Motor Lublin w sezonie 2019

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
tmaciuszczak
Posty: 112
Rejestracja: 18 stycznia 2009, o 11:21

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1026 Postautor: tmaciuszczak » 12 października 2018, o 10:10

TreleMorele pisze:https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/782238/motor-zle-sie-zabral-za-transfery-i-zostal-z-reka-w-nocniku-przed-katastrofa-ura

Jednym słowem zrobili nas w hu...


Redaktor trochę zaszalał. Jak to możliwe, że nasi działacze tuż po wywalczeniu awansu nie rozpoczęli "zawodniczych podchodów", skoro sportowefakty niemal codziennie informowały, z kim to oni nie rozmawiają? Chciał błysnąć, a wyszło jak wyszło... Co do składu, poczekajmy spokojnie. Jak już wielu z Was pisało, zarząd nie raz pokazał, że wie co robi. JK ma kontakty, zna rynek i sytuację klubów i myślę, że znowu możemy być pozytywnie zaskoczeni. Jak było rok temu? Upadł temat Kildemanda, potem Hancocka i wydawało się, że jesteśmy z ręką w nocniku. A tu nagle pojawił się Jonsson, choć wcześniej nie było nawet plotek na jego temat. Takich medialnych wrzutek będzie jeszcze sporo. Okienko startuje za 3 tygodnie, do tego czasu umów nikt nie podpisze, więc trwa sezon ogórkowy, a kliki trzeba nabijać (piszę to jako dziennikarz). Popiszmy tu o Woffindenie, to za kilka dni przeczytamy na SF albo PS. I jak już wspomniałem, cierpliwie czekajmy. Ze sportowym pozdrowieniem ;)

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1027 Postautor: Kargolo » 12 października 2018, o 10:14

kibicLBN pisze:To czyj bus wczoraj stał pod MOSiRem? :cool:

Wczoraj bus Smektały stał pod Globusem, a dzisiaj widziałem rano Sławka Drabika jak jechał trolejbusem w stronę Zygmuntowskich. Lambert po ostatnim meczu powiedział wprost, że Tai jest już jedną nogą u nas po jego namowach i teraz piłeczka po stronie działaczy, żeby znaleźć mu sponsora na GP. Piotrek Pawlicki chciałby zmienić otoczenie, bo znudziły mu się już wszystkie kluby nocne w Lesznie. Artiom żałuje, że podpisał w Grudziądzu, a jak usłyszał ile Lublin chciał mu zaoferować to się rozpłakał.
Ogólnie wszyscy chcą jeździć w Motorze. Dawaj Ostaf!

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1028 Postautor: _piotrusss » 12 października 2018, o 10:16

Pełna zgoda z tmaciuszczak. Zastanawia mnie tylko, czy przypadkiem kluby nie mogą jakoś obchodzić tego "Okienko startuje za 3 tygodnie, do tego czasu umów nikt nie podpisze". Dużą częścią wynagrodzenia zawodnika jest wynagrodzenie od sponsorów, a z nimi umowę może podpisać w każdej chwili. Wystarczy w takiej umowie warunek, że zawodnik będzie w sezonie 2019 startował w danym klubie a w przypadku niewywiązania się z tego, umowa zostanie zerwana a na zawodnika nałożona kara. Jest to możliwe?
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1029 Postautor: Ge(L)o » 12 października 2018, o 10:23

Mam pewne informacje. Na tę chwilę skład Motoru 2019 wygląda tak :
1. Woffinden
2. Lampart
3. Jonsson
4. Zengota
5. Doyle
6. Lampart
7. Smektała
8. Lambert

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1030 Postautor: istred » 12 października 2018, o 10:25

