Szkółka

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Szkółka

#1 Postautor: go! » 21 czerwca 2005, o 09:06

Zakupiłem wczoraj tygodnik Lubelski Sport Express i muszę przyznać że lekko zaniepokoił mnie artykuł Krzysztofa Nowackiego pt. "Młodzież? Kogo ona obchodzi..."
Tekst jest dosyć długi, gorzki i nie będę go w całości przytaczał. Dość powiedzieć, że cierpkie wypowiedzi rodziców lubelskich szkółkowiczów każą spojrzeć nieco dalej w przyszłość naszego klubu niż tylko ten czy nawet przyszły sezon. W świetle słów Zdzisława Klimka - ojca Rafała wygląda na to że nie mają czego szukać w Lublinie i lojalnie uprzedzają o możliwości poszukiwań innego klubu, a skoro takie słowa pojawiają się oficjalnie w lubelskim tygodniku to chyba trzeba je traktować poważnie, a domysły kibiców i do niedawna mało prawdopodobnie brzmiące dywagacje odnośnie odejścia Rafała nabierają realnego kształtu. I nie był by problemem jeden czy dwóch rozgoryczony szkółkowicz, ale niebezpieczny kierunek obrany przez klub. Krótkowzroczna polityka obliczona na ekwiwalent za wyszkolenie może się okazać dużo za krótka i w ogólnym rozrachunku nie pokryć kosztów zakupu juniora już w przyszłym sezonie, nie mówiąc o latach kolejnych.
Załączam skromny fragment artykułu, a na prośbę mogę zeskanować i opublikować całość.
Pozdrawiam go!
Obrazek

Awatar użytkownika
Fork
Zawodowiec
Posty: 1217
Rejestracja: 13 marca 2005, o 11:40
Lokalizacja: Koziego Grodu

#2 Postautor: Fork » 21 czerwca 2005, o 09:15

No to ladnie :?
Pewnie Stachyra chce go miec w Rzeszowie :wink:
A i jak bys mogl zeskanowac dalsza czesc i umiescic na forum bylbym bardzo wdzieczny.
trening czyni mistrza.

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

#3 Postautor: go! » 21 czerwca 2005, o 09:22

na razie nie mam czasu. Ok. 11-ej wrzucę całość

Clyde
Posty: 140
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 08:59
Lokalizacja: Lubartów

#4 Postautor: Clyde » 21 czerwca 2005, o 09:55

Powstaje pytanie.
Czy to co powiedział ojciec szkółkowicza jest prawdą, czy jest to proba przestraszenia naszego klubu, żeby zaczął dbać o naszych młodzików?

Awatar użytkownika
czaszka
Junior
Posty: 397
Rejestracja: 30 kwietnia 2004, o 20:51
Lokalizacja: Lublin/Dublin

#5 Postautor: czaszka » 21 czerwca 2005, o 10:47

Clyde pisze:Powstaje pytanie.
Czy to co powiedział ojciec szkółkowicza jest prawdą, czy jest to proba przestraszenia naszego klubu, żeby zaczął dbać o naszych młodzików?


Niestety wydaje mi się że to pierwsze..W ogóle poraża mnie polityka kadrowa w tym sezonie :? Po co kontaktować w tym momencie juniora :?: :roll: W innym temacie ktoś wspomiał o Śmieji :lol: Nie prezentuje on wg mnie wyższego poziomu od Dominiczaka. I zamiast zaoszczędzić te pare tysięcy na dojazdy, jakieś kieszonkowe :wink: , nie wnikam w co jeszcze, dla kolejnego leszcza to chyba lepiej dać tą sumke na rozpadającą się szkółke. Tym bardziej że takie huczne były zapowiedzi działaczy o wspomaganiu najmłodszych. Ale co tam mamy większy budżet i możemy sobie sprowadzać juniorów ilu chcemy.. :wink: Bardzo krótkowzroczne to by było :? Mam nadzieje że nie bedzie nowego juniora z zewnątrz :!: Zresztą na Krosno i tak Krzyśki wystarczą żeby przywieść Prucnala :wink: :lol:

