Bernard Kacperak nie żyje

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Mezzi
Szkółkowicz
Posty: 179
Wiek: 34
Rejestracja: 6 lipca 2005, o 15:06

Bernard Kacperak nie żyje

#1 Postautor: Mezzi » 24 sierpnia 2007, o 21:24

Zmarł Bernard Kacperak - zasłużony dla Włókniarza zawodnik i trener

W czwartek zmarł znakomity zawodnik i ceniony trener częstochowskiego Włókniarza. Miał 74 lata. Wiele z nich poświęcił klubowi z ul. Olsztyńskiej.

Bernard Kacperak to jedna z legend Włókniarza. W jego biało-zielonych barwach startował w latach 1953-70. W 1959 roku, jeżdżąc u boku m.in.: Stanisława Rurarza, Stefana Kwoczały, Zdzisława Jałowieckiego i Bronisława Idzikowskiego, sięgnął po pierwszy w historii klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Rok później był trzeci w IMP.

Po zakończeniu kariery żużlowca zajął się trenerką i także w tej dziedzinie odnosił sukcesy. To on poprowadził drużynę po drugie złoto (1974 r.), a później po kolejne medale.

Tak naprawdę Bernard Kacperak nie rozstał się z klubem nigdy. Ilekroć odwiedzaliśmy go w zakładzie przy ul. Warszawskiej, z radością i wielkimi emocjami wspominał lata spędzone w "rodzinie Włókniarza" . Nie tak dawno wzruszony odbierał jubileuszowe odznaczenia.

- To ogromna strata dla naszego środowiska - mówi prezes Włókniarza SA Marian Maślanka. - Odszedł człowiek otwarty, pełen optymizmu, który zawsze chętnie brał udział w klubowych spotkaniach. Pamiętam zawołanie z czasów jego kariery: "Kaper, nie daj się". I on się nie poddawał - ani w życiu, ani na torze.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Pokój jego duszy[*]
http://www.forum.isq.com.pl Internetowy Quiz Wiedzy o Żużlu. Dołącz do nas!