Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Badzia
Szkółkowicz
Posty: 241
Rejestracja: 13 listopada 2019, o 23:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13451 Postautor: Badzia » 10 września 2020, o 11:54

Ten przepis bardzo nam komplikuje sytuacje. Cały czas brakuje nam armaty, a przy zawodniku u23 po prostu brakuje nam dla takowej miejsca w składzie. Mamy dogadanych dwóch dobrych/ bardzo dobrych stranieri, ale to nie są zawodnicy ze ścisłego topu. Wychodząc z tego co mamy:
1. G. Laguta
2. J. Hampel
3. M. Michelsen
4. Polak (Zengi?)
5. U23
6. W. Lampart
7. Junior

W miejsce brakującego Polaka zaryzykujmy z Grześkiem albo, no właśnie kto? Przemek Pawlicki? Nie ma się co łudzić, że przekonamy Zmarzlika, Janowskiego czy Dudka, wiec armaty Polaka tez nie będzie.
U23 - tutaj powrót Lambo byłby najlepszym wyjściem tylko pytanie czy będziemy wystarczająco zdeterminowani? Obstawiam, ze on w przyszłym roku będzie najbardziej przeplaconym zawodnikiem w lidze i mimo sympatii do nas może wyładować gdzieś indziej. Podsumowując, znów będziemy w czarnej w 15. biegu.

Zdecydowanie lepsza jest wersja, ze w składzie musi być dwóch Polaków, a jednym z nich może być u23. Mielibyśmy wtedy Hampela i Trofimowa (jestem przekonany, ze przy odpowiednim budżecie i zapleczu to jest gość na solidna druga linie) i wolne miejsce dla obcokrajowca, czyli brakującego ogniwa - lidera przez duże L.

CKM1946
Zawodowiec
Posty: 1312
Wiek: 30
Rejestracja: 25 września 2018, o 11:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Żużlowe różności

#13452 Postautor: CKM1946 » 10 września 2020, o 12:04

Ten przepis nie może wejść w życie. Jakiś klub podczas głosowania na pewno się nie zgodzi. Najbardziej bedą chcieli go przepchnąć na pewno w Lesznie i Wrocławiu ale innym nie będzie to pasować.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#13453 Postautor: RadeKas » 10 września 2020, o 12:05

Tak czy siak jakby to powiedział Łukasz Benz "we're in the ass".

Trzeba łowić w Lesznie. Kołodziej pewnie będzie tam do odstrzału, a to już jest postęp w stosunku do tego co mieliśmy w tym roku. Ewentualnie mogą odpuścić Lidsay'a, ale mam dziwne przeczucie, że w innej drużynie jego poziom spadnie.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

blajar
Trener
Posty: 2564
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13454 Postautor: blajar » 10 września 2020, o 12:06

CKM1946 pisze:Ten przepis nie może wejść w życie. Jakiś klub podczas głosowania na pewno się nie zgodzi. Najbardziej bedą chcieli go przepchnąć na pewno w Lesznie i Wrocławiu ale innym nie będzie to pasować.


Tu nie ma żadnego głosowania klubów. O tej zmianie ma zadecydować Ekstraliga i PZMOT.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Flagg
Trener
Posty: 5994
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#13455 Postautor: Flagg » 10 września 2020, o 12:08

Ale wiadomo, że pewne kluby będą za nim lobbować. Kwestia tego, czyje lobby będzie silniejsze.

Jeśli przepchną ten idiotyzm, to na miejscu Kępy nie miałbym żadnych skrupułów i wykorzystał wszystkie kontakty, do załatwienia obywatlestwa Griszy (jeśli ten tego chce). Rozwiązuje to niemal wszystkie nasze problemy.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13456 Postautor: istred » 10 września 2020, o 12:26

Ale to jest przecież jakiś kompletny absurd. Jak zawodnik U23 ma być kompromisem pomiędzy zagranicznym juniorem a KSM?
Przecież po pierwsze nie wyrówna to szans zespołów (cel KSM), a wręcz zwiększy dysproporcje pomiędzy Lesznem, Wrocławiem, a pozostałymi drużynami.
Po drugie nie rozwiąże problemu braku juniorów na poziomie ekstraligowym (zagraniczny junior), bo przecież wciąż trzeba będzie jeździć dwoma polskimi juniorami.

