GP 2016

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

GP 2016

#1 Postautor: Kargolo » 1 maja 2016, o 11:44

No Panowie i Panie, to że nie mamy żużla w mieście nie znaczy że forum musi umrzeć :D
GP w Krsko znakomite. Tak wyrównanej stawki w GP nie było już dawno. Będzie niezła walka o mistrza w tym roku :)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: GP 2016

#2 Postautor: niespokojny » 1 maja 2016, o 13:26

Byłaby wyrównana, gdyby Jarek Hampel był zdrowy a zamiast Harrisa jechał Sayfutdinov.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: GP 2016

#3 Postautor: Kargolo » 1 maja 2016, o 17:06

Byłaby jeszcze bardziej wyrównana.

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: GP 2016

#4 Postautor: go! » 1 maja 2016, o 23:53

Kargolo pisze:No Panowie i Panie, to że nie mamy żużla w mieście nie znaczy że forum musi umrzeć :D
GP w Krsko znakomite. Tak wyrównanej stawki w GP nie było już dawno. Będzie niezła walka o mistrza w tym roku :)

Raczy Pan zartowac Panie Kargolo, ale fajne to...., frywolne ;)
Odkad zuzel przestal zuzlem byc, ciezko bedzie o jakakolwiek walke, ale rozumiem, ze kazdy z nas przezywa zuzel na miare swoich czasow i kazdy jest (zuzel - nie my) na swoj sposob emocjujacy. ;)

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7444
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2016

#5 Postautor: Cooper » 2 maja 2016, o 15:07

A mi wcale Emila w GP nie brakuje, wszyscy zyja sentymentem, a chlopak jezdzi zdecydowanie bardziej pasywnie niz kiedys, gdzie mu tam chocby do Kildemanda obecnie. Zreszta - nie chce byc w GP, wiec tym bardziej mowienie, ze go "brakuje" jest nie na miejscu.

Stawka jest bardzo ciekawa, po calkiem udanym starcie naszych milo bedzie sledzic cykl w tym roku.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2016

#6 Postautor: Ge(L)o » 2 maja 2016, o 21:38

W jakim sensie start naszych był udany, poza pierwszą serią startów ?

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7444
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2016

#7 Postautor: Cooper » 4 maja 2016, o 14:01

W sensie takim, ze debiutujac w GP, na dosyc obcym torze zarówno Pawlicki jak i Zmarzlik otarli sie o polfinal, zdobyli calkiem sporo punktow i po pierwszym GP raczej mozemy z optymizmem patrzec na nastepne. Ja mniej wiecej takiego wyniku sie spodziewalem, ba obawialem sie bardzo, ze Peter wykreci jakies wymeczone 2-3 punkty i zlapie dola na reszte cyklu. Janowski w polfinale, mimo tego, ze raczej jest bez formy to tez moim zdaniem powod do optymizmu.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: GP 2016

#8 Postautor: niespokojny » 4 maja 2016, o 20:07

Cooper pisze:Zreszta - nie chce byc w GP, wiec tym bardziej mowienie, ze go "brakuje" jest nie na miejscu.


Nie na miejscu to jest mówienie samotnym matkom, żeby uporządkowały swoją sytuację życiową. W tym kontekście brzmi to niedorzecznie. Emil zaczął jeździć z głową a nie jak ruskie kamikadze, to jest element dodatkowo za a nie przeciw. Poza tym wygrał IME, które nie jest może specjalnie mocne ale potwierdza jego równą dyspozycję. Jest lepszy od połowy stawki. Gdyby GP miało składać się z najlepszych zawodników na świecie to ani Harrisa by tam nie było ani Jonssona, ani Zagara w obecnej dyspozycji. Z kolei oprócz Emila powinien jeździć Łaguta i Vaculik. Mimo to stawka i tak jest dużo bardziej wyrównana niż dawniej.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2016

#9 Postautor: kdsz » 5 maja 2016, o 07:49

Niespokojny, ale jak może mi brakować w SGP gościa, który nie ma sportowych celów, jedynie biznesowe? Emilowi się nie opłaca zostać mistrzem świata, Łaguta kompromituje się frazami: "Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów". Cóż za wzruszające wyznanie! Na drugim biegunie znajduje się Harris. Co z tego, że cały sezon kaleczy, skoro żmudnie runda po rundzie przeciska się aż do finału eliminacji i tam nie potrafią go zatrzymać zawodnicy "z prawdziwego zdarzenia". Mnie Chris w SGP może i irytuje, ale nie mam problemu, by nazwać go prawdziwym sportowcem. To określenie w odniesieniu do Emila i Griszy nie przeszłoby mi przez usta.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2016

#10 Postautor: kdsz » 16 maja 2016, o 09:48

Jak wrażenia po GP? Myślę, że osoby, które ukarały Olsena i Witkowskiego swoją nieobecnością, tak naprawdę ukarały samych siebie. Mi się bardzo podobało. Mojej ekipie (trzy osoby pierwszy raz na żużlu) podobało się również, więc kamień z serca. Frekwencja zaskakująco duża.
Jeden mankament - ten spiker, który prowadził konferansjerkę razem z Lorkiem (Korościel?) jest strasznie obciachowy. Ktoś mógłby mu grzecznie wytłumaczyć, że jest na żużlu, a nie wiejskim odpuście. A najlepiej jakby go za rok zastąpili kimś innym.

Sportowo nasi chyba na miarę oczekiwań. Może tylko Zmarzlik lekko zawiódł, ale można się było spodziewać, że będzie płacił frycowe. Magic na swoim dobrym poziomie. Potwierdza, że jest liderem kadry i będzie się liczył w tym sezonie SGP. Dudek też ok. Pawlickiego chyba zjadła trema i jakoś tak niepewnie wyglądał na motocyklu. Pierwsze koty za płoty. Młodzież musi się trochę otrzaskać i powinno być coraz lepiej wraz z kolejnymi rundami.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2016

#11 Postautor: Ge(L)o » 16 maja 2016, o 14:04

Ja nie czuję w ogóle żużla na Narodowym. To jednak nie ten klimat jak na stadionach, które z żużlem mają do czynienia na co dzień. Zapach poczułem koło szóstego biegu.
Same zawody nie wydały mi się ciekawe. Biegów, w których się coś działo policzyć można na palcach jednej ręki. Start, pierwszy łuk i gęsiego do mety. Tor beton maksymalny, żeby się tylko nie rozwalił jak rok temu.
Spiker rodem z dożynek, dziewczyny piszczą, kto jest z Gorzowa, a kto z Warszawy, itp. Żenada level hard.

Plusy :
- rekompensata dla kibiców będących świadkami zeszłorocznej szopki w postaci voucherów na programy (sam program obfity) i biletów na niedzielę
- bardzo szybko i sprawnie przeprowadzone zawody, bez żadnych kłopotów z taśmą i torem

Minusy :
- pogoda (drugi rok z rzędu piździawka)
- spiker
- trębacze hejnaliści na trybunach
- piwo szczyny i zimna zapiekanka

Jakoś mnie nie ciągnęło na powrót na Narodowy w niedzielę, a następne warszawskie GP chętnie obejrzę w telewizji :)

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7444
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2016

#12 Postautor: Cooper » 17 maja 2016, o 09:10

GP sympatycznie, choc to rzeczywiscie zupelnie inny atmosfera zuzla. Ale warto zobaczyc. Mysle tez, ze istotne jest tez, gdzie sie siedzi. Ja w niedziele poszedlem na dol, na luk i bylo naprawde b. fajnie.

Zawsze Korosciela lubilem posluchac, ale w sobote, a szczegolnie w niedziele cos mu sie z glowa stalo chyba, albo nikt mu nie wytlumaczyl, ze po to ma mikrofon, zeby juz do niego nie krzyczec.

No i te trabki, no comment....
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2016

#13 Postautor: kdsz » 17 maja 2016, o 09:45

Widzę, że nie jestem osamotniony w ocenie spikera :) Pewnie dostaliście ankietę satysfakcji po SGP. Ja już swoją wypełniłem i poświęciłem spory akapit na temat konferansjerki. Może dzięki temu ktoś przemyśli temat zatrudniania tego pana w kolejnych latach.

Szczerze mówiąc nie rozumiem narzekania na poziom sportowy. Wiadomo, że sztuczny tor to nie MotoArena, ale moim zdaniem działo się sporo. Powiem więcej. W niedzielę był ze mną na stadionie facet (tubylec), który generalnie miał kpiąco-sceptyczny stosunek do naszej dyscypliny i twierdził, że jest to nudna jazda gęsiego do mety. Po obejrzeniu zawodów na żywo zmienił zdanie o 180 stopni. Wypełniał program, analizował wyścigi podczas oglądania powtórek na telebimie, a na koniec kiwną głową i powiedział: "Rzeczywiście, ten sport się broni".
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2016

#14 Postautor: jerry78 » 14 września 2016, o 16:00

Mam 1 wolne miejsce w samochodzie na GP w Toruniu (1 października). Cena partycypacji w kosztach paliwa do uzgodnienia. Jakby ktoś był chętny proszę o info.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2016

#15 Postautor: kdsz » 26 października 2016, o 13:00

DZIKIE KARTY 2017

Tak szczerze, to na Macieja nie liczyłem. Oczywiście pod względem sportowym zasługuje na nominację i w normalnej formie jest to zawodnik na TOP5, ale jednak nie spodziewałem się czwartego Polaka. Wydawało mi się, że dostanie G. Łaguta albo jakiś Duńczyk - Bjerre (za Challenge), MJJ (za całkiem fajną końcówkę w tegorocznym GP) lub Kildemand (na zachętę). Cieszę się, że zadecydowało kryterium sportowe, jak to zresztą obiecywał Torben Olsen. Stawka jest napradę kozacka, bez ewidentnych słabych punktów w postaci Bombera czy Jonssona. Mam nadzieję, że emocji będzie nie mniej niż w ostatnim sezonie.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7444
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2016

#16 Postautor: Cooper » 28 października 2016, o 10:33

Coz, plotki o smierci GP i ogolnym "znudzeniu" wydaja sie przesadzone. GP ma sie dobrze, stawka jest super, zawody interesujace (poza wyjatkami, jak to w zuzlu). GP chce sie ogladac, a brak takiej mozliwosci powodowalo u mnie w tym sezonie nerwa jakiego pamietam sprzed lat :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2016

#17 Postautor: kdsz » 28 października 2016, o 10:51

Ciekawa sprawa, ale w tym roku nudniejsze rundy zdarzały się raczej na torach naturalnych (Gustrow i tradycyjnie Krsko z Pragą). Progres w zakresie przygotowania nawierzchni tymczasowych jest ewidentny, więc katastrofa na Narodowym na coś się przydała. Szkoda tylko, że nie doszło do niej w Cardiff czy innym Horsens.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2016

#18 Postautor: kdsz » 7 grudnia 2016, o 13:43

Bilety na GP na Narodowym wciąż będą dostępne w śmiesznie niskich cenach. Tym razem chciałbym nabyć wejściówki na dolny poziom, więc pytanie do zorientowanych - jak z widocznością mniej-więcej w połowie wysokości trybuny? Dobrze widać?
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2016, o 15:21 przez kdsz, łącznie zmieniany 1 raz.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: GP 2016

#19 Postautor: sting126 » 7 grudnia 2016, o 15:02

Ja siedziałem przez 2 lata na dole i następnym razem raczej kupię na górę. Na dole trochę zasłaniają bandy.
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7444
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2016

#20 Postautor: Cooper » 7 grudnia 2016, o 15:11

Ja siedzialem w sobote na GP na gorze (wysoko), a w niedziele poszedlem na luk na mniej wiecej srodek wysokosci na dole i bylo fajniej. Choc banda lekko przeszkadza.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)