Tomasz Gollob

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Tomasz Gollob

#76 Postautor: jerry78 » 7 stycznia 2011, o 14:03


Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Tomasz Gollob

#77 Postautor: tezetomaniak » 8 stycznia 2011, o 13:36

nie zapominac, ze dzisiaj glosowanie na Golloba podczas Gali Mistrzów Sportu. TVP 1 g. 20.15 :wink:

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#78 Postautor: Koper » 9 stycznia 2011, o 01:14

Rok 2010 był bez precedensu rokiem żużla w polskim sporcie.

Reprezentacja Polski wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Świata.
Obrazek
Tomasza Gollob zdobył Indywidualne Mistrzostwo Świata.
Obrazek
a następnie wśród wszystkich mistrzów sportów motocyklowych został wybrany Osobowością Roku 2010 na Gali FIM w portugalskim Estoril.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Żużlowa drużyna została wybrana Drużyną Roku 2010 w plebiscycie Przeglądu Sportowego:
http://sport.tvp.pl/inne/imprezy/76-plebiscyt-na-10-najlepszych-sportowcow-polski-2010-roku/wideo/od-lyzwiarek-do-kowalczyk-czyli-najlepsza-10-2010-roku/3764890
natomiast Tomasz Gollob zajął drugie miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego:
Obrazek
http://sport.tvp.pl/inne/imprezy/76-plebiscyt-na-10-najlepszych-sportowcow-polski-2010-roku/wideo/zuzlowcy-druzyna-roku-2010/3764657

- Staliśmy się potęgą światowego żużla, a ostatni rok był szczególny. Po trzydziestu siedmiu latach mamy indywidualnego mistrza świata. Jednak złoto zdobyte przez drużynę w duńskim Vojens stawiam na równi z sukcesem Tomasza Golloba. Medal zdobyty na wyjeździe ma ogromną wartość. - powiedział Andrzej Huszcza, legendarny polski żużlowiec.


Obrazek
Tomasz Gollob świętuje zwycięstwo w Grand Prix Czech
Autor: Paweł Wilczyński/Cyfrasport / Źródło: NEWSPIX.PL

Obrazek
W tym roku często mogliśmy oglądać taki obrazek - Tomasz Gollob na jednym kole
Autor: Paweł Wilczyński/Cyfrasport / Źródło: NEWSPIX.PL

Obrazek
Rywale często musieli oglądać plecy Tomasza Golloba
Autor: Paweł Wilczyński/CYFRASPORT / Źródło: NEWSPIX.PL

Obrazek
Tomasz Gollob w czasie fantastycznego występu w Grand Prix Nordyckim w Vojens
Autor: Paweł Wilczyński/CYFRASPORT / Źródło: NEWSPIX.PL

Obrazek
Tomasz Gollob odkorkował szampana. W roku 2010 miał ku temu często okazje
Autor: Paweł Wilczyński/CYFRASPORT / Źródło: NEWSPIX.PL

Obrazek
Tomasz Gollob na czele biegu w Grand Prix - częsty obrazek w 2010 roku
Autor: Paweł Wilczyński/CYFRASPORT / Źródło: NEWSPIX.PL

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#79 Postautor: Koper » 9 stycznia 2011, o 14:21

Nietypowe treningi Tomasza Golloba

Paweł Matuszewski i Piotr Dreas, byli bokserzy Zawiszy Bydgoszcz, pomogą Tomaszowi Gollobowi w przygotowaniach do sezonu. Mistrz świata wznowił treningi 27 grudnia.

Z pięściarzami będzie jednak ćwiczyć dopiero w styczniu, w ramach niezwykle intensywnych przygotowań kondycyjnych. - Już przed rokiem się spotkaliśmy - zdradza Matuszewski.

