Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#13951 Postautor: Kargolo » 23 lutego 2021, o 12:40

Czarek pisze:
maestro76 pisze:
Kargolo pisze:Tak jak już pisałem, tylko ogólnopolski bunt klubów sportowych różnych dyscyplin wraz z ich kibicami może powstrzymać to szaleństwo.
W innym wypadku te wydumane fale czeskie, afrykańskie, niedługo pewnie andaluzyjskie, sycylijskie i australijskie nigdy się nie skończą.


Ale jak sobie taki bunt wyobrażasz?
Masa firm pada,ludzie się buntuja i gowno z tego wynika.

Jak to nie wynika?! Wbrew obostrzeniom otworzono już ok. 20 tys. lokali gastronomicznych. Gadanie typu "nic się nie da zrobić, nic nie można zrobić" jest najgorsze, bo pogrąża nas w bezradności i usprawiedliwia tych, którzy powinni podjąć decyzję o otwarciu żużlowych stadionów.
https://www.fakt.pl/pieniadze/obostrzen ... li/86b2xwj

Dokładnie tak.
Można siedzieć na dupie i czekać na łaskę panów, ale to doprowadzi do upadku coraz większą ilość firm i klubów.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#13952 Postautor: Czarek » 23 lutego 2021, o 12:56

Presja na kluby i centralę, poparta wyrokami sądów, świadczących o nielegalności obostrzeń, to jedyna szansa na normalny sezon. Jeśli nikt nic nie zrobi to wciągną nas nosem. Poza tym współpraca z branżami, które otwierają się wbrew zakazom. Z jednej strony solidarne działanie, z drugiej szansa na kontynuowanie współpracy i np. pozyskanie nowych sponsorów.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Żużlowe różności

#13953 Postautor: Kshyhu » 23 lutego 2021, o 12:58

Naprawdę myślicie, że Ekstraliga, sygnowana logo PGE (spółka skarbu państwa), postawi się miłościwie nam panującym i pójdzie do sądu udowadniać, że obostrzenia są nielegalne?
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#13954 Postautor: Kargolo » 23 lutego 2021, o 13:10

Kshyhu pisze:Naprawdę myślicie, że Ekstraliga, sygnowana logo PGE (spółka skarbu państwa), postawi się miłościwie nam panującym i pójdzie do sądu udowadniać, że obostrzenia są nielegalne?

Absolutnie nie myślimy, że PGE Ekstraliga czy PZM podejmą takie kroki.
Dlatego muszą działać najbardziej zainteresowani i pokrzywdzeni, czyli same kluby i ich kibice.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13955 Postautor: istred » 24 lutego 2021, o 09:55

Ale zdajesz sobie sprawę, że żeby zorganizować imprezę masową to trzeba uzyskać zezwolenie? Do wniosku trzeba uzyskać opinie m.in. Policji i Sanepidu.
Za zorganizowanie imprezy bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna - kara pozbawienia wolności.

Także zamiast kozaczyć w necie to kibice powinni zająć się kibicowanie, a sprawy organizacyjne pozostawić klubom.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13956 Postautor: Ge(L)o » 24 lutego 2021, o 10:56

I z takim podejściem będziemy się bujać z "pandemią" do końca świata :mrgreen:

Ale żeby nie było, istred ma rację. To tylko świadczy o tym, jak bardzo jesteśmy zniewoleni.

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#13957 Postautor: Sledzio » 24 lutego 2021, o 11:25

Jak ośrodek kibicowski nie zbuntuje się, to jedynie zawody sportowe zobaczymy w telewizji. DRAMAT :oops: :oops:

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#13958 Postautor: Czarek » 24 lutego 2021, o 11:47

istred pisze:Ale zdajesz sobie sprawę, że żeby zorganizować imprezę masową to trzeba uzyskać zezwolenie? Do wniosku trzeba uzyskać opinie m.in. Policji i Sanepidu.

