Andreas Jonsson

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
SwiDarek
Junior
Posty: 362
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#201 Postautor: SwiDarek » 20 czerwca 2019, o 19:26

Moim zdaniem u AJ-a problem nie leży w sprzęcie tylko w głowie. Po dzwonie z młodym jedzie jakoś mega asekuracyjnie i przykręca manetkę na wejściach w łuki. Czy to wina niezaleczonej kontuzji i ból/drętwienie rąk czy po prostu strach???
Ogólnie nie widać u Andreasa tego "pazura", którego miał w poprzednim sezonie.
DON'T THINK!!! DRINK!!!

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Andreas Jonsson

#202 Postautor: mikas » 21 czerwca 2019, o 09:13

Tylko jak do tych wszystkich Waszych rozważań ma się wypowiedź Jacka Filipa, że tunerzy są w stanie zrobić dwa identyczne silniki, o takich samych parametrach i często jest tak, że jeden jedzie, a drugi ni chu chu, a on sam nie jest tego sobie w stanie wytłumaczyć?

Jak dla mnie, tutaj największe znaczenie ( w kontekście całej dyskusji o dopingu technologicznym) ma jednak umiejętność dopasowania silników to konkretnej nawierzchni, temperatury powietrza itp. Dlatego też Grisza nie mając sprzętu od topowych tunerów, ale mając Sajdaka w teamie potrafi regularnie nawiązywać walkę i wygrywać z najlepszymi. Dlatego też Lampart potrafił mieć mecz życia z Grudziądzem ( ale to był kompletny fart z ustawieniami, które obecnie w wyższych temperaturach czy na innej nawierzchni się nie sprawdzają ) i dlatego też od czasu do czasu słabeusze mają mecz życia, a czasem pół sezonu.

Mnie w kontekście tego co napisałem ciekawi jak w ostatnich sezonach zmieniały się transfery mechaników pomiędzy zawodnikami. Wiadomo, że do takich dochodzi regularnie i czy te transfery mają wpływ na wyniki zawodników. Nie śledziłem nigdy tego jakoś specjalnie, ale teraz wydaje mi się to zagadnienie ciekawe, aby potwierdzić moją tezę, bądź jej zaprzeczyć.

Kolejna rzecz która tym razem mnie martwi, to postawa Wiktora Lamparta, który prawie wcale nie interesuje się ustawieniami i zostawia wszystko Trojanowi i teamowi. Takie podejście nie wróży mu niestety żadnej kariery.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Klops1
Senior
Posty: 802
Rejestracja: 28 października 2018, o 15:23

Re: Andreas Jonsson

#203 Postautor: Klops1 » 21 czerwca 2019, o 09:25

mikas pisze:Kolejna rzecz która tym razem mnie martwi, to postawa Wiktora Lamparta, który prawie wcale nie interesuje się ustawieniami i zostawia wszystko Trojanowi i teamowi. Takie podejście nie wróży mu niestety żadnej kariery.


Skoro sam piszesz, że Lagucie sprzęt ustawia Sajdak i jest ok, to nie rozumiem obruszenia, że młody Lampart też ma Trojana od takich spraw.

Przecież on nie musi się na tym znać, póki ma kogoś w teamie kto ogarnia dopasowanie to wszystko jest w porządku.

Może to właśnie znak czasów i podkreślenie wagi właściwych ustawień. W teamie musi być człowiek odpowiedzialny właśnie za to. Żużlowiec ma mieć wolną głowę, koncentrować się przed biegiem a nie kręcić kluczem i główkować co założyć a czego nie. Może tak właśnie wygląda profesjonalizm?

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Andreas Jonsson

#204 Postautor: mikas » 21 czerwca 2019, o 09:29

Być może faktycznie takie czasy, ja starej daty jestem.
Ale punkt dla Ciebie za wykazanie mojej niekonsekwencji ;)
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4295
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#205 Postautor: Torsen » 21 czerwca 2019, o 09:58

