiedział, że wiekszość to Janusze zachyśnięci skucesem. Oczywistym jest, że zwycięstwa zwiększają zainteresowanie. To jest normalne. Jakby tego zainteresowania nie było i "Janusze" nie kupowali biletów, to nie byłoby 5 spółek SSP, nie byłoby 3 milionów z miasta, nie byłoby medali i nie byłoby Zmarzlika z Kuberą. Bo dla 2 tysięcy ludzi na stadionie nikt by kasy nie wykładał. Myślę, że w takim np. Lesznie całkiem dobrze to rozumieją, bo po 4 latach sukcesów i znaczącym spadku frekwencji na stadionie nagle zaczęło brakować pieniędzy na te wszystkie gwiazdy. Sukces został zbudowany równiez dzięki kibicom sukcesu. Tak więc nie ma co psioczyć na tych, co na meczu pytają "którzy to nasi". Bo jak tych zabraknie, to możemy wrócić do czasów wycieczek do Opola i Rawicza. No chyba, że to Was bardziej rajcuje niz ogladanie Kubery czy Cierniaka :)
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

rumburaquee
Junior

#18567 Postautor: rumburaquee » 13 lutego 2024, o 11:04

Mnie też najbardziej wkurza brak numerowanych miejsc. Karnet jeden udało się kupić, na szczęście moja młodzież nie ciśnie za bardzo na mecze. Wolą pojechać na wyjazd i przy okazji coś zwiedzić. Tylko z biletami na wyjazd też robi się już mniej kolorowo.

Flagg
Trener

#18568 Postautor: Flagg » 13 lutego 2024, o 11:13

Numerowane miejsca to jedno, drugie to egzekucja ich przestrzegania. Na tym polu klub kompletnie sobie nie radził i to w czasach, gdy na stadionie były ograniczenia. Mi nie przeszkadza tłok, nie przeszkadzają mi palacze, bo to tej pory miałem tylko jakieś pojedyncze przypadki, zeby ktoś chuchał mi prosto w nos, piwa stadionowego praktycznie nie pijam. Ale najzwyczajniej w świecie nie chce mi sie siedziec 2 godziny na stadionie i patrzeć w niebo czekając na pierwszy bieg

ezbeg
Zawodowiec

#18569 Postautor: ezbeg » 13 lutego 2024, o 11:23

Dolicz jeszcze stanie 2 godziny w kolejce do bramy z czego ostatnie 30 minut to brak przestrzeni na jakikolwiek ruch.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener

#18570 Postautor: Cooper » 13 lutego 2024, o 11:24

Gelo pisze:Przede wszystkim janusze zachłyśnięci sukcesem

Etam, tacy owszem doszli (i to super, bo naprawdę fajnie widzieć tyle "młodzieży") ale starzy kibice zostali, poza tymi kilkoma co się obrazili ;)

Też się zgadzam absolutnie, że brak numerowanych miejsc to skandal. Jak już nie dało się zrobić ich na całym stadionie (sektor SE), to przynajmniej kilka sektorów można było zrobić numerowanych i dać tam nawet wyższą cenę.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec

#18571 Postautor: InDorka » 13 lutego 2024, o 11:30

nie przeszkadzają mi palacze

Nie muszą chuchać prosto w nos, aby to przeszkadzało.
Tak się składa, źe zawsze dym leci do góry, a nie w stronę trawy. Wystarczy siedzieć nad takim palaczem.
Nawet moje wachlowanie podkładką ńie daje niczego do myślenia.
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
kdsz
Trener

#18572 Postautor: kdsz » 13 lutego 2024, o 11:33

Myślę, że nikt nie ma pretensji do januszów, że kupują bilety/karnety :). Jedynym adresatem żali jest zarząd klubu, dla którego krzesełka w folii stretch i ludzie siedzący na schodach to nie są żadne problemy do rozwiązania. Nic nie zrobimy, bo stadion jest przestarzały. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? Cham się uprze i mu daj. Kup bilet i walcz o miejsce, a nie dupę zawracasz.

Awatar użytkownika
truskawa
Zawodowiec

#18573 Postautor: truskawa » 13 lutego 2024, o 12:37

Gelo pisze:No jednak nie - 450 zł za miejsce stojące z wyprawą na pół dnia, z kłótniami z patologią streczującą cały sektor, z kolejką do śmierdzącego kibla z zaszczaną podłogą, z kolejką po napój piwopodobny gdzie traci się jedną czwartą meczu, bo przepoceni panowie pobierają po dwa nosidełka każdy, z niemożnością chodzenia po schodach na swoje miejsce i finalnie z piwem na plecach - to jednak dużo. Ja rozumiem, że mistrz Polski z mistrzem świata w składzie na małym stadionie musi kosztować - ale jednak bez przesady.

Tylko że to nie jest karnet do klubu piwosza tylko wejściówka na wydarzenie sportowe więc w takim przypadku zaleca się po prostu obejrzenie meczu. Nie pijesz - nie chodzisz - nie stoisz w kolejce - nie sikasz.

Na marginesie mowa jest nie o jednym miejscu stojącym, tylko siedmiu miejscach na 7 różnych wydarzeniach
SPEEDWAY MOTOR LUBLIN

rumburaquee
Junior

#18574 Postautor: rumburaquee » 13 lutego 2024, o 13:38

Przy dzisiejszych zasadach PO to w dupiu bym miał ten karnet, głównie mnie przekonuje prawo pierwokupu na PO

Czarek
Trener

#18575 Postautor: Czarek » 13 lutego 2024, o 17:15

kdsz pisze:Myślę, że nikt nie ma pretensji do januszów, że kupują bilety/karnety :).

Ja mam. Jesteś głąbem, który nie rozumie co dzieje się na torze, spędzasz część meczu w kolejce po piwo, dmuchasz na innych dymem papierosowym to siedź na melinie i nie utrudniaj innym życia.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.