Jednym w miarę pozytywnym efektem może być ułatwienie skonstruowania składu beniaminkowi, bo faktycznie kilka klubów będzie musiało przemeblować skład. Tylko, że akurat w przyszłym roku Toruń takiego problemu mieć nie powinien.
Jednak negatywów jest nieporównywalnie więcej, a największe to dopuszczenie miernot do podstawowych składów drużyn Ekstraligowych, a po drugie przepłacenie sztucznie stworzonej grupy zawodników.

Idiotyzm.
Równie dobrze mogliby nakazać wstawianie do składu co najmniej jednego zawodnika o włosach blond, jednego czarnego i jednego rudego... Taki sam efekt.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Żużlowe różności

#13457 Postautor: Kshyhu » 10 września 2020, o 12:38

Ja wiem, że rynek jest zabetonowany, ja wiem, że beniaminek praktycznie zawsze wchodzi do ligi na straconej pozycji (chociaż da się utrzymać, co pokazaliśmy my w zeszłym sezonie), ale jestem całkowicie przeciwny jakimkolwiek sztucznym ingerencjom w skład i próbom sztucznego go wyrównania. Tu powinna działać niewidzialna ręka rynku i kto jest w stanie złożyć najlepszą ofertę - niech bierze dobrego grajka. Wkładanie łap w skład spowoduje, że nie zechce mi się nawet oglądać współzawodnictwa takich sztucznie stworzonych składów. Myślę, że w dłuższej perspektywie dorżnie to dyscyplinę. Zamiast wprowadzania KSM równie dobrze możemy wprowadzić 7 koszyków, z których przed sezonem Demski na wizji w blasku fleszy wyciągnie kulki i rozlosuje zawodników do poszczególnych drużyn na pozycje 1-7 :cool:
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13458 Postautor: istred » 10 września 2020, o 12:42

Ja chyba jedyne sensowne wyjście z sytuacji widziałbym w powiększeniu ligi o kolejne 2 zespoły, choć do tej pory byłem temu przeciwny. Wydaje się, że jest kilka klubów pierwszoligowych gotowych na to organizacyjnie. Z kolei kluby drugoligowe są również coraz silniejsze organizacyjnie i chyba mogłyby rywalizować w I lidze.

Rozwiązanie z kategorii sci-fi, bo przecież byłoby dwóch nowych konkurentów do podziału tego tortu, a kontrakty same się nie sfinansują ;)

Raf
Zawodowiec
Posty: 1177
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Żużlowe różności

#13459 Postautor: Raf » 10 września 2020, o 13:03

Brać Artioma i Pawła Łagutów! Paweł w tym roku wymiata w lidze rosyjskiej. Do tego Hampel i Kasprzak/Zengota na seniorce, Cierniak i Lampart na juniorce. Jedziemy po DMP!

rumburaque
Szkółkowicz
Posty: 245
Rejestracja: 19 listopada 2004, o 15:36
Lokalizacja: lublin

Re: Żużlowe różności

#13460 Postautor: rumburaque » 10 września 2020, o 13:19

Oj ciekawy będzie przyszły sezon. Awansuje Apator i nie będzie to beniaminek skazany na spadek. Po awansie na pewno jakąś armatę wyrwą. Jeżeli patrząc na dzisiejsze składy i poziom reprezentujący poszczególne kluby to najsłabiej wypadamy my i GKM.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6338
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużlowe różności

#13461 Postautor: kibicLBN » 10 września 2020, o 13:23

Szczerze mówiąc nie wierzę, że ściągniemy kogokolwiek pokroju Artioma, Zmarzlika czy tez Emila. Nie udawało się to do tej pory i nie widzę podstaw, aby nadchodzący okres transferowy zakończył się inaczej. Moze wyszarpiemy kogoś w miejsce Jamroga albo po prostu Zengi będzie w stanie to miejsce godnie wypełnić.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