Pozdro.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

#6 Postautor: papi » 21 czerwca 2005, o 11:30

czytałem ten artykuł, pokazuje on to co sie naprawde dzieje w naszym klubie :x Rozumiem, że moglo nie być kasy na Karlssona i kilku innych, ale jak można nie inwestować w młodzież. Przed tym sezonem kazdy kibic chciał by w klubie zatrudniono Staszka i cały zeszłoroczny sklad - zawodnikow głównie z Lublina. Tymczasem okazuje sie, że szkółkowicze bez licencji mają propozycje z innych klubów. Któryś rodzic podał sume jaką wydał na karierę swojego syna - było to okolo 200.000 zł :!: A klubu nie stać na porządny sprzęt :?: W Rybniku mają 12, a u nas jak już są to takie pamiętające stan wojenny :x Wydaje mi sie, że rodzice tych zawodnikow będą robić co mogą, by oni zostali w Lublinie, a cały artykuł ma zastraszyć. I wierze, że tak sie stanie :!: Za tydzień ma być wywiad z Siwkiem, zobaczymy co powie, licze że po tym reportarzu coś się zmieni, bo jak nie to dni naszego klubu moga być policzone :x Brak kasy na nowych zawodnikow, olewanie szkłóki - to zmierza donikąd :evil:

Awatar użytkownika
kaczka
Posty: 57
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 18:55
Lokalizacja: my sie znamy?

#7 Postautor: kaczka » 21 czerwca 2005, o 11:59

Nie tak dawno Maciek Michaluk na treningu pokazał na co go stać, na tak "nienajlepszym" sprzęcie jaki posiada. Zaczął wygrywać biegi z Wroną i raz nawet z Klimkiem. Niestety nerwy i adrenalina robią swoje i zaliczył upadek... Co z tego że Pan Siwek go pochwalił. Może klub by mu pomógł w naprawie sprzętu, który od tamtego czasu nie spisuje się najlepiej...?
Co do odejść szkółkowiczów to nie chciałbym żeby TŻ stracił przyszłą kadrę, ale w gruncie rzeczy lepiej dla tych przyszłych zawodników było by, żeby jeździli w klubach gdzie mogą w 100% rozwijać swoją pasję i talent oraz mogą liczyć na pomoc klubu...
Moim zdanie TŻ powinien zrobić wszystko by zatrzymać szkółkowiczów u siebie, bo jak odejdą to będzie naprawdę nieciekawie...

rob7
Senior
Posty: 896
Rejestracja: 12 sierpnia 2004, o 17:35

#8 Postautor: rob7 » 21 czerwca 2005, o 12:11

problem szkolenia młodzieży tylko pozornie jest taki oczywisty, na prawdziwe szkolenie stać tylko b.bogate kluby ponieważ dopiero z dużej ilości kandydatów można chociaż nie koniecznie wyszkolić jakąś "perełkę" no i konieczna jest infrastruktura /mini tory/
no i skÄ…d na to braÅ› kasÄ™?
rozwiązanie pośrednie to takie jak jest u nas, klub zapewnia tor, metanol, trenera rodzice sprzęt jeśli chłopak będzie dobry podpisze kontrakt zawodowy i będzie zarabiał jeśli nie ryzyko rozłożone jest i na klub i na rodziców...
zauważcie ilu szkolonych w Lublinie kandydatów na żużlowców zrobiło karierę - kilku
a więc na pytanie czy łożyć kasę na profesjonalne szkolenie młodzieży czy na ligową drużynę która przyciąga kibiców odpowiedź jest trudna i niejednoznaczna

Awatar użytkownika
kaczka
Posty: 57
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 18:55
Lokalizacja: my sie znamy?

#9 Postautor: kaczka » 21 czerwca 2005, o 12:26

Musimy pamiętać, że zawodników trzeba wyszkolić...!

