Speedway World Cup

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Speedway World Cup

#201 Postautor: Kargolo » 12 lipca 2012, o 21:47

Czuję podobny niesmak jak po meczu z Czechami na Euro. Mam tylko nadzieję że to będzie sygnał dla Marka Cieślaka do odmłodzenia kadry. Oczywiście wiadomo kto ze "starych" musi zostać. Ale wierzę że nie wrócimy już nigdy do tematu Walasków, Protasów w DPŚ. Tym bardziej że ma kto ich zastąpić: Przemek i Piotrek, Magic, Bartek Zmarzlik, dzisiaj szansę chyba wykorzystał Buczek. Na pewno w tym roku dotknął nas pech i myślę że z Hampelem i Koldim bylibyśmy w finale od razu po półfinale i byłaby szansa nawet na złoto pomimo nowego regulaminu i siły Danii, Szwecji i Australii.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Speedway World Cup

#202 Postautor: grzesieck » 12 lipca 2012, o 21:57

jest jeszcze Patryk Dudek, bedzie dobrze : )
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Speedway World Cup

#203 Postautor: Kargolo » 12 lipca 2012, o 22:08

Oczywiście. Zapomniałem o Patryku. W każdym razie przyszłość mamy jak najbardziej świetlaną.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Speedway World Cup

#204 Postautor: tezetomaniak » 12 lipca 2012, o 22:17

Here comes Mr G !!!

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Speedway World Cup

#205 Postautor: mikas » 13 lipca 2012, o 15:58

tezetomaniak pisze:Gollob nigdy nie daje rady jako joker :-x

Byłoby fair gdybys wstawil sobie to teraz w stopke ;) :D
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Speedway World Cup

#206 Postautor: RadeKas » 13 lipca 2012, o 16:14

Pewnie by wstawil gdyby pisal to na serio.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Speedway World Cup

#207 Postautor: tezetomaniak » 13 lipca 2012, o 20:16


Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Speedway World Cup

#208 Postautor: GIGI » 14 lipca 2012, o 21:23

No i w ostatnim biegu wszystko znowu zależało od Crumpa. Tak jak w 2006 w Reading( z tą różnicą że tam była walka o brąz) ;) Bardzo ciekawe zawody w drugiej części. Tylko te hamowania przyćmiły widowisko.

Awatar użytkownika
manjolo
Junior
Posty: 319
Wiek: 36
Rejestracja: 13 września 2010, o 21:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Speedway World Cup

#209 Postautor: manjolo » 14 lipca 2012, o 22:06

troche nie rozumiem tego narzekania i lamentu na taktyczne zwalnianie. a czy joker nie jest elementem taktycznym? skoro slabiej punktujaca druzyna ma szanse podwoic sobie punkty, a lider takowej nie ma, to lider moze probowac uniknac takiej sytuacji.

jak najbardziej zasluzona wygrana Danii, najrowniejsi w przekroju calego SWC 12', ale w finale troche jednak smutnawo bez naszych orlow.

za rok final w czechach z udzialem gospodarzy - uwazam to za kompletnie poroniony pomysl. juz dzis szwedzi pokazali sie...
motoru brum

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Speedway World Cup

#210 Postautor: grzesieck » 13 czerwca 2013, o 10:26

Szeroka kadra Polski:
Patryk Dudek
Tomasz Gollob
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Adrian Miedziński
Piotr Pawlicki
Przemysław Pawlicki


nareszcie koniec Walaskow i Protasiewiczow w kadrze
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway World Cup

#211 Postautor: $korzen$ » 13 czerwca 2013, o 10:59

Miedziaka i Janowskiego tez bym wykreslil.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Speedway World Cup

#212 Postautor: grzesieck » 13 czerwca 2013, o 11:27

no ja tez Miedziaka nie lubie, bo jest panienka, ale bez jaj, czwarta srednia w ekstralidze + zajebiste wyniki w szwecji, akurat w tym roku zasluguje na to zeby byc w kadrze
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Speedway World Cup

#213 Postautor: kdsz » 13 czerwca 2013, o 12:39

$korzen$ pisze:Miedziaka i Janowskiego tez bym wykreslil.

