Motor Lublin w sezonie 2019

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3051 Postautor: istred » 9 listopada 2018, o 16:45

Flagg pisze:Ja od 1 listopada piszę, że żadnej petardy w Lublinie już nie będę.

Rozumiem, że w przypadku podpisania kolega dostaje bana za podawanie nieprawdziwych informacji.
Hans pisze:Uwierzylismy w nadprzyrodzone moce Kepow i eliga to szybko zweryfikowala, bo w tym momencie to my nawet nie mamy dodatkowego rezerwowego, ktory gwarantowalby cokolwiek.
Kto w ekstralidze ma rezerwowego gwarantującego cokolwiek?

samba
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:16

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3052 Postautor: samba » 9 listopada 2018, o 16:52

istred pisze:
Flagg pisze:Ja od 1 listopada piszę, że żadnej petardy w Lublinie już nie będę.

Rozumiem, że w przypadku podpisania kolega dostaje bana za podawanie nieprawdziwych informacji.
Hans pisze:Uwierzylismy w nadprzyrodzone moce Kepow i eliga to szybko zweryfikowala, bo w tym momencie to my nawet nie mamy dodatkowego rezerwowego, ktory gwarantowalby cokolwiek.
Kto w ekstralidze ma rezerwowego gwarantującego cokolwiek?

Toruń i teoretycznie my jeśli wykorzystamy Lamberta

Flagg
Trener
Posty: 6092
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3053 Postautor: Flagg » 9 listopada 2018, o 16:54

istred pisze:
Flagg pisze:Ja od 1 listopada piszę, że żadnej petardy w Lublinie już nie będę.

Rozumiem, że w przypadku podpisania kolega dostaje bana za podawanie nieprawdziwych informacji.


Informacja a opinia, to dwie różne rzeczy.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Mad
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 31 marca 2012, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3054 Postautor: Mad » 9 listopada 2018, o 17:01

Flagg pisze:Rolnicki wygrał w poprzednim sezonie 4 biegi w całych rozgrywkach. I czy jest lepszy od Wieczorka? Nie jestem wcale tego taki pewien. Dla mnie to jest bardzo zbliżony poziom, niższy od naszych Wiktorów

Jak na zawodnika który dostał pieniądze za przejechany cały sezon dopiero w październiku to chyba nie najgorszy wynik. Teraz będzie miał płacone na czas. W meczu z Lesznem u majstrów jaki był wynik biegu nr 2?

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2835
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3055 Postautor: Cz@rek » 9 listopada 2018, o 17:08

Kaman pisze:Tai zaciera rączki i cieszy się z większego kontraktu i z naiwniaków z Lublina :)

W sumie może odpali jakąś prowizję,bo należy się jak psu buda ;)
Zresztą nie tylko od niego paru zawodników ekstraligi dzięki nam zyskało naprawdę "parę groszy" ;)

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4159
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3056 Postautor: papi » 9 listopada 2018, o 17:14

Mad pisze:Jak na zawodnika który dostał pieniądze za przejechany cały sezon dopiero w październiku to chyba nie najgorszy wynik. Teraz będzie miał płacone na czas. W meczu z Lesznem u majstrów jaki był wynik biegu nr 2?

5:1 dla Leszna

CKM1946
Zawodowiec
Posty: 1312
Wiek: 30
Rejestracja: 25 września 2018, o 11:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3057 Postautor: CKM1946 » 9 listopada 2018, o 17:44

Rolnicki pamiętajcie ma doświadczenie ekstraligowe i kilka punktów już przywiózł w tej lidze. Wiktory dopiero zaczną przygodę i zobaczymy jak sobie poradzą. Nie mówię że nie ale pierwszy rok w E-lidze zawsze jest ciężki ;)

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3058 Postautor: istred » 9 listopada 2018, o 18:34

Flagg pisze:Informacja a opinia, to dwie różne rzeczy.

Dokładnie tak. Z tym, że "żadnej petardy w Lublinie nie będzie" to jest informacja, a nie opinia.

