Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 godz 16

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 godz 16

#1 Postautor: ravajas » 10 września 2017, o 21:06

Po dzisiejszym meczu czuję niedosyt, bo 14-punktowa zaliczka była minimalną możliwą; ja po cichu liczyłem, że w nominowanych uda się dołożyć jeszcze ze 2, może 4 punkty (a dlaczegóż by nie nawet 8?), ale zakończyło się na jedynych dziesięciu. Dużo to, i mało. Kilka punktów uciekło przez defekty (Gnieźnianie nie mieli ani jednego!), zatem o ile skład jest wykrystalizowany (chociaż sam jestem ciekaw Smolińskiego za... Lamberta) to trzeba się perfekcyjnie przygotować sprzętowo. Dzisiejszy mecz - chociaż u siebie - pokazał, że każdy z zawodników Gniezna jest do podwójnego wyprzedzenia. Nalezy być czujnym i składu raczej nie zmieniać, bo jesteśmy w o wiele lepszym położeniu kadrowym niż w meczu rundy zasadniczej.

Grucha
Junior
Posty: 364
Rejestracja: 28 czerwca 2009, o 17:43

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#2 Postautor: Grucha » 10 września 2017, o 21:31

Trzeba mądrze ustawić pary hm. Według mnie nasi będą bardzo walczyć i kiedyś trzeba w końcu tą klątwę Gniezno odczarować czas najwyższy :)

Plus patrząc na pogodę to ma padać w niedziele w Gnieźnie :D

K.A.M.I.L.
Zawodowiec
Posty: 1192
Rejestracja: 4 sierpnia 2004, o 17:25
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#3 Postautor: K.A.M.I.L. » 10 września 2017, o 21:57

Taki sklad wydaje sie optymalny:

1. Pedersen
2. Burza
3. Lambert
4. Miesiac
5. Jeleniewski
6. Bober
7. Peron

Jest +10, oby szczescie sprzyjalo lepszym (linit defektow w play off, oby wyczrpany). Jestem dobrej mysli.
MOTOR!
MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#4 Postautor: Maxx » 10 września 2017, o 22:00

Łatwo nie będzie. Silniki do serwisów, treningi na asfalcie i nam nadzieję, że damy radę.

Deri
Senior
Posty: 676
Rejestracja: 17 marca 2011, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#5 Postautor: Deri » 10 września 2017, o 22:05

A może by tak trening w Grudziądzu przed meczem:)
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień
GeloSMT Swiat na trzeżwo jest nie do przyjęcia.;p

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#6 Postautor: Zaratustra » 10 września 2017, o 22:09

K.A.M.I.L. pisze:Taki sklad wydaje sie optymalny:

1. Pedersen
2. Burza
3. Lambert
4. Miesiac
5. Jeleniewski
6. Bober
7. Peron

Jest +10, oby szczescie sprzyjalo lepszym (linit defektow w play off, oby wyczrpany). Jestem dobrej mysli.
MOTOR!


Zamiana możliwa (choć niekoniecznie ) pod numerami 3 i 5☺

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#7 Postautor: tezetomaniak » 10 września 2017, o 22:11

Za 15 bieg
Obrazek

Awatar użytkownika
ptgt
Senior
Posty: 512
Rejestracja: 10 maja 2009, o 12:15

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#8 Postautor: ptgt » 10 września 2017, o 22:17

K.A.M.I.L. pisze:Taki sklad wydaje sie optymalny:

1. Pedersen
2. Burza
3. Lambert
4. Miesiac
5. Jeleniewski
6. Bober
7. Peron

Jest +10, oby szczescie sprzyjalo lepszym (linit defektow w play off, oby wyczrpany). Jestem dobrej mysli.
MOTOR!

Nie +10, a raczej +9. W przypadku wyniku 50-40 to Start awansuje, z racji wyższego miejsca po rundzie zasadniczej. Wg mnie przewaga solidna, chociaż głupio traciliśmy punkty. Mamy bardziej doświadczonych zawodników, którzy w finałach już startowali. Jeśli nie damy rady tego obronić to nie zasługujemy na 1ligę. Składu bym nie zmieniał.
#NajśmieszniejszaLigaŚwiata

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#9 Postautor: go! » 10 września 2017, o 22:20

Nasi jeszcze nigdy nie pojechali nawet na 90%
Mam nadzieje, ze to sie wszystko posklada na final finalu, bo inaczej trzeba bedzie zjesc ten slony slonecznik.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4103
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#10 Postautor: Perez » 10 września 2017, o 23:01

tezetomaniak pisze:Za 15 bieg
Obrazek


Nowak też ;)
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#11 Postautor: ermen » 10 września 2017, o 23:19