Moim zdaniem Janowski ma największe szanse żeby w zaistnieć w dorosłym żużlu. W każdym razie większe niż bracia Pawliccy - jeźdźcy bez głowy.

Pamiętam, że przed sezonem 2012 w TVP Sport był ok. godzinny program w którym Marek Cieślak ocenił Miedzińskiego jako zawodnika u którego główną barierą w zrobieniu dużej kariery na światowym poziomie jest słaba odponość psychiczna. Drugi Kołodziej, można powiedzieć. Z kolei Janowski, zdaniem trenera, ma problemy z agresywną jazdą. A bez tego sukcesów w GP nie będzie, o czym przekonuje się Hampel w obecnym sezonie.

Zobaczymy jak wyjdzie odmładzanie ekipy. Wiele okaże się już po półfinale, kóry zapowiada się mega kozacko
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway World Cup

#214 Postautor: $korzen$ » 13 czerwca 2013, o 13:00

Miedziak w najwazniejszych momentach daje d**y tak samo jak Protasiewicz. Bedzie kozackim ligowcem, ale w GP, DPS itp itd nie wroze mu kariery. Ja z kolei bardzo mocno wierze, ze Piotrek Pawlicki lada sezon wystrzeli i bedzie zamiatal. Hampela problemem z kolei akurat jest glowa, ile razy Jarek byl w finale? I ile tych finalow wygral? Ile razy w finale Jarek jechal z najlepszego pora i ruszal z niego w momencie kiedy inny byli juz dlugosc motocykla z przodu? Akurat Jarek w GP zawsze dawal d**y bo nie wytrzymywal cisnienia w tym najwazniejszym biegu. Ale Hampel bedzie mistrzem, wspomnicie moje slowa.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Speedway World Cup

#215 Postautor: grzesieck » 13 czerwca 2013, o 13:26

korzen, ale ja nigdzie nie napisalem, ze Miedzinski powinien jechac w DPŚ, tylko ze zasluguje na to by byc w kadrze :)
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway World Cup

#216 Postautor: Maxx » 15 czerwca 2013, o 22:13

$korzen$ pisze:Miedziak w najwazniejszych momentach daje d**y tak samo jak Protasiewicz. Bedzie kozackim ligowcem, ale w GP, DPS itp itd nie wroze mu kariery. Ja z kolei bardzo mocno wierze, ze Piotrek Pawlicki lada sezon wystrzeli i bedzie zamiatal. Hampela problemem z kolei akurat jest glowa, ile razy Jarek byl w finale? I ile tych finalow wygral? Ile razy w finale Jarek jechal z najlepszego pora i ruszal z niego w momencie kiedy inny byli juz dlugosc motocykla z przodu? Akurat Jarek w GP zawsze dawal d**y bo nie wytrzymywal cisnienia w tym najwazniejszym biegu. Ale Hampel bedzie mistrzem, wspomnicie moje slowa.

W tym "dawaniu d...py" zapomniałeś wspomnieć o Walasku. Dwa razy zawalił w SWC. I oby trzeciej szansy nie dostał. Co do Miedziaka zdecydowanie zasługuje na miejsce w kadrze i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Speedway World Cup

#217 Postautor: Kargolo » 15 lipca 2013, o 22:48

Bosse Wirebrand coś nie w formie. Pokerowa była ta zagrywka z jokerem Davidssonem :D
W ogóle jakiś słaby DPŚ w tym roku.
Szwedzi uwaleni kontuzjami. Pierwsza czwórka + Karlsson nie mogą jechać.
Rosja z problemami i też bez co najmniej czterech najlepszych zawodników.
Australia bez Holdera, ze słabym Wattem (może Woodward w barażu? :D ).
Łotysze w barażu tylko dzięki problemom Rosjan.
Brytyjczycy z 2,5 zawodnika.
Amerykanie z 1,5 zawodnika.
Piekielnie mocni Duńczycy i Polacy oraz cieniutcy Czesi.
Dawno DPŚ nie był tak słabo obsadzony. Mam nadzieję że wynagrodzi nam to ładna walka z Dunami zakończona złotem Polaków :D