Flagg
Trener
Posty: 6092
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3059 Postautor: Flagg » 9 listopada 2018, o 18:40

CKM1946 pisze:Rolnicki pamiętajcie ma doświadczenie ekstraligowe i kilka punktów już przywiózł w tej lidze. Wiktory dopiero zaczną przygodę i zobaczymy jak sobie poradzą. Nie mówię że nie ale pierwszy rok w E-lidze zawsze jest ciężki ;)


Konieczny też ma doświadczenie ekstraligowe. Jakoś specjalnie tego widać nie było w 1 lidze...Ja do Rolnickiego nic nie mam, ale póki co chłopak nie pokazał nic nadzwyczajnego zarówno w tej ekstralidze, jak i zawodach indywidualnych. Jeśli Wiktory, a szczególnie Lampart ma jeździć na jego poziomie z 2018, to możemy od razu pakować manatki do Nice.

Dokładnie tak. Z tym, że "żadnej petardy w Lublinie nie będzie" to jest informacja, a nie opinia.


Odnosiłem się to moich wcześniejszych postów, w których zawsze zaznaczałem, że to tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Turbo
Posty: 81
Rejestracja: 8 listopada 2018, o 18:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3060 Postautor: Turbo » 9 listopada 2018, o 19:33

CKM1946 pisze:Rolnicki pamiętajcie ma doświadczenie ekstraligowe i kilka punktów już przywiózł w tej lidze. Wiktory dopiero zaczną przygodę i zobaczymy jak sobie poradzą. Nie mówię że nie ale pierwszy rok w E-lidze zawsze jest ciężki ;)

My naprawdę wiemy jak wygląda ekstraliga, może nie znamy jej przez pryzmat startu naszej drużyny, ale zapewne 99% ogląda ją w tv lub często na żywo. My naprawdę wiemy jacy startują tam zawodnicy, jakie są reguły i uwarunkowania. Mam wrażenie, że wszyscy chcą w przyjazny sposób wytłumaczyć czym jest ekstraliga... u nas naprawdę nie chodzą niedźwiedzie po ulicach i mamy telewizje , komputery, telefony. Wszyscy eksperci zjechali się nagle uczyć "biedny" Lublin robić żużel. Dzięki za kolejną wskazówkę, ale poradzimy sobie bez nich.
Pozdr.

Awatar użytkownika
sacreble9
Posty: 122
Wiek: 43
Rejestracja: 30 czerwca 2005, o 09:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3061 Postautor: sacreble9 » 9 listopada 2018, o 20:13

Turbo pisze:My naprawdę wiemy jak wygląda ekstraliga, może nie znamy jej przez pryzmat startu naszej drużyny, ale zapewne 99% ogląda ją w tv lub często na żywo. My naprawdę wiemy jacy startują tam zawodnicy, jakie są reguły i uwarunkowania. Mam wrażenie, że wszyscy chcą w przyjazny sposób wytłumaczyć czym jest ekstraliga... u nas naprawdę nie chodzą niedźwiedzie po ulicach i mamy telewizje , komputery, telefony. Wszyscy eksperci zjechali się nagle uczyć "biedny" Lublin robić żużel. Dzięki za kolejną wskazówkę, ale poradzimy sobie bez nich.
Pozdr.

Powiem Ci, że również myślałem tak przed sezonem 2015. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale tam jest inaczej.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4159
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3062 Postautor: papi » 9 listopada 2018, o 20:21

sacreble9 pisze:
Turbo pisze:My naprawdę wiemy jak wygląda ekstraliga, może nie znamy jej przez pryzmat startu naszej drużyny, ale zapewne 99% ogląda ją w tv lub często na żywo. My naprawdę wiemy jacy startują tam zawodnicy, jakie są reguły i uwarunkowania. Mam wrażenie, że wszyscy chcą w przyjazny sposób wytłumaczyć czym jest ekstraliga... u nas naprawdę nie chodzą niedźwiedzie po ulicach i mamy telewizje , komputery, telefony. Wszyscy eksperci zjechali się nagle uczyć "biedny" Lublin robić żużel. Dzięki za kolejną wskazówkę, ale poradzimy sobie bez nich.
Pozdr.