Wspaniale. Brak zgody Policji i Sanepidu, na podstawie covidowych rozporządzeń zostanie zaskarżony do sądu, który oczywiście wyda orzeczenie, że obostrzenia są bezprawne i możemy otwierać stadiony!
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13959 Postautor: istred » 24 lutego 2021, o 12:02

Myślę, że powinieneś się tymi rewelacjami podzielić z Kępą i innymi prezesami.
Może nawet ugrasz jakąś prowizję od biletów? Kluby otworzą stadiony, zarobią na kibicach. Kibice będą mogli obejrzeć żużelek na żywo, a na stadionach - w ramach podziękowania - będzie się niosło głośne "CZA-REK, CZA-REK". Wszyscy będą zadowoleni.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13960 Postautor: Gelo » 24 lutego 2021, o 13:03

Czarek pisze:
istred pisze:Ale zdajesz sobie sprawę, że żeby zorganizować imprezę masową to trzeba uzyskać zezwolenie? Do wniosku trzeba uzyskać opinie m.in. Policji i Sanepidu.

Wspaniale. Brak zgody Policji i Sanepidu, na podstawie covidowych rozporządzeń zostanie zaskarżony do sądu, który oczywiście wyda orzeczenie, że obostrzenia są bezprawne i możemy otwierać stadiony!

Rozumiem "gen wolności" ale zamiast nawoływać do buntu - nie lepiej po prostu przyjąć do wiadomości, że NIE WOLNO? Chciejstwo nie powinno odbierać zdrowego rozsądku. Był czas, żeby zrozumieć prostą zależność - im więcej zgromadzeń tym dłuższe obostrzenia. I nie jest istotne czy to jest komuś na rękę czy nie. Wszyscy cierpimy - jedni bardziej inni mniej. Ale posiadanie miejsca siedzącego na meczu żużlowym nie jest artykułem niezbędnym do życia. Obejdzie się - tym bardziej, że są transmisje, które są z każdym sezonem lepsze. Według mnie sensownym terminem na wpuszczenie ludzi na trybuny jest czerwiec - trzy tygodnie po Angolach.

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#13961 Postautor: ravajas » 24 lutego 2021, o 13:41

Gelo pisze:Rozumiem "gen wolności" ale (...) NIE WOLNO?
Czyli jednak nie rozumiesz. Dlaczego ktoś ma decydować, że NIE WOLNO i w ogóle rozstrzygać czy posiadanie miejsca siedzącego na stadionie jest czy nie jest artykułem niezbędnym do przeżycia? Na jakiej podstawie? Gelu, nie czujesz, że gotują wodę pod Tobą? Gelu... :(

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13962 Postautor: Gelo » 24 lutego 2021, o 14:09

Na takiej podstawie, że ktoś tu musi być mądry, skoro niewybawione i niewyskakane bydło rzuciło się na ulice a potem na stoki, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Tym "mądrym" musi być podmiot decyzyjny, bo trudno oczekiwać mądrości po rozwydrzonych, przeważnie pijanych gówniarzach. Ja też lubię sobie pojeździć na nartach, kocham pójść na stadion na żużel. Ale rozumiem, że NIE WOLNO i że jeżeli to ma skrócić męczarnie (nas wszystkich) - mogę z tego zrezygnować bez poczucia, że ktoś odgórnie dybie na moją wolność i decyduje za mnie co mam robić. Powiedzmy że zarzucam tym samym motłochowi brak poczucia stanu wyższej konieczności oraz egoizm.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#13963 Postautor: Czarek » 24 lutego 2021, o 15:16

Gelo pisze:Na takiej podstawie, że ktoś tu musi być mądry, skoro niewybawione i niewyskakane bydło rzuciło się na ulice a potem na stoki, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Tym "mądrym" musi być podmiot decyzyjny, bo trudno oczekiwać mądrości po rozwydrzonych, przeważnie pijanych gówniarzach. Ja też lubię sobie pojeździć na nartach, kocham pójść na stadion na żużel. Ale rozumiem, że NIE WOLNO i że jeżeli to ma skrócić męczarnie (nas wszystkich) - mogę z tego zrezygnować bez poczucia, że ktoś odgórnie dybie na moją wolność i decyduje za mnie co mam robić. Powiedzmy że zarzucam tym samym motłochowi brak poczucia stanu wyższej konieczności oraz egoizm.

