Oskar Bober

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
spokojny
Junior
Posty: 457
Rejestracja: 6 czerwca 2011, o 18:28

Re: Oskar Bober

#626 Postautor: spokojny » 30 sierpnia 2018, o 17:49

Obawiam się, że gdyby go zawiesili tak żeby się załapał na finał to by zaraz poleciał hejt jak to GKSŻ specjalnie pod Lublin ustawił. Wszyscy wiedzą, że Bober będzie kluczowy dopiero w ewentualnym finale, dając takie zawieszenie, wyszło że nie będzie pobłażliwości gdyż jeden finał Bober opuści.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Oskar Bober

#627 Postautor: _piotrusss » 30 sierpnia 2018, o 18:11

A to nie jest tak, że gdyby zawiesili go na dłużej to ewentualna kara byłaby na głowie kolejnego klubu, który by chciał Oskara zatrudnić? Jeśli tak, to bardzo wyrachowana gra ze strony gksz. Motor będzie zmuszony zapłacić karę przed finałem za tak naprawdę jeden mecz.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Oskar Bober

#628 Postautor: blajar » 30 sierpnia 2018, o 18:26

Patrząc zdroworozsądkowo to powinna być brana pod uwagę przynależność klubowa na dzień popełnienia przewinienia ale te regulaminy gksż są tak pogmatwane, że ze zdrowym rozsądkiem niewiele mają wspólnego.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Oskar Bober

#629 Postautor: Cz@rek » 30 sierpnia 2018, o 18:33

spokojny pisze:Obawiam się, że gdyby go zawiesili tak żeby się załapał na finał to by zaraz poleciał hejt jak to GKSŻ specjalnie pod Lublin ustawił. Wszyscy wiedzą, że Bober będzie kluczowy dopiero w ewentualnym finale, dając takie zawieszenie, wyszło że nie będzie pobłażliwości gdyż jeden finał Bober opuści.

O ile dojedziemy do tego finału...

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Oskar Bober

#630 Postautor: Kshyhu » 30 sierpnia 2018, o 20:19

Do finału dojedziemy, ale tego finałowego meczu wyjazdowego, jechanego w szóstkę, to ja jakoś nie widzę...
Motor mocnyj!

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Oskar Bober

#631 Postautor: Czarek » 30 sierpnia 2018, o 20:24

Kshyhu pisze:Do finału dojedziemy, ale tego finałowego meczu wyjazdowego, jechanego w szóstkę, to ja jakoś nie widzę...


Ja też. Chyba, że Jeleniewski wróci silniejszy niż przed kontuzją.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
skuba
Posty: 76
Rejestracja: 24 kwietnia 2005, o 18:59
Lokalizacja: Lubartow
Kontakt:

Re: Oskar Bober

#632 Postautor: skuba » 30 sierpnia 2018, o 20:43

Tak zerknąłem z ciekawości i Oskar w Rybniku w wygranym przez nas meczu zrobił 3+2 (1, 1*, 1*). Szału wielkiego nie ma. W tym meczu Miesiąc i Masters zrobili po 3 punkty. Jeżeli wróci Jeleń i będzie w dobrej dyspozycji, reszta seniorów i Wiktor utrzymają formę to obecność juniora z Egiptu może nie mieć znaczenia, aby wywieść korzystny wynik. Ważniejszy chyba będzie rewanż w Lublinie. Nasi muszą się tak przygotować, aby wynik dwumeczu nie był na styku.

Oczywiście pod warunkiem, że awansujemy do finału.
To jechalismy przez ta Serbie:)

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Oskar Bober

#633 Postautor: Kshyhu » 30 sierpnia 2018, o 20:47

3 punkty Oskara (nie liczymy bonusów z oczywistych względów) to 3 punkty mniej zawodników ROWu. Czyli razem 6. To raz.

A dwa: liczenie, że Jeleń po tak ciężkiej kontuzji wróci w pełni sił i walnie spektakularny wynik to dla mnie przejaw - nazwijmy to dyplomatycznie - nieuzasadnionego hurraoptymizmu ;)
Motor mocnyj!

max3
Zawodowiec
Posty: 1242
Rejestracja: 20 listopada 2002, o 23:16
Lokalizacja: lublin

Re: Oskar Bober

#634 Postautor: max3 » 30 sierpnia 2018, o 20:50

3 punkty mogą okazać się kluczowe !

Awatar użytkownika
mtgo
Szkółkowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, o 08:13

Re: Oskar Bober

#635 Postautor: mtgo » 30 sierpnia 2018, o 20:51

skuba pisze:Tak zerknąłem z ciekawości i Oskar w Rybniku w wygranym przez nas meczu zrobił 3+2 (1, 1*, 1*). Szału wielkiego nie ma. W tym meczu Miesiąc i Masters zrobili po 3 punkty. Jeżeli wróci Jeleń i będzie w dobrej dyspozycji, reszta seniorów i Wiktor utrzymają formę to obecność juniora z Egiptu może nie mieć znaczenia, aby wywieść korzystny wynik. Ważniejszy chyba będzie rewanż w Lublinie. Nasi muszą się tak przygotować, aby wynik dwumeczu nie był na styku.

Oczywiście pod warunkiem, że awansujemy do finału.

Pamiętaj, że te 3pkt zdobyte przez Oskara są równoznaczne 3pkt których nie zdobyli rybniczanie, co w efekcie już robi różnice 6pkt - w perspektywie dwumeczu to już dużo.

Poza tym wyobraźcie sobie jakie ciśnienie będzie na Oskarze jak wróci na decydujący najważniejszy mecz w sezonie po tej całej aferze, miesięcznej przerwie od motocykla i dodatkowo przed swoją publicznością... oby to wytrzymał psychicznie.

Pierwszy raz w tym sezonie marzę żeby mocno padało i nasz najbliższy mecz przy Z5 się przesunął ;/

Awatar użytkownika
skuba
Posty: 76
Rejestracja: 24 kwietnia 2005, o 18:59
Lokalizacja: Lubartow
Kontakt:

Re: Oskar Bober

#636 Postautor: skuba » 30 sierpnia 2018, o 20:55

Oczywiście 3 punkty są ważne, ale ja pisałem o korzystnym wyniku. Miesiąc tak jakby się rozkręcił, więc po cichu można spodziewać się lepszego wyniku w Rybniku. Jeleń nawet po kontuzji, dla mnie, wydaje się być pewniejszy niż rozkręcający się Masters. Nie musimy tam wygrać, ale potrzebujemy dobrego wyniku, coś 40+. Tylko, tak jak pisałem, u siebie musimy być zdecydowanie lepsi.
To jechalismy przez ta Serbie:)

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2073
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Oskar Bober

#637 Postautor: Hayden » 30 sierpnia 2018, o 20:59

Czyli... z wyniku z Rybnika odejmujemy nam 3pkt i dodajemy 3 ROWowi - wychodzi 46:44 ja taki wynik w ciemno biere :cool:
Motor mocny

Awatar użytkownika
skuba
Posty: 76
Rejestracja: 24 kwietnia 2005, o 18:59
Lokalizacja: Lubartow
Kontakt:

Re: Oskar Bober

#638 Postautor: skuba » 30 sierpnia 2018, o 21:06

Hayden pisze:Czyli... z wyniku z Rybnika odejmujemy nam 3pkt i dodajemy 3 ROWowi - wychodzi 46:44 ja taki wynik w ciemno biere :cool:



Ja też. Chodzi mi jedynie, że z dwiema dziurami w składzie (Miesiąc i Masters) oraz przeciętnym Oskarem (3 pkt) tam wygraliśmy. Jeżeli liderzy pozostaną na swoim poziomie, a ci słabsi się podciągną to może być dobrze.
To jechalismy przez ta Serbie:)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13190
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Oskar Bober

#639 Postautor: Gelo » 31 sierpnia 2018, o 00:50

Nigdy nie jest tak, że jak zawodnik X zrobi 3 punkty to znaczy, że w przypadku ich braku należy je doliczyć przeciwnikom.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Oskar Bober

#640 Postautor: GIGI » 31 sierpnia 2018, o 01:10

Gelo pisze:Kara łaskawa?


W stosunku do tego co grozilo Oskarowi to tak. Wiem ze jedziemy w 6 ale mamy Oskara na rewanz i to moze zrobic spora roznice. Lepsze to niz nic. Zakladam oczywiscie ze uda sie nam pokonac Lokomotiv.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Oskar Bober

#641 Postautor: Kshyhu » 31 sierpnia 2018, o 06:57

Gelo pisze:Nigdy nie jest tak, że jak zawodnik X zrobi 3 punkty to znaczy, że w przypadku ich braku należy je doliczyć przeciwnikom.


Gelu, przecież to prosta matematyka. Mówimy o małych punktach, niebonusowych. I mówimy też o naszym najnowszym nabytku - Nile Tuffcie, przy nazwisku którego z automatu możesz sobie wpisać komplet zer.
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Oskar Bober

#642 Postautor: papi » 31 sierpnia 2018, o 07:13

Gelo pisze:Nigdy nie jest tak, że jak zawodnik X zrobi 3 punkty to znaczy, że w przypadku ich braku należy je doliczyć przeciwnikom.

fakt, trzeba wyłączyć ile z tych punktów było na kolegach z zespołu lub "trupach". Ale w uproszczeniu tak właśnie należy liczyć, zwłaszcza przy takim juniorze jakiego "otrzymaliśmy" od losu

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13190
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Oskar Bober

#643 Postautor: Gelo » 31 sierpnia 2018, o 09:49

Kshyhu pisze:
Gelo pisze:Nigdy nie jest tak, że jak zawodnik X zrobi 3 punkty to znaczy, że w przypadku ich braku należy je doliczyć przeciwnikom.


Gelu, przecież to prosta matematyka. Mówimy o małych punktach, niebonusowych. I mówimy też o naszym najnowszym nabytku - Nile Tuffcie, przy nazwisku którego z automatu możesz sobie wpisać komplet zer.

Tak - mówimy o małych punktach - i to nie jest prosta matematyka "jeden do jeden". Prosty przykład - zawodnik zdobywa w meczu 3 pkt. (1,1,1) przegrywając swoje wyścigi 5:1. Na samych tych wyścigach mamy już 12 punktów różnicy. Po odjęciu trzech punktów zawodnika jednej drużynie i dodaniu tych trzech punktów drugiej - nie wychodzi się na zero. Dlatego nie można tego traktować zerowo/jedynkowo.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Oskar Bober

#644 Postautor: Cooper » 31 sierpnia 2018, o 09:54

Troche zabawne jest ze Oskarowi dali kare zawieszenia w zawieszeniu na 2 lata, a jednoczesnie i tak go zawiesili :) O karze finansowej nie wspominajac.

Przekladajac to na sytuacje "sądowe", to troche tak jakby sąd wymierzył karę więzienia np. 1 rok w zawieszeniu na 2 lata, do tego 50 tys. grzywny, a potem powiedzial a teraz jeszcze na miesiac do pierdla zapraszamy :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Oskar Bober

#645 Postautor: lombard » 31 sierpnia 2018, o 10:11

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze czyli te 50 000

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Oskar Bober

#646 Postautor: Kshyhu » 31 sierpnia 2018, o 10:16

Gelo pisze:Tak - mówimy o małych punktach - i to nie jest prosta matematyka "jeden do jeden". Prosty przykład - zawodnik zdobywa w meczu 3 pkt. (1,1,1) przegrywając swoje wyścigi 5:1. Na samych tych wyścigach mamy już 12 punktów różnicy. Po odjęciu trzech punktów zawodnika jednej drużynie i dodaniu tych trzech punktów drugiej - nie wychodzi się na zero. Dlatego nie można tego traktować zerowo/jedynkowo.


No nie... nie w przypadku takiego juniora, jakiego mamy, bo przecież on nawet tych jedynek na własnym zawodniku nie przywiezie.
Jadąc "dzisiejszym" składem w samym tylko biegu juniorskim mamy w najlepszym wypadku 3-3 (nie liczę zdarzeń losowych). W przypadku jazdy z Oskarem mielibyśmy co najmniej +2, a może i +4, tak? A Nile nie może pojechać raz...
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Oskar Bober

#647 Postautor: istred » 31 sierpnia 2018, o 10:26

Cooper pisze:Troche zabawne jest ze Oskarowi dali kare zawieszenia w zawieszeniu na 2 lata, a jednoczesnie i tak go zawiesili :) O karze finansowej nie wspominajac.

Przekladajac to na sytuacje "sądowe", to troche tak jakby sąd wymierzył karę więzienia np. 1 rok w zawieszeniu na 2 lata, do tego 50 tys. grzywny, a potem powiedzial a teraz jeszcze na miesiac do pierdla zapraszamy :)

Takie uroki GKSŻ... logiki tam nie uświadczysz.

Zastanawia mnie jedynie na czym polega "łagodność" tej kary według niektórych?
50 tys zł dla 21 latka, któremu w tym roku spłoną bus to łagodna kara?
Zawieszenie na najważniejsze mecze w sezonie to łagodna kara? Szczególnie w kontekście wysokiej kary finansowej, na którą nie może zarobić na torze.
2 lata zawiasów? Ward, "skazany" w dużo bardziej obciążających okolicznościach - bo za doping - dostał 10 miesięcy dyskwalifikacji, w większości obejmującej okres zimowy i chyba 3 tys. euro...

Bober nie został jedynie zdyskwalifikowany dożywotnio, a to jednak trochę za mało żeby móc o karze powiedzieć, że jest łagodna.
Jest surowa. Bardzo surowa i moim zdaniem jest duża szansa, że zakończy karierę Oskara.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Oskar Bober

#648 Postautor: Ge(L)o » 31 sierpnia 2018, o 10:32

istred pisze:50 tys zł dla 21 latka, któremu w tym roku spłoną bus to łagodna kara?

Mając świadomość, że mi bus spłonął i z kasą krucho to się nachlam w tygodniu jak już muszę, a nie noc przed meczem.
Kara moim zdaniem adekwatna do czynu. Ostatnia przestroga. I jeśli Oskar zakończy karierę to znaczy, że jest kiepskim zawodnikiem (za rok pierwszy sezon wśród seniorów), a nie efekt słusznej kary za przewinienie.

go!
Trener
Posty: 3762
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Oskar Bober

#649 Postautor: go! » 31 sierpnia 2018, o 10:34

Cooper pisze:Przekladajac to na sytuacje "sądowe", to troche tak jakby sąd wymierzył karę więzienia np. 1 rok w zawieszeniu na 2 lata, do tego 50 tys. grzywny, a potem powiedzial a teraz jeszcze na miesiac do pierdla zapraszamy :)

Nie wiesz dlaczego?
Bo juz prawie 2 tygodnie odsiedzial i musieli by mu jakos zadoscuczynic :D

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Oskar Bober

#650 Postautor: jerry78 » 31 sierpnia 2018, o 10:58

istred pisze:Zastanawia mnie jedynie na czym polega "łagodność" tej kary według niektórych?
50 tys zł dla 21 latka, któremu w tym roku spłoną bus to łagodna kara?
Zawieszenie na najważniejsze mecze w sezonie to łagodna kara? Szczególnie w kontekście wysokiej kary finansowej, na którą nie może zarobić na torze.
2 lata zawiasów? Ward, "skazany" w dużo bardziej obciążających okolicznościach - bo za doping - dostał 10 miesięcy dyskwalifikacji, w większości obejmującej okres zimowy i chyba 3 tys. euro...

Bober nie został jedynie zdyskwalifikowany dożywotnio, a to jednak trochę za mało żeby móc o karze powiedzieć, że jest łagodna.
Jest surowa. Bardzo surowa i moim zdaniem jest duża szansa, że zakończy karierę Oskara.


Popieram w 100% i jak czytam, że lubelscy kibice zadowoleni są z wyroku to jestem w szoku. Nie potrafię zrozumieć z czego tu się cieszyć... Zrobili pokazówkę po naciskach Mrozka i tyle.