Lubelski klub w sezonie 2017

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#801 Postautor: _piotrusss » 6 września 2017, o 16:12

No z tego co wrzuca Ławniczak na FB wynika, że w odpowiedzi na jego interpelację poinformowali że nie ma środków na ten cel. Prezydent po interwencjach postanowił jednak coś dorzucić, ale będzie to dużo mniej niż 500 000 zł. To się kłóci z tym co mówi Komorski.
Dodatkowo info dla go! Dla żużla w tym roku miało być 944 000 zł, do dzisiaj wypłacono 896 000 zł.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#802 Postautor: Kargolo » 6 września 2017, o 16:34

Polityka to ohydna gra, w której bardziej niż na byciu samemu w porządku trzeba się skupić na oczernieniu rywala.
Może spytajcie pana Żuka jak tam CSM? Ja tam nie mam do tego nerwów :P

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#803 Postautor: go! » 6 września 2017, o 17:00

_piotrusss pisze:Dodatkowo info dla go! Dla żużla w tym roku miało być 944 000 zł, do dzisiaj wypłacono 896 000 zł.

To rzeczywiscie "blisko", dopytywalem, bo to takie mglawe pojecie. 800 tys to tez niby nie jest "daleko"

Hrabia
Szkółkowicz
Posty: 179
Rejestracja: 8 lutego 2014, o 11:51

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#804 Postautor: Hrabia » 6 września 2017, o 18:22

Czyli w związku ze zbliżającymi się wyborami, dotacje i współudział przy awansie ma być tylko zasługą Żuka (bez radnych PiS).
1. Żuk daje milion
2. Ławniczak i inni z PiS chcą dodatkowych 500 tys
3. Żuk odrzuca 500 tys
4. Żuk wjeżdża na białym koniu i daj 500 tys
5. Wszyscy szczęśliwi (poza PiS, bo to nie oni dali :))

Ewentualnie:
1. Żuk daje milion
2. Ławniczak i inni z PiS chcą postawić Żuka w niezręcznej sytuacji, wiedzą, że nie ma kasy, mimo tego, chcą dodatkowych 500 tys
3. Nie ma kasy więc nie Żuk odrzuca prośbę o 500k
4. PiS robi aferę, że Żuk nie chce dać kasy i nie kocha żużla
5. Żuk przyparty do muru musi coś dać, ale nie wie jeszcze ile i skąd

Polityka to najgorsze szambo, politycy uważani są przez społeczeństwo za krętaczy, złodziei i padliny różnych maści, więc scenariusze mogą być różne. Niedługo wybory.

peterix
Szkółkowicz
Posty: 212
Rejestracja: 13 lipca 2004, o 07:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#805 Postautor: peterix » 6 września 2017, o 18:52

Pytanie do zorientowanych:
1. Od kiedy pan Ławniczak jest kibicem żużla i sportu bo jakoś nie kojarzę?
2. Ktoś z forum widuje go w ogóle na meczach?
Ja siedzę od lat na sektorze przy Bystrzycy, więc nie wiem kto tam siedzi aktualnie na vipowskich fotelach.
Odpowiedź na powyższe wiele by wyjaśniło. Tak po prostu.
NIGDY WIĘCEJ 2-giej LIGI!
Jestem przeciw - dymom, zadymom i serpentynom

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#806 Postautor: niespokojny » 6 września 2017, o 19:19

Ten Pan twierdzil w zeszlym roku, ze lubelski zuzel to trup, dla ktorego nie ma w Lublinie miejsca i pieniedzy. Czysta hipokryzja, typowo pisowska.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#807 Postautor: Czarek » 6 września 2017, o 20:34

Pragnę tylko przypomnieć, że także na tym forum znalazły się osoby, które cieszyły się z budowy stadionu lekkoatletycznego. No to teraz mają mistrzostwa Polski 2018 na tym obiekcie i budowanie na nie budżetu = mniej dla żużla. Kwestionowano tutaj również kryterium frekwencji, więc macie rozbuchany budżet dla kobiet ganiających za piłką przy niemal pustych trybunach = mniej dla żużla. S*ajcie dalej we własne gniazdo, a później zwołujcie w ostatniej chwili jakieś akcje w ratuszu.
PS. Znajdźcie mi miasto w Polsce gdzie żużel przyciąga najwięcej kibiców, a prezydent/burmistrz stawia na jakąś inną, niszową dyscyplinę sportu.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#808 Postautor: istred » 6 września 2017, o 20:34

W zeszłym roku ciężko było się z tym nie zgodzić.