Dlaczego nie wolno? Bo fanatycy organizują sobie państwo totalitarne przy pomocy bezprawnych rozporządzeń pod pretekstem wirusa, który nie zabija nawet 1% zarażonych?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13964 Postautor: Gelo » 24 lutego 2021, o 15:43

Nie wolno, bo wirus przenosi się z człowieka na człowieka. I nie mieszajmy do tego polityki. Wirus nie zna granic państwowych i naprawdę nie jesteśmy jedyną czarną wyspą pandemiczną na mapie świata. Dodatkowo mamy jedne z najluźniejszych obostrzeń w Europie. Więc zamiast anarchii warto przemęczyć się te kilka tygodni zachowując chociaż odrobinę zdrowego rozsądku.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7441
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Żużlowe różności

#13965 Postautor: Cooper » 24 lutego 2021, o 16:02

Czarek pisze:Presja na kluby i centralę, poparta wyrokami sądów, świadczących o nielegalności obostrzeń, to jedyna szansa na normalny sezon. Jeśli nikt nic nie zrobi to wciągną nas nosem. Poza tym współpraca z branżami, które otwierają się wbrew zakazom. Z jednej strony solidarne działanie, z drugiej szansa na kontynuowanie współpracy i np. pozyskanie nowych sponsorów.



Ale czy my w Polsce zawsze musimy sie napier*alac? Konfrontowac zamiast szukac kompromisu?

To kluby powinny pojsc po rozum do glowy i razem z liga i telewizja zdecydowac o przesunieciu sezonu na czerwiec. W kwietniu i maju rozegrac natomiast wszystkie IMPy, ZK, IME, MPPK, MDMP itd., oczywiscie bez kibicow (dla wielu z tych imprez zadna nowosc), natomiast ze swietna oprawa telewizyjna itd. Wyposzczeni kibice na pewno wlacza tv i poogladaja, ogladalnosc tych imprez bedzie najwieksza w historii (zaklad?), zawodnicy sie rozjezdza przed sezonem, kibice porownaja sily skladow, a kluby wejda w sezon rozeznane w potencjale i przygotowane, a potem zarobia troche na biletach. Nawet tory bedzie mozna lepiej przygotowac, a sedziowie pocwicza nowa procedure startowa.

Jakies minusy? Ja nie widze. Moze poza tym, ze zuzlem w tv rzadzi Majewski i pewnie nic z tego nie bedzie bo najlepsza liga na swiecie hehe yyy.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#13966 Postautor: Czarek » 24 lutego 2021, o 16:06

Gelo pisze:Nie wolno, bo wirus przenosi się z człowieka na człowieka. I nie mieszajmy do tego polityki. Wirus nie zna granic państwowych i naprawdę nie jesteśmy jedyną czarną wyspą pandemiczną na mapie świata. Dodatkowo mamy jedne z najluźniejszych obostrzeń w Europie. Więc zamiast anarchii warto przemęczyć się te kilka tygodni zachowując chociaż odrobinę zdrowego rozsądku.

Wirusy były i będą co wcale nie oznacza, że należy zniszczyć życie gospodarcze i sport. Poza tym teraz już wiemy, że obostrzenia kosztowały życie większej liczby ludzi niż ich brak.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13967 Postautor: Gelo » 24 lutego 2021, o 16:21

Pachnie mi tu oszołomstwem spod znaku Konfederacji :) To naprawdę nie jest tak że cały świat jest durny a Konfederacja jedyna mądra. To naprawdę nie jest tak, że Adolf Kaczyński pojechał do Wuhan, wykradł nietoperza z laboratorium i przywiózł do Polski żeby pod pretekstem pandemii zaprowadzić zamordyzm i popełnić gospodarcze sepuku.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#13968 Postautor: Czarek » 24 lutego 2021, o 16:48

Gelo pisze:Pachnie mi tu oszołomstwem spod znaku Konfederacji :) To naprawdę nie jest tak że cały świat jest durny a Konfederacja jedyna mądra. To naprawdę nie jest tak, że Adolf Kaczyński pojechał do Wuhan, wykradł nietoperza z laboratorium i przywiózł do Polski żeby pod pretekstem pandemii zaprowadzić zamordyzm i popełnić gospodarcze sepuku.

Trafiłeś jak Michelsen w środku sezonu z silnikiem. Masz przykład Kalifornii gdzie jest lockdown i Florydy gdzie go nie ma, a dane dot. zachorowalności pokazują, że ten drugi stan jest w lepszej sytuacji. Masz przecież Szwecję i Białoruś. Oszołomstwo to dzisiaj wiara w propagandę rządu i w skuteczność obostrzeń.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13969 Postautor: Gelo » 24 lutego 2021, o 17:29

Szwecja ma cztery razy mniej ludzi co Polska, zupełnie inny profil zagęszczenia. I z tego co kojarzę oni już wcześniej przeszli swój szczyt zgonów, minister zdrowia podał się do dymisji a premier przepraszał obywateli za złą politykę. W rzetelność statystyk białoruskich chyba nie wierzą nawet w przedszkolu. Serio trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym i niemądrym żeby kolportować brednie, że rząd ma jakiś ukryty cel w mordowaniu gospodarki. Już był taki poseł o nazwisku Dziambor który najgłośniej krzyczał żeby nie nosić masek, nie robić lockdownu, bo nie ma żadnej pandemii i wirusa. Pech chciał, że ten niestniejący wirus go dopadł tak że ledwo przeżył. Myślałem, że zmądrzeje. Zawiodłem się.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13970 Postautor: istred » 24 lutego 2021, o 18:36

Ale czy my w Polsce zawsze musimy sie napier*alac? Konfrontowac zamiast szukac kompromisu?

To kluby powinny pojsc po rozum do glowy i razem z liga i telewizja zdecydowac o przesunieciu sezonu na czerwiec. W kwietniu i maju rozegrac natomiast wszystkie IMPy, ZK, IME, MPPK, MDMP itd., oczywiscie bez kibicow (dla wielu z tych imprez zadna nowosc), natomiast ze swietna oprawa telewizyjna itd. Wyposzczeni kibice na pewno wlacza tv i poogladaja, ogladalnosc tych imprez bedzie najwieksza w historii (zaklad?), zawodnicy sie rozjezdza przed sezonem, kibice porownaja sily skladow, a kluby wejda w sezon rozeznane w potencjale i przygotowane, a potem zarobia troche na biletach. Nawet tory bedzie mozna lepiej przygotowac, a sedziowie pocwicza nowa procedure startowa.

Jakies minusy? Ja nie widze. Moze poza tym, ze zuzlem w tv rzadzi Majewski i pewnie nic z tego nie bedzie bo najlepsza liga na swiecie hehe yyy.

Bardzo rozsądna propozycja.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#13971 Postautor: Czarek » 24 lutego 2021, o 20:50

Gelo pisze:Szwecja ma cztery razy mniej ludzi co Polska, zupełnie inny profil zagęszczenia. I z tego co kojarzę oni już wcześniej przeszli swój szczyt zgonów, minister zdrowia podał się do dymisji a premier przepraszał obywateli za złą politykę. W rzetelność statystyk białoruskich chyba nie wierzą nawet w przedszkolu. Serio trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym i niemądrym żeby kolportować brednie, że rząd ma jakiś ukryty cel w mordowaniu gospodarki. Już był taki poseł o nazwisku Dziambor który najgłośniej krzyczał żeby nie nosić masek, nie robić lockdownu, bo nie ma żadnej pandemii i wirusa. Pech chciał, że ten niestniejący wirus go dopadł tak że ledwo przeżył. Myślałem, że zmądrzeje. Zawiodłem się.

Szwecja ma inny profil zagęszczenia i dlatego Szwedzi spotykają się w większym gronie niż Polacy i mniej im to szkodzi. :) Prześledź kolejny raz tekst do utworu "Mass Media" TSA. Znajdziesz coś między wierszami.

istred pisze:Myślę, że powinieneś się tymi rewelacjami podzielić z Kępą i innymi prezesami.
Może nawet ugrasz jakąś prowizję od biletów? Kluby otworzą stadiony, zarobią na kibicach. Kibice będą mogli obejrzeć żużelek na żywo, a na stadionach - w ramach podziękowania - będzie się niosło głośne "CZA-REK, CZA-REK". Wszyscy będą zadowoleni.