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

#10 Postautor: go! » 21 czerwca 2005, o 12:33

Daje linka do artykułu.
Wycięło mi jeden wiersz ale sie domyślicie o co chodzi :wink:

http://img230.echo.cx/img230/6163/3kopia9ta.jpg

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

#11 Postautor: papi » 21 czerwca 2005, o 12:40

rob7 pisze:a więc na pytanie czy łożyć kasę na profesjonalne szkolenie młodzieży czy na ligową drużynę która przyciąga kibiców odpowiedź jest trudna i niejednoznaczna

Nikt Lublinie nie wymaga mini torów (choć pomysł na pewno dobry :idea: ), ale w jakimś stopniu trzeba inwestować w młodzież. Zwróc uwagę, że Wrona ma sprzęt od Słabonia, zapewne ma kontrakt amatorski. więc kto kupił ten motor Krzyśkowi :?: Wiem, że trudno rozgraniczać jedno od drugiego, ale gdybym kupował motor od zawodnika z e-ligi i miałbym do wyboru dać go Wronie albo Rafalowi, ktory nie mając jeszcze licencji na każdym treningu wygrywa z Krzyśkiem bez większego problemu, to nie miałbym zadnych wątpliwości, który z nich bardziej na ten sprzęt zasługuje i komu bardziej sie przyda. Poza tym szkolenie mlodziezy rownież przeklada sie na widzów. Wspomnialem w innym temacie, że wychowankowie zawsze będą przyciągać kibiców na stadion. Swoim żużlowcom trzeba zapewnić godne warunki i ulatwić start do kariery, a nie oglądać się na rodziców, bo może sie okazać, że otrzymają pomoc od innego klubu, a nasz będzie spadał coraz niżej. 3 kluby zniknely z mapy w ostatnich latach, 2 kolejne balansują na krawędzi, myśle, ze narazie wystarczy 8)

Awatar użytkownika
Jinxsior
Junior
Posty: 365
Rejestracja: 17 lutego 2004, o 15:38
Lokalizacja: Swindon/Lublin
Kontakt:

#12 Postautor: Jinxsior » 21 czerwca 2005, o 12:55

Nic sie nie zmienia w tym klubie od dlugiego czasu.
W 96-97 roku kiedy kiedy jezdzilem w szkolce bylo to samo. Totalny syf.
W tamtych czasach klub dysponowal dwoma "motorkami" ktore "lepilismy" przed kazdym treningiem siodelko na tasme i wiekszosc rzeczy na tasme. Skladalo sie go dwa dni,przychodzil dzien treningu, na jazde czekalo 6-7 chlopakow, wyjezdza pierwszy na pierwszym wirazu klin i po treningu bo motorek nie nadaje sie do jazdy :lol: ehhh piekne czasy.
Brak sprzetu i srodkow powodowal ze tak wielu chlopakow przestalo jezdzic.Ci ktorzy zdali licencje cieniowalo w meczach bo ie milei czym jechac.
Marcin Nowoszynski, Jacek Adamczyk, Marcin Knap, Marcin Pawlowski, Jarek Cieslak oni wszyscy jezdzili by prawdopodobnie do dzis gdyby klub przeznaczyl na ich rozwoj pieniadze prawdopodobnie jezdzili by w naszym klubie lub innym.Do czego zmierzam.
Dzisiaj sa inne czasy, ale klub nie wyciaga wnioskow z bledow swoich poprzednikow, nie inwestuje sie w mlodzierz a to ona jest przyszloscia tego klubu, nie Jurek Mordel tylko Rafal Klimek i inni mlodzi.
Trzy lata temu do lublina przyjedzal Gorzow na mecz samymi juniorami i co??????? Efekt jest taki ze dzis to nie Rzeszow czy Ostrow jest na pierwszym miejscu tylko Gorzow ktory praktycznie jezdzie w krajowym.
Panie Siwek niech pan zacznie myslec na kllika lat do przodu i przyjmie system szkolenia mlodzierzy.
W przyszlym roku w skladzie na zajebistych furkach powini jechac sami mlodzicy z jednym seniorem i nic wiecej.
Chlopaki mlodzi sa bardziej ambitni niz te stare dupy.
Nie raz by sprawili mila niespodzianke a gdyby nie wychodzilo nikt nie mial by pretensji.
Obrazek
.GG..::2399959:...
...:speedway_jinx@wp.pl:..