Torsen pisze:Moim zdaniem, jeśli nowi zawodnicy z zaplecza dostaną odpowiednią ilość pieniędzy, aby się odpowiednio dosprzętowić - i to rzeczywiście zrobią - to mogą powalczyć z każdym, z wyjątkiem może tych kilku wirtuozów, ponieważ na pewnym poziomie umiejętności czysto sportowe spłaszczają się. Ciągle czytamy i piszemy, jak to żużel zrobił się nieprzewidywalny. Przyczyną jest właśnie to - ktoś przypadkiem dobywa lepszego sprzętu i staje się ligowym objawieniem sezonu. Mając pieniądze, można i należy wyeliminować przypadek, czyli każdy z zakontraktowanych zawodników powinien kupić tyle silników, ile trzeba, aby mieć do dyspozycji przynajmniej te dwie rakiety.
Motor, jak wieść gminna niesie, ma czym płacić. Jeśli to zrobi, a zawodnicy okażą się ambitni i uczciwi, to jest szansa przewietrzyć Ekstraligę, na co osobiście bardzo liczę. Dość mam oglądania ciągle tych samych grajków w różnych konfiguracjach. Nie znalazłbym też żadnej satysfakcji w oglądaniu drużyny złożonej z czołówki światowej, zbudowanej za dziesiątki milionów, bo to żadna sztuka.
Ma to ręce i nogi. Jednak historia pokazuje, że nie zdarzają się przypadki (albo zdarzają wyjątkowo rzadko) kiedy zawodnik po przejściu z pierwszej ligi do ekstraligi zaczyna robić wyniki dwucyfrowe. Również uważam, że jest kilku zawodników pierwszoligowych, którzy z powodzeniem mogą rywalizować w I lidze na poziomie Lindbacka, Bjerre, a nawet Pawlickich czy Kołodzieja. I z tego co słychać klub chce takich zawodników zakontraktować - Lambert, Michelsen.
Problem w tym, że historia pokazuje, że do utrzymania potrzebny jest zawodnik, który stale będzie przywoził wyniki dwucyfrowe - powiedzmy z TOP 5, może TOP 8 ekstraligi. Tarnów miał Pedersena, Grudziądz Łagutę. Jedni walczyli o utrzymanie do końca, inni spadli. W barażu jechał zespół z wicemistrzem świata i co najmniej dwoma porządnymi zawodnikami - Protasiewiczem i MJJ.
I - wracając do Twojej wypowiedzi - o ile zawodników pokroju MJJ czy Protasiewicza jesteśmy w stanie zastąpić Lambertem czy Michelsenem, o tyle nie sądzę, żeby Ci zawodnicy za rok byli w stanie - nawet po gigantycznym dosprzętowieniu - jechać na poziomie Łaguty czy Pedersena.

ezbeg
Zawodowiec
Posty: 1495
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1031 Postautor: ezbeg » 12 października 2018, o 10:33

Kargolo pisze:
kibicLBN pisze:To czyj bus wczoraj stał pod MOSiRem? :cool:

Wczoraj bus Smektały stał pod Globusem, a dzisiaj widziałem rano Sławka Drabika jak jechał trolejbusem w stronę Zygmuntowskich. Lambert po ostatnim meczu powiedział wprost, że Tai jest już jedną nogą u nas po jego namowach i teraz piłeczka po stronie działaczy, żeby znaleźć mu sponsora na GP. Piotrek Pawlicki chciałby zmienić otoczenie, bo znudziły mu się już wszystkie kluby nocne w Lesznie. Artiom żałuje, że podpisał w Grudziądzu, a jak usłyszał ile Lublin chciał mu zaoferować to się rozpłakał.
Ogólnie wszyscy chcą jeździć w Motorze. Dawaj Ostaf!


To ja jeszcze od siebie dodam, że Kasprzak wczoraj był widziany w Sajgonie na Nadbystrzyckiej. Zamawiał kaczkę po syczuańsku.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1032 Postautor: Torsen » 12 października 2018, o 10:46

istred pisze:Ma to ręce i nogi. Jednak historia pokazuje, że nie zdarzają się przypadki (albo zdarzają wyjątkowo rzadko) kiedy zawodnik po przejściu z pierwszej ligi do ekstraligi (...)

istred pisze:Problem w tym, że historia pokazuje, że (...)

A co mówi historia o awansie o 2 ligi w ciągu dwóch lat? :)
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1033 Postautor: GIGI » 12 października 2018, o 10:52

istred pisze:I - wracając do Twojej wypowiedzi - o ile zawodników pokroju MJJ czy Protasiewicza jesteśmy w stanie zastąpić Lambertem czy Michelsenem, o tyle nie sądzę, żeby Ci zawodnicy za rok byli w stanie - nawet po gigantycznym dosprzętowieniu - jechać na poziomie Łaguty czy Pedersena.


Tu sie akurat nie zgodze z Toba Istred. Ja uwazam ze Michelsen i Lambert wlasnie maja duzy potencjal aby stac sie zawodnikami pokroju Laguty czy Pedersena. To wielkie zuzlowe talenty. Przy odpowiednim zapleczu sprzetowym sa w stanie robic dwucyfrowe wyniki nawet w e-lidze. No bo jesli nie oni to kto?
Jak duza role dzis w sporcie zuzlowym odgrywa sprzet pokazal Lindgren na poczatku sezonu. Przez pierwsze 5-6 kolejek jezdzil tak ze inni zawodnicy z czolowej 10 wygladali przy nim jak solidni pierwszoligowcy. Pozniej przyszedl czas na serwisy/remonty i zaczely sie schody.