Proponuję nie rozliczać nikogo z tego czy ktoś x lat temu chodził na żużel czy nie, czy pokazywał się tylko przy okazji kampanii wyborczych, z tego co i kiedy powiedział. Mamy nowy klub, nowe cele i jeżeli jakiś radny czy inny polityk chce to wesprzeć to trzeba to wspierać, a nie wypominać stare grzechy.
To jest korzyść dla wszystkich stron - klub będzie miał wsparcie w ratuszu i radzie, a politycy będą mogli się promować.

Przy takich głosowaniach jak jutrzejsze będziemy mieli jasno pokazane kto jest z żużlem, a kto przeciw. Myślę, że niewielu radnych odważy się zagłosować przeciw.
A jeśli tacy się znajdą, to SE będzie wiedziała jak ich "uhonorować" na najbliższym meczu.

Czarek, lubelscy kibice są na tyle ogarnięci i dojrzali, że wiedzą że to nie działa na tej zasadzie - mniej dla innych, więcej dla nas. 10 lat temu nie było stadionu przy Krochmalnej, lekkoatletyczny był ruiną, Motor i Montex nie dostawali takich pieniędzy jak obecnie, a Pruszkowski/Wasilewski jakoś gór złotych dla TŻtu nie sypał. To tak nie działa.
Zakładam, że ten antyżużlowy prezydent co stadionem przy Krochmalnej czy lekkoatletycznym pluje żużlowcom w twarz dał największą dotację dla żużla w historii miasta i pewnie największą w całej II lidze.
Zamiast oglądać się na innych i oskarżać wszystkich dookoła o całe zło tego świata, trzeba skupić się na sobie i lobbować w ratuszu o coraz większą dotację dla żużla, nie mniejszą dla innych dyscyplin.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#809 Postautor: Kargolo » 6 września 2017, o 21:04

peterix pisze:Pytanie do zorientowanych:
1. Od kiedy pan Ławniczak jest kibicem żużla i sportu bo jakoś nie kojarzę?
2. Ktoś z forum widuje go w ogóle na meczach?
Ja siedzę od lat na sektorze przy Bystrzycy, więc nie wiem kto tam siedzi aktualnie na vipowskich fotelach.
Odpowiedź na powyższe wiele by wyjaśniło. Tak po prostu.

Jakie to ma znaczenie? Liczy się tylko to, żeby zdobyć wyborców i utrzymać się przy korycie lub do niego dostać. Wszystkie strony tak robią od lat, a ludzie wciąż się nabierają na jakieś gierki. Myślicie, że Żuk pojawia się na meczach dla przyjemności?

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#810 Postautor: Czarek » 6 września 2017, o 21:06

istred pisze:W zeszłym roku ciężko było się z tym nie zgodzić.

Proponuję nie rozliczać nikogo z tego czy ktoś x lat temu chodził na żużel czy nie, czy pokazywał się tylko przy okazji kampanii wyborczych, z tego co i kiedy powiedział. Mamy nowy klub, nowe cele i jeżeli jakiś radny czy inny polityk chce to wesprzeć to trzeba to wspierać, a nie wypominać stare grzechy.
To jest korzyść dla wszystkich stron - klub będzie miał wsparcie w ratuszu i radzie, a politycy będą mogli się promować.

Przy takich głosowaniach jak jutrzejsze będziemy mieli jasno pokazane kto jest z żużlem, a kto przeciw. Myślę, że niewielu radnych odważy się zagłosować przeciw.
A jeśli tacy się znajdą, to SE będzie wiedziała jak ich "uhonorować" na najbliższym meczu.