Pytanie nie koresponduje z odpowiedzią :)
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#12 Postautor: niespokojny » 11 września 2017, o 00:24

Nie dawajcie Jelenia pod 5... co do meczu to Lambert i Pedersen musza pierdyknac po 13 pkt w 6 startach, bo z gory zakladam taktyki, zebysmy mieli szanse na te 41 pkt. No szkoda tych 14 pkt przewagi, szkoda.
Majac w pamieci to co sie dzialo tam ostatnio i jak juniorzy osmieszali naszych liderow, to predzej uwierze, ze po pierwszej serii dwumecz sie zacznie od nowa...
Ostatnio zmieniony 11 września 2017, o 00:26 przez niespokojny, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#13 Postautor: grzesieck » 11 września 2017, o 00:24

ermen pisze:Pytanie nie koresponduje z odpowiedzią :)


https://www.youtube.com/watch?v=NAiJ0x7JBgs
METHANOL ADVENTURE TEAM

speedhub
Posty: 26
Rejestracja: 5 czerwca 2017, o 08:21

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#14 Postautor: speedhub » 11 września 2017, o 00:59

Wynik 50:40 jako kibic z Gniezna, brałbym przed zawodami, a szczególnie po pierwszych 3 wyścigach w ciemno. Ponieważ Lublin 41 punktów w Gnieźnie nie zrobi:

1) Burza i Miesiąc - będą szarpać, ale nigdy w Gnieźnie dobrze nie jechali.
2) B. Pedersen - z żalem przyznam, że to tylko już teraz nazwisko. Na lubelska tv w meczu z Ostrowem i Gnieznem, widziałem to co oglądałem jak jeździł u nas - zamyka klapę, gdy ma wejść na prostej pod kogoś - mimo, że jest wyraźnie szybszy. On już nie będzie narażał dla żadnego klubu kości.
3) Jeleniewski, Daniel jak Daniel - na wyjazdach na dwucyfrówkę nie można już liczyć. Swoje lata już ma.
4) Lambert - dotknął go syndrom Nowaka, to już nie to co na początku sezonu - sami widzieliście. Można go spokojnie 4 do mety przywieźć
5) Bober - powalczy. Pokazał możliwości na zawodach młodzieżowych w Gnieźnie. Pojedzie 5 biegów. Cudów nie zrobi.
6) Peroń - pominę.

Dla tych którzy liczą na deszcz, polecam niezawodną polską prognozę z naszego krajowego Instytutu Meteoreologii i Gospodarki Wodnej

http://www.pogodynka.pl/polska/gniezno_gniezno

Wynik 53 - 37 jest najbardziej realny. Niestety płaczliwy Darek Śledź nie zrobi rozsądnych rezerw taktycznych - przerabialiśmy go w Gnieźnie. Darek "taki jest sport" Śledź.

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2073
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#15 Postautor: Hayden » 11 września 2017, o 03:04

Perez pisze:
Hayden pisze:
Perez pisze:Powiem tylko tyle że Jabłoński i Nowak to sportowe chamy, kiedyś ktoś ich przewiezie i polecą w płot. C... im w d..!! Przepraszam ale jestem na nich mocno wkurzony.
Że co proszę? Jabol i Nowak pojechali jak w finale ligi, nasi powinni jechać dokładnie tak samo. Poza tym w bardzo brutalny dla nas sposób pokazali, że nasz tor nie nadaje się do walki, a wyprzedzenie poprawnie jadącego przeciwnika należy traktować w kategorii cudu (poza przypadkami, gdzie wyprzedzający dysponuje dwukrotnie szybszym sprzętem)

Wiesz co to jest sportowa czysta walka? ja rozumiem ze tu sie rozgrywają losy finału i kazdy jedzie na maksa, ale nie zostawianie rywalowi miejsca przy bandzie, gdy jest szybszy i bezczelne chamowanie i blokowanie go (ala N.Pedersen) to istne skurwysyństwo, plus duże zagrożenie dla zdrowia, sędzia miał podstawy do ukarania. Jakoś nasi zawodnicy nie mieli z tym problemu żeby zostawić miejsce. Mam nadzieje ze karma wróci.
Cel uświęca środki. Dwa najważniejsze mecze zdeterminują czy cała praca wielu osób oraz paru milionowe nakłady pieniężne przyniosą oczekiwany efekt czy wszystko to będzie można włożyć psu w d. W takich meczach nie ma miejsca na elegancką jazdę i kalkulacje, i nie piszę tego w obronie MJ/MN tylko rozczarowany, że nasi tak po płotach gnieźnian nie rozstawiali, a mieli ku temu okazję (np. Bober w biegu z Miesiącem mógł spróbować z Nowakiem do płotu dojechać). Swoją drogą pewnie zarówno Ty jak i większość kibiców gdzieś by miała fair-play jakby to nasz Pedersen w taki sposób blokował Jabola a i wiele jobów by na niego poleciało jakby dał się w taki prosty sposób objechać.
Motor mocny

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#16 Postautor: niespokojny » 11 września 2017, o 06:53

Niestety oprocz innych bledow, naszym zabraklo jazdy na zyletki. Pedersen mogl wywiezc Jablonskiego a Bober docisnac do desek Nowaka. Gniezno sie nie patyczkowalo i wsadzali w deski naszych. Pogranicze faulu ale tak trzeba bylo jechac jak sie chce awansowac.

Dobra nie ma co plakac, perspektywy i tak mamy lepsze niz Gniezno. Ile ludzi chodzi na mecze, to nam w ekstralidze moga niektorzy zazdroscic. Utrzymac zainteresowanie u kibicow, madrzej zbudowac sklad i probowac dalej. Powtarza sie sezon 2010.
Z drugiej strony w Ostrowie, w rundzie zasadniczej przegrywalismy 20 pkt, a skonczylo sie 8. Kwestia 3 dobrych biegow.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

janek
Kadrowicz
Posty: 1878
Rejestracja: 17 czerwca 2006, o 21:30

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#17 Postautor: janek » 11 września 2017, o 07:15

Tak naprawdę nie mamy żadnego pewniaka na tor w Gnieznie. Wczorajszy mecz to pokazał.
Zabrakło punktów Lamberta i to on Nam załatwił brak awansu...
Na miejscu Śledzia sięgnąłbym po Smolińskiego, gorzej od angola nie pojedzie, a może być tylko lepiej.
Angol wychowany na kopie, po betonie nie pojedzie...
Dwumecz przegrany będzie zapewne, dlatego lepiej szykować co się da na Rzeszów.

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#18 Postautor: Lublin_Fan » 11 września 2017, o 07:26

10 pkt przewagi to tyle co nic. Trzeba jechać na zgrupowanie do Grudziądza i pożyczać od nich silniki. Gniezno i Grudziądz mają podobne tory a mecze między nimi często były na styku.
Może Bober coś błyśnie bo trochę czasu w Grudziądzu jednak spędził.

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#19 Postautor: jerry78 » 11 września 2017, o 07:47

niespokojny pisze:Niestety oprocz innych bledow, naszym zabraklo jazdy na zyletki. Pedersen mogl wywiezc Jablonskiego a Bober docisnac do desek Nowaka. Gniezno sie nie patyczkowalo i wsadzali w deski naszych. Pogranicze faulu ale tak trzeba bylo jechac jak sie chce awansowac.

Też na to zwróciłem uwagę. Do tego jazda na łokcie do 30m, co zaowocowało m.in. skasowaniem najlepszej fury Pawła i być może Lamberta. Nie wiem dlaczego my za bardzo się z nimi cackaliśmy, oni wcale.

Jeśli chodzi o skład to tutaj nie ma za bardzo co wykombinować:
1. Pedersen
2. Burza
3. Jeleniewski / Lambert
4. Miesiąc
5. Lambert / Jeleniewski
6. Bober
7. Peroń

Wtedy po przetasowaniu par
w 11 jadą Jeleniewski z Burzą / Lambert z Burzą
w 12 Pedersen z Boberem
w 13 Lambert z Miesiącem / Jeleniewski z Miesiącem

Tam będzie decydował start i rozegranie I łuku. Oni u nas pokazali taktyczne cwaniactwo. My nie możemy być gorsi.

piteRR
Posty: 121
Rejestracja: 14 maja 2012, o 18:35

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#20 Postautor: piteRR » 11 września 2017, o 08:10

janek pisze:Tak naprawdę nie mamy żadnego pewniaka na tor w Gnieznie. Wczorajszy mecz to pokazał.
Zabrakło punktów Lamberta i to on Nam załatwił brak awansu...
Na miejscu Śledzia sięgnąłbym po Smolińskiego, gorzej od angola nie pojedzie, a może być tylko lepiej.
Angol wychowany na kopie, po betonie nie pojedzie...
Dwumecz przegrany będzie zapewne, dlatego lepiej szykować co się da na Rzeszów.


Angol już jechał po Gnieźnieńskim betonie i był najlepszym zawodnikiem naszej drużyny.
Po co więc generować dodatkowe koszty, jedźmy do Gniezna juniorami i szykujmy się na Rzeszów. Nie mówię tu o jakimś huraoptymizmie, 10 pkt to dużo i małe, ale trzeba wierzyć, jak na razie to my jesteśmy jedną nogą w finale.

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#21 Postautor: lombard » 11 września 2017, o 08:32

speedhub pisze:Wynik 50:40 jako kibic z Gniezna, brałbym przed zawodami, a szczególnie po pierwszych 3 wyścigach w ciemno. Ponieważ Lublin 41 punktów w Gnieźnie nie zrobi:

1) Burza i Miesiąc - będą szarpać, ale nigdy w Gnieźnie dobrze nie jechali.
2) B. Pedersen - z żalem przyznam, że to tylko już teraz nazwisko. Na lubelska tv w meczu z Ostrowem i Gnieznem, widziałem to co oglądałem jak jeździł u nas - zamyka klapę, gdy ma wejść na prostej pod kogoś - mimo, że jest wyraźnie szybszy. On już nie będzie narażał dla żadnego klubu kości.
3) Jeleniewski, Daniel jak Daniel - na wyjazdach na dwucyfrówkę nie można już liczyć. Swoje lata już ma.
4) Lambert - dotknął go syndrom Nowaka, to już nie to co na początku sezonu - sami widzieliście. Można go spokojnie 4 do mety przywieźć
5) Bober - powalczy. Pokazał możliwości na zawodach młodzieżowych w Gnieźnie. Pojedzie 5 biegów. Cudów nie zrobi.
6) Peroń - pominę.

Dla tych którzy liczą na deszcz, polecam niezawodną polską prognozę z naszego krajowego Instytutu Meteoreologii i Gospodarki Wodnej

http://www.pogodynka.pl/polska/gniezno_gniezno

Wynik 53 - 37 jest najbardziej realny. Niestety płaczliwy Darek Śledź nie zrobi rozsądnych rezerw taktycznych - przerabialiśmy go w Gnieźnie. Darek "taki jest sport" Śledź.

Wygramy u was i powiem Ci dlaczego:
1) Nowak- musi zbadać tarczycę
2) Jabłoński- musi zmienić szampon do włosów
3) Krcmar- musi iść do neurologa bo jak reguluje sprzęgło to mu się ręce trzęsą
itd.
Po meczu tylko Jabol i reszta się cieszyła czego nie było widać po waszych kibicach. Na chwilę obecną to my jesteśmy górą więc trochę pokory.
A pierwszą stolicą Polski był GŁOGÓW! 8)

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#22 Postautor: GIGI » 11 września 2017, o 09:08

Lublin_Fan pisze:10 pkt przewagi to tyle co nic. Trzeba jechać na zgrupowanie do Grudziądza i pożyczać od nich silniki. Gniezno i Grudziądz mają podobne tory a mecze między nimi często były na styku.
Może Bober coś błyśnie bo trochę czasu w Grudziądzu jednak spędził.


Nie wiem jak z silnikami ale jesli chodzi o trening w Grudziadzu to swietny pomysl. Znajac mozliwosci obecnego zarzadu to jest to jak najbardziej do zrobienia. Bez Daniela i Roberta oczywiscie. Mam nadzieje ze Daniel uniknie upadkow w SEC. Robert musi sie zrehabilitowac w Gnieznie bo tam nam zabraknie punktow Staszka Burzy. Jest duza szansa ze nie ''dostaniemy'' biegu juniorskiego 5:1. Trzeba zrobic wszystko aby w Gnieznie zdobyc upragniony awans bo przy ewentualnym barazu z Rzeszowem nie mamy zadnych szans.

Awatar użytkownika
Marcinex
Senior
Posty: 726
Rejestracja: 25 listopada 2005, o 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#23 Postautor: Marcinex » 11 września 2017, o 09:17

Nie +10, a raczej +9. W przypadku wyniku 50-40 to Start awansuje, z racji wyższego miejsca po rundzie zasadniczej

Czy ktoś to potwierdzi? Nie ma wtedy biegu dodatkowego?
Obrazek

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#24 Postautor: maestro76 » 11 września 2017, o 09:27

Podejzewam ze od poczatku nam odskocza i wtedy koniecznie walic taktyki. Trzeba madrze poskladac pary zeby nasi liderzy jechali po 6 razy.

Bjarne - 11 pkt (6 biegow)
Jelen - 11 pkt (6 biegow)
Lambert - 10 pkt (6 biegow)

Wtedy do awansu potrzeba zrobic 9 pkt . Zostaje bober burza i miesiac - niech kazdy przywiezie 3 - 4 pkt i pijemy 8)
Ostatnio zmieniony 11 września 2017, o 09:28 przez maestro76, łącznie zmieniany 1 raz.
never ride faster than your angel can fly

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Finał PLŻ II Start Gniezno - Motor Lublin 17.09.2017 god

#25 Postautor: niespokojny » 11 września 2017, o 09:28

Ja Ci moge potwierdzic. W praktyce mamy 9 pkt zaliczki. Dlatego jeszcze mnie trzyma kac po 14 i 15 biegu.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych