WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#951 Postautor: kibicLBN » 29 września 2018, o 12:52

zawsze lubiłem Pana Huszczę, fajne było to, że zawsze wierzy w ten Falubaz, ale co innego wiara, a co innego pycha i lekceważenie rywala. A stwierdzenie, że juniorzy Falubazu są lepsi od zawodników Rybnika to totalny brak szacunku i ignorancja. Dlatego życzę z całego serca sowitego wpierd..u dla Motomyszy, żeby się nie pozbierali.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#952 Postautor: ravajas » 29 września 2018, o 12:58

grzesieck pisze:
ravajas pisze:
Podoba mi się podejście, aczkolwiek studiując ich wpisy zauważyłem zdecydowanie zbyt mało wiary we własny zespół. Uważam, że z Zieloną Górą mają szansę nawiązać wyrównaną walkę, tylko muszą się skoncentrować i dopilnować wszystkiego, najmniejszego detalu, zadbać o dobra atmosferę i trzymać gaz. Pozdrawiam Kolegę.


Andrzej Huszcza: 'Pomiedzy ligami jest przepasc' :-P

Może jest, a może nie jest. Swoją opinię opieram na sympatiach klubowych, ale przekonamy się w niedzielę.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#953 Postautor: kibicLBN » 30 września 2018, o 08:24

GKSŻ wyjaśnia nam, że w przypadku meczu Speed Car Motoru Lublin z ROW-em Rybnik wszczętych zostało kilka postępowań. Jedno z nich dotyczy właśnie wypowiedzi prezesa Mrozka na antenie Eleven Sports.

Wie ktoś może o co chodzi? Kilka postępowań? O co niby? O tor? O race podczas fety? A może o szampana ? :lol:
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

ezbeg
Zawodowiec
Posty: 1496
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#954 Postautor: ezbeg » 30 września 2018, o 08:39

Nie jestem do końca pewny ale przedmiotem jednego z postępowań może być wyjaśnienie dlaczego mecz nie zaczął się punktualnie. Czyli może pośrednio chodzić o tor.
Mam nadzieję że nikt nie doniósł na spożywanie alkoholu o zawartości większej jak 3,5% w miejscu publicznym przez zawodników :lol:

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#955 Postautor: papi » 30 września 2018, o 09:19


SwiDarek
Junior
Posty: 362
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:57
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#956 Postautor: SwiDarek » 8 października 2018, o 09:28

Po obejrzeniu obu meczy barażowych a dodam, że trzymałem kciuki za ROW, uważam, że:
1. Bezapelacyjnie zasłużenie wygraliśmy finał z Rybnikiem bo MOTOR był po prostu drużyną LEPSZĄ. I nie mam tu na myśli całego sezonu, bo NICE PLŻ wciągnęliśmy nosem i wypluliśmy, ale tylko i wyłącznie fazę playoff i sam dwumecz finałowy.
2. W Elidze zostanie też drużyna lepsza - bo po tym co wczoraj i tydzień temu zrobiły "gwiazdy Mrozka" - to oni nie zasłużyli na tę Eligę w żadnym wypadku. Dali się objeżdżać jak dzieci i remis wczoraj to oni wyszarpali fartem bo mogli ten mecz wdupić. Jestem ich postawą ROZCZAROWANY...
3. Ciężko będzie w przyszłym roku w obu ligach Nice i Elipie - powiększenie ligi i zmiana w regulaminie rozgrywek to chyba naprawdę rozsądne rozwiązanie na 2020 rok. Chyba nadszedł ten czas... na dwie ligi żużlowe po 10 drużyn.
DON'T THINK!!! DRINK!!!

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13184
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#957 Postautor: Gelo » 8 października 2018, o 16:15

Też mam takie odczucia. W przeciwieństwie do pierwszego meczu finałowego Rybnik baraże pojechał bez jaj. Chciało się tak po prawdzie tylko Lebiediewowi. Szczepaniak odjechał mecz na przyszłoroczny kontrakt. Ale reszta jakby jechała za karę. Nie zostawili serducha na torze. A taki Protas nie pierwszy raz jechał pod presją. I jak trzeba było dał radę.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#958 Postautor: Ge(L)o » 8 października 2018, o 16:18

SwiDarek pisze:Chyba nadszedł ten czas... na dwie ligi żużlowe po 10 drużyn.

Które ośrodki żużlowe (poza Łotyszami) chciałbyś skasować z ligi ?

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#959 Postautor: kibicLBN » 8 października 2018, o 16:35

Poszerzenie eligi w ciągu kilku lat spowodowało by że w Polsce zostało by 14-16 drużyn...
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#960 Postautor: Kargolo » 8 października 2018, o 17:02

Dokładnie tak. Raz już zwiększono liczbę drużyn w Ekstralidze do 10, raz połączono 1 i 2 ligę. Te pomysły o mało nie zabiły żużla w kilku ośrodkach. Najlepszym formatem jest 8, 8 i reszta.

SwiDarek
Junior
Posty: 362
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:57
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#961 Postautor: SwiDarek » 9 października 2018, o 09:35

Ale panowie i panie - czasy się zmieniają i rzeczywistość też się zmienia. Doświadczenia przeszłości nie powinny determinować naszych przyszłych działań. Oczywiście warto się uczyć na popełnionych błędach ale wszystko się zmienia. Dla mnie dziś jest w Polsce 10 drużyn, które w elidze powinny jeździć bo są organizacyjnie na innym poziomie jak reszta Nice 1 LŻ.
Gdyby tak miało być, że niczego nie zmieniamy bo jeszcze się popsuje to co jest to ciągle siedzielibyśmy przy lampach naftowych bo Edison poddałby się po pierwszej nieudanej próbie stworzenia żarówki (której nota bene pierwszy nie wynalazł ale to inna historia).
DON'T THINK!!! DRINK!!!

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13184
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#962 Postautor: Gelo » 9 października 2018, o 10:17

Ja jestem przeciwny powiększaniu lig i powrotu do dwóch. Z prostego powodu - więcej jak połowa drużyn jedzie wtedy "o pietruszkę". Prosty przykład - my. W tym roku jechaliśmy cały sezon żeby ostatni wyścig w sezonie decydował o awansie. Przy lidze 10-zespołowej i przy składach jakie się szykują - wystarczyłoby skupić się na dwóch meczach w sezonie (z Tarnowem i Rybnikiem) żeby uniknąć barażu i spadku. Pozostałe mecze można koncertowo przegrać. Kolejne przykłady - Kraków, Piła - o co miałyby jechać? Awans im nie grozi, spadek też. Podobnie całej obecnej 2 lidze i połowie pierwszej (zakładam wyrwanie liderów Łodzi i Gdańska do wyższej ligi). Lokomotiv od zawsze jeździ "dla zabawy", bez stawki. A nie ma nic gorszego jak żużel "o nic".
Ostatnio zmieniony 9 października 2018, o 10:34 przez Gelo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#963 Postautor: _piotrusss » 9 października 2018, o 10:26

Z tymi organizacyjnie ekstraligowymi klubami to też bym nie szalał. Lublin mam nadzieję szybko dołączy do tego grona, ale na tę chwilę to jest to 6-7 drużyn. Kto niby jeszcze? Łódź oparta pieniądzach od jednej osoby? Rzeszów z nieprzewidywalnym Panem Irkiem® czy Rybnik bazujący głównie na miejskiej dotacji?
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#964 Postautor: Flagg » 9 października 2018, o 11:19

Motor, który bankrutuje średnio co kilka lat? Przypomnę tylko, ze Witek od 10 lat trzyma ten Łódzki żużel na poziomie. Do niemal każdego można się przyczepić "o coś". Rybnik w tej ekstralidze był i radził sobie całkiem nieźle, Tarnów w tym sezonie też wstydu nie przyniósł. Pod względem organizacyjnym na pewno na Elige gotowych jest 10 zespołów, może nawet więcej. Problem pojawi się w kwestii poziomu sportowego. Przy obecnym zabetonowaniu rynku, nie ma az tylu zawodników, by zrobić 10 zespołów na poziomie. Bez zmian regulaminowych (jakieś KSM, ograniczenie liczby obco czy coś w tym stylu), to taka re-organizacja się nie uda. No i dochodzi problem z niższymi ligami.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#965 Postautor: istred » 9 października 2018, o 12:20

Dobrze, że tyle jest ekip gotowych na eligę. Dzięki temu podwyższy się poziom I ligi.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#966 Postautor: kibicLBN » 9 października 2018, o 16:36

Gelo pisze:Ja jestem przeciwny powiększaniu lig i powrotu do dwóch. Z prostego powodu - więcej jak połowa drużyn jedzie wtedy "o pietruszkę". [...]
A nie ma nic gorszego jak żużel "o nic".

I tu trafił kolega w sedno sprawy. Jaki skutek miało by poszerzenie eligi?
Pozostaje 12 drużyn w pozostałych 2 ligach, więc wątpię by podzielono je na dwie ligi po 6 zespołów, więc robimy ligę 12 zespołów
W tej chwili w elidze układ jest taki
4-5 zespołów walczy o medale 2-3 o utrzymanie. Każdy jedzie o coś, maksymalnie 1 drużyna okupuje środek tabeli.
W I lidze 2-4 klubów co roku walczy o awans, 2-3 chcą uniknąć spadku. Pozostaje 1-3 drużyn egzystujących.
W II lidze pozostaje 6 drużyn, 2-3 walczą o awans, reszta utrzymuje żużel w niedużym mieście, kilkaset tysięcy starcza żeby od czasu do czasu obejrzeć całkiem przyzwoity mecz nawet z drużyną z góry tabeli. Jest to jakaś atrakcja dla mieszkańców Krosna czy Rawicza.
Jadąc na zasadzie egzystencji (bez walki o medal/awans czy utrzymanie, bez ogólnej presji) może klub wytrzymać max 3-4 sezony co pokazała nasza historia, w elidze jest nieco łatwiej bo atrakcyjność widowiska jest na tyle duża że nawet w Grudziądzu się to trzyma, ale w tym roku mieli presję, że hoho ;)
Połączmy więc wirtualnie ligi.
W elidze jest 10 zespołów. Z tego 4-5 walczy o medal, 2-3 o utrzymanie i 3-4 zespoły egzystują, w każdym zespole znajduje się co najmniej jeden Tobiasz Musielak czy Mroczka czy inny zerojedynkowicz, u niektórych po dwóch. Atrakcyjności ligi leci na pysk. Ale to nie jest najgorsze, najgorsze dzieje się ciut niżej.
A I liga? Do awansu zamiast 3 chętnych jest góra 2. Reszta jedzie o nic, 10 egzystujących pasożytów. Bez presji. Lepsze drużyny jadą drugim składem i leją Rawicz i Krosno na wyjeździe. Krosno ma zapłacić za tyle meczów zawodnikom, że biorą jeszcze słabszych niż dotąd, obskakują kolejne wpier..le, cały sezon lania bez walki. Ile takich sezonów wytrzymają te kluby? One odejdą pierwsze. Zanim odejdzie Rawicz kibic, który nawet jeśli jego klub jechał o awans do elity czy o utrzymanie oglądał spotkania, w których szalał Jonsson, Michelsen, Woryna nagle dostaje odpad, jakieś wymiociny i coś czego się nie da oglądać, poza 2 meczami w sezonie pomiędzy 2 drużynami walczącymi o awans.
Ale cała sytuacja spowoduje, że na stadiony będzie przychodzić mniej widzów, nawet w elidze, bo sport bez żadnej presji wyniku na dłuższą metę niż chwila nie ma prawa się utrzymać. Zacznie się pogarszać sytuacja kolejnych klubów po Rawiczach, po 2 latach z 22 drużyn zostanie 18-19, po kolejnych 3-4 będzie trzeba zmniejszać ekstraligę ponownie, bo 6-cio zespołowa 1 liga nie będzie już fajna...
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#967 Postautor: Flagg » 9 października 2018, o 20:20

12 zespołowa Eliga nie ma żadnego sensu. Natomiast 10 juz tak. Ale z tym musiałoby pójść szereg innych zmian regulaminowych. Przy obecnym - powiększanie ligi nie ma sensu
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#968 Postautor: kibicLBN » 9 października 2018, o 20:24

Umiesz czytać w polski język?
I nie pierdziel mi o zmianach regulaminu, poszerzenie eligi do 10 zespołów obniży jej poziom, a bardzo szybko zrobi z 1 ligi totalne bagno
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#969 Postautor: Kargolo » 9 października 2018, o 20:50

Ja nie rozumiem jaki jest w ogóle główny argument za powiększeniem Ekstraligi? Bo jest 10 drużyn, które organizacyjnie dałyby radę? W Anglii jest pewnie ze 35 drużyn piłkarskich, które organizacyjnie ogarnęłyby Premier League, więc może i ją by powiększyć? Ten argument jest słaby, a argumenty przeciw już wypisał kibicLBN i nie ma za bardzo czego dodać. Po co na siłę psuć coś, co zaczęło w końcu dobrze funkcjonować? W obecnym formacie nawet w 2 LŻ zdarzają się bardzo ciekawe mecze.

bartollo
Senior
Posty: 668
Rejestracja: 20 września 2017, o 23:36

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#970 Postautor: bartollo » 9 października 2018, o 20:57

Minus jest taki ze dla polowy druzyn to tylko 7 meczow w roku.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4103
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#971 Postautor: Perez » 10 października 2018, o 07:02

Za to aspekt finansowy jest kapitalny :cool:
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#972 Postautor: Flagg » 10 października 2018, o 14:21

kibicLBN pisze:Umiesz czytać w polski język?
I nie pierdziel mi o zmianach regulaminu, poszerzenie eligi do 10 zespołów obniży jej poziom, a bardzo szybko zrobi z 1 ligi totalne bagno


Spoko, źle przeczytałem posta. Natomiast osobiste wycieczki sobie odpuść.
W kwestii powiększenia ligi każdy może mieć swoje zdanie. Co ciekawe, ja się z Tobą w większość zgadzam, ale dalej uważam, że przy odpowiedniej organizacji i dostosowanym regulaminie jest to możliwe i byłoby z korzyścią dla wszystkich. Przy obecnym kształcie i liczbie drużyn nie ma to żadnej szansy powodzenia.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Robson
Senior
Posty: 758
Rejestracja: 5 września 2002, o 21:00
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#973 Postautor: Robson » 17 lutego 2019, o 18:37

Ciekawy filmik podsumowujący drogę ROW do ekstraligi... :lol:


https://naforum.zapodaj.net/images/c7583553360e.gif