Oddaję ten pomysł za darmo. Kluby żużlowe mogłyby stać się sportową awangardą sprzeciwu wobec bezprawia. Zysk i reklama byłyby niesamowite. Dobry prawnik, strategia marketingowa i wypełnione stadiony żużlowe nie schodziłyby z czołówek mediów, nie tylko polskich.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13972 Postautor: Ge(L)o » 24 lutego 2021, o 22:22

Byłoby pięknie Czarku. Ale to zupełnie nierealne. Tak wynika z moich obserwacji otoczenia i ludzi. Mimo, że ludzie coraz częściej widzą i obśmiewają bezsens tego cyrku, to nie zbuntują się na taką miarę, jak Twoje scenariusze. Dopóki jest pełna micha i ciepła woda w kranie to jest ok, żużel do szczęścia jest im niepotrzebny (szczególnie, gdy można obejrzeć w telewizorku). Żyjemy po prostu w czasach zbyt dużego dobrobytu, w momencie jakiego nie było nigdy w historii świata. Wygoda i konformizm spowodują, że do czasów sprzed pandemii nie wrócimy (przynajmniej nie za sprawą masowego sprzeciwu ludzi na ulicach i stadionach).
Przepraszam za dygresję.
Szkoda żużla, po prostu. Dla mnie, na żużlu wychowanego, jak już całkiem padnie (co niechybnie nastąpi niedlugo), zostanie symbolem starego świata, który utraciliśmy rok temu.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13973 Postautor: Torsen » 24 lutego 2021, o 22:30

Cooper pisze:Ale czy my w Polsce zawsze musimy sie napier*alac? Konfrontowac zamiast szukac kompromisu?

Bo wtedy jest ZDRADA :shock:
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1689
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13974 Postautor: boxing » 24 lutego 2021, o 23:55

istred pisze:
Ale czy my w Polsce zawsze musimy sie napier*alac? Konfrontowac zamiast szukac kompromisu?

To kluby powinny pojsc po rozum do glowy i razem z liga i telewizja zdecydowac o przesunieciu sezonu na czerwiec. W kwietniu i maju rozegrac natomiast wszystkie IMPy, ZK, IME, MPPK, MDMP itd., oczywiscie bez kibicow (dla wielu z tych imprez zadna nowosc), natomiast ze swietna oprawa telewizyjna itd. Wyposzczeni kibice na pewno wlacza tv i poogladaja, ogladalnosc tych imprez bedzie najwieksza w historii (zaklad?), zawodnicy sie rozjezdza przed sezonem, kibice porownaja sily skladow, a kluby wejda w sezon rozeznane w potencjale i przygotowane, a potem zarobia troche na biletach. Nawet tory bedzie mozna lepiej przygotowac, a sedziowie pocwicza nowa procedure startowa.

Jakies minusy? Ja nie widze. Moze poza tym, ze zuzlem w tv rzadzi Majewski i pewnie nic z tego nie bedzie bo najlepsza liga na swiecie hehe yyy.

Bardzo rozsądna propozycja.

Mi też się podoba. Jednego terminu bym tylko nie zmieniał - pierwszego okienka transferowego :) A co do obostrzeń - może łatwiej byłoby je znieść, gdyby rządzące nami bydło je szanowało? Bo tu niestety lista coraz dłuższa: po Krzywoustym głoszącym koniec pandemii na tłumnych wiecach w powiatach, Pierwszym Gamoniu RP ściskającym się z wyborcami podczas zakupów na targowiskach, Pierwszym Kurduplu RP na zamkniętym cmentarzu, po Pierwszą Krystynę w zamkniętym hotelu co stał się ośrodkiem zdrowia czy Pierwszą Jadwigę z 6-letnimi "kadrowiczami od 5 minut" na stoku.
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13975 Postautor: Gelo » 25 lutego 2021, o 00:05

I ja za coś takiego dostałem bana... podwójne standardy?