Czarek, lubelscy kibice są na tyle ogarnięci i dojrzali, że wiedzą że to nie działa na tej zasadzie - mniej dla innych, więcej dla nas. 10 lat temu nie było stadionu przy Krochmalnej, lekkoatletyczny był ruiną, Motor i Montex nie dostawali takich pieniędzy jak obecnie, a Pruszkowski/Wasilewski jakoś gór złotych dla TŻtu nie sypał. To tak nie działa.
Zakładam, że ten antyżużlowy prezydent co stadionem przy Krochmalnej czy lekkoatletycznym pluje żużlowcom w twarz dał największą dotację dla żużla w historii miasta i pewnie największą w całej II lidze.
Zamiast oglądać się na innych i oskarżać wszystkich dookoła o całe zło tego świata, trzeba skupić się na sobie i lobbować w ratuszu o coraz większą dotację dla żużla, nie mniejszą dla innych dyscyplin.


Najważniejsze są proporcje. Jest więcej kasy na sport, a żużel, mimo że być może dostaje więcej niż przed laty, w dalszym ciągu jest dyskryminowany, choć ma tę samą zaletę co kiedyś tj. najwyższą frekwencję.
PS. Wliczam do wsparcia kasę wydaną na nowe obiekty sportowe. Jak ma się tutaj wsparcie dla żużla w Lublinie?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#811 Postautor: istred » 6 września 2017, o 21:14

Może to kwestia mentalności, ale dla mnie nie są istotne proporcje, ale to ile jest na koncie.
Jeśli ja zarabiam X to nie interesuje mnie, że sąsiad zarabia 2X, a tylko i wyłącznie mój X.

Lepiej byś się czuł, gdyby żużel dostawał 500 tys., a piłka i ręczna po 100 tys.?
Ja nie. Wolę jak żużel dostaje 1 czy 1,5 mln.

Natomiast argumenty o dotacjach dla innych sportów w mieście mogą służyć jako całkiem niezły argument w rozmowach z miastem.

PS. Wliczam do wsparcia kasę wydaną na nowe obiekty sportowe. Jak ma się tutaj wsparcie dla żużla w Lublinie?
Takim sposobem okaże się, że piłkarski Motor jest jednym z najbogatszych klubów w Polsce, a jego sponsorem jest Unia Europejska...

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#812 Postautor: Czarek » 6 września 2017, o 21:26

istred pisze:Może to kwestia mentalności, ale dla mnie nie są istotne proporcje, ale to ile jest na koncie.
Jeśli ja zarabiam X to nie interesuje mnie, że sąsiad zarabia 2X, a tylko i wyłącznie mój X.

Lepiej byś się czuł, gdyby żużel dostawał 500 tys., a piłka i ręczna po 100 tys.?
Ja nie. Wolę jak żużel dostaje 1 czy 1,5 mln.


To byłoby bardziej sprawiedliwe przy tak okrojonym budżecie na sport. Sprawiedliwie byłoby tak: 500 tys. żużel, 180 tys. nożna i 20 tys. ręczna. Teraz ten budżet jest wielomilionowy, a my, biorąc pod uwagę zalety naszej dyscypliny, g... mamy.

istred pisze:Natomiast argumenty o dotacjach dla innych sportów w mieście mogą służyć jako całkiem niezły argument w rozmowach z miastem.

PS. Wliczam do wsparcia kasę wydaną na nowe obiekty sportowe. Jak ma się tutaj wsparcie dla żużla w Lublinie?
Takim sposobem okaże się, że piłkarski Motor jest jednym z najbogatszych klubów w Polsce, a jego sponsorem jest Unia Europejska...


Przynajmniej mają bardzo dobrą frekwencję i fanów, którzy są najlepiej zorganizowani w Lublinie.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#813 Postautor: $korzen$ » 6 września 2017, o 22:11