KrzysiekS
Junior
Posty: 419
Rejestracja: 12 grudnia 2018, o 09:10

Re: Żużlowe różności

#13462 Postautor: KrzysiekS » 10 września 2020, o 13:29

Obawiam się właśnie tego Kasprzaka tak jak i... Kołodzieja. To są już zawodnicy idący w dół. Zarobieni, którzy wolą przymknąć gaz niż powalczyć o pozycję, bo pięć koła w tę czy w tę już ich nie zbawi. Nawet nie mówię że robią to świadomie, ale gdzieś tam z wiekiem włączyła się u nich ostrożność, kalkulacja, no powiedzmy rozsądek. Z nimi jako klub nie zawojujemy ligi. Syci są już medali i blasku fleszy. Leszno nie bez powodu stawia na Smyka, Kuberę czy młodego kangura. Nie róbmy sobie klubu spokojnego emeryta. Ci którzy walczą o sławę i pieniądze to przyszłość. Nie wierzę, że Leszno zdoła zatrzymać trójkę Lidsey, Kubera, Smektała jeśli wejdzie ten przepis U23. Uderzajmy mocno do jednego z nich jeśli Lambo już przepadł. Łaguta, Michelsen, Lidsey (u23), Hampel, ????(polak) plus juniorzy i damy radę. Pamiętać trzeba, że jeśli to wejdzie to poziom ligi spadnie i o punkty naszym liderom będzie teoretycznie łatwiej.
Ciekawą opcją jak dla mnie może być Drabik gdzieś tam od połówki sezonu ;) jest szansa żeby się skusił jeśli WTS troszkę go potraktuje mniej gwiazdorsko bo mają Woffinden, Janowski Łaguta (polak) Czugunow U23 i Fricke(tu z Drabikiem wymiennie).

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4246
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13463 Postautor: Torsen » 10 września 2020, o 13:38

Na myśl o sprowadzaniu kolejnych zawodników w miejsce tych, którzy już z nami byli, robi mi się niedobrze. Klub, który nie potrafi wychować ani jednego zawodnika nadającego się do składu, za pieniądze sponsorów chce sobie kupować coraz to lepszych cudzych grajków, żeby ci zdobyli dla niego nagrodę. To może poszukajmy jeszcze więcej sponsorów, dołóżmy z 50 baniek i kupmy se pierwszą ósemkę Ekstraligi spełniających wymogi jazdy w jednym składzie, wtedy na pewno się uda i będziemy dumni z pierwszego miejsca.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Flagg
Trener
Posty: 5994
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#13464 Postautor: Flagg » 10 września 2020, o 13:53

No ale co proponujesz w zamian? Spadnijmy do 1 ligi, zebysmy mogli sobie śmigać Jeleniem i Boberem w składzie?
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4246
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13465 Postautor: Torsen » 10 września 2020, o 14:00

Ja nie mam parcia na wynik, a już na pewno nie na wynik osiągany w ten sposób. Lubię się identyfikować z drużyną, a nie tylko z klubem, stąd lubię kontynuację - komuś zaufaliśmy, niech się rozwija. Budowanie kadry wyłącznie za pieniądze jest żałosne.
Niech ktoś z klubu pójdzie do hurtowni, kupi wywalisty puchar i medale - taniej wyjdzie, a efekt podobny - trofea za pieniądze.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

blajar
Trener
Posty: 2564
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13466 Postautor: blajar » 10 września 2020, o 14:10

Takim zawodnikiem mimo, że nie Polakiem jest dla mnie Lambo. MM jest młody i ma opinię faceta, który danego słowa nie łamie, a najwyraźniej Lublin Mu bardzo odpowiada i dobrze się tu czuje. To przy tym aż za ambitny gość, któremu pewnie jeszcze teraz ta ambicja przeszkadza ale pewnego dnia pomoże. W oparciu o takich chłopaków chciałoby się budować drużynę skoro wychowanków nie ma i się jakoś nie zanosi, by byli.