Powiem Ci, że również myślałem tak przed sezonem 2015. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale tam jest inaczej.

jeżdżą w prawo?

Awatar użytkownika
sacreble9
Posty: 122
Wiek: 43
Rejestracja: 30 czerwca 2005, o 09:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3063 Postautor: sacreble9 » 9 listopada 2018, o 21:27

papi pisze:jeżdżą w prawo?

W zasadzie powinienem nie odpisywać ale się złamię i spróbuję przelać moje przemyślenia :)
Po 16 latach przerwy od najwyższej klasy rozgrywkowej, człowiek przywykł do tej 1 ligi. Wówczas wydawało mi się, że widziałem już wszystko w Grudziądzu, jeśli chodzi o sam poziom sportowy. Okazało się, że bardzo się myliłem, tam jest walka na żyletki, a czasem niektóre akcje aż mrożą krew w żyłach. Jesli chodzi o otoczkę około sportową, to również wiele się zmieniło, od akcji marketingowych po działania zarządu. Kibiców zaczęło pojawiać się dwukrotnie więcej, atmosfera stałą się inna, choć już widać (wg mnie) po mału znudzenie i zblazowanie, jeśli nie ma wyniku sportowego. Do tego telewizja nsport, która zaczęła wówczas pokazywać ten sport (niestety nazywany produktem) bardziej profesjonalnie, a do tego ta cała oczojebna otoczka i walka klubów o wielkie pieniądze. To jest właśnie ta specyfika, której w 1 lidze, aż tak nie szło doświadczyć i wcale nie mówię, że ekstraligowy żużel jest fajniejszy... to taka moja dygresja żużlowego romantyka, dla którego wszystko co było kiedyś jest ponadto, co będzie w przyszłości.

Awatar użytkownika
Speedway
Trener
Posty: 2525
Rejestracja: 23 września 2005, o 23:14
Lokalizacja: Łęczna

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3064 Postautor: Speedway » 9 listopada 2018, o 21:47

E, to luz. U nas juz 1,5 roku temu w 2 lidze tak bylo :cool:
Obrazek

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4159
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3065 Postautor: papi » 9 listopada 2018, o 22:00

sacreble9 pisze:
papi pisze:jeżdżą w prawo?

W zasadzie powinienem nie odpisywać ale się złamię i spróbuję przelać moje przemyślenia :)
Po 16 latach przerwy od najwyższej klasy rozgrywkowej, człowiek przywykł do tej 1 ligi. Wówczas wydawało mi się, że widziałem już wszystko w Grudziądzu, jeśli chodzi o sam poziom sportowy. Okazało się, że bardzo się myliłem, tam jest walka na żyletki, a czasem niektóre akcje aż mrożą krew w żyłach. Jesli chodzi o otoczkę około sportową, to również wiele się zmieniło, od akcji marketingowych po działania zarządu. Kibiców zaczęło pojawiać się dwukrotnie więcej, atmosfera stałą się inna, choć już widać (wg mnie) po mału znudzenie i zblazowanie, jeśli nie ma wyniku sportowego. Do tego telewizja nsport, która zaczęła wówczas pokazywać ten sport (niestety nazywany produktem) bardziej profesjonalnie, a do tego ta cała oczojebna otoczka i walka klubów o wielkie pieniądze. To jest właśnie ta specyfika, której w 1 lidze, aż tak nie szło doświadczyć i wcale nie mówię, że ekstraligowy żużel jest fajniejszy... to taka moja dygresja żużlowego romantyka, dla którego wszystko co było kiedyś jest ponadto, co będzie w przyszłości.