- Tomasz miał wtedy zajęcia typowe dla naszej dyscypliny, czyli ćwiczenia na worku i bieg bokserski. W pierwszym przypadku chodzi o wzmocnienie nadgarstków. Żużlowiec musi je mieć mocne, bo przecież trzyma w rękach ogromny ciężar jakim jest motocykl. Pamiętam, że Gollob obijał worek do upadłego. Bieg z kolei polega na tym, że zadaje się proste uderzenia z nogami ugiętymi w kolanach. Jeśli teraz Tomasz ponownie się zdecyduje na pracę pod moim okiem, to przeżyje deja vu - śmieje się Matuszewski.


Gollobowi ćwiczenia typowe dla bokserów mogą bardzo pomóc. - Choćby ze względu na pewne podobieństwa tych dyscyplin. Zarówno w żużlu, jak i w boksie wysiłek jest krótkotrwały, ale niezwykle intensywny. Jedna runda trwa dwie minuty, bieg niewiele krócej. Chodzi o to, żeby organizm był na to przygotowany. Zresztą do mnie przychodzi wielu żużlowców. Choćby bratanek Tomasza, Oskar Gollob. Kiedyś był też Piotr Protasiewicz. Stoczył nawet pokazową walkę i całkiem nieźle wypadł - opowiada były pięściarz Zawiszy.

Matuszewski to jedna z kilkunastu osób, które znajdą się w sztabie Golloba na sezon 2011. Warto wymienić pozostałe. Menedżerem pozostaje Tomasz Gaszyński, mechanikiem Wojciech Malak, tunerem Jan Andersson, fizjoterapeutą Jerzy Buczak, trenerem przygotowania fizycznego Leszek Serwiński, a sztab medyczny stanowią pułkownik doktor Krzysztof Kasprzak i doktor Cezary Rybacki ze szpitala w Bydgoszczy. Odpowiedzialni za zdobycie kasy na przygotowania do sezonu pozostają prezes Stali Gorzów Władysław Komarnicki i przyjaciel Golloba, biznesmen Grzegorz Ślak. Żużlowiec, podobnie jak w trzech poprzednich sezonach, będzie potrzebował 2,5 mln zł. Zgromadzenie tych środków nie będzie łatwe. Kluczowe wydaje się przedłużenie umów sponsorskich z Sopro i Warką. Poza tym ważne będzie zawarcie kontraktu z jednym z banków, co wiąże się także z reklamą telewizyjną. Ten kontrakt powinien przynieść największe finansowe korzyści i sprawić, że obrońca tytułu nie będzie musiał oszczędzać na sprzęcie.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#80 Postautor: Koper » 14 lutego 2011, o 23:38

http://sport.onet.pl/imprezy/asy-dekady ... omosc.html

Plebiscyt Asy Dekady wchodzi w decydującą fazę. W poniedziałek rozpoczyna się pierwszy półfinał, w którym Adam Małysz zmierzy się z Robertem Kubicą.

W drugim półfinale Justyna Kowalczyk zmierzy się z Tomaszem Gollobem. Pojedynek ten rozpocznie się we wtorek. Wygrani awansują do finału, zaś pokonani stoczą pojedynek o trzecie miejsce. Asa Dekady poznamy w poniedziałek 21 lutego.

W plebiscycie Asy Dekady Internauci Onet.pl oddali już ponad 2,8 mln głosów.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#81 Postautor: RadeKas » 14 lutego 2011, o 23:43

Jak dla mnie zdecydowanie

1. Malysz
2. Gollob
3. Kowalczyk

Nie wiem jakim cudem Jedrzejczak przegrala z Wloszczowska...
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Tomasz Gollob

#82 Postautor: _piotrusss » 14 lutego 2011, o 23:52

RadeKas pisze:Nie wiem jakim cudem Jedrzejczak przegrala z Wloszczowska...