P.S. Tak, wiem, że MM to straszny indywidualista :)

Edit: budowanie składu z parciem na wynik możemy naocznie obserwować we Wrocławiu :)
Ostatnio zmieniony 10 września 2020, o 14:13 przez blajar, łącznie zmieniany 2 razy.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Żużlowe różności

#13467 Postautor: kdsz » 10 września 2020, o 14:11

Zbyt mocny skład to kiepska idea. Leszno ma kolejny rok duże problemy z frekwencją, bo ludzie nie chcą oglądać łomotu co dwa tygodnie i przychodzą dopiero na mecze play-off.

Identyfikacja z zawodnikami to fajna i tak naprawdę ważna sprawa. Mam tylko taki problem, że znacznie bardziej lubię zawodników takiego Falubazu, niż naszych obcokrajowców. Dla mnie Kępa mógłby ich wszystkich wymienić na lepsze modele i nawet by mi głos nie zadrżał podczas pożegnania. Nie mówiąc o uronieniu łzy.

edit. Lambo +1!
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

KrzyczącyK1b1c
Zawodowiec
Posty: 1454
Rejestracja: 22 października 2019, o 17:11

Re: Żużlowe różności

#13468 Postautor: KrzyczącyK1b1c » 10 września 2020, o 14:18

Torsen pisze:Ja nie mam parcia na wynik, a już na pewno nie na wynik osiągany w ten sposób. Lubię się identyfikować z drużyną, a nie tylko z klubem, stąd lubię kontynuację - komuś zaufaliśmy, niech się rozwija. Budowanie kadry wyłącznie za pieniądze jest żałosne.
Niech ktoś z klubu pójdzie do hurtowni, kupi wywalisty puchar i medale - taniej wyjdzie, a efekt podobny - trofea za pieniądze.

Torsen, ale czego Ty oczekujesz? Klub w obecnej formie ma trzy lata, boom na żużel w Lublinie jakieś dwa. Trudno porównywać nas do pozostałych klubów w Elidze, które od lat jeżdżą na tym poziomie, i to naturalnie powoduje, że mają solidnych wychowanków. Nasi, którzy przyszli do szkółki na fali boomu ekstraligowego mają pewnie obecnie z 12-13 lat. To chyba trudno od nich oczekiwać, by już zastępowali w składzie zawodników?

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4246
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13469 Postautor: Torsen » 10 września 2020, o 14:22

O ile pamiętam, klub crossowy, od którego wszystko się zaczęło, dostał duże pieniądze na szkółkę żużlową na długo zanim zgłosił drużynę do rozgrywek. Nie wiem, czy nie ze dwa lata przed tą datą.
A czego oczekuję? Jakiejś stabilizacji. Po awansie i dodatkowo po pierwszym roku w lidze wzmocniliśmy się. Pozwólmy tym zawodnikom się rozwinąć.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Flagg
Trener
Posty: 5994
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#13470 Postautor: Flagg » 10 września 2020, o 14:25

Sam nie jestem zwolennikiem budowania drużyn al'a Manchester City czy PSG, czyli masz kupę kasy i w jeden sezon ściągasz sobie nowy skład wymiataczy. Ale u nas nic takiego przecież nie ma miejsca. Kępa od 2 lat konsekwentnie stara się budować drużynę z tego co jest w stanie. Są transfery mniej i bardziej udane, ale wszystkie powinny być robione pod jasno określony cel. A w sporcie tym celem są zwycięstwa, a nie sucha wegetacja i jaranie się wychowankami. GKM tak wegetuje od chyba 2014 roku i wygląda na to, że cierpliwość kibiców i zawodników jest tam na wykończeniu.

Mamy klub stabilny finansowo, który chce się rozwijać. I robi to krok po kroku, wymieniając po sezonie najsłabsze ogniwa. Przecież szkielet od momentu awansu pozostaje niezmieniony: Grisza, MM, Wiktor L. Trofimova wymieniamy z konieczności. Teraz pewnie zostanie Hampel, może Zagar. Ale minęły dwa lata, a dalej nie mamy u nas prawdziwej gwiazdy tej dyscypliny. Chyba ściągnięcie jednej to nie jest jakiś zamach na tożsamość tej druzyny?
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13471 Postautor: istred » 10 września 2020, o 14:33

