Dofinansowanie klubu przez miasto

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Scibi
Senior
Posty: 641
Wiek: 42
Rejestracja: 19 marca 2012, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#851 Postautor: Scibi » 7 września 2016, o 14:40

$korzen$ pisze:Pseudo-kopacze z Motoru dostali kolejne 400tys zl co daje juz 1,400,000 na ten sezon. Chyba czas Panowie wybrac sie do ratusza i pogadac z Prezydentem? zalewajcie tez jego profil na fejsie. Mnie juz kurw**a trafia :shock:

Jeszcze ich nie dostali, ale to pewnie tylko kwestia czasu. Jeśli Rada Miasta zagłosuje za dokapitalizowaniem spółki, to Motor z miasta w tym roku otrzyma w sumie 1.650.000 zł. Milion + 250 tyś. przed barażami i 400 tyś teraz.
Ja nie mam nic przeciwko temu, bo sam chodzę na Motor i uważam, że piłka na poziomie w takim mieście jak Lublin powinna być, ale serce się kraje, że przy tym wszystkim ciągle pomijany jest żużel. Czas na to, żeby wybrać się pod Ratusz jest już od dawna tylko nie ma komu pójść. Żeby Miasto zaczęło nas traktować poważnie musiałoby się tam wybrać z kilkaset kibiców, a znając żużlowe realia to jest mało prawdopodobne. Dowodem na to jest wspomniana wcześniej konferencja i kilka innych podobnych tego typu prób podjęcia się przez kibiców ratowania lubelskiego żużla, które okazywały się niewypałem.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#852 Postautor: istred » 7 września 2016, o 23:17

Obawiam się, że różnica w traktowaniu piłki i żużla może mieć związek z tym, że właścicielem Motoru jest miasto, natomiast klub żużlowy... Gdyby był, to byłby własnością prywatną.
Ale co ja tam wiem...

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#853 Postautor: Cooper » 8 września 2016, o 08:38

Pirat pisze:Przed barażami które rozgrywali jakoś z 2 miesiące temu też dostali 400 tysi. Wtedy vice tłumaczył, że dotacja jest potrzebna bo i są realne szanse na awans... Klub nie awansował a kasa przepadła. Powiem jedno i jeśli chcecie to mnie dalej linczujcie - gdyby żużel był traktowany tak jak piłka to dziś była by silna I liga. Kopacze nie muszą się martwić ile dostaną kasy z miasta na następny sezon. Nie muszą się martwić o prywatnych sponsorów bo Żuk im ich przyprowadzi. Nie musi się martwić o reklamę meczów. Nie musi się martwić w sumię o nic...



Gdyby, gdyby... Gdyby "zuzel" nie kompromitowal sie od kilku na kazdym kroku - organizacyjnie, sportowo, marketingowo, nawet kibicowsko (w sensie 15 osob na konferencji), to moze i bylby inaczej traktowany (zreszta juz byl, ale...paradoksalnie zabraklo wynikow - awansu do ekstraligi, bo kwestie wizerunkowe przez litosc pomine). Teraz nie ma co zazdroscic pilkarzom, koszykarzom czy komu tak jeszcze - nikt nigdzie nie powiedzial, ze dobrze zorganizowany klub zuzlowy (czy jest taki obecnie w Lublinie??) nie dostanie z miasta tej magicznej "banki".

Pomijajac fakt, ze na zuzel miasto tez przeznacza w tym roku kilkaset tysiecy, mimo, ze nie ma ligi. OK - czesc z tej kasy na szkolke jest kontrowersyjna ale turnieje tez dostaly wsparcie $$ z miasta. Jak na dyscypline, ktora nie ma druzyny ligowej to calkiem niezle.

Diagnioza sytuacji typu "nie ma zajebistego zuzla, bo miasto nie dalo zajebistej kasy i nie przyprowadzilo sponsorow" jest niesprawiedliwym uproszczeniem i nawina wymowka.