Takim, że ludzie mają krótką pamięć. Maja w ostatnim czasie obleciała większość telewizyjnych programów śniadaniowych i wryła się ludziom w pamięć.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#83 Postautor: meesha » 14 lutego 2011, o 23:53

A Kubica wygra plebiscyt bo się połamał niedawno...
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#84 Postautor: RadeKas » 14 lutego 2011, o 23:55

Kubica nie wygra, bo od Malysza dostaje w stosunku okolo 80%-20% wiec luz ;).

Gorzej, ze Kowalczyk pewnie wygra z Gollobem (ktory zdobywal medale IMŚ, DMŚ przez cala dekade)
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#85 Postautor: meesha » 15 lutego 2011, o 00:10

RadeKas pisze:Kubica nie wygra, bo od Malysza dostaje w stosunku okolo 80%-20% wiec luz ;).
Całę szczęście bo jeśli chodzi o sportowe osiągnięcia w ostatniej dziesięciolatce to Małysz Kubicę wciąga nosem :)

Gorzej, ze Kowalczyk pewnie wygra z Gollobem (ktory zdobywal medale IMŚ, DMŚ przez cala dekade)
No tu ten odwieczny problem nieporównywalności medali olimpijskich do "zwykłych " MŚ :/ Nie wiem czemu medal na olimpiadzie to takie wielkie halo skoro rywale ci sami? To, ze jakaś wyjątkowa atmOsfera? Nie wiem...
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Tomasz Gollob

#86 Postautor: jerry78 » 24 lutego 2011, o 09:51

Zarobki Golloba wg kontraktu na 2011 rok
http://www.espeedway.pl/news,gollob_bed ... 31,12.html

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#87 Postautor: RadeKas » 29 marca 2011, o 14:34

http://sport.onet.pl/zuzel/zarzuty-sfal ... omosc.html

I tak jak w roznych TVNach i Polsatach zuzel nigdy nie istnial, tak przed chwila uslyszalem "znany zuzlowiec Tomasz G. uslyszal zarzuty"; wypowiedziane z wielka powaga i troska i sprawiedliwosc. Do tego zdjecie Tomka z "zamazana" twarza...
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Tomasz Gollob

#88 Postautor: Łoptymista » 30 marca 2011, o 07:26

a wszystko dzieki malzonce...
przy dobrych wiatrach taka sprawe mozna umorzyc ze znikomej i problem ze lba

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Tomasz Gollob

#89 Postautor: go! » 1 kwietnia 2011, o 14:37

Łoptymista pisze:a wszystko dzieki malzonce...
przy dobrych wiatrach taka sprawe mozna umorzyc ze znikomej i problem ze lba

Przeciez grafolodzy doszli, ze to nie on podrobil. Teraz chodzi o to, ze sie posluzyl tym, a za to ukarac nie mozna. Mogl dac zonie do podpisu, a ta oddala mu na drugi dzien podpisane, a na trzeci poleciala na policje, ze Tomek podrobil jej podpis. To tylko hipoteza, ale wystarczy, zeby nie ukarac Golloba.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#90 Postautor: RadeKas » 30 kwietnia 2011, o 22:02

Niech mi ktos wytlumaczy czemu Tomek za KAZDYM razem, po zdecydowanie wygranym starcie, wynosil sie gdzies w kosmos i dawal objezdzac wszystkim?

Ehhh no ale lider jest wiec ok.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Tomasz Gollob

#91 Postautor: Cz@rek » 30 kwietnia 2011, o 22:44

...wszystkim? :? Ja nie liczyłem że będzie liderem juz po pierwszym starcie,a jednak pomimo nowych tłumików było bardzo dobrze.Naprawdę fajny turniej,tylko to buczenie silników trochę mnie drażniło.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#92 Postautor: RadeKas » 30 kwietnia 2011, o 22:51

Wszystkim wszystkim. W kilku biegach po zdecydowanie wygranym starcie, spadal na 4 czy 3 miejsce i musial odrabiac straty. Ja rozumiem raz czy dwa, ale czemu za kazdym razem tak dziwnie pokonywal ten luk.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Tomasz Gollob

#93 Postautor: Cz@rek » 1 maja 2011, o 12:08

Mnie to nie dziwi,po prostu spodziewając sie jaka będzie nawierzchnia toru,jego silniki były przygotowywane pod kątem
startu (niestety w trasie były wolniejsze) o czym mówili też komentatorzy.
Na betony tak ustawiony silnik powinien dawać odpowiedni efekt,a że tor się trochę odsypał to i Gollob musiał się więcej napocić na trasie żeby sie obronić, lub odzyskać utraconą pozycję.
Ale komu dał się objechać liczy się przede wszystkim na kresce, a nie po pierwszym czy drugim łuku.

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Tomasz Gollob

#94 Postautor: InDorka » 1 maja 2011, o 12:23

Jako przerywnik w rywalizacji sportowej -

- W poniedzialek 2 maja godz. 22.30 TVN Style - polgodzinny wywiad Pienkowskiej z Tomaszem Gollobem w programie " Druga strona medalu".
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#95 Postautor: RadeKas » 1 maja 2011, o 13:19

Cz@rek pisze:Mnie to nie dziwi,po prostu spodziewając sie jaka będzie nawierzchnia toru,jego silniki były przygotowywane pod kątem
startu (niestety w trasie były wolniejsze) o czym mówili też komentatorzy.
Na betony tak ustawiony silnik powinien dawać odpowiedni efekt,a że tor się trochę odsypał to i Gollob musiał się więcej napocić na trasie żeby sie obronić, lub odzyskać utraconą pozycję.
Ale komu dał się objechać liczy się przede wszystkim na kresce, a nie po pierwszym czy drugim łuku.


Wszystko prawda, liczy sie meta. Ja pisalem o dawaniu sie objezdzac wlasnie na luku i potem odrabianiu strat. W ten sposob przegral final i jechal 3/4 w polfinale do wywrotki Lindgrena.

Generalnie to jestem, jak wszyscy, zadowolony. Tylko zostal maly niedosyt, bo ten final byl w zasiegu reki. Wystarczylo wasko pojechac pierwszy luk.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Tomasz Gollob

#96 Postautor: niespokojny » 1 maja 2011, o 14:53

Nie mozesz przebolec tego bonusa :) . 2 pkt tylko stracil wiec nie jest tak zle. Bardziej wkurzylo mnie to co zrobil Koldi w 20 biegu :(
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#97 Postautor: RadeKas » 1 maja 2011, o 15:19

No bonus by mnie poratowal mocno w klasyfikacji :P.

Ale raczej nie moge przebolec, ze najwiekszy buc w cyklu GP wygral przez ten blad 8) .
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Kiry
Senior
Posty: 564
Wiek: 46
Rejestracja: 5 września 2002, o 14:09
Lokalizacja: ze starej szkoły

Re: Tomasz Gollob

#98 Postautor: Kiry » 25 lipca 2011, o 17:57

Obrazek

zombie
Szkółkowicz
Posty: 181
Rejestracja: 15 czerwca 2010, o 17:49

Re: Tomasz Gollob

#99 Postautor: zombie » 3 października 2011, o 19:04

http://www.youtube.com/watch?v=PoUOu7Vhdxg

nie wiem czy tutaj pasuje

od razu mowie ze muzyka mi sie w ogole nie podoba, ale teledysk fajny:)

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tomasz Gollob

#100 Postautor: Koper » 7 listopada 2011, o 15:50

jerry78 pisze:Zarobki Golloba wg kontraktu na 2011 rok
http://www.espeedway.pl/news,gollob_bed ... 31,12.html


"– Nie zgadzam się, że zarobki żużlowców są wysokie. Dużo to zarabia piłkarz, bo on tylko kupuje buty i włosy stawia na żel. A ja jestem ogolony na łyso, by oszczędzić na fryzjerze."

Źródło: http://www.przegladsportowy.pl/Zuzel/To ... 1,281.html