K.A.M.I.L.
Zawodowiec
Posty: 1192
Rejestracja: 4 sierpnia 2004, o 17:25
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

#13 Postautor: K.A.M.I.L. » 21 czerwca 2005, o 12:56

Uważam za zbędne ściągać kolejnego juniora do klubu, ponieważ i tak nie będzie to żadna gwiazda, która zacznie przyzwoicie punktować. Tak jak napisał to ktoś wcześniej lepiej te pieniądze włożone w kolejnego słabego (nowego) juniora przeznaczyć na szkółkę. Również uważam za zbędne kupować silniki dla K.Wrony ponieważ lepiej zakoupiony sprzęt przeznaczyć na potrzeby szkółki. Jeżeli teraz klub oleje sobie szkółke i dalej będzie ona funkcjonować na dotychczasowych zasadach to możemy być pewni iż Maciek jak i Rafał przed samym zdaniem licencji przeniosą się do innego klubu. W takim przypadku chyba długo nie doczekalibyśmy się dobrego wychowanka naszego klubu.

Pozdrawiam
MOTOR LUBLIN

Siwek Patataj

#14 Postautor: Siwek Patataj » 21 czerwca 2005, o 13:14

...
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2005, o 06:55 przez Siwek Patataj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

#15 Postautor: Cooper » 21 czerwca 2005, o 13:20

Ku calej slusznosci zawartych w artykule opinii warto zauwazyc, ze artyklu jest calkowicie jednostronny i ze wszelkimi komentarzami, przynajmniej ja osobiscie, wole sie wstrzymac do momentu poznania opinii "drugiej strony".
Dodam tylko, ze uwazam slowa Polaka i Klimka za zwykle straszenie, przezciez jezlei Ci panowie sa "spelna" rozumu, to zdaja sobie sprawa, ze na innych torach niz lubelski, ich chlopcow beda robic jak chca takie Klimki wroclawskie, gorzowskie i inne. Traktuja swoich synow jakby byli Hlibami, albo przynajmniej Piaszczynskimi. A warto przypomniec, ze w zeszlym roku na trenigach Rafal Klimek przegrywal z Kacprem, ktory z kolei w lidze jak dotad nie pokazal nic (no, o Zetterstroemie pamietam).
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

K.A.M.I.L.
Zawodowiec
Posty: 1192
Rejestracja: 4 sierpnia 2004, o 17:25
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

#16 Postautor: K.A.M.I.L. » 21 czerwca 2005, o 13:31

Osobiscie jak nic się nie zmieni to zapewne tak będzie albo poprostu dadzą sobie spokój z tym sportem. Widzimy, że ten sezon powoli dla nas dobiega ku końcowi, więc działacze powinni zastanowic się co dalej. W głownej mierze powinni wspomóc szkółkę aby chłopaki nie poodchodzili od nas przed zdaniem licencji. Tak sobie myślałem jak mógłby wyglądać nasz skład w przyszłym sezonie i doszedłem do wniosku, że raczej o awans walczyć nie będziemy. Moja propozycja składu na przyszły rok:
9.Piszcz
10.Knapp
11.Richardson/Kylmaekorpi
12.Michaluk
13.Staszek
14.Klimek
15.Kępa
Rez. Jeleniewski, Wrona, Polak

Uważam iż ten skład nie byłby wcale taki drogi w utrzymaniu. Wystawiając trzech juniorów do skłau mielibyśmy ogrmony pożytek w przyszłości przykładem jest Stal Gorzów. Sądze, że ten skład nie byłby skazany na porażke w przyszłym sezonie, chłopaki swoją determinacją pokazliby, myśle kawałek dobrego speedwaya.