Niekoniecznie. Kierowca/jeździec nie musi się znać na sprzęcie, ale musi umieć przekazać informacje, na podstawie których ktoś mu ustawi sprzęt.
W F1 kierowca ma dać "feedback" - informację zwrotną o zachowaniu samochodu, a konkretne zmiany setupu rekomenduje inżynier wyścigowy. Kierowca ma więc przede wszystkim czuć, co się dzieje i umieć powiedzieć, jak określone zmiany wpływają na zachowanie samochodu.
Tu może być podobnie. Wiktor jednak, wydaje się, ma na to kompletnie wywalone i to go rzeczywiście dyskwalifikuje.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4212
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#206 Postautor: papi » 21 czerwca 2019, o 10:25

mikas pisze:Tylko jak do tych wszystkich Waszych rozważań ma się wypowiedź Jacka Filipa, że tunerzy są w stanie zrobić dwa identyczne silniki, o takich samych parametrach i często jest tak, że jeden jedzie, a drugi ni chu chu, a on sam nie jest tego sobie w stanie wytłumaczyć?

wydaje mi się, że kluczem jest tutaj skala, a co za tym idzie - powtarzalność "produkcji", jak to wskazał Talmai.

Talmai pisze:Mnie zawsze mechanik tak tłumaczył, że przez to że nawet najlepsi tunerzy pracują w takich manufakturkach (w porównaniu do poważnych sportów jak Moto GP, Superbike, F1, WRC) i nie pracują nad tymi technologiami sztaby naukowców, to silniki mogą wychodzić jak ciasto, raz lepiej wyjdzie a raz gorzej.


co do kwestii Grisza vs Młody, Rosjanin może mieć w składzie specjalistę, ale zakładam że ma pojęcie na czym jedzie. Natomiast Wiktor nie dość, że nie ma pojęcia to jeszcze głośno o tym mówi. Ja tutaj widzę różnicę.

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Andreas Jonsson

#207 Postautor: Vaginator » 27 czerwca 2019, o 14:44


Awatar użytkownika
Speedway
Trener
Posty: 2534
Rejestracja: 23 września 2005, o 23:14
Lokalizacja: Łęczna

Re: Andreas Jonsson

#208 Postautor: Speedway » 2 lipca 2019, o 20:39

Wlasnie przed chwila nastapil historyczny moment: AJ chyba pierwszy raz w tym roku wyprzedzil rywala po szerokiej :p
Ogolnie prezentowal sie znow w Szwecji calkiem dobrze, szkoda ze bez przelozenia na nasz tor

P.S. Vaginator 3 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Andreas Jonsson

#209 Postautor: Vaginator » 2 lipca 2019, o 20:44

2* ;d Nie no, palce lizać jak się chłopaki mijali na dystansie. Tor też fajny, widać, że chodzi więcej, niż jedna ścieżka. Lambo za to trzyma poziom z innych rozgrywek. Czyli jak wyjdzie start, to pewnie dojedzie, ale na dystansie to rzadko kiedy kogoś kąsa.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#210 Postautor: istred » 2 lipca 2019, o 21:05

Oglądałem. Stary dobry Jonsson. Jedna wpadka, poza tym prezentował się znakomicie, a 15 bieg świetny.
Przełożyć się i na ligę polska. Przebłyski były w Toruniu, w Lublinie miał problemy jak wszyscy nasi seniorzy. Poczekajmy na następne mecze, może na lepszym torze.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13362
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#211 Postautor: Gelo » 2 lipca 2019, o 22:01

To cały czas jest kawał znakomitego żużlowca. Za poprzedni sezon należy mu się honorowe obywatelstwo Lublina. Czy jest to obecnie zawodnik na Ekstraligę? Przy takim przygotowaniu torów - nie. AJ to mistrz budowania prędkości - albo po dużej albo do szczytu łuku i robienie długiej prostej. Lubelski tor to kastracja Jonssona. Na pozostałych torach jest w stanie 6-8 robić.

Barti
Junior
Posty: 322
Rejestracja: 9 kwietnia 2019, o 13:12

Re: Andreas Jonsson

#212 Postautor: Barti » 2 lipca 2019, o 23:11

Przyjemnie ogląda się szwedzki żużel. Tor przyczepny, kwintesencja żużla. AJ to AJ, pokazuje na jakich torach i w jaki sposób chce i moze na nich walczyć, bardzo fajnie oglądało się dzisiaj jego jazdę
Czasami coś napisze

Mistrz Mistrz MOTOR Mistrz!

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#213 Postautor: Zaratustra » 3 lipca 2019, o 08:13

Dodatkowo nikt nie daje po głowie zawodnikom za próbę oszukania sędziego i delikatne ruszanie się na starcie, co też uważam za duży plus ligi szwedzkiej. Tylko ciśnienie jest dużo mniejsze, widać to na trybunach i na torze. A tak bez adrenalinki, to chyba bym nie mógł :)

Awatar użytkownika
Saeyl
Kadrowicz
Posty: 1626
Rejestracja: 1 listopada 2018, o 19:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#214 Postautor: Saeyl » 27 lipca 2019, o 18:48

Jacob Thorssell został Indywidualnym Mistrzem Szwecji, a wicemistrzem Andreas Jonsson.

samba
Senior
Posty: 573
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:16

Re: Andreas Jonsson

#215 Postautor: samba » 27 lipca 2019, o 20:10

I Jonsson byl jedynym ekstraligowcem w obsadzie

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4931
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Andreas Jonsson

#216 Postautor: RadeKas » 27 lipca 2019, o 22:35

Co świadczy o tym jak nisko upadł szwedzki żużel. Lindgren, Lindbaeck i długo nic. A sam Lindgren też zaczyna przysiadać.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

samba
Senior
Posty: 573
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:16

Re: Andreas Jonsson

#217 Postautor: samba » 28 lipca 2019, o 09:54

Poniekad wine w tym wszystkim ponosi liga szwedzka gdzie w danej druzynie (tak jak Lejonen ostatnio) potrafi pojechac 4 Polakow i jeden Szwed. U nas przynajmniej sa te reguly o 4 Polakach i 2 juniorach w skladzie.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Andreas Jonsson

#218 Postautor: GIGI » 27 sierpnia 2019, o 13:12

Andreas Jonsson po tym sezonie konczy kariere. Oficjalne info ze strony Rospiggarny.

Awatar użytkownika
Saeyl
Kadrowicz
Posty: 1626
Rejestracja: 1 listopada 2018, o 19:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#219 Postautor: Saeyl » 27 sierpnia 2019, o 13:13

Nasz kapitan, człowiek który miał ogromny wpływ na to, że teraz nasza drużyna jeździ w PGE Ekstralidze Andreas Jonsson kończy karierę.
Źródło:
https://www.svt.se/sport/speedway/andreas-jonsson

Flagg
Trener
Posty: 6233
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Andreas Jonsson

#220 Postautor: Flagg » 27 sierpnia 2019, o 13:14

Pięć jeden podało informację, że AJ kończy karierę. Jako źródło strona Rosspigarny.

https://www.rospiggarna.nu/artikel/w7ml ... as-jonsson

Za google translator:

Jeden z najlepszych szwedzkich kierowców żużlowych decyduje się na postawienie przyczep na półce po tegorocznym sezonie. Życzymy Andreasowi Jonsson Racing wszystkiego najlepszego z tym, co podejmie, i dziękujemy za wszystko, co zrobił i przyczynił się do żużlu w Rospiggarna.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13362
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#221 Postautor: Gelo » 27 sierpnia 2019, o 13:25

Niby człowiek wiedział, że Andreas i tak jest do zastąpienia na przyszły rok, ale żal straszny. Kawał świetnego żużlowca i przesympatyczny gość - zero konfliktów i wielka klasa. Ciekawe czy zostanie przy żuzlu czy zajmie się swoimi biznesami.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Andreas Jonsson

#222 Postautor: GIGI » 27 sierpnia 2019, o 13:27

No I Ostaf sie pomylil bo niedawno stwierdzil ze jak Bydgoszcz awansuje to Andreas bedzie jezdzil dla Polonii.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4931
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Andreas Jonsson

#223 Postautor: RadeKas » 27 sierpnia 2019, o 13:31

Dziękujemy za te dwa lata. Chyba nie kojarzę bardziej sympatycznego żużlowca. Człowiek z klasą i na dodatek żużlowa torpeda od początku do końca kariery.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13362
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#224 Postautor: Gelo » 27 sierpnia 2019, o 13:45

czyli co - mamy jeszcze sierpień wiec czasu dużo - jakiś turniej pożegnalny połączony z castingiem ? :)

blajar
Trener
Posty: 2595
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Andreas Jonsson

#225 Postautor: blajar » 27 sierpnia 2019, o 13:46

Gelo pisze:czyli co - mamy jeszcze sierpień wiec czasu dużo - jakiś turniej pożegnalny połączony z castingiem ? :)


Koniecznie! Nie wyobrażam sobie żeby nie podziękować chłopakom za ten sezon, a przy tym nie pożegnać Kapitana na naszym stadionie!
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz