Lubelski klub w sezonie 2017

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#876 Postautor: tezetomaniak » 18 września 2017, o 12:16

Ge(L)o pisze:Tomicek nigdy nie był dobrym juniorem :lol: Nie wiem, czemu się wtedy tak przyjęło. Wyszedł mu choć jeden mecz w "karierze" ?


http://rlach.republika.pl/dmp/2006/luzg_1.htm L.TOMICEK 10 (2,3,2,0,0,3)
http://rlach.republika.pl/dmp/2006/lugr_1.htm L.TOMICEK 10+1 (3,3,u2,2,2*)
http://rlach.republika.pl/dmp/2006/luko_1.htm L.TOMICEK 10+1 (3,1,2*,3,1)

Ale fakt, nigdy nie pocisnął Gniezna do 30.

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#877 Postautor: lombard » 18 września 2017, o 12:25

Najwięcej ochoty do walki mają młodzi, co pokazał między innymi Krakowiak. Ochota przechodzi jak się zaliczy parę dzwonów i parę razy wywiozą Cię w płot. Żeby tak się nie stało musi być wsparcie całej drużyny a konkretnie w danym biegu kolegi z pary. Dlatego np. taki Zengota za żadne pieniądze nie przyjdzie do drugiej ligi bo po prostu szkoda kości. Krakowiaki i Górale nie mają nic do stracenia. :lol:

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#878 Postautor: Czarek » 20 września 2017, o 17:43

Świetna promocja Klubu tylko w tym sezonie:
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/r ... 05801.html
bo jakimś tetrykom coś nie pasuje.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

zombie
Szkółkowicz
Posty: 181
Rejestracja: 15 czerwca 2010, o 17:49

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#879 Postautor: zombie » 20 września 2017, o 18:14

i widac kto te wypociny czyta, w ankiecie ponad 60% ma cos przeciwko tego typu reklamie

Awatar użytkownika
spokojny
Junior
Posty: 457
Rejestracja: 6 czerwca 2011, o 18:28

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#880 Postautor: spokojny » 20 września 2017, o 18:32

To jest jakas kpina. 10 razy do roku stawia sie na 2 dni takie reklamy, przynosi to efekty wiec komus to przeszkadza. Mowie wam, pod przykrywka braku awansu beda przycinac dotacje na klub w przyszlym roku, o przebudowie toru w tym roku mozemy zapomniec. Zuzel ma sporo przeciwnikow w tym miescie, niestety sa to wplywowi ludzie...

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#881 Postautor: Czarek » 20 września 2017, o 19:57

spokojny pisze:To jest jakas kpina. 10 razy do roku stawia sie na 2 dni takie reklamy, przynosi to efekty wiec komus to przeszkadza. Mowie wam, pod przykrywka braku awansu beda przycinac dotacje na klub w przyszlym roku, o przebudowie toru w tym roku mozemy zapomniec. Zuzel ma sporo przeciwnikow w tym miescie, niestety sa to wplywowi ludzie...


Musi coś w tym być skoro ratusz bez żadnej dyskusji przychyla się do wniosku jakiś malkontentów.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#882 Postautor: dannie » 20 września 2017, o 20:49

Nie da się ukryć, że piękne i estetyczne to nie jest. W żadnym zakresie nie przenosiłby tego na kwestie "żużla" jako takiego i prób "dokopania" tej dyscyplinie. Po prostu istnieją we współczesnym świecie bardziej nowoczesne i atrakcyjniejsze formy promocji. Mówi Wam to malkontent, który walczył ze szmatą na Bramie Krakowskiej... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#883 Postautor: lombard » 21 września 2017, o 08:20

Jeśli nie odechce się Lublinowi żużla, to na pewno sobie i z tym poradzimy. 8)

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#884 Postautor: InDorka » 21 września 2017, o 10:03

Z nieukrywanym zdziwieniem przeczytałam artykuł o w pomyśle na likwidację płotków reklamowych.
Pamiętam czasy kiedy to rozwieszenie plakatów reklamujących mecz było wielkim problemem, kto ma to robić, gdzie można, a gdzie nie wolno ich rozwieszać.
Tegoroczny pomysł z płotkami na trawnikach wydaje mi się idealny. Estetycznie, dobrze widać, przeczyta pieszy, zmotoryzowany i pasażer komunikacji zbiorowej.Dodatkowo na plus, jak pokazał obecny sezon- była aktualizacja plakatów o przekładanych terminach meczów, a także ich sprawne znikanie po odbytym meczu.
Ta forma umieszczania informacji w plenerze podoba mi się najbardziej z możliwych i dostępnych.
Ciekawi mnie co w zamian jest w stanie zaproponować Rada Kultury Przestrzeni...
Okrąglaki z naklejanymi plakatami o wydarzeniach kulturalnych w mieście? Okropnie to wygląda i nieestetycznie.
A może doradcy-krytykanci wolą papierowe szmaty plakatów łpocące i smętnie zwisające z każdego możliwego miejsca w okresie wyborów? Nieusuwane w terminie, pomimo wyznaczonego terminu.
Co jest złego w reklamie powiatowego festynu? Przecież miasto jest znane z takich imprez.
Płotki przeszkadzać mogą tylko temu, który ogląda panoramę miasta z pozycji buszującego w trawie.
Jeśli tak, to tylko mogę pozazdrościć wyczucia smaku Radzie Kultury w Lublinie.
Powinnam raczej napisać "radzie kultury przestrzeni" z przetrąconym zmysłem smaku.
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#885 Postautor: Kshyhu » 21 września 2017, o 10:54

Nic dodać - nic ująć - mam dokładnie takie same odczucia. Nie wiem, co w tym nieestetycznego, tym bardziej, że płotek był stawiany na kilka dni, a następnie sprawnie usuwany, nigdy nie widziałem nieaktualnego plakatu na takim płotku. Szkoda.
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7441
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#886 Postautor: Cooper » 21 września 2017, o 10:59

dannie pisze:Nie da się ukryć, że piękne i estetyczne to nie jest.


Daniel - nie ma szans, zeby to bylo "piekne i estetyczne". Nikt nie bedzie robil stylizowanych rycin informujacych o meczu zuzlowym. Spelnia to swoja funkcje, nie jest inwazyjne w przestrzen (bo rondo to nie jest przestrzen do podziwiania widokow), a czepianie sie tych plotkow to takie jednak zwykle czepialstwo. Jeszcze rozumiem, gdyby ktos stawial je na pl. Litewskim itp.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#887 Postautor: jerry78 » 21 września 2017, o 11:15

Może p. Kamiński potrzebuje kilku ciepłych słów od lubelskich kibiców odnośnie swoich działań?
http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=169196

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#888 Postautor: dannie » 21 września 2017, o 11:17

Ja po prostu uważam, że co do zasady rondo to nie jest miejsce na tego typu instalacje. Już abstrahując od tego czy to ładne czy nie.
Bo skoro stawia taki "płotek" klub żużlowy to co stoi na przeszkodzie, żeby taki sam płotek postawił Pan Mietek z warsztatu, Pani Krysia ze spożywczaka itd. Efektu możemy się domyślać... Zaraz! Nie musimy się domyślać, bo wiemy doskonale jak wygląda wiele pasów drogowych w naszym kraju, np. na wylotówkach z miast.

Po co nam taki "precedens"? Miasto stara się od kilku lat ograniczać ilość reklam w przestrzeni, bo wszyscy chyba zgadzamy się, że jest jej za dużo przez co nie spełnia ona już swojej roli. Dobrze ten trend zachować i etapowo cywilizować outdoor w Polsce.

Oczywistym jest, że reklama w przestrzeni miejskiej jest czymś normalnym i nie należy z tym walczyć za wszelką cenę, niemniej może to wszystko być zrobione z głową i estetycznie.

Być może miasto powinno pomyśleć nad jakąś formą, która w atrakcyjny sposób będzie pozwalała na promowanie tego rodzaju wydarzeń. Tutaj jest pole do rozważań i dyskusji.


I żeby nie było. Nie brałem w żaden sposób udziału w formułowaniu stanowiska RKP. Niemniej wielokrotnie w przeszłości zabierałem głos w sprawach dotyczących różnego rodzaju szmat, reklam itp. w przestrzeni miejskiej. Byłbym hipokrytą, gdybym teraz uznał, że taka tandetna forma jest ok, bo reklamuje wydarzenie, na którego popularności mi zależy, bo jest organizowane przez klub żużlowy, któremu kibicuje.

-----------------

Zwracam uwagę, że stanowisko RKP nie dotyczy reklam klubu żużlowego, ale formy reklamy co do zasady! W ten sposób reklamowane były też "Koncert chwały", italo disco retro itd. Negacja dotyczy formy, a nie treści.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7441
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#889 Postautor: Cooper » 21 września 2017, o 11:21

Oczywiscie - mieszkam w centrum, tez mnie codziennie irytuje chaos i estetyka reklam i wszelkich szmat. I fajnie jakby ta cala rada skupila sie na tym, a nie zajmowala sezonowymi, incydetalnymi pierdolami.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#890 Postautor: dannie » 21 września 2017, o 11:22

Sezonowe pierdoły?

Wiesz doskonale, że w Polsce najdłużej trzymają się prowizorki.

Teraz mamy reklamy meczów żużla, ale za chwilę pojawią się płotki dotyczące Montexu, później koncertu, a za chwilę targów staroci.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7441
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#891 Postautor: Cooper » 21 września 2017, o 11:37

A potem bedzie kampania wyborcza i tak w kolo macieju. Life.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#892 Postautor: Kshyhu » 21 września 2017, o 12:42

dannie pisze:Sezonowe pierdoły?
Wiesz doskonale, że w Polsce najdłużej trzymają się prowizorki.
Teraz mamy reklamy meczów żużla, ale za chwilę pojawią się płotki dotyczące Montexu, później koncertu, a za chwilę targów staroci.


Cooper pisze:A potem bedzie kampania wyborcza i tak w kolo macieju. Life.


Bez urazy, ale opowiadacie pierdoły. Pan Miecio czy pani Halinka z mięsnego nie może sobie ustawić płotków "ot tak". O tym decyduje Zarząd Dróg i Mostów i jeszcze diabli wiedzą kto w Ratuszu. No i oczywiście trzeba za to uiścić stosowną opłatę. Miasto może sobie samo regulować, kto płotek ustawić może, a kto nie i ile tego będzie. Rozgrywki żużlowe są niejako pod patronatem Miasta - wszak Miasto dofinansowuje te imprezy, dlatego ja nie widzę nic zdrożnego w ustawieniu tychże płotków kilka razy w ciągu roku. Nikomu niczego nie zasłaniają i nie utrudniają widoczności.
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#893 Postautor: dannie » 21 września 2017, o 13:05

Ja nie twierdzę, że postawią sobie płotki "ot tak", tak jak nie postawił ich "ot tak" klub żużlowy. Ale skoro klub żużlowy uzyskał na to zgodę to dlaczego oni mieliby jej nie dostać?

Moim zdaniem Miasto nakładając na Kowalskiego zakazy i obowiązki w zakresie dbałości o estetykę powinno być wzorem, a nie pokazywać, że: "Ty to Kowalski nic tutaj nie postawisz, co będzie brzydko, ale my to sobie możemy tu nawet nasrać i Tobie nic do tego". Obywatel może oczekiwać równego traktowania w sytuacjach tego samego rodzaju. Skoro zatem pozwala klubowi żużlowemu - działającemu co by nie mówić na komercyjnych zasadach - na postawienie płotka, to powinno też pozwolić klubowi GoGo na postawienie płotka, że w sobotę impra, na której dziewczyny rozbierają się za połowę ceny.
Obrazek

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#894 Postautor: ravajas » 21 września 2017, o 13:09

dannie pisze:Ja nie twierdzę, że postawią sobie płotki "ot tak", tak jak nie postawił ich "ot tak" klub żużlowy. Ale skoro klub żużlowy uzyskał na to zgodę to dlaczego oni mieliby jej nie dostać?

Moim zdaniem Miasto nakładając na Kowalskiego zakazy i obowiązki w zakresie dbałości o estetykę powinno być wzorem, a nie pokazywać, że: "Ty to Kowalski nic tutaj nie postawisz, co będzie brzydko, ale my to sobie możemy tu nawet nasrać i Tobie nic do tego". Obywatel może oczekiwać równego traktowania w sytuacjach tego samego rodzaju. Skoro zatem pozwala klubowi żużlowemu - działającemu co by nie mówić na komercyjnych zasadach - na postawienie płotka, to powinno też pozwolić klubowi GoGo na postawienie płotka, że w sobotę impra, na której dziewczyny rozbierają się za połowę ceny.
A czy Miasto w takim razie powinno udostępnić mi możliwość skorzystania z telefonu z biura w Ratuszu, bo skoro urzędnik z niego korzysta, to dlaczego nie ja. Zwłaszcza, że urzędnik z moich podatków z tego telefonu korzysta. jak równość to równość! ;)

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#895 Postautor: Kargolo » 21 września 2017, o 13:13

dannie pisze:Skoro zatem pozwala klubowi żużlowemu - działającemu co by nie mówić na komercyjnych zasadach - na postawienie płotka, to powinno też pozwolić klubowi GoGo na postawienie płotka, że w sobotę impra, na której dziewczyny rozbierają się za połowę ceny.

Uwielbiam te skrajności. Wszystko albo nic. Jak ktoś wyżej napisał klub nazywa się Motor Lublin i reprezentuje to miasto w Polsce w przeciwieństwie do jakiegoś klubu go-go czy warzywniaka.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#896 Postautor: Kshyhu » 21 września 2017, o 13:14

Dannie, to może z drugiej strony - jakie rozwiązanie proponujesz? Mam na myśli taki nośnik, który dotarłby do porównywalnej liczby odbiorców (potencjalnych kibiców), a na uważałby Twego zmysłu estetyki.
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#897 Postautor: dannie » 21 września 2017, o 13:18

@ravajas, mówimy o dwóch różnych sytuacjach.

1. Miasto samo działa na swoim terenie - wówczas zasada równego traktowania nie obowiązuje, bo nie ma "równorzędności" stron. Jest samo Miasto jako właściciel. Obowiązuje wówczas jednak - w moim odczuciu - zasada, zgodnie z którą Miasto powinno w zakresie korzystania ze swojej własności być wzorem dla mieszkańców, na których nakłada w tym zakresie pewne obowiązki.

2. Klub żużlowy =/= Miasto. To komercyjny podmiot. W pewnym sensie taki sam jak np. przedsiębiorcy handlowi czy rozrywkowi. Pomiędzy tymi podmiotami powinniśmy oczekiwać równego traktowania (oczywiście upraszczam, zawsze znajdziemy wyjątki, ale chodzi o pewną zasadę). Stąd zgadzając się na X wobec A, miasto powinno zgodzić się na X2 wobec B.

Edit:
@Kshyhu, to pole do rozważań. Nie jestem specjalistą. Od dłuższego czasu nie śledzę branży outdoor i tego, co tam oferują producenci w tym zakresie. Niemniej najważniejsze, aby lokalizacja tego rodzaju urządzeń była przemyślana i zaplanowana. Miasto może znaleźć odpowiedni nośnik (citylighty itp.), umieścić go w określonych miejscach (tak, aby nie nastąpiło ich zbytnie nagromadzenie albo aby nie stanowiły zagrożenia dla ruchu drogowego albo po prostu, aby nie zakłócany przestrzeni) i wynajmować na normalnych rynkowych zasadach albo wykorzystywać dla promocji wydarzeń "miejskich".

@Kargolo, wiesz ile jest spółek z "Lublinem" w nazwie, które działają na całym świecie i też w jakiś sposób "promują" nasze miasto? One też mogą postawić płotki? ;)

Tak jak pisałem wyżej, nawet jakby płotki postawiło Miasto Lublin promując Jarmark Jagielloński czy Noc Kultury to uznałbym to za błąd, bo to "zły przykład" dla komercyjnych reklamodawców.

I jeszcze raz podkreślam. Nie traktujcie mojej opinii, jak i stanowiska RKP, jako ataku na klub żużlowy. Takie samo byłoby one, gdy płotki postawił Montex, piłkarski Motor, Centrum Kultury czy Muzeum Lubelskie.
Ostatnio zmieniony 21 września 2017, o 13:43 przez dannie, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek

tck
Senior
Posty: 558
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, o 08:37

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#898 Postautor: tck » 21 września 2017, o 13:28

inna kwestia, że te płotki były też nośnikami reklam innych imprez i małymi kroczkami może dojść do zakotwiczenia ich na stałe
jak był przenoszony mecz z ostrowem to stały w sumie przez ponad tydzień

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#899 Postautor: ravajas » 21 września 2017, o 13:38

dannie pisze:@ravajas, mówimy o dwóch różnych sytuacjach.

Ja wiem. Podałem przykład, nie wdając się w szczegóły, które rozwinąłeś, że Twoje zarzuty można rozwijać w nieskończoność. Osobiście bardzo pozytywnie odbierałem te płotki, bo one kojarzyły mi się wyłącznie z tym, co Klub osiągnął marketingowo w tym sezonie. Nie mam pomysłu czym to zamienić, ale chętnie przyglądam się dyskusji, bo mogą z niej wyniknąć ciekawe rozwiązania.

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#900 Postautor: Sledzio » 21 września 2017, o 13:43

Najlepsza reklama dla klubu od xxx lat gdzie w 100% się sprawdziła to już komuś ból dupy przeszkadza że taka publika żużel przychodzi !!! Co za ludzie.