Pozdrawiam
MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

#17 Postautor: Cooper » 21 czerwca 2005, o 13:36

K.A.M.I.L. pisze:Moja propozycja składu na przyszły rok:
9.Piszcz
10.Knapp
11.Richardson/Kylmaekorpi
12.Michaluk
13.Staszek
14.Klimek
15.Kępa
Rez. Jeleniewski, Wrona, Polak



Hmm, no ciekawe, Jeleniewski rezerwowym Michaluka?
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Shack
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 10 sierpnia 2002, o 20:45
Lokalizacja: Lublin

#18 Postautor: Shack » 21 czerwca 2005, o 13:39

i niezastÄ…piony Krzycho defekt Wrona ;] pieknie ;]

Siwek Patataj

#19 Postautor: Siwek Patataj » 21 czerwca 2005, o 13:40

...
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2005, o 06:55 przez Siwek Patataj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

#20 Postautor: papi » 21 czerwca 2005, o 13:42

a gdzie Trumna i Szymon "kończe kariere" Bałabuch :?: :?: A z Maćkiem to faktycznie sie nie popisałeś, Jeleń to za zmiennika może robić, ale pod warunkiem, że wskoczy w miejsce Trumny czy ew. Staszka bo jak narazie to Maćkowi chyba jeszcze troche do Daniela brakuje :wink:

Awatar użytkownika
Fork
Zawodowiec
Posty: 1217
Rejestracja: 13 marca 2005, o 11:40
Lokalizacja: Koziego Grodu

#21 Postautor: Fork » 21 czerwca 2005, o 13:59

No zeczywiscie w szkolce sytuacja nie jest wysmienita :/

PS: Jezeli ojciec Rafala kupil mu busa (nawet Tomek Piszcz i Mariusz Frankow maja gorsze a co za tym idzie tansze :wink: ) nie bede podawal marki, ktory kosztuje conajmniej 3 dobre motory GM to ja wymiekam. Ciekawe po co mu takie auto ? jak zda licencje to mozna sie zastanawiac. A teraz motocykle stoja w klubie. A z tego co wiem Rafal nie jezdzi nigdzie za granice lub w Polsce na zawody. No ale to mnie rozbawilo jak jego tata wliczyl ze wydal na syna 230 000 lacznie z samochodem :) . To ja jestem ciekawy czy kazdy nasz zawodnik (senior) zostal wyposazony w busa ? Podam jeden moze marny, ale jest przyklad, K.Wrona na ZUKA a jest zawodikiem po licencji i juz w tym roku zaliczyl ok 8 imprez na terenir Polski. I jestem pewien ze klub nie zainwestowal zlotowki w ZADEN z samochodow naszych zawodnikow. A Klimek kupil Jakas "strzale" i teraz placze ze nie am kasy.
To tyle odemnie
trening czyni mistrza.

K.A.M.I.L.
Zawodowiec
Posty: 1192
Rejestracja: 4 sierpnia 2004, o 17:25
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

#22 Postautor: K.A.M.I.L. » 21 czerwca 2005, o 14:03

Hmm, no ciekawe, Jeleniewski rezerwowym Michaluka?


Fakt troche nie jasno sie wyraziłem. Chodzi mi o to, że gdyby był w przyszłym sezonie taki skład to oczywiście Daniel jeździłby w miejsce Maćka. Ale w meczach ze słabszymi rywalami na miejsce Richardsona/Kylmaekorpiego wskakiwałby Daniel, a w składzie równiez byłby Maciek, dając mu się objeżdżać w lidze. Jednak najważniejsze, aby po zdaniu przez tych chłopaków licencji jeździli w naszych barwach. Lecz klub musiałby postarać się o ich odpowiednie dosprzętowanie, aby mogli na równi ze sobą rywalizować o miejsce w składzie. Jak było widać na niedawnym treningu Maciek znakomicie wychodził spod taśmy był pierwszy jak później go mijał Rafał, który ma lepszy sprzęt, zaś K.Wrona, który posiada lepszy sprzęt od Maćka i ma większe doświadczenie dał się mu objechać dwa razy.

