Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017] godz. 18.30

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
mechanizator
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 20:08

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#426 Postautor: mechanizator » 9 września 2017, o 13:20

W speedway euphoria stworzyła się grupka wzajemnej adoracji. Dużo nowych twarzy można tam zaobserwować. Od zawsze siadałem na sektorach od strony bystrzycy bo 1 tam dobrze widać 2 lubię dopingować. Swojego czasu też często jeździłem na wyjazdy do Krakowa, Ostrowa Krosna czy Lodzi (gdzie powstała w busie piosenka znowu w łodzi nam nie wyszło, Jeleniewski s... wszystko) i to jakoś inaczej to wszystko wyglądało. Jakoś bardziej po ludzku i kulturalniej.
Co wczoraj mi się rzuciło w oczy to po nawoływaniu wodzireja do: wszyscy k, ch wstawać jedna Pani wyraziła swoją aprobatę aby jednak trochę grzeczniej się zwracać do zebranych kibiców. No co Pani w mocno średnim wieku z blond czupryną zaczęła rzucać na prawo i lewo k ,ch, p,d, że przecież on od tego tu jest... Nie wiem czy pod wpływem wypitych piw czy po prostu taki ma charakter. Do tego jak ktoś nie wyrażał ochoty angażować swojego gardła w przyśpiewki na temat ostrowa czy sówki spotykał się z okrzykami na ch tu przyszliście.
Moim zdaniem jakieś grono osób przykleiło się z piłkarskiego motoru i chce przenieść tamto zachowanie na żużel.
Co mnie raziło we wcześniejszych meczach to zbiórka na oprawy do puszek. Stoi przy wejściu młody człowiek w ortalionowym dresie podchmielony i zachęca do wrzucania. A przed zawodami podchodzi jeszcze 3-4 razy widocznie zapominając z kim już rozmawiał i nawołuje do wsparcia oprawy. Rozumiem że nosząc koszulkę w barwach klubu mogę byc potencjalną osoba która zechce wesprzeć kibiców ale nie trzeba do mnie 5 razy podchodzić. Moim skromnym zdaniem ludzie chętniej wrzucały by pieniążki jakimś miłym uśmiechniętym koleżankom, a jeżeli podchmielonemu dresikowi. Bo akurat w moim odczuciu słabo wzbudza on zaufanie. Pomyślcie nad tym

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#427 Postautor: go! » 9 września 2017, o 13:31

To jest oczywiste chamstwo!, ale nie mieszajacie w tym gownie.
A odgrazanie sie, ze na nastepny mecz nie zabiore dzieci, bo uslysza przeklenstwo to zenada. Zabierzcie je do parku maszyn w czasie meczu, tam kibicow nie ma, a osluchac sie tez mozna.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#428 Postautor: Ge(L)o » 9 września 2017, o 13:37

Odnośnie wszystkich, którym doping nie leży :
grzesieck pisze:mam nadzieje, ze osoby ktory poczuly sie tym tak bardzo dotkniete jakos sobie poradza w zyciu i pomoc specjalisty nie bedzie potrzebna

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#429 Postautor: InDorka » 9 września 2017, o 13:42

go! pisze:- Zly wizerunek klubu, to WY tworzycie przez krecenie tej afery, ja bym przemilczal.

Po pierwsze, skoro mnie odpowiadasz - ja nie jestem WY.
A po drugie, skoro BYŚ przemilczał, po co reagowałeś na mój wpis?
Trzeba było spuścić wodę i wziąć na wstrzymanie.
A Ty kręcisz dalej...
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#430 Postautor: tezetomaniak » 9 września 2017, o 14:15

Przekleństwa to część każdego języka, wzmacniają przekaz i nic w tym złego. Problem tylko w tym, żeby ich używać adekwatnie do sytuacji.
Np wczoraj plebs bluzgał na Ellisa, który nie wjechał w Jelenia specjalnie. Od razu po upadku podszedł do niego z przeprosinami, a wracając dostał kolejną porcję gróźb karalnych :)

Tak jak ktoś wcześniej pisał, stadion to nie opera. Trzeba się pogodzić, że wieśniaki przychodzą popić taniego piwa i odreagować tydzień. Byle nie skakały z łapami.

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#431 Postautor: go! » 9 września 2017, o 14:16

InDorka pisze:Po pierwsze, skoro mnie odpowiadasz - ja nie jestem WY.

Nie tylko ty to czytasz, wiec nie odpowiadam tylko CIEBIE.
Jakies uwagi co do slownictwa?

Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 733
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#432 Postautor: DrPaiHiWo » 9 września 2017, o 15:11

Nie chodzi o problem z dopingiem ale o to, że bluzgi, środkowe palce, wyzywanie itd. automatycznie pozwalają odnaleźć każdą posługującą się nimi osobę, jako brakujące ogniwo teorii ewolucji. Co innego jeśli prowadzący notuje defekt i ludziom puszczają nerwy a co innego jeśli świadomie i celowo obrażasz przyjezdnych, o rękoczynach nie wspomnę. Można się interesować prywatnie Karolem Darwinem ale efekty badań antropologicznych przeprowadzonych na samych sobie, lepiej zachować dla siebie a nie koniecznie raczyć nimi rodziny które przychodzą z dziećmi. Smutne jest to, że tak nie wielu to rozumie.
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

Gecko
Szkółkowicz
Posty: 259
Rejestracja: 13 września 2011, o 21:32

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#433 Postautor: Gecko » 9 września 2017, o 17:24

Dziwne że osobom którym przeszkadza kilka słów na k... nie widzą problemu Januszy co nie potrafią wytrzymać 5 minut bez papierosa na stadionie. Dym z papierosa podobno szkodzi pociechom bardziej niż wulgaryzmy.

mechanizator
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 20:08

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#434 Postautor: mechanizator » 9 września 2017, o 17:38

z fb
"Speedway Euphoria
56 min ·
Wczorajsze spotkanie było dla nas najważniejszym w tym sezonie. Mecz o wejście do finału, które było dwukrotnie przekładane przez pogodę oraz główny powód – rywal.
Spadła na nas fala krytyki, do której chcielibyśmy się odnieść w oficjalnym stanowisku. Będzie to jedyny nasz komentarz, więc jeżeli ktoś będzie chciał wyjaśnić z nami sprawy, które zaszły podczas piątkowego spotkania, to zapraszamy na nasze zebranie.
Główną sprawą, jaką chcemy omówić, jest sytuacja w przerwie pomiędzy 11, a 12 biegiem. Wtedy też na torze pojawiały się kolejne serpentyny, które były rzucane w małych ilościach, ale ciągle. Nie potrafimy zrozumieć gwizdów na stadionie! Rzucanie serpentyn nie było spowodowane tym, że chcieliśmy przeszkodzić w rozgrywaniu meczu, tylko chcieliśmy dać więcej czasu na odpoczynek naszemu wychowankowi.
Drugą rzeczą do której chcemy się odnieść są bluzgi na trybunach. Przez cały sezon prowadzimy kulturalny doping, a na każdym meczu mogliście zobaczyć jakąś oprawę. Mecze z ostrovią od zawsze rządzą się swoimi prawami. Nigdy to nie były i nigdy nie będą to spokojne mecze, na których będzie spokój na trybunach. Nie mamy nic sobie do zarzucenia i uważamy, że krytyczne wypowiedzi i obrażanie nas na forach internetowych jest zbyteczne, ponieważ takie sprawy powinny być omawiane na spotkaniach Stowarzyszenia, na które serdecznie zapraszamy.
Ostatnią sprawą dotycząca wczorajszego meczu jest sytuacja, która miała miejsce pod parkiem maszyn, już po zakończeniu spotkania. Osoby, które uczestniczyły w pierwszym półfinale w ostrowie, mogły się przekonać, dlaczego tak szanowny Łukasz Sówka został przez nas przywitany. Wychowanek ostrovii już nigdy nie będzie inaczej witany przez nas niż w ten sposób. Oprócz pokazania środkowego palca i odwrócenia się do nas plecami podczas prezentacji przed meczem w Ostrowie, zaszkodził sobie i na obecnym. Od samego początku zachowywał się jak gwiazda i król świata. Szkoda, że twoje zachowanie z parkingu nie przeniosło się na tor. Odnośnie sytuacji, w której ktoś wskoczył na bramę już poza stadionem. Nie była to osoba od nas, która od razu została sprowadzona na ziemie przez konkretną reprymendę od osób ze Stowarzyszenia. Od tego odcinamy się całkowicie i wszystkie tego typu sytuacje będą przez nas gaszone.
Tyle od nas. Widzimy się w niedzielę oraz 17 września w Gnieźnie, gdzie walczymy o awans! WSZYSCY DO GNIEZNA!
#RazemPoAwans "

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#435 Postautor: mustafa » 9 września 2017, o 17:50

"tylko chcieliśmy dać więcej czasu na odpoczynek naszemu wychowankowi".
Mam nadzieję, że plotka, o tym że powyższa zagrywka była na polecenie kogoś z kierownictwa klubu to mało śmieszny żart. Takie zagrywki nie pasują do obecnego klubu, tylko do KMŻ i czasów Sprawki o których chcielibyśmy zapomnieć.

Bluzg na Sówkę i ogólnego rzucania co chwilę mięsem nawet nie chce komentować bo nie zamierzam zniżać się do tego poziomu.
Dodam tylko, że wstyd mi było że koleżanka którą zabrałem, musiała swojej córce co chwila zakrywać uszy. A tłumaczenie, że to żużel a nie kino czy teatr jest dla mnie jeszcze bardziej żenujące.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#436 Postautor: _piotrusss » 9 września 2017, o 17:58

mechanizator pisze:z fb
"Speedway Euphoria
56 min ·
Wczorajsze spotkanie było dla nas najważniejszym w tym sezonie. Mecz o wejście do finału, które było dwukrotnie przekładane przez pogodę oraz główny powód – rywal.
Spadła na nas fala krytyki, do której chcielibyśmy się odnieść w oficjalnym stanowisku. Będzie to jedyny nasz komentarz, więc jeżeli ktoś będzie chciał wyjaśnić z nami sprawy, które zaszły podczas piątkowego spotkania, to zapraszamy na nasze zebranie.
Główną sprawą, jaką chcemy omówić, jest sytuacja w przerwie pomiędzy 11, a 12 biegiem. Wtedy też na torze pojawiały się kolejne serpentyny, które były rzucane w małych ilościach...
Obrazek
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#437 Postautor: RadeKas » 9 września 2017, o 18:04

Mocno żenujące oświadczenie.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#438 Postautor: grzesieck » 9 września 2017, o 18:10

RadeKas pisze:Mocno żenujące oświadczenie.


zgadzam sie

zreszta wszystkie te oswiadczenia wydawane przez roznego rodzaju grupy kibicowskie w Polsce w 95% przypadkow sa zenujace
METHANOL ADVENTURE TEAM

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#439 Postautor: Czarek » 9 września 2017, o 18:24

Gecko pisze:Dziwne że osobom którym przeszkadza kilka słów na k... nie widzą problemu Januszy co nie potrafią wytrzymać 5 minut bez papierosa na stadionie. Dym z papierosa podobno szkodzi pociechom bardziej niż wulgaryzmy.


Można wyeliminować jedno i drugie. Oba zachowania są przykładem chamstwa. W przypadku "dymka" chodzi o planie w towarzystwie ludzi niepalących.
Co do oświadczenia Stowarzyszenia to śmierdzi gimnazjum na kilometr. Nie ma z kim rozmawiać.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 733
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#440 Postautor: DrPaiHiWo » 9 września 2017, o 18:26

Ale niektóre są nawet zabawne.
Pamiętam oficjalny list kibiców Motoru dotyczący Bernarda Ocholeche p.t. "Nie chcemy murzyna w Motorze".
Chyba do końca życia będę wspominał fragment o : " zaniku białego pierwiastka który może skutkować losem Motoru, podobnym do losu piłkarskiej do reprezentacji Francji " :lol:

Swoją drogą to posiedzenie tego stowarzyszenia mogłoby fajnie wyglądać:

"Panie przewodniczący,
Zacne Członkinie oraz wasi męscy odpowiednicy.
Wnoszę interpelację w sprawie ustawy dotyczącej dopuszczalności używania,
w kierunku drużyny przeciwnej, niepochlebnych określeń biorących na temat
starszą damę lekkich obyczajów tudzież konieczność jakże rychłego stadionu sektora przez kibiców gości.
Kto z obecnych jest za ? Kto jest przeciw ?"
Ostatnio zmieniony 9 września 2017, o 18:35 przez DrPaiHiWo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#441 Postautor: niespokojny » 9 września 2017, o 18:32

Czy my zawsze musimy szukac swojej szansy w kopie? Czy jestesmy najbiedniejsi w lidze, czy krezusami - kopa. Jakos Miesiac potrafil odstawiac reszte o dlugosc prostej. To dlaczego reszta nie moze? Namieszac powinnismy na starcie. Tak, zeby byl trudny do odgadniecia na gosci. Starty to klucz, a fatalnie nam szlo z Gnieznem bo je przegrywalismy.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#442 Postautor: Zaratustra » 9 września 2017, o 18:32

Każdemu czasami mogą puścić nerwy, jesteśmy tylko ludźmi , więc pojedyncze przekleństwa jestem w stanie zrozumieć. Uporczywe lub/i zorganizowane formy agresji słownej są już elementem dewiacji społecznej i powinny być napiętnowane przez resztę społeczeństwa.

Przykład poniższego oświadczenia świadczy nienajlepiej o jego autorach.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4104
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#443 Postautor: Perez » 9 września 2017, o 18:35

niespokojny pisze:Czy my zawsze musimy szukac swojej szansy w kopie? Czy jestesmy najbiedniejsi w lidze, czy krezusami - kopa. Jakos Miesiac potrafil odstawiac reszte o dlugosc prostej. To dlaczego reszta nie moze? Namieszac powinnismy na starcie. Tak, zeby byl trudny do odgadniecia na gosci. Starty to klucz, a fatalnie nam szlo z Gnieznem bo je przegrywalismy.

Też prawda, namieszać na starcie plus przyczepny tor i Gniezno puchnie 8)
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Sober
Senior
Posty: 655
Rejestracja: 4 kwietnia 2004, o 12:03
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#444 Postautor: Sober » 9 września 2017, o 18:38

W temacie kibicowskim powiem tak: grupo z 'żylety' - jeśli chcecie koniecznie zbliżyć się do poziomu kibiców piłkarskiego Motoru, to lepiej byłoby skupić się na podwyższeniu jakości dopingu, a nie na włączaniu bluzg w Wasz repertuar kibicowski. Mówiąc o jakości mam na myśli głośność dopingu, zgranie, częstotliwość i ilość śpiewanych przyśpiewek oraz mobilizowanie wszystkich do dopingu. Z tym jest ciągle cienko, mimo, że frekwencja na trybunach jest bardzo OK. 30 Ultrasów piłkarskiego Motoru by Was przekrzyczało.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4245
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#445 Postautor: Torsen » 9 września 2017, o 23:57

No, i oczywiście, koniecznie "pozdrowienia do więzienia". Zawsze to jedna przyśpiewka więcej. I chyba ważna, bo kibice piłkarskiego Motoru śpiewali ją nawet na Euro U21.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Scibi
Senior
Posty: 641
Wiek: 42
Rejestracja: 19 marca 2012, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#446 Postautor: Scibi » 10 września 2017, o 00:14

Speedway Euphoria, to na tę chwile grupa kilkunastu osób. Grupa ta, zajmuje się dopingiem,gadżetami, wyjazdami itd.
Jest ciężko i otuchy nam czasami nie dodajecie.
Te serpentyny były po to, by inteligentni się domyślili, a głupcy psy wieszali ;)

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#447 Postautor: ermen » 10 września 2017, o 00:26

Skoro już się odezwałeś to poproszę o wytłumaczenie głupcom dwóch rzeczy:
1: Czemu miały służyć rzucane serpentyny po biegu 12-tym?
2: Stanowisko ilu osób reprezentuje przedstawione na fb oświadczenie?
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
Scibi
Senior
Posty: 641
Wiek: 42
Rejestracja: 19 marca 2012, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#448 Postautor: Scibi » 10 września 2017, o 00:39

ermen pisze:Skoro już się odezwałeś to poproszę o wytłumaczenie głupcom dwóch rzeczy:
1: Czemu miały służyć rzucane serpentyny po biegu 12-tym?
2: Stanowisko ilu osób reprezentuje przedstawione na fb oświadczenie?

1. Na forum nie mogę Ci odpowiedzieć na te pytanie, ale zapraszam jutro, na godz. 16 do Siedem Życzeń.
Wtedy Ci wytłumaczę.
2.Stanowisko całego zarządu SE.

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#449 Postautor: go! » 10 września 2017, o 00:39

ermen pisze:2: Stanowisko ilu osób reprezentuje przedstawione na fb oświadczenie?

Przeciez ci powiedzial - "kilkunastu"
I o to cala afera. My w Lublinie musimy miec jakis problem.
Jak powiedzial klasyk (Stachura): "Zawsze sie komus cos za bardzo podoba, albo sie cos za bardzo nie podoba"

Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [03.09.2017]

#450 Postautor: Bozena » 10 września 2017, o 01:23

Ge(L)o pisze:
Gdyby 25 lat temu mnie ojciec zostawił w domu podczas meczu żużlowego, bo poleciało z trybun parę ch... (a leciało wtedy nie mniej niż teraz, na sędziego, na Golloba, na Krzyżaniaka, na Matouska, na Jankowskiego, ciężko nawet wszystkich wymienić) to pozbawiłby mnie wielkiej życiowej pasji i klub - wiernego kibica na całe życie.

Chodzi o to, że kiedyś leciało te parę ch..., a wczoraj był to doping zorganizowany takiego typu, co nie powinno mieć miejsca. Żużel to sport rodzinny, a wczoraj zwyczajnie przykro było patrzeć na dzieciaki zakrywające sobie w takich momentach uszy. Jak sięgam pamięcią wstecz nigdy coś takiego nie miało miejsca w sektorze nad Bystrzycą i mam nadzieję, że do tego tematu nie będziemy już wracać bez względu zachowanie zawodników, czy kibiców z innego klubu itp.
Kargolo pisze:Podsumowując: przekleństwa to nieodłączny element kibicowania i występują na wszystkich sportowych arenach, jednak wczoraj było ich po prostu za dużo i zrobiło się niesmacznie.

Faktycznie wczoraj niestety ,,zrobiło się niesmacznie".
Lubelscy kibice żużlowi są w tym sezonie przykładem dla innych jeżeli chodzi o ilość, niech będą również przykładem jeżeli chodzi o kulturalne kibicowanie i okazanie swoich emocji w bardziej inteligentny sposób.