Zreszta - jak was tak stresuje, ze miasto dorzuca jakies tam kolejne tys. na sport, to poszukajcie info ile dorzuca sie na tzw. "kulture" w miescie - to sie dopiero mozna zalamac 8) Ale to jakos nikogo nie bulwersuje, ze jacys szczudlarze przez 3 dni chodza po miescie za tyle kasy, co caly rok szkolka KM Cross otrzymuje :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Pirat

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#854 Postautor: Pirat » 8 września 2016, o 09:14

Cooper pisze:
Gdyby, gdyby... Gdyby "zuzel" nie kompromitowal sie od kilku na kazdym kroku - organizacyjnie, sportowo, marketingowo, nawet kibicowsko (w sensie 15 osob na konferencji), to moze i bylby inaczej traktowany (zreszta juz byl, ale...paradoksalnie zabraklo wynikow - awansu do ekstraligi, bo kwestie wizerunkowe przez litosc pomine).



W temacie żużla ligowego organizacyjnie zawsze było wszystko po stronie klubu. Bandy, oświetlenie, maszyna startowa, zegar itp. Wszelkie naprawy musiał ponosić klub czyli inwestował w wynajmowany teren. Inwestował z kwoty dotacji z miasta czyli była to kwota maksymalna 600 tysięcy złotych (mówię o faktach a nie ile obiecał Żuk w wywiadzie do gazety). Naprawy takie powinien ponosić Mosir bo to on ma płacone jednostki preferencyjne z miasta za wynajęcie stadionu przez klub żużlowy czy też piłkarski. Przy organizacji meczów piłkarskich kopacze o nic się nie muszą martwić a jeśli trzeba to mają też duże wsparcie w śród kibiców. Nie ma też co porównywać organizacji meczu piłkarskiego do żużlowego bo to dwie zupełnie różne bajki i inny nakład pieniędzy i przede wszystkim czasu. Ważną rzeczą jest też obsługa zawodów. Generalnie w lubelskim żużlu nie można powiedzieć złego słowa na osoby funkcyjne ale wiadomo, że wyglądało by to dużo lepiej jak by te osoby miały zapłacone za powierzone im zadanie. W żużlu przez ostatnie lata nie płacili funkcyjnym ale osoby te miały różnego rodzaju podsumowania sezonu, śledziki czy jajeczka. W piłce nożnej mają zapłacone a SPR szuka wolontariuszy z tzw. banku. Druga kwestia to marketing. Na marketing potrzebne są pieniądze i to nie małe. FP miasta Lublin prężnie reklamuje mecze kopaczy ja natomiast nie przypominam sobie aby rok czy dwa lata temu na tym właśnie fanpagu pojawiła się zapowiedź zawodów żużlowych czy np. finału ZK lub 2 Finału IMŚJ.

Cooper pisze:
Pomijajac fakt, ze na zuzel miasto tez przeznacza w tym roku kilkaset tysiecy, mimo, ze nie ma ligi. OK - czesc z tej kasy na szkolke jest kontrowersyjna ale turnieje tez dostaly wsparcie $$ z miasta. Jak na dyscypline, ktora nie ma druzyny ligowej to calkiem niezle.



Co do szkółki to powstrzymam się z komentarzem.
Odnośnie turniejów albo masz złe informację albo tylko domniemasz, że turnieje dostały duże wsparcie z miasta.
Dostali bardzo małe a i współpraca na linie Nice - OneSport - Lublin Miasto inspiracji była poniżej ustaleń, oczekiwań a może i nawet krytyki. Z ciekawostek powiem Ci, że wynajęcie stadionu bez oświetlenia i zaplecza sanitarnego, na zawody które odbyły się w piątek, nasz obiekt był droższe niż wynajęcie MotoAreny z pełnym wyposażeniem :D


Kończąc. Bogdanka w żużlu znalazła się tylko dzięki Tarasowi i jeszcze wtedy będącemu na TOPie Wojciechowskiemu. W Motorze piłkarskim 90% sponsorów "narobił" Żuk. Klub kopaczy ( III LIGA !!!) prócz ogromnych dotacji z miasta dostaję też ludzi do obsługi zawodów (nie mówię tu o ochronie czy medykach) dostaje też miejsca na reklamę a i samo miasto reklamuje ich mecze. Klub żużlowy przez ostatnie 5 lat zawsze musiał radzić sobię sam pokonując nie jednokrotnie kłody podrzucane pod nogi.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#855 Postautor: $korzen$ » 8 września 2016, o 10:21

Panowie, ale tutaj nikt ani nic nas nie uslyszy. Jezeli chcemy miec lige, zespol ligowy i jakikolwiek ligowy zuzel w Lublinie to nadszedl czas zeby dzialac. Jaki problem naglosnic sprawe na fejsie i w prasie? pierwsze to nie problem, a jakis dziennikarz, czy osoba z dojsciem do dziennikarzy dziennika wschodniego czy kuriera pewnie sie bez problemu na forum znajdzie. Nie musi byc nas 500 osob, niech nas przyjdzie 70 dobrze przygotowanych merytorycznie i faktowo osob i mozemy troche Zuka zestresowac - a o to w tym wszystkim chodzi. Jaki problem spotkac sie gdzies w klubie/na miescie i poprosic o obecnosc osoby kiedys tam decyzyjne/funkcyjne itp itd ktore wskaza nam najwiekszy grzechy miasta w stosunku do klubu? Ja sie moge zadeklarowac, ze ja wezme mikrofon i stane w 4 oczy z Zukiem i jego przydupasami i ich publicznie wypunktuje. Dajcie mi tylko lekture do zapoznania i czas do przygotowania. Jak sie troche Zuk potlumaczy i poczyta te tlumaczenia w prasie to moze to tylko zuzlowi pomoc, na pewno nie zaszkodzi. Skoro miasto moze dac ponad poltora miliona na pseudo kopaczy, wybudowac im stadion, sprowadzic do Lublina klub z prowincji czy wpompowac w dziwna szkolke 800 tys przez 2 lata to stac miasto zeby pprzynajmniej polowe pilkarskiej kwoty dac na zuzel. I gowno mnie obchodza ich tlumaczenia, robia z nas debili i chca zarznac zuzel. Takie sa fakty.

Pirat

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#856 Postautor: Pirat » 8 września 2016, o 11:04

$korzen$ pisze: Skoro miasto moze dac ponad poltora miliona na pseudo kopaczy, wybudowac im stadion, sprowadzic do Lublina klub z prowincji czy wpompowac w dziwna szkolke 800 tys przez 2 lata to stac miasto zeby pprzynajmniej polowe pilkarskiej kwoty dac na zuzel. I gowno mnie obchodza ich tlumaczenia, robia z nas debili i chca zarznac zuzel. Takie sa fakty.


Co do szkółki i dotacji. To że Więckowski dostał taką kasę to jest czysty układ i dług wdzięczności. Układ taki, że D. Piątek - P.Więckowski - K. Żuk to ziomale którzy robią duże intersy w Lublinie a dług wdzięczności dlatego, że gdy Żuk kandydował pierwszy raz na fotel prezydenta miasta to Więckowski będąc wtedy radnym zażyrował obecnie panującemu kampanie wyborczą.
Powiem tak. Ktokolwiek inny i pomijam tutaj też KMŻ starał by się o szkolenie młodzieży w Lublinie nie dostał by takiego wspracia. Kolejną sprawą jest jak ktoś mądry w Polskim żużlu powedział mi, że na 20 wyszkolonych juniorów może jeden zrobi wiekszą karierę.

Edit:
Żuk wstrzymał się z przyznaniem dotacji dla kopaczy i oczekuję od klubu dokumentów na co miały by pójść przyznane pieniądze.
Ostatnio zmieniony 8 września 2016, o 14:44 przez Pirat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#857 Postautor: Lublin_Fan » 8 września 2016, o 11:59

Korzeń, z tą prasą to nie takie oczywiste. Nie znajdzie się w mediach nikt kto ostrym tonem i bezpośrednio napisze prawdę o tym jak pozbawiono Lublin żużla ligowego, w jaki sposób jest ten sport ignorowany i jak wygląda finansowanie szkółki. Były już takie próby, nawet tzw prywatne śledztwo, zebrane setki stron materiałów i próby zainteresowania CBA i prasy. Jak podeszła do tego prasa? Nie było chętnego. Lubelskie redakcje ledwo zipią i wolą raz na jakiś czas zrobić za miejską/wojewódzką kasę dodatek w stylu "Wakacje w Lubelskiem", "Edukacja w Lublinie" niż iść na wojnę z Ratuszem.
Niechęć Żuka do żużla widać choćby po tym, że na nożnej i koszu był. Na żużlu już się nie pojawił. jego obecność nie jest mi do szczęścia potrzebna, ale to pokazuje podejście. Na FB też jara się wszelkimi innymi sportami niż żużel. Zapytałem dlaczego zignorowano żużlowego klasyka nr 1 jakim jest mecz Polska - Dania. Myślisz, że dostałem odpowiedź?

Kolejny aspekt, który zaczynam coraz mocniej przeszkadzać w stworzeniu dobrej frekwencji na żużlu i klimatu dla żuzla to stadion w stanie ruiny. Przed weekendem jeden znajomy (teraz już tylko niedzielny kibic) zapytał mnie dość pogardliwie czy żużel to dalej odbywa się na tym rozpadającym się stadionie. Trochę mi szczena opadła bo ten gość kiedyś chodził na każdy mecz.
Ludzie zobaczyli Arenę, Aqua Lublin, halę Globus i włączył im się zmysł podążania za komfortem. ładnie, czysto, kolorowo, pachnie nowością. Chcą dobrych warunków do oglądania wydarzeń. Stadion żużlowy w obecnej postaci nie ma nic wspólnego z komfortem i już nie tylko mniej zagorzali kibice nie chcą go odwiedzać (tu współudział władz KMŻ też jest bardzo duży). Tymczasem nie ma żadnej koncepcji na przebudowę stadionu. Nie ma nawet jednej kartki oficjalnego pisma z nakreślonym planem koncepcyjnym dla Zygmuntowskich 5. Ile mógłby kosztować projekt stadionu, stworzony przez biuro architektoniczne? 2 mln zł? Odkąd rządzi w mieście Zuk miasto w ramach corocznych budżetów wydało już pewnie ponad 10 mld złotych a nie znalazła się tak śmieszna kwota na stworzenie dokumentacji na przebudowę.

Błędy i amatorszczyzna działaczy KMZ to jest oczywista i nie ma sensu po raz kolejny ich tu przypominać. To każdy zna. Warto jednak pamiętać, że aby ten sport miał przychylność w Ratuszu to tylko po wymianie najważniejszych urzędników. Drugim rozwiązaniem - całkowicie abstrakcyjnym - jest lubelska Marta Póltorak.

Pirat

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#858 Postautor: Pirat » 8 września 2016, o 16:45

Lublin_Fan pisze:Błędy i amatorszczyzna działaczy KMZ to jest oczywista i nie ma sensu po raz kolejny ich tu przypominać.


Na całe szczęście w Toruniu jest elipa i dokładnie poukładany klub.

Awatar użytkownika
Scibi
Senior
Posty: 641
Wiek: 42
Rejestracja: 19 marca 2012, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#859 Postautor: Scibi » 8 września 2016, o 17:31

Miasto chciało dać 400 tys. zł Motorowi. Ale nie da.
400 tyś. zł. które miało zostać przeznaczone na Motor zostało przeznaczone do dyspozycji wydziału sportu na wszystkie dyscypliny.
Gdyby udało się to wyrwać na żużel to przy wsparciu sponsorów klub mógłby z powodzeniem rywalizować w 2 lidze.

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#860 Postautor: Lublin_Fan » 8 września 2016, o 18:20

Pirat pisze:Na całe szczęście w Toruniu jest elipa i dokładnie poukładany klub.


Skąd masz pewność, że nie pomyliłeś mnie z kimś? :) Ja się nigdzie nie wyprowadziłem i nie zamierzam.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#861 Postautor: Koper » 9 września 2016, o 07:50

Za to nie pomylił się z oceną sytuacji w Toruniu :)

Pirat

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#862 Postautor: Pirat » 9 września 2016, o 08:54

Lublin_Fan pisze:
Skąd masz pewność, że nie pomyliłeś mnie z kimś? :) Ja się nigdzie nie wyprowadziłem i nie zamierzam.



Może Cię pomyliłem a może jednak nie... Mniejsza o to.

Koper pisze:Za to nie pomylił się z oceną sytuacji w Toruniu :)


Widzę Koper, że lubisz nabijać posty. Co do sytuacji Torunia to temat jednak mocno dyskusyjny ale ten wątek jest poświęcony lubelskiemu żużlowi więc na tym zakończę.

Pirat

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#863 Postautor: Pirat » 10 września 2016, o 20:16

http://www.kurierlubelski.pl/sport/moto ... ,10613128/


Ja pierdole. Nie przeszło 400 tysi to Żuk da kopaczom z 4 ligi 600.... To miasto to jakaś paranoja normalnie!

Przepraszam za wulgarność ale sytuacja nie mieści mi się w głowie normalnie.

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#864 Postautor: Lublin_Fan » 10 września 2016, o 20:44

Doczytaj artykuł do końca to się dopiero zbulwersujesz. W styczniu dodatkowe 1,2 mln na całkowite oddłużenie.

Jak widać w mieście jest potężna kasa na sport. chciałoby się zapytać Sprawkę, Wojciechowskiego i Zająców co kurwa poszło nie tak!?

Pirat

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#865 Postautor: Pirat » 10 września 2016, o 20:52

Ja mogę Ci odpowiedzieć ale nie na forum i nie dziś. Muszę ochłonąć...

Awatar użytkownika
Złoty
Szkółkowicz
Posty: 198
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 11:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#866 Postautor: Złoty » 10 września 2016, o 23:01

Lublin_Fan pisze:chciałoby się zapytać Sprawkę, Wojciechowskiego i Zająców co kurwa poszło nie tak!?



Sprawa jest prosta. To daremniaki. Ciagneli od miasta ile sie dalo, az sie skonczylo. Dzis na meczu piłkarskim spiker gadal ze podpisali umowe z Ursusem, klub biznesowy sie powieksza, wprowadzili karty cashback dla kibicow z odsypem dla klubu. Prezes ,,Leszcz,, ale sie chłopina stara. A prezesy od żużla? Pisze to kolejny raz. Jak żule... daj panie Żuku na żużla. Darmozjadów i matołów banda. Nie będzie żużla w Lublinie dopóki nie pojawi sie konkretna osoba typu Skrzydlewski, chociaż nam to by i sie przydało 1/2 takiego Witka.

PS. Żuk z Komorskim byli dziś na Motorze.

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#867 Postautor: Moran » 11 września 2016, o 03:20

Złoty pisze:Nie będzie żużla w Lublinie dopóki nie pojawi się konkretna osoba typu Skrzydlewski

No to nie będzie, bo Skrzydlewski jest jeden a klubów w kraju około dwudziestu. Prawdopodobieństwo trafienia na Lublin prawie żadne. Jeszcze byli Półtorakowie ale się zmyli, a reszta to golasy. Zresztą w Łodzi zagrało wiele rzeczy, córka Witka miała ambicje polityczne i lubiła żużel, on ją chciał promować, do tego taki charakter że nie lubi prowizorki a centrala i ogólnie cała dyscyplina go prowizorką denerwowała, na koniec bankructwo ŁKS i Widzewa i boom na obiekty sportowe w kraju i w Łodzi; no i się Skrzydło w ten sport wkręcił, a długo rządził z tylnego siedzenia. Wykorzystał też swoje układy polityczno-biznesowe, był przecież albo i jest szefem komisji sportu. Stopień łódzkiego farta w temacie żużla jest tak wielki, że nie ma sensu nawet wspominać nazwiska Skrzydlewski w kontekście lubelskiego żużla
Pirat pisze:Ja pierdole. Nie przeszło 400 tysi to Żuk da kopaczom z 4 ligi 600.... To miasto to jakaś paranoja normalnie!
Przepraszam za wulgarność ale sytuacja nie mieści mi się w głowie normalnie.

Dokładnie. A to jest studnia bez dna i tak można ładować bez końca, ciągle wymyślając nowe uzasadnienia i cele.
Pirat pisze:Ja mogę Ci odpowiedzieć ale nie na forum i nie dziś. Muszę ochłonąć...

Jeśli to nie jakieś ogólniki które każdy zna to możesz się podzielić na priv
Lublin_Fan pisze:Jak widać w mieście jest potężna kasa na sport. chciałoby się zapytać Sprawkę, Wojciechowskiego i Zająców co kurwa poszło nie tak!?

Publiczna kasa jest wszędzie ale nie jest nigdzie powiedziane że w danym mieście jest na żużel. Widocznie u nas jest na piłkę. To nie jest kwestia podziału puli. Gdyby Motor tej kasy nie chciał/nie potrzebował to przecież i tak nie pójdzie ona na żużel. A jeśli chodzi o Sprawkę, Zbigniewa, Zająców, to przecież nie ma się co dziwić, w Lublinie kluby żużlowe zawsze charakteryzowały się prowizorką i amatorstwem, a co za tym idzie biedą. Widocznie takie to środowisko tutaj. Dlaczego np Opole jest zwykle marne, a Rybnik zwykle lepszy? Miasta o podobnej wielkości, ale opolskie środowisko cechuje podobne dziadostwo do naszego. Zdziwienie byłoby gdyby się coś u nas udało.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#868 Postautor: Lublin_Fan » 11 września 2016, o 09:43

