Martin Smoliński

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Martin Smoliński

#1 Postautor: Cooper » 1 sierpnia 2017, o 12:29

Trzeba chyba obiektywnie przyznać, że niezły kontrakt na play-offy :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4467
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Martin Smoliński

#2 Postautor: tezetomaniak » 1 sierpnia 2017, o 12:45

Czy za Smolińskiego trzeba było nadal zapłacić 100k kary? ;)
Jestem pozytywnie zaskoczony, ale szkoda, że nie jest juniorem...

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#3 Postautor: Ge(L)o » 1 sierpnia 2017, o 13:08

Mogą jechać w jednym meczu Bjarne, Lambert i Smolinski ?
Jeśli nie i Niemiec ma jechać za Lamberta to szału nie ma.

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Martin Smoliński

#4 Postautor: mustafa » 1 sierpnia 2017, o 13:09

Transfer niezły. A Lambert to w obu pół finałach nie może jechać, czy tylko w Ostrowie?

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#5 Postautor: istred » 1 sierpnia 2017, o 13:13

Nie jest to transfer idealny, ale chyba najlepszy w tym momencie.
Trzeba docenić, że klub robi co może żeby awansować.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#6 Postautor: Gelo » 1 sierpnia 2017, o 13:14

Wiadomość dość sensacyjna. Obok Cooka i Nilssona chyba to było najbardziej "gorące nazwisko" z tych realnych. Mam pewne obawy co do formy Martina, bo nie jeździ ostatnio za wiele. Ale liczę, że w Ostrowie po prostu zaskoczy dobrym sprzętem - bo z tego jest znany.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Martin Smoliński

#7 Postautor: grzesieck » 1 sierpnia 2017, o 13:44

Ge(L)o pisze:Mogą jechać w jednym meczu Bjarne, Lambert i Smolinski ?
Jeśli nie i Niemiec ma jechać za Lamberta to szału nie ma.


nie moga
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Lumpproletariacki
Posty: 149
Rejestracja: 19 listopada 2007, o 20:03

Re: Martin Smoliński

#8 Postautor: Lumpproletariacki » 1 sierpnia 2017, o 13:51

Nie jestem fanem tego gościa, ale wierzę, że działacze wiedzą co robią. Problem jaki widzę w tym momencie jest taki, że pierwszy półfinał jest 20.08, a 19.08 Smoliński jedzie GP Challenge w Togliatti

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#9 Postautor: Gelo » 1 sierpnia 2017, o 13:54

Tylko 2500 km do Ostrowa - zdąży ;)

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#10 Postautor: $korzen$ » 1 sierpnia 2017, o 14:28

Smolinski to zlotowka, na pewno tani nie byl. Takze zakladam, ze zalatwienie mu jakiegos samolotu zeby wypoczety dotarl do Ostrowa nie bedzie juz chyba wielkim kosztem :) nie jest to zaden pewniak na komplety ale nie oszukujmy sie, on i Cook to byly jedyne dwie realne i sensowne opcje. Ogromne gratulacje dla klubu, z cala pewnoscia Niemiec gorszy niz Kuciapa i Burza nie bedzie. Przydalo by sie tylko, zeby wpadl na jakis trening. Gosc ma dobry moment startowy, dobry sprzet i zaplecze sponsorskie takze zakladam, ze spokojnie ta dyszke w Ostrowie jest w stanie zrobic. Lambert rewanz z Ostrowem u nas jechsc na teraz moze, wiec trzeba sieknac w Ostrowie te 41-42pkt i rozniesc ich w pyl w Lublinie. Ze Smolinskim bedzie o to latwiej. Jestem zadowolony. Jeszcze powalczyc o Oskara i moze nie bedzie tak zle. Lars Skupien to tez dobra opcja, chlopak ma kapitalne starty i calkiem niezle jedzie na dystansie. Jak nabierze doswiadczenia to bedzie dobrym napieraczem. Prognozuje mu dobra kariere takze jakby jednak byl do wyjecia to radze go rozpatrywac w razie lipy z Boberem.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Martin Smoliński