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway World Cup

#218 Postautor: $korzen$ » 16 lipca 2013, o 00:13

Bez Golloba nie damy rady. Iversen i Nicki lataja gdzie chca i jak chca, Jensen tez cos w koncu pod d**e podlapal. No a Bjerre, tak jak Dryml ;] zawsze bedzie grozny.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Speedway World Cup

#219 Postautor: tezetomaniak » 16 lipca 2013, o 12:17

No cóż, żużel w Polsce sie powoli kończy. Gollob rezygnuje z DPŚ. :(

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Speedway World Cup

#220 Postautor: grzesieck » 16 lipca 2013, o 13:28

smutny moment, ale kiedys musialo to niestety nastapic...
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway World Cup

#221 Postautor: $korzen$ » 16 lipca 2013, o 14:06

tezetomaniak pisze:No cóż, żużel w Polsce sie powoli kończy. Gollob rezygnuje z DPŚ. :(


Smutne, ale jeszcze bardziej smutne jest to, ze Gollob by wystartowal gdyby... nie sytuacja kadrowa Torunia. Teraz noge polamal tez i Pulczynski takze juz wczoraj bylem pewien, ze dzisiaj przeczytam takiego newsa. Niestety ale uwazam, ze z Dudkiem i Janowskim nie damy rady Dunczykom. Za slaby jeszcze material na Iversena, Nickiego i Jensena, ktory w koncu podlapal pod tylek szybkie maszyny i mam wrazenie, ze koncowka sezonu w jego wykonaniu bedzie bardzo dobra.

Manitou
Kadrowicz
Posty: 1716
Rejestracja: 25 marca 2004, o 13:45
Lokalizacja: 081//022
Kontakt:

Re: Speedway World Cup

#222 Postautor: Manitou » 16 lipca 2013, o 17:20

tezetomaniak pisze:No cóż, żużel w Polsce sie powoli kończy. Gollob rezygnuje z DPŚ. :(

Przed Gollobem był to i po nim będzie.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway World Cup

#223 Postautor: Maxx » 16 lipca 2013, o 20:46

Ciężko będzie w finale bez Tomka. Tomek w najważniejszych momentach był niezastąpiony. Wieku jednak nie da się oszukać, problemów zdrowotnych również. Skoro stwierdził, że nie da rady pojechać w finale na dobrym poziomie to podjął mądrą decyzję. Mam tylko jakieś takie nieodparte wrażenie, że na drugiego Golloba przyjdzie nam poczekać.
Póki co mam nadzieję, że w sobotnim finale młodzież godnie zastąpi starego Mistrza.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway World Cup

#224 Postautor: $korzen$ » 17 lipca 2013, o 09:20

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/37127 ... cegielskim

Cegielski tez niezlego debila udaje :) Ciekawe jak dlugo bedzie ten dysk dolegal Gollobowi. Przeciez jasnym jest, ze wobec sytuacji kadrowej Apatora i wobec ogromnej sary jaka Gollob tam zarabia, Tomek dostal cynk, ze ma odpuscic i odpuszcza. Ale co rownie wazne, czy gdzies ktos przeczytal, ze Gollob rezygnuje definitywnie?

Co do finalu to nadal uwazam, ze bedzie bardzo ciezko. Nie pasuje mi wogole Janowski. Kasper tez w DPS zawsze byl mocno himeryczny. No ale zobaczymy. Ja daje 60-40 jednak na Dunczykow.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Speedway World Cup

#225 Postautor: tezetomaniak » 17 lipca 2013, o 09:48

Aha, no to w GP też już nie pojedzie, bo Toruń nie ma składu :o