Nie wmawiajcie mi, ze zarzad klubu pilkarskiego jest taki zajebisty. Nie jest. Latwo robic dobre wrazenie, gdy miasto zalatwia prawie caly budzet i daje nowy stadion.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#869 Postautor: Czarek » 11 września 2016, o 13:16

Problem w tym, że Żuk czuję się na tyle mocny, iż - jeśli tylko zechce - może przekazać 600 tys. na rozwój krykieta w Lublinie i włos mu z głowy za to nie spadnie. On jest mocny waszymi głosami, robieniem mu przez was PR-u świetnego menadżera i stworzonym mitem bohaterskiego pozyskania Bogdanki.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Pirat

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#870 Postautor: Pirat » 11 września 2016, o 15:30

Wpis Lublin_Fana i Czarka podsumowują wszystko. Ja dodam tylko, że Waldek Leszcz oraz jego podopieczni nie byli by tu gdzie są i klub nie był by na tyle ogarnięty marketingowo itp gdyby nie PEWNE dodacje z miasta oraz ewentualne, jak ta obecna, pomoc na spłatę długów. Podkreślę ponownie, że Ursus, Perła czy też Duńczyk sami do Waldka nie przyszli.
Kończę wpisy bo szkoda mi śliny i czasu na to kolesiostwo i układy.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#871 Postautor: Cooper » 13 września 2016, o 08:48

Ta dyskusja nie ma wiekszego sensu, jesli co chwile wyciagany bedzie argument, ze "Zuka dal na pilke tyle a tyle". Rownie dobrze mozna narzekac, ze dal na Europejski Festiwal Smaku, a na zuzel nie dal.

Moze i Zuk nie lubi zuzla, moze i zuzel nie jest najwazniejszym elementem sportowej ukladanki Lublina. Warto jednak zauwazyc, ze ogolem sport w Lublinie raczej sie rozwija (poziomem i infrastruktura), czemu wiec zuzel nie zalapal sie do tej fali wznoszacej? Czemu nie udalo sie dzialaczom przez ostatnie lata przekonac miasta do zuzla? Czemu nie udalo sie przekonac kogokolwiek (a na pewno wielu udalo sie zniechecic)??

Odnośnie turniejów albo masz złe informację albo tylko domniemasz, że turnieje dostały duże wsparcie z miasta.
Dostali bardzo małe a i współpraca na linie Nice - OneSport - Lublin Miasto inspiracji była poniżej ustaleń, oczekiwań a może i nawet krytyki. Z ciekawostek powiem Ci, że wynajęcie stadionu bez oświetlenia i zaplecza sanitarnego, na zawody które odbyły się w piątek, nasz obiekt był droższe niż wynajęcie MotoAreny z pełnym wyposażeniem :D


Fakt, nie znam konkretnych kwot, ale nigdzie nie napisalem, ze turnieje dostaly duze wsparcie. Napisalem, ze dostaly $$. A jesli udalo sie zorganizowac fajne zawody bez wiekszego udzialu hajsu z podatkow, to tylko przyklasnac :) Czyli mozna.


Nie ma sie co obrazac na takiego czy innego prezydenta, tylko zastanowic sie skad bierze sie taka a nie inna sytuacja zuzla i co zrobic by jednak Zuka przekonac. Plan zmiany prezydenta z powodu braku jego zainteresowania zuzlem jest raczej malo prawdopodobny, przypominam, ze facet cieszy sie bardzo duzym poparciem wsrod mieszkancow (czesto slusznie).


O wow, 7000 postów, jakby mi za kazdy post Zuk dal 1000 zł, to miałbym teraz 7 luznych baniek na zuzel 8)
Ostatnio zmieniony 13 września 2016, o 09:48 przez Cooper, łącznie zmieniany 1 raz.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Hela
Kadrowicz
Posty: 1652
Rejestracja: 20 marca 2010, o 15:27

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#872 Postautor: Hela » 13 września 2016, o 09:40

W końcu jakiś głos rozsądku.