właśnie o to chodzi, że u nas już zaobserwowaliśmy potężny skok marketingowo-organizacyjny i wynikał on z wejścia całkiem nowych osób do klubu. Więcej kibiców na stadion już nie wejdzie, mecze co prawda nie miały takiej obsługi jaką zapewnia nSport, ale leciały na Polsacie Sport i Eleven i bez sprawdzania strzelam, że w TV można było obejrzeć ok 70% meczów Motoru (niejeden klub Ekstraligi nie miał tyle szans do oglądania swojego zespołu).
Czy nazywanie rozgrywek produktem to coś złego? Nie uważam żeby tak było, ktoś płaci po to żeby promować rozgrywki i wyciągnąć je na taki poziom żeby miały one znamiona profesjonalizmu. Stąd tak ważne jest to, co telewizja zapewnia poza samym meczem.
Wg mnie, z marketingowego punktu widzenia żużel w Polsce jest zaraz po piłce, nawet siatkówka nie ma takiej otoczki. Jest jakiś cykliczny magazyn podsumowujący kolejkę PLS? Program na żywo z wywiadami i "stałymi rubrykami" ("Pomidor", "Kontrowersje", "Turbokozak" w piłce, "Test Ż" w Ekstralidze)? Żużel może jest sportem niszowym, ale ktoś zainwestował i naprawdę buduję "produkt", który się dobrze sprzedaje, w przeciwieństwie do koszykówki czy piłki ręcznej, gdzie kluby w najwyższej klasie rozgrywkowej grają w "kurnikach" i nikomu to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13264
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3066 Postautor: Gelo » 9 listopada 2018, o 22:15

Zdaje się marketingowo "oczojebnie" jesteśmy w Polsce na podium. Nawet mistrz Polski jest pod tym względem za nami. Tu jestem spokojny. W 1 lidze też jeździ się na żyletki i dla takiego Łełka to żaden argument. Różnica jest gdzieindziej. Po pierwsze sprzęt po drugie umiejętność jego dopasowania. Wspólny mianownik dla dwóch powyższych - w Ekstralidze praktycznie w każdym wyścigu jedzie jeden, często dwóch a zdarza się trzech zawodników z czołowej piętnastki na świecie.

Awatar użytkownika
sacreble9
Posty: 122
Wiek: 43
Rejestracja: 30 czerwca 2005, o 09:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3067 Postautor: sacreble9 » 9 listopada 2018, o 22:24

Gelo pisze:W 1 lidze też jeździ się na żyletki i dla takiego Łełka to żaden argument.

Wiem, że Miesiąc to walczak niezły, ostatnio nawet ma tu "dobrą prasę", aczkolwiek pamiętam, że kiedyś tu na forum (dawno temu) dość często mu się dostawało... Widziało się w 1 lidze akcje Griszy (w trasie kosmita), Bogdanowa, Buczka, Jonssona czy Walaska za dobrych lat, natomiast właśnie w tym produkcie, zwanej Ekstraligą to co wyczyniali inni, tu niewymienieni przebijało te pierwszoligowe akcje z lat poprzednich.

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1096
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3068 Postautor: radonis » 9 listopada 2018, o 22:35

Z tym mistrzem to bym nie przesadzał. Dzisiaj byłem w Lesznie służbowo i to miasto żyje tylko zuzlem nie ma tam nic innego.
Kibice tam działają bardzo prężnie to samo klub. Wystarczy wejść na profile twitterowe. Przykład 1 z brzegu piwo http://bycze.1938.pl kooperacja kibiców z browarem regionalnym w pobliskim Bojanowie. Takich przykładów jest mnóstwo. Nie ma co się napinać. W ekstralidze są naprawdę dojrzałe organizacyjnie i PRowo kluby i świetnie zorganizowani kibice. W niczym nie ustępujemy i nie powinniśmy mieć kompleksów, ale też nie jesteśmy jakoś bardzo do przodu.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13264
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3069 Postautor: Gelo » 9 listopada 2018, o 22:40