Mam wrażenie, że klub jest budowany właśnie w ten sposób. Jakiejś rotacji kadrą na szczęście nie ma. Po awansie musieliśmy się wzmocnić, ale duża część składu została. Przed tym rokiem wzmocniliśmy się na pozycjach, które zawodziły. Rewolucji nie ma. Nie sądzę, żeby po tym sezonie takie były. Grisza, Michelsen i Lampart mają ważne kontrakty. Hampela będziemy chcieli pewnie zatrzymać. To już jest połowa składu. Pomijając zmiany wymuszone ewentualną zmianą regulaminu, pewnie będziemy mieli max. trzy nowe twarze - juniora, zawodnika krajowego lub zagranicznego, jeśli udałoby się wyrwać kogoś z TOPu. Myślę, że próbujemy budować Michelsena i skład opierać na Griszy.


Też bym wolał żebyśmy zdobyli mistrzostwo Polski wychowankami, ale obecnie takiej opcji nie ma, a wzmacniać się trzeba żeby choćby się w tej lidze utrzymać.

Mam tylko taki problem, że znacznie bardziej lubię zawodników takiego Falubazu, niż naszych obcokrajowców.
Mi z kolei, może poza Vaculikiem, zawodnicy ZG nigdy nie pasowali. Ani Protasiewicz, ani Dudek, ani obcokrajowcy. Naszych z kolei, poza Zagarem, który jest mi obojętny, bardzo lubię. Właśnie z powodów, dla których są oni powszechnie nielubiani - Griszę za jego dbałość o własne interesy i przepiękną akcję z Mrozkiem, a Michelsena za ambicję i parcie na sukces.

KrzysiekS
Junior
Posty: 419
Rejestracja: 12 grudnia 2018, o 09:10

Re: Żużlowe różności

#13472 Postautor: KrzysiekS » 10 września 2020, o 14:37

Torsen pisze:O ile pamiętam, klub crossowy, od którego wszystko się zaczęło, dostał duże pieniądze na szkółkę żużlową na długo zanim zgłosił drużynę do rozgrywek. Nie wiem, czy nie ze dwa lata przed tą datą.
A czego oczekuję? Jakiejś stabilizacji. Po awansie i dodatkowo po pierwszym roku w lidze wzmocniliśmy się. Pozwólmy tym zawodnikom się rozwinąć.

To by może i przeszło gdyby nie zmieniano reguł gry co sezon czy dwa. A tak to niestety musisz się dostosowywać. Skład Miesiąc (Jamróg) ,Łaguta, Michelsen, Hampel plus Trofimow U23 i Lampart Firmuga juniorzy? Ciężko będzie... Regulamin wymusi pożegnanie z Zagarem jeśli wejdzie.

blajar
Trener
Posty: 2564
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13473 Postautor: blajar » 10 września 2020, o 14:39

Trofimow? Jestem jak najbardziej za bo jeździecko to zawodnik w niczym nie ustępujący Czugunowowi ale z aneksem, że kasa na przygotowanie zostanie wydana na przygotowanie i zatrudni mechanika.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

rumburaque
Szkółkowicz
Posty: 245
Rejestracja: 19 listopada 2004, o 15:36
Lokalizacja: lublin

Re: Żużlowe różności

#13474 Postautor: rumburaque » 10 września 2020, o 14:44

Żeby nie robić rewolucji w składzie ( jak będą stare zasady) to brakuje nam lidera Polaka. Bo opieranie składu na Griszy i MM nie sprawdzi się. Oni są po prostu nieprzewidywalni. Albo Polak na lidera, albo jeden zagraniczny i ktoś lepszy od Pawła i Kuby. Idealnie pasowałby Artiom na Polaka:)

Flagg
Trener
Posty: 5994
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#13475 Postautor: Flagg » 10 września 2020, o 14:53

Jeśli będzie ta zmiana w składach (U23), to jesteśmy w czarnej d** i albo walczymy za rok o utrzymanie, albo musimy zrobić rewolucję i bić się o medale.

Jeśli zmiana w życie nie wejdzie to mamy solidny szkielet, który powinien nam dać spokojny ligowy byt. A od ewentualnych wzmocnień zależeć będzie czy powalczymy o coś więcej.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski