Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

typowania żużlowe
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#26 Postautor: Kargolo » 4 października 2018, o 22:09

Ekstraliga - 18 kolejka (finały)
Obrazek
Ekstraliga - długoterminowy
Obrazek
Ligę zwyciężył oczywiście murowany faworyt z Leszna, dostarczając punkty dużej części typerów.
Baraże - 1 mecze
Obrazek
09.30 - przejściowa
Obrazek
W weekend rozstrzygnie się rywalizacja o pierwsze miejsce pomiędzy mikasem i Gruchą (29 pkt różnicy). Na trzecim miejscu raczej bezpiecznie usadowił się _piotrusss, a ponad 200 pkt straty do podium ma ezbeg i ja.
Do zatypowania zostały 3 zawody: GP w Toruniu oraz baraże o Ekstraligę i o 1 LŻ. Po ich zakończeniu wstawię poszczególne klasyfikacje i zakończymy tegoroczną edycję naszego typera. Aż ciężko uwierzyć, że ten sezon, dla nas szczególnie przepiękny i wyjątkowy, tak szybko minął. Ale: nic nie może przecież wiecznie trwać! ;)

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#27 Postautor: Kargolo » 11 października 2018, o 17:21

Nadszedł czas na podsumowanie naszej zabawy. Na początek ostatni weekend.
GP - 10 runda
Obrazek
No i na koniec nikt nie trafił żadnego finalisty :)
GP - długoterminowy
Obrazek
Baraże - rewanże
Obrazek

Teraz czas na końcowe rozstrzygnięcia. Na początek pokażę jak typowaliście długoterminowo.
Obrazek

No i poszczególne klasyfikacje końcowe.
Ekstraliga
Obrazek
1. Speedway, 2. Kargolo, 3-4. Metalliczny i Jcob
1 LŻ
Obrazek
1. Kargolo, 2-3. ezbeg i maestro76, 4. mikas
2 LŻ
Obrazek
1. _piotrusss, 2. Jcob, 3-4. Grucha i Speedway
SEC
Obrazek
1. mikas, 2-3. Metalliczny i Jcob, 4. ezbeg
IMP
Obrazek
1. Metalliczny, 2-9. Kargolo, go!, _piotruss, Grucha, Jcob, ezbeg, maestro76 i mikas
GP
Obrazek
1. Hans, 2-4. Metalliczny, Sledzio i maestro76
Długoterminowe
Obrazek
1. mikas, 2-3. go! i Grucha, 4-5. ezbeg i $korzen$
Baraże
Obrazek
1. Speedway, 2. mikas, 3-4. ezbeg i maestro76

No i najważniejsze - końcowa klasyfikacja łączna Typera zuzel.info 2018:
Obrazek
1. mikas, 2. Grucha, 3. ezbeg, 4. _piotrusss

mikas zdecydowanie odstawił całą stawkę. Grucha tylko w trzech klasyfikacjach znalazł się w czołowej czwórce, ale w pozostałych był na tyle równy, że wystarczyło na srebro. 43 pkt do drugiego miejsca stracił ezbeg, natomiast tuż za podium _piotrusss
Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę. Szkoda tylko, że część straciła chęć do typowania w różnych momentach sezonu. Niemniej około 14 typerów walczyło do końca, za co bardzo dziękuję.
Gratuluję zwycięzcom! mikas, jestem pod wrażeniem - 331 pkt przewagi nad drugim typerem i jako jedyny przekroczyłeś granicę 10.000 pkt.

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2073
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#28 Postautor: Hayden » 12 października 2018, o 01:51

Dobra robota :) gratulacje dla zwycięzców
Motor mocny

Metalliczny
Senior
Posty: 755
Rejestracja: 10 sierpnia 2003, o 20:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#29 Postautor: Metalliczny » 12 października 2018, o 06:54

Dzięki dla prowadzącego zabawę Kargolo, gratulacje dla wszystkich współtypujących :) Oby w przyszłym sezonie było nas więcej :)

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#30 Postautor: mikas » 25 października 2018, o 12:01

Dzięki wszystkim za zabawę i gratulacje. Dzięki Kargolo za prowadzenie typera.
Co do kolejnego sezonu mam taką sugestię, żeby jednak za typowania przedsezonowe obniżyć nieco ilość możliwych punktów do zdobycia. Wydaje mi się, że ta propozycja powinna wyjść ode mnie, bo w sumie najwięcej na tej punktacji skorzystałem dzięki postawie Jarka Hampela w SEC. Nie da się jednak ukryć, że te przedsezonowe typowania to w dużej mierze szczęście, a nie jakieś wielkie "znawstwo" ;) Odrobić meczami ligowymi, na których opiera się jednak większość sezonu, stratę 400 czy 300 punktów jest niemal niemożliwe. Dlatego myślę, że obniżenie punktacji za typowania przedsezonowe uatrakcyjniłoby typera w następnym sezonie. Zakładam Kargolo, że nas nie zawiedziesz i również go poprowadzisz ;)

P.S. Na koniec jeszcze tylko się pochwalę, że również w typerzepokredzie.pl byłem najlepszy z lublinian, gdzie "jeździłem" jako Motokozły, więc może to nie do końca taki przypadek, że wygrałem ;)

Obrazek
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#31 Postautor: _piotrusss » 25 października 2018, o 12:22

Ja ze swojej strony również dziękuję za typera z tego sezonu.
Co do ewentualnych zmian to proponowałbym zwiększenie bonusu za poprawne wytypowanie remisu. Żeby zdobyć punkty za określenie zwycięzcy mamy duży margines błędu... remisu w tej chwili nie za bardzo opłaca się typować ;)
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#32 Postautor: Kargolo » 25 października 2018, o 12:50

Myślę, że dam radę poprowadzić typera w przyszłym sezonie :)
Co do sugestii to oczywiście wszystkie wezmę pod uwagę. Na pewno coś pozmieniamy, nauczeni doświadczeniem. Zresztą regulamin ulegał zmianie w czasie sezonu (jeśli chodzi o deadline typów), także sprawa jest rozwojowa. Chciałbym też wprowadzić typowanie IMŚJ, MIMP, być może też IMEJ. Fajnie byłoby też dodać DPŚ, ale nie wiadomo chyba w jakiej formie to się odbędzie w przyszłym roku. Musiałbym też wymyślić jakąś punktację na te zawody.
Dla mnie największym problemem było wprowadzanie typów do arkusza, bo okazało się dosyć czasochłonne przy dużej ilości zawodów w jeden weekend. Postaram się to rozwiązać, może będę robił jakiś arkusz w internecie i będziecie go uzupełniać sami, a ja będę kopiował do mojego pliku? A może poproszę kogoś, żeby wprowadzał część typów i mi przesyłał? Nie wiem, jeszcze się zastanowię.
Sam jestem zadowolony z pliku, który wyprodukowałem od początku do końca sam i był praktycznie bezbłędny. Raz policzyło mi podwójnie któreś zawody, ale szybko ogarnąłem co jest nie tak. Poza tym sprawował się bez zarzutu.

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Klasyfikacje Typera zuzel.info 2018

#33 Postautor: maestro76 » 30 października 2018, o 20:37

No fakt. Trochę dużo pkt za te typy przedsezonowe.
Jakby nie brać ich pod uwagę to chyba bym walnął 1 miejsce.
Więc jestem za :twisted:
never ride faster than your angel can fly