Ja przypomnę jedną rzecz z początku działalności Żuka, która zaczyna i kończy temat pretensji do miasta. Jeśli dobrze pamiętam, Żuk wszystkie wiodące dyscypliny w mieście potraktował jednakowo - każdemu załatwił sponsora i przedstawił jasną wizję rozwoju sportu w mieście. Miała oprzeć się na filarach - nożna, żużel, koszykówka, ręczna. Żużel dostał najpotężniejszego sponsora z regionu. Ponadto każdy miał warunek, aby działać bardziej profesjonalnie co sprowadzało się, do funkcjonowania jako SA. Nożna tak działa, ma wsparcie miasta. Ręczna tak działa, ma wsparcie miasta. Koszykówka tak działa, ma wsparcie miasta. Jedynym z tego grona, który olał warunki Żuka był klub żużlowy. I teraz są jakieś pretensje? Przecież to klub nie dostosował się do reguł gry i tę grę przegrał. O co teraz mieć pretensje do Żuka?
Żeby krytyka była konstruktywna, należy przykre zdanie zakończyć pozytywnym akcentem.
Na przykład: Jesteś wyjątkowym ch*jem, ale masz za to ładne buty!

Awatar użytkownika
mundzio
Senior
Posty: 967
Wiek: 38
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, o 15:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#873 Postautor: mundzio » 13 września 2016, o 10:13

Hela pisze:W końcu jakiś głos rozsądku.

Ja przypomnę jedną rzecz z początku działalności Żuka, która zaczyna i kończy temat pretensji do miasta. Jeśli dobrze pamiętam, Żuk wszystkie wiodące dyscypliny w mieście potraktował jednakowo - każdemu załatwił sponsora i przedstawił jasną wizję rozwoju sportu w mieście. Miała oprzeć się na filarach - nożna, żużel, koszykówka, ręczna. Żużel dostał najpotężniejszego sponsora z regionu. Ponadto każdy miał warunek, aby działać bardziej profesjonalnie co sprowadzało się, do funkcjonowania jako SA. Nożna tak działa, ma wsparcie miasta. Ręczna tak działa, ma wsparcie miasta. Koszykówka tak działa, ma wsparcie miasta. Jedynym z tego grona, który olał warunki Żuka był klub żużlowy. I teraz są jakieś pretensje? Przecież to klub nie dostosował się do reguł gry i tę grę przegrał. O co teraz mieć pretensje do Żuka?


o to to.

klub dał dupy, a wy szukacie tej dziury u kogo innego.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#874 Postautor: $korzen$ » 13 września 2016, o 10:30

Szczerze? bez obrazy ale... problem jest taki, ze w 4 literach byliscie i cale g tam widzieliscie. Zuk zadnego sponsora nie zalatwil, za to wszedzl we wszystkie SA a zuzel olal. Oprocz tego spytajcie Zajaca jak wyrolowal klub przed sezonem w ktorym stracilismy Bogdanke i przed ktorym na mocy jego slow i obietnic zakontraktowalismy Watta i Miskowiaka. To tylko tak z 1 reki.

Kosatik
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2016, o 18:42

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#875 Postautor: Kosatik » 13 września 2016, o 19:22

Do powyższych głosów dorzuciłbym jeszcze jeden: w 2013 roku praktycznie wszystkie mecze wyjazdowe KMŻ-tu można było oglądać w strefie kibica pod zamkiem. Szczerze mówiąc nie przypominam sobie, by w ostatnich 5 latach kibice kopanej czy ręcznej mieli dany taki luksus, żeby każdy wyjazd mogli sobie obejrzeć na telebimie, z piwkiem w ręku i to jeszcze za darmo... Nie wyciągam z tego zbyt dalece idących wniosków, bo fakt, że nie wiem, kto za to płacił; jednak mówienie, że w Lublinie żużel jest wiecznie na dole, to moim zdaniem bzdura. Wtedy, w 2013, to żużel był na topie, a MKS i Motor mogli przychodzić do nas i zazdrościć frekwencji oraz całej otoczki.


I jeszcze jedno: załóżmy na chwilę, że Żuka trzeba by go wymienić. Pytanie za sto punktów: na kogo? Kogo w ogóle PiS jest w stanie mu przeciwstawić (Tułajew wolał sobie uciec do Warszawy, Muszyński to żart) i na czym opieramy założenie, że będzie mu zależało bardziej akurat tym elektoracie żużlowym, wielkości góra 1 tys., tych stałych i niezachwianych "żużlozjebów"? Który na dodatek jest podzielony i nie potrafi się zmobilizować, by przemówić jednym głosem?

A w ogóle to mój pierwszy post tutaj, więc witam serdecznie : )