#11 Postautor: RadeKas » 1 sierpnia 2017, o 14:30

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/66888 ... arkosikowi

Ciekawy artykuł z lutego o sytuacji Smolinskiego i jego (albo raczej jego sponsorów) stosunku do ligi polskiej. Ciekawe czy coś się zmieniło w tym temacie.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#12 Postautor: _piotrusss » 1 sierpnia 2017, o 14:39

Myślę, że przekonały go dwie kwestie. Pierwsza to fakt, że chodzi o bardzo ograniczoną liczbę startów w barwach Motoru a druga to możliwość zapoznania się z naszym torem. Martinowi bardzo słabo idzie w SEC, więc pewnie będzie chciał choć trochę poprawić swoją pozycję w cyklu.

Oczywiście są obawy o to na ile poważnie potraktuje te starty, nie słychać przecież nic by chciał powrócić do naszej ligi na stałe. Mimo wszystko nie widzę możliwości by zrobił w Ostrowie poniżej 10 punktów.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Martin Smoliński

#13 Postautor: Cooper » 1 sierpnia 2017, o 14:41

Z powrotem z Challengu wbrew pozorom nie taki problem, bardziej pytanie jak ze sprzetem.

Obrazek
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Martin Smoliński

#14 Postautor: niespokojny » 1 sierpnia 2017, o 14:57

Ryzyko duze z tym gosciem. Nie chodzi o jego jakosc sportowa tylko podejscie do startow w polskiej lidze. Moze taniej by bylo zaplacic Newcastle zeby odpuscili sobie Lamberta na ten dzien?
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Martin Smoliński

#15 Postautor: grzesieck » 1 sierpnia 2017, o 15:02

niespokojny pisze:Ryzyko duze z tym gosciem. Nie chodzi o jego jakosc sportowa tylko podejscie do startow w polskiej lidze. Moze taniej by bylo zaplacic Newcastle zeby odpuscili sobie Lamberta na ten dzien?


nooo na bank na to nie wpadli u nas w klubie i pewnie nawet nie podjeli rozmow z Newcastle ;)
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Martin Smoliński

#16 Postautor: niespokojny » 1 sierpnia 2017, o 15:09

Czyli nie bylo taniej. A to dziwne i nielogiczne bo tam jezdza za 100£ za punkt a Martin gardzil do tej pory 1000€ ;)
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#17 Postautor: _piotrusss » 1 sierpnia 2017, o 15:12

Myślę, że w klubie wzięli pod uwagę niepewną formę oraz stan zdrowia Roberta. Gdyby jednak musiał sobie zrobić przerwę od startów to zostajemy z Burzą/Kuciapą/Hansenem.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#18 Postautor: jerry78 » 1 sierpnia 2017, o 15:17

Z tego co wiem, to Kuba Kępa miał poruszyć niebo i ziemię, żeby załatwić Lamberta. Widocznie się nie udało. Dobre i to, że jest alternatywa.

Metalliczny
Senior
Posty: 755
Rejestracja: 10 sierpnia 2003, o 20:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Martin Smoliński

#19 Postautor: Metalliczny » 1 sierpnia 2017, o 15:24

Nie wiem, ja jakoś nie jestem przekonany do tego ruchu. Może i Martin miał niezłe momenty, ale trudno oczekiwać kompletu. Niemniej jednak patrząc na niego przez pryzmat tego, że zastępuje Roberta, obowiązkowo musi przywieźć koło 12 pkt.

Mam tylko nadzieję, że klub nie "wyptrzykał" się z kasy na Niemca i na ewentualne wypożyczenie Oskara parę groszy zostanie.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Martin Smoliński

#20 Postautor: Kargolo » 1 sierpnia 2017, o 15:49

Jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się takiego ruchu ze strony klubu. To znaczy, że tam naprawdę ktoś cały czas mocno główkuje i robi wszystko aby awansować. Brawo!
Co prawda Martin nie ma zbyt dobrego sezonu, ale stać go na dobre występy w drugiej lidze.
Witamy na pokładzie i powodzenia! :)

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Martin Smoliński

#21 Postautor: Czarek » 1 sierpnia 2017, o 17:25

Brawo dla Klubu, że walczy do końca, ale obserwując tegoroczne występy Smolińskiego to przypomina on Jeleniewskiego ze sprzętem Brzezińskiego, a - jak doskonale wiemy - II liga weryfikuje brutalnie niegdyś wielkie nazwiska.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Martin Smoliński

#22 Postautor: $korzen$ » 1 sierpnia 2017, o 17:37

jerry78 pisze:Z tego co wiem, to Kuba Kępa miał poruszyć niebo i ziemię, żeby załatwić Lamberta. Widocznie się nie udało. Dobre i to, że jest alternatywa.


Pewnie Brytole solidarnie robia po zlosci za aneksy stawiajace polska lige wyzej niz angielska. Zakladam tez, ze nie sa idiotami i pewnie jakos tam sie dowiedzieli, ze jestesmy pod sciana i zazadali kosmicznej kwoty.

Niemniej oczekiwanie, ze Niemiec pojedzie jak Lambert to chyha pobozne zyczenia. Niech zrobi ta dyche jadac z juniorem i bedzie ok. Pamietajmy, ze Bjarne, Jelen i Miesiac dostali jakies nowe silniki, zakladam przy tym, ze nie jest to szrot na jakim jezdzili do tej pory i nalezy oczekiwac od nich wystepow lepszych niz w fazie zasadniczej.

Grand
Posty: 17
Rejestracja: 16 lipca 2017, o 20:12

Re: Martin Smoliński

#23 Postautor: Grand » 1 sierpnia 2017, o 19:44

Nie rozumiem skąd u niektórych ta radość.Moim zdaniem lepszą opcją był by Kim Nilsson.Smoliński w dwóch turniejach SEC, która ma średnią obsadę zdobył 5 punktów.Litości.Prezentuje poziom ledwo II ligowy,a pewnie w Ostrowie nie miał okazji jeździć.Poza tym kto zabroni Ostrovii ustalić np godzinę rozpoczęcia meczu na 13-14:00? Mogą tak zrobić by Martinowi nie dać czasu na powrót z Togliatti.Mam jednak nadzieję że wszystko się dla Motoru ułoży korzystnie.

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1500
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Martin Smoliński

#24 Postautor: ezbeg » 1 sierpnia 2017, o 22:30

Popatrzyłem na rezultaty Smolinskiego z jazdy w polskiej lidze no i delikatnie mówiąc szału to nie było. Najwyżej 1,5 w Krośnie 4 lata temu i w Rybniku 10 lat temu. Dla mnie to zawodnik-niewiadoma. Nazwisko znane, w GP jeździł (chociaż to nie jest żaden wyznacznik że zawodnik jest dobry) ale niepokoi zamknięcie od kilku na Niemcy. Jak wiadomo tamtejszy poziom żużla do najwyższych nie należy. Jednak z drugiej strony liczę, że zdarzy się cud i u nas zaskoczy.

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Martin Smoliński

#25 Postautor: go! » 1 sierpnia 2017, o 22:42

$korzen$ pisze:Pewnie Brytole solidarnie robia po zlosci za aneksy stawiajace polska lige wyzej niz angielska.

Od tego sie nie uchronia, jesli Robert bedzie chcial startowac w Polsce, to wczesniej czy pozniej nie bedzie mial wyjscia. "Brytole" o tym wiedza, niech podniosa stawki, albo niech sie pogodza. To bardzo szeroki i ciekawy temat w kontekscie osiaganych wynikow, szkolenia, presji na wyniki, stosowanych stawek itd.