Co do naszego skladu to ciekawie wypowiedzial sie Kryjom:
Speed Car Motor jest w tej chwili w kiepskiej sytuacji. To nie oznacza jednak, że działacze beniaminka już przegrali walkę. - Kontrakty można podpisać dopiero 1 listopada. Do tego czasu wszystko będzie teoretycznie możliwe. Znam Jakuba Kępę i wiem, że jest człowiekiem bardzo zdeterminowanym. Czuję, że w Lublinie coś jeszcze się urodzi - podsumowuje Kryjom.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1034 Postautor: Gelo » 12 października 2018, o 10:55

To jest sport - do tego bardzo złożony, dlatego nikogo nie należy skreślać. Równą formę na przestrzeni chociażby 3 lat trzyma 5-6 zawodników - i też bywają słabsze tygodnie - vide Woffinden, Zmarzlik. Reszta przeplata całe dobre sezony słabymi. Dlatego nigdzie nie jest powiedziane, że taki Michelsen nie będzie objawieniem ligi, a taki Dzik, który nie będzie miał motywacji do zarabiania na starty w GP nie spadnie o kilkanaście miejsc w rankingu. Do zakupu wacików dla kolejnego glonojada wystarczy mu druga dziesiątka w lidze.

Fell
Posty: 11
Rejestracja: 12 października 2018, o 10:41

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1035 Postautor: Fell » 12 października 2018, o 10:55

1. Zengota / Michelsen
2. Lampart / Miesiąc
3. Lambert
4. Jamróg
5. Jonsson
6. Lampart
7. Trofimov / Rolnicki

do góry rogi Koziołki! to wcale by nie był zły skład szczególnie u siebie mocno postraszycie + mocna młodzież której brakowało Unii Tarnów

żużel bardzo sie wyrównał i nazwiska niczego nie gwarantuja! jedynym pewniakiem na 10pkt co mecz jest Zmarzlik a on nie do wyciagniecia z Gorzowa! nie ma co sie bac Jensenów, Protasów czy innych Buczkowskich skoro np. Mroczka i Kaczmarek robili punkty

pozdr z Leszna dajcie troche swieżości w tej Ekstralipie

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1036 Postautor: jerry78 » 12 października 2018, o 10:59

blajar pisze:To dawajcie, zróbmy Pudelkowi i Syfom dobrze i popuszczajmy trochę kaczek :)


No dobra. Miałem nie zdradzać składu, ale co tam, niech szmatławce mają o czym pisać.

9. Woffinden
10. Lambert
11. Kasprzak
12. Hampel
13. Doyle
14. Lampart
15. Cierniak
16. Kling

Do tego D. Lampart i Peroń

Aha, no i walczymy o Mistrza Polski z Lesznem ;)
Eh rozmarzyłem się.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1037 Postautor: GIGI » 12 października 2018, o 11:03

Gelo pisze: Do zakupu wacików dla kolejnego glonojada wystarczy mu druga dziesiątka w lidze.


Dla mnie to post roku ;) Naprawde niezle :) :)

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1038 Postautor: istred » 12 października 2018, o 11:09

GIGI pisze:Tu sie akurat nie zgodze z Toba Istred. Ja uwazam ze Michelsen i Lambert wlasnie maja duzy potencjal aby stac sie zawodnikami pokroju Laguty czy Pedersena. To wielkie zuzlowe talenty. Przy odpowiednim zapleczu sprzetowym sa w stanie robic dwucyfrowe wyniki nawet w e-lidze. No bo jesli nie oni to kto?

Już w przyszłym sezonie?

Jak najbardziej liczę na to, że Lambert osiągnie wkrótce poziom pozwalający utrzymywać się w cyklu GP w czołowej 8, ale moim zdaniem to niestety jeszcze nie ten moment. W tym momencie jest słabszym zawodnikiem od Drabika, co pokazały IMŚJ. Na dojście czołówki moim zdaniem potrzebuje jeszcze 2-3 lat startów w Ekstralidze.

W ostatnich latach kojarzę dwóch zawodników, którzy z pierwszoligowców zostali ekstraligowcami - Doyle i Kildemand.
Doyle po dwóch latach w I lidze (średnia 2,18 i 2,48) w pierwszym roku w ekstralidze zrobił 1,8.
Kildemand po 2,27 w I lidze zrobił w ekstralidze 1,822.

I takiej mniej więcej średniej spodziewałbym się po Lambercie i Michelsenie w przyszłym sezonie jeśli będą startować w ekstralidze.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1039 Postautor: GIGI » 12 października 2018, o 11:15

Nie napisalem ze byliby czolowymi zawodnikami w elidze. Jednak solidne zdobycze punktowe w najmocniejszej lidze na swiecie nie bylyby dla mnie zaskoczeniem.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1040 Postautor: istred » 12 października 2018, o 11:19

Tylko, że ja w swojej wypowiedzi, do której się odniosłeś, pisałem o tym, że do utrzymania konieczny jest lider, taki jakiego miał Tarnow - Pedersen czy Grudziądz - A. Łaguta, a ani Lambert ani Michelsen w przyszłym sezonie w ekstralidze takim liderem nie będą.

Co dla Ciebie oznaczają "solidne zdobycze punktowe"?

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1041 Postautor: Gelo » 12 października 2018, o 11:27

W tym kontekście Vaculik też nie jest materiałem na takiego lidera. Jest dobry - ale często zdarzają mu się wpadki.

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1042 Postautor: Flagg » 12 października 2018, o 11:30

Dlatego, w przypadku braku lidera, trzeba to nadrabiać juniorami. Zarówno Grudziądz, jak i Tarnów mieli tutaj duże braki (sam Rolnicki w żadnym meczu nie zdobył więcej jak 5 pkt). Innej opcji nie ma.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Hans
Trener
Posty: 2265
Rejestracja: 22 czerwca 2006, o 16:49
Lokalizacja: Aberdeen

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1043 Postautor: Hans » 12 października 2018, o 11:33

Skoro mamy 1.8 na Kasprzaka i podobnie na Vaculika, to moze wezmy Taia za 3.6 ? :cool:

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1044 Postautor: istred » 12 października 2018, o 11:35

Macie rację.
Vaculik to nie jest zawodnik na absolutnego lidera i przydałoby się zakontraktować go w pakiecie z Pedersenem - ten w ostatnich latach też potrafił zanotować dołek. Jednak zarówno Vaculik jak i Pedersen, po odpowiednim "zbudowaniu" byliby w stanie wykręcić średnią w okolicy 2,4 czyli absolutnego TOPu ekstraligi.

Wśród juniorów naszą ogromną przewagą jest Wiktor. Jednak on sam nam ekstraligi nie utrzyma.

Fell
Posty: 11
Rejestracja: 12 października 2018, o 10:41

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1045 Postautor: Fell » 12 października 2018, o 11:52

Hans pisze:Skoro mamy 1.8 na Kasprzaka i podobnie na Vaculika, to moze wezmy Taia za 3.6 ? :cool:


kontuzja i lecicie...

bierzcie Zengote na prowadzacego pare - troche zaufania i pojedzie swoje do tego priotytet junior czyli albo Trofimova z Leszna lub Rolnickiego z Tarnowa

reszta ekipy jak pisalem wyżej same sredniaki a nie bedzie zle! jesli którys wyskoczy z formą to bedzie jeszcze ciekawiej

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1046 Postautor: papi » 12 października 2018, o 12:09

Zengota nie jest zawodnikiem dobrze jeżdżącym pod presją. Kontraktowanie go jako lidera to strzał w kolano na starcie.
Dlatego mimo całej sympatii do niego jako osoby czy komentatora, wolałbym żeby w ogóle go u nas nie było.

TreleMorele
Senior
Posty: 803
Rejestracja: 25 sierpnia 2017, o 12:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1047 Postautor: TreleMorele » 12 października 2018, o 12:19

Jak narazie to wypowiadają się sami eksperci na tych syfach sami doradcy ja czekam na jakiś wywiad z Kępa jak narazie cisza przed burzą .
Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Robson
Senior
Posty: 758
Rejestracja: 5 września 2002, o 21:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1048 Postautor: Robson » 12 października 2018, o 12:23

Zamiast wywiadu z Kępą wywiad z Więckowskim
https://kurierlubelski.pl/piotr-wieckow ... r/13569324

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1049 Postautor: Gelo » 12 października 2018, o 12:24

Nie liczyłbym na to, że Kuba powie z kim jest dogadany, a z kim nie i dlaczego.

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2019

#1050 Postautor: Łoptymista » 12 października 2018, o 12:30

Dobijają mnie te wszystkie czarne newsy, a rzeczywistość może być...

Wystarczy tylko pogadać z kumatymi i wszystko jasne. Ze znajomym gadałem i na 99,9 % pewny jest gruby strzał. Chodzi o gościa, który może śmigać jako Polak. Niestety krąży za nim komornik i to powoduje pewne problemy. Ostatnio komornik miał zablokować sporą część zarobków więc oficjalne deklaracje o klepnięciu kontraktu w obecnym klubie poszły się kopcić.
I tedy do akcji wkracza pewien niedoceniany klub ;) i jest szansa, że sprawa będzie załatwiona inaczej. Jeden z naszych sponsorów ma spółkę córkę, która ma na Ukrainie inną spółkę, która ma wziąć na siebie finansowanie naszego nowego napieracza. Także może być jeszcze wesoło.

Z tego co słyszałem, to rzeczywiście negocjacje są trudne, ale ciągle wychodzą nowe akcje. Greg chce zmieniać klimat, pewien trener ma alergię na znanego i lubianego zawodnika, bo okazało się, że tamten pukał jego córkę w trakcie ubijania toru, a ślubu brać nie chce. Dzieje się.
A co do wpisów o Tajskim... to temat był, ale ponoć już upadł, bo pojawiły się lepsze opcje.