Pozdrawiam
MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
Smirnek
Senior
Posty: 565
Rejestracja: 7 października 2004, o 20:49
Lokalizacja: Czechów!
Kontakt:

#23 Postautor: Smirnek » 21 czerwca 2005, o 15:14

Lucki zapomniales o sponsorach, te reklamy na stadionie napewno nie wisza zeby bylo ladniej i zysk z tego jest poza tym kazdy bieg ma sponsora i tu nastepne pieniadze i jeszcze sponsor strategiczny - Sipma napewno tez jakies pieniadze daje.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

#24 Postautor: istred » 21 czerwca 2005, o 15:39

Kilka dni temu już wypowiadałem się na ten temat, ale się powtórze.
Przyszłością żużla jest młodzież i trzeba w nią inwestować. Większość klubów jeździ swoimi wychowankami, a sami zawodnicy chcą jeździć w miastach z których pochodzą; najlepszymi przykładami są Knapp czy Jędrzejak, ale też Piszcz, Staszek czy Franków.
Jak na szkółkę dalej będzie szła olewka to okaże się, że będziemy jeździć samymi odpadami, których żadne kluby nie będą chciały - już w tym sezonie tak miało być (Pawlikowski), a właściwie jest (juniorzy).
Rozwiązaniem takiej sytuacji, byłoby zrealizowanie w praktyce przedsezonowym założeń, a konkretnie postawienie na młodzież i profesjonalizacja klubu. Trzeba zapewnić skład, który zagwarantuje nam utrzymanie się w lidze (jedynie) i jechać młodzieżą jak najwięcej - wyjazdy, które tradycyjnie odpuszczamy.
Obawiam się tylko, że z obecnym zarządem, a może dokładniej Dyrektorem nie wiele z tego wyjdzie bo ma on zupełnie inną wizję przyszłości żużla ("pojedziemy siedmioma duńczykami")...

Co do samego artykułu to pewnie Klimek przesadził z ponad 200tys. ale faktem jest, że klub powinien zapewnić szkółce podstawowy sprzęt, a jak ktoś chce mieć tak jak Klimek najlepszy sprzęt to tutaj jest pole do popisu dla rodziców.

Minitor w Lublinie? Czy to jest rzeczywiście taki wielki wydatek? Myślę, że nie byłyby problemu dogadać się ze Sternikiem(?) odnośnie toru w Głusku. Dookoła ustawić zużyte opony, tak jak w Pawłowicach itp. Tylko do tego trzeba organizatora, a takiego w Lublinie niestety brak...

Pebas
Szkółkowicz
Posty: 233
Rejestracja: 19 maja 2005, o 13:56

#25 Postautor: Pebas » 21 czerwca 2005, o 15:44

Przeczytałem artykuł z zaciekawieniem. Żal tylko, że tak jest. Łatwo jest wszystkich i wszystko krytykować, ale nikt nie podał recepty jak ten problem rozwiązać. Artykuł jest zdecydowanie jednostronny i jego autor złamał podstawowe zasady, nie zachowując należetego obiektywizmu. Wszyscy już wskazali winnego takiej sytuacji, ale warto się zapytać kto zrobiłby coś innego dysponując takimi funduszami? Są dwa wyjścia. Albo postawić na młodzież i jeździć w drugiej lidze, albo zostawić tak jak jest, bo chyba na wszystko nie starcza. Każdy mówi, że jest źle bo nie ma pieniędzy na tych chłopaków. Takich mądrych było już paru. Mieli gotowe recepty, mieli pomysły, wiedzieli jak wychowankami wjechać do ekstraligi i w Lublinie stworzyć klub ekstraligowy. Jeden nawet wypowiada się w tym artykule, ale chyba zapomniał co zostawił po sobie i jak mu wyszło zarządzanie klubem.