Rzecz w tym, że panowie jeżdżący w Ekstralidze są po prostu szybcy. Większość jest dobra technicznie. To jako lublinianie - wiemy i chyba wszyscy mamy sporo pokory do Ekstraligi. Mamy jednak nadzieje, które różne dziennikarskie oszołomy i kibice z innych miast starają się nam odebrać. Te nadzieje nie są bezpodstawne. Nasi zawodnicy to aktualne 3 i 4 miejsce w Europie. Pojedyńcze mecze Lamberta, Jonssona i Michelsena też pokazują, że jeździć potrafią przeciwko najlepszym na świecie. Zengi też sroce spod ogona nie wypadł. Dlatego zobaczymy.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4159
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3070 Postautor: papi » 9 listopada 2018, o 22:49

Gelo pisze:Nasi zawodnicy to aktualne 3 i 4 miejsce w Europie.

ja wiem, że turniej się tak nazywał, ale trochę to zalatuje propagandą :) zawodnicy numer 3 i 4 Europy to Lindgren i Janowski, a nie Lambert i Michelsen. Tak jak Jewgienij Klimow nie jest najlepszym skoczkiem świata, mimo że to on wygrał ostatni międzynarodowy cykl w skokach ;)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13264
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3071 Postautor: Gelo » 9 listopada 2018, o 22:55

Sorry ja nie wymyśliłem tej formuły. Fakt jest taki, że w mistrzostwach Europy nasi zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce. A czy reszta to olewała czy testowała sprzęt nie umniejsza tego, że wynik idzie w świat.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4159
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3072 Postautor: papi » 9 listopada 2018, o 22:58

cokolwiek by nie robili pozostali uczestnicy, to co najmniej 10 spośród najlepszych Europejczyków w tym turnieju nie brało udziału :)

także oficjalnie może i mogą tak się tytułować, ale wszyscy wiemy, że te wyniki niewiele znaczą i nie są faktyczną rywalizacją najlepszych europejskich żużlowców

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13264
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3073 Postautor: Gelo » 9 listopada 2018, o 23:10

Ale co chcesz zasugerowac? Że mamy kiepskich żużlowców, bo wprawdzie byli osiem miejsc wyżej od wicemistrza świata Kasprzaka ale zawody kiepskie, bo najlepsi nie startowali? Nie bardzo rozumiem. Sugerowałbym nie ulegać propagandzie kibiców ekstraligowych. Jeżeli rzeczywistość ma nas sprowadzić na ziemię to niech to się odbędzie na torze. Jak spadniemy to po walce.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4159
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3074 Postautor: papi » 9 listopada 2018, o 23:16

nie, sugeruję tylko nie interpretować rezultatów SEC jako faktycznych mistrzostw Europy (rywalizacji najlepszych europejskich żużlowców). Nie ma to nic wspólnego z deprecjonowaniem klasy Lamberta czy Michelsena

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13264
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#3075 Postautor: Gelo » 9 listopada 2018, o 23:30

papi pisze:nie, sugeruję tylko nie interpretować rezultatów SEC jako faktycznych mistrzostw Europy (rywalizacji najlepszych europejskich żużlowców). Nie ma to nic wspólnego z deprecjonowaniem klasy Lamberta czy Michelsena

Jeszcze raz powtórzę. Nie ja wymyśliłem formułę SEC. Więc jeżeli ktoś uprawia propagandę to raczej organizatorzy cyklu. Lambert w Anglii robi wiatraka z Doylea czy Iversena, Jonsson u siebie w Hallstavik potrafi po trasie trzasnąć każdego, Michelsen w finale szwedzkim czy na meczu u nas pokazał, że wcale nie musi być gorszy od Bjerre, Zengi w Rzeszowie wyprzedził po trasie Iversena gdzie wyprzedzanek było mało, a PUK uchodzi za jednego z najszybszych żużlowców na świecie (rekordy torów). Dlatego trzeba podejść ze spokojem.