Istred napisal bardzo madre slowa, tutaj nie chodzi o to, zeby komus zabierac i zagarnac sobie, tutaj chodzi o sprawiedliwosc. Skoro Motor dostaje 3 banki, to my tez zaslugujemy na 3 banki. Nie ma ZADNYCH logicznych przeslanek na ten moment, zeby traktowac klub zuzlowy i nas kibicow gorzej niz pilkarzy i ich kibicow. Zadnych. Klub dziala profesjonalnie, pierwszy raz od niepamietnych czasow ludzie nie marudza a dodaja dzialaczom otuchy slowem i obecnoscia na stadionie. Wszyscy zgadzamy sie chyba, ze klub robi wszystko, zeby awansowac i stworzyc w Lublinie cos, czego zaden kibic nie bedzie sie musial wstydzic jezdzac po Polsce. Spelniamy wszystkie wymogi i mamy wiele argumentow, zeby ubiegac sie i wymagac traktowania na rowni z pilkarzami. Uwazam, ze swietym obowiazkiem kazdego szanujacego sie kibica jest stawic sie jutro pod ratuszem, klub na to zasluzyl, mam nadzieje, ze bedzie nas jutro sporo a zawodnicy odwdziecza sie nam wieczorem na torze. Kibice FC Barcelony czesto rozbia mozaike z napisem "tot units fem forca" co znaczy "razem jestesmy silni" i to haslo idealnie pasuje do naszej sytuacji. Jak kazdy zrobi swoje zaczynajac od dzialaczy przez kibicow na zawodnikach konczac to cos jutro ugramy i za rok w I lidze wymiatamy. Ja tez jutro pracuje, dzien jak codzien, ale te dwugodzinne spoznienie dla klubu zalatwilem. Zrobcie to samo.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#814 Postautor: tezetomaniak » 6 września 2017, o 22:32

Czarek pisze:PS. Znajdźcie mi miasto w Polsce gdzie żużel przyciąga najwięcej kibiców, a prezydent/burmistrz stawia na jakąś inną, niszową dyscyplinę sportu.


Wrocław ;)

Awatar użytkownika
spokojny
Junior
Posty: 457
Rejestracja: 6 czerwca 2011, o 18:28

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#815 Postautor: spokojny » 6 września 2017, o 22:43

Przestancie wieszac psy na Żuku. Dawanie 3mln na 2 lige to czyste marnotrawstwo. Dla mnie uczciwym ukladem by bylo : 2liga - 1mln, 1liga - 2mln, ekstraliga - 3mln. Jestem natomiast przeciwny zmienianiu zdania o finansowaniu - raz ustalonych regul nalezy przestrzegac. Jestem ciekaw wyjasnien jutro na sesji rady. Jesli w tym roku nie zacznie sie przebudowa toru wtedy trzeba bedzie podniesc alarm.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#816 Postautor: $korzen$ » 6 września 2017, o 23:04

Spokojny, a 3 miliony na 4 lige pilkarska juz marnotrastwem nie nazwiesz? z taka mentalnoscia NIGDY nawet nie lizniemy ekstraligi.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#817 Postautor: Maxx » 6 września 2017, o 23:43

No cóż. Żużel zawsze był traktowany po macoszemu. Jednak jest pewne "Ale". Popularność piłki nożnej i żużla w skali kraju nie wypada niestety na korzyść speedway'a. I tu jest pies pogrzebany. Lokalnie jako sport, żużel ma w Lublinie największą widownię, niemniej jednak jest to tylko na poziomie lokalnym. Żuka nie winilbym gdyż facet zrobił wiele dobrego dla żużla w Lublinie. Nawet on musi przestrzegać pewnych reguł. Byli gorsi od niego. Pruszon i Wasilewski dla speedway'a nie zrobili Nic. Pamiętajcie o tym zamiast pluć na Żuka.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#818 Postautor: $korzen$ » 6 września 2017, o 23:49

Mania Skakania kolejnym partnerem, nie mylic z darczynca 8) 8)

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#819 Postautor: sting126 » 7 września 2017, o 08:05

Abstrahując trochę od tego czy na żużel powinno być więcej pieniędzy niż na piłkę czy tyle samo, to tak sobie od jakiegoś czasu myślę, że gdyby kilka lat temu postawiono na żużel to przy tych nakładach jakie poszly na piłkarski Motor to przez kilka lat bilybysmy się o medale DMP. Porównując budżety czołowych drużyn w tych dyscyplinach to jest jednak niebo a ziemia. Taki Falubaz uchodzący za jeden z najbogatszych klubów żużlowych ma budzet na poziomie drużyn walczacych w piłkarskiej I lidze...

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Czas na zmiany :]

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#820 Postautor: Koper » 7 września 2017, o 09:18

Obrady jeszcze sie nie rozpoczęły ale jak coś to tutaj ma być transmisja z Sesji Rady Miasta:
https://www.lublin.eu/komunikaty/sesja- ... ,74,1.html

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#821 Postautor: Cooper » 7 września 2017, o 11:35

Czarek pisze:No to teraz mają mistrzostwa Polski 2018 na tym obiekcie i budowanie na nie budżetu = mniej dla żużla. Kwestionowano tutaj również kryterium frekwencji, więc macie rozbuchany budżet dla kobiet ganiających za piłką przy niemal pustych trybunach = mniej dla żużla.



Jakby nie patrzec, to "mniej dla zuzla" oznacza z tego co kojarze najwieksze dofinansowanie w historii 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#822 Postautor: Lublin_Fan » 7 września 2017, o 11:43

Świetnie, tylko że to i tak mniej niż kilka innych klubów, które lepszą frekwencję od żużla miały tylko wtedy gdy spadał KMŻ i gdy nie było drużyny w ogóle. W kolejce po infrastrukturę też jesteśmy na końcu.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#823 Postautor: Cooper » 7 września 2017, o 11:48

Zuzel zawsze mial pod gorke, ale trzeba obiektywnie przyznac, ze jest coraz lepiej - zarowno od strony zarzadzania klubem (duuuzo lepiej), jak i pomocy z miasta (tez lepiej niz to bywalo w historii). Co do infrastruktury - zgadzam sie, jak kazdy, mysle, ze tutaj awans moze duzo pomoc.

Dzis pewnie jakies dodatkowe pieniadze zostana dorzucone, kibice tez frekwencyjnie jeszcze sporo dorzuca (wplywy z biletow w tym roku chyba tez rekorodwe?), mam nadzieje, ze ten budzet sie jednak domyka (nie wiem na jakim poziomie sie bilansuje, ale lekko liczac to przychody ~2 mln zł są realne chyba)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#824 Postautor: $korzen$ » 7 września 2017, o 11:57

Ze wzgledu na prace wyszedlem z sesji zaraz po 10:00, szybko to sie nie skonczy bo zebrala sie spora gruba Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej z jakims tam strajkiem. Mocno o tym dyskutuja. Niemniej w kuluarach dalo sie uslyszec, ze jednak jakies 200-250 tys dostaniemy. Oczywiscie trzeba zaczekac na oficjalne info. Oby sie potwierdzilo, lepszy rydz niz nic.

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelski klub w sezonie 2017

#825 Postautor: Lublin_Fan » 7 września 2017, o 12:07

Oczywiście, że jest dużo lepiej, tylko że to wszystko jest zasługą władz klubu. Pracują, lobbują, promują, walczą o wynik, dbają o wizerunek.
To zupełnie odwrotnie niż piłkarze, którzy wszystko dostają na tacy a sami na koniec tacę opróżnią i dodatkowo na nią nasrają (np zwalenie najważniejszego meczu na wiosnę bodajże w Radzyniu).

Odwróćmy sytuację.
LKP na licencji Spartakusa gra w czwartej lidze na odmalowanym za 2 mln stadionie przy ul. Kresowej a żużel ma swoją lubelską Motoarenę i Elige. Czujesz różnicę? Bo takie są teraz dysproporcje. Ten stadion i ta kasa wpompowana w nogę w ciągu ostatnich 4 lat żużlowi dałaby Elige (już pomijam fakt, że Zające nic by nie dostali ;) ).

Chciałbym zauważyć, że ratuszowy dobór priorytetów dla rozwijania sportu to tylko i wyłącznie subiektywnie dobrany plan. Nikt nigdzie nie nakazał Lublinowi, że sport X ma być lepiej traktowany od sportu Y. Nie ma takiej wyroczni.
Fakty są natomiast takie, że równolegle do prezydentury Żuka wyremontowane (częściowo/całkowicie) lub zbudowane zostały stadiony żużlowe w Krośnie, Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Częstochowie, Toruniu, Grudziądzu, Łodzi, Zielonej Górze, Gorzowie, Lesznie, Ostrowie iPoznaniu. Trwa także przebudowa w Świętochłowicach.

A w Lublinie co? W Lublinie wmawia mi się, że:
- to moja wina bo nie darłem ryja pod ratuszem
- nie ma wewnętrznych lub zewnętrznych źródeł do finansowania remontu
- są inne priorytety

Jak dla mnie sprawa jest prosta. Zwykła niechęć.