Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#1 Postautor: meesha » 10 sierpnia 2008, o 08:22

Co taka cisza :?: :D

Wielkie brawa dla tego goscia. Przywrocil mi wiare w to, ze zuzel to jeszcze jest sport. Po kilkunastu latach rzygania Grandpriksami i Impami z wciaz tymi samymi gebami wsiada sobie "koles znikad" na motor i robi kompleta na Gollobach, Hampelach i Holtach :D I to jest piekne :!: Gratuluje i dziekuje :!: :!:

Az mi sie sama geba cieszy jak sobie wspomne wczorajszy wieczor :D

I przy okazji: NIE dla Grand Powtorek (jak to mawia red. Jazwiecki) :!: TAK dla finalow jednodniowych, TAK dla Havelockow i Skornickich :!: :mrgreen:
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
fafel16
Szkółkowicz
Posty: 258
Rejestracja: 30 czerwca 2007, o 15:01
Lokalizacja: Lublin/Wrotków

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#2 Postautor: fafel16 » 10 sierpnia 2008, o 08:46

szczerze to jestem w szoku, nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. O to że Holta nie obroni tytułu byłem pewny, ale że Skóra zdobędzie go to nawet mi do głowy nie przyszło. Ładny gest okazał Walasek klękając przed Skórą. Wielkie gratulacje dla Adama :D

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#3 Postautor: Cooper » 10 sierpnia 2008, o 15:08

Bardzo fajne rozstrzygniecie:) Ale nie dalej jak rok temu byly duze emocje zwiazane z wystepem kolesia znikad 8) Wiec moze z tymi IMPami i z tym zuzlem ogolnie nie jest tak najgorzej 8) Ja osobiscie tylko zaluje, ze Dawidek nie jechal 5 razy, bo czuje, ze o osemke moglby powalczyc, przywiozl Balinskiego na jego torze, co jest niekiepskim wyczynem 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#4 Postautor: meesha » 10 sierpnia 2008, o 15:19

Zeszlorocznego finalu nie ogladalem wiec sie nie wypowiadam :) Wiem za to ze SportowychFaktow, ze rok temu tez czlowiek znikad nie wygral. Ba, nie zdobyl nawet medalu :D Wiec to nie to samo :P Ostatni taki medalista, ktory mi przychodzi na mysl to Swiatkiewicz w 1993, a z mistrzow to moja pamiec takiej sensacji nie obejmuje :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#5 Postautor: Cooper » 10 sierpnia 2008, o 15:36

No rok temu nie wygral, ale generalnie byl jeszcze wiekszym zaskoczeniem turnieju niz chyba Skora w tym roku (choc oczywiscie na mistrza nikt go nie typowal).

Ale Krzys Cegielski na Sportowych Faktach powiedzial, ze Skora namiesza i sie nie pomylil:).
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Speedway
Trener
Posty: 2519
Rejestracja: 23 września 2005, o 23:14
Lokalizacja: Łęczna

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#6 Postautor: Speedway » 10 sierpnia 2008, o 16:00

meesha pisze:Zeszlorocznego finalu nie ogladalem wiec sie nie wypowiadam :) Wiem za to ze SportowychFaktow, ze rok temu tez czlowiek znikad nie wygral. Ba, nie zdobyl nawet medalu :D Wiec to nie to samo :P Ostatni taki medalista, ktory mi przychodzi na mysl to Swiatkiewicz w 1993, a z mistrzow to moja pamiec takiej sensacji nie obejmuje :)


W 1989 roku wygrał w... Lesznie Wojciech Załuski - wówczas też zawodnik drugoligowego Kolejarza Opole. Co ciekawe był wówczas tylko rezerwowym i wskoczył w ostatniej chwili.
Obrazek

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#7 Postautor: meesha » 10 sierpnia 2008, o 16:11

No tak... tyle, ze ow Wojtula byl juz wczesniej przez ladnych pare lat czolowym zawodnikiem tejze drugiej ligi, a w 1988 jednym z najlepszych w I lidze ze srednimi w okolicah 2,5-2,8 wiec tak calkiem sroce spod ogona nie wypadl 8) Zreszta gdyby w "tamtych" czasa ruch transferowy byl taki jak obecnie to pewnie dlugo by miejsca w tym Opolu nie zagrzal :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#8 Postautor: Cooper » 10 sierpnia 2008, o 16:11

A to niby Skornicki wypadl sroce spod ogona?? 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#9 Postautor: meesha » 10 sierpnia 2008, o 16:14

Czleniu, nie bede tu srednich wrzucal bo nie mam do nich w tej chwili dostepu, jak wroce do domu to moge podac jakie to dotychczas "sukcesy" Skora odnosil. Na kolana to to nie powala 8)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#10 Postautor: Cooper » 10 sierpnia 2008, o 16:21

no wiem, ze nie, jego tytul to totalne zaskoczenie. Ale ta cenzurka o Zaluskim, ze byl czolowym zawodnikiem II ligii i srednia powyzej 2,0 pasuje tez troche aktualnie do Skory 8) Choc oczywiste jest ze sa nieporownywalni. Ale tez totalnym leszczem Skora nie jest 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#11 Postautor: meesha » 10 sierpnia 2008, o 16:25

Ale Zaluski zdobywajac zloto w 1989 mial za soba co najmniej z 5 sezonow jazdy na bardzo wysokim poziomie w I lidze i jeden w II lidze (bo akurat Opole spadlo). Skora w zasadzie przez cala kariere to drugoligowe* "wyzsze stany srednie" wiec to nieporownywalne sensacje zupelnie. A jeszcze wracajac do tego 1989 to juz wieksza niespodzianka niz zloto Zaluskiego byl brazowy medal 18-latka z Gdanska, niejakiego Golloba :lol:

*obecnie to sie nazywa "pierwsza" liga :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#12 Postautor: tezetomaniak » 10 sierpnia 2008, o 17:28

Ciesze sie ze Skóra wywalczył ten tytuł. Rock and roll \o/

naprawde najlepszego polskiego żużlowca poznalibyśmy po 8 rundach IMP (1 na każdy ekstraligowy tor) 8)
a tak, już zaczynaja być dyskusje na temat DK dla Skóry na GP. bez przesady, ale GP to jest światowa czołówka.

meesha pisze:NIE dla Grand Powtorek

ze jednodniowy finał IMŚ ? :D w efekcie nierzadko mistrzami świata zostawali by zawodnicy, którzy ani na sekunde nie byli najlepsi na świecie, tylko mieli FARTA.
wyobraź sobie jeden wyścig F1, który decyduje o MŚ ;]

super pomysł

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#13 Postautor: meesha » 10 sierpnia 2008, o 17:51

tezetomaniak pisze:naprawde najlepszego polskiego żużlowca poznalibyśmy po 8 rundach IMP (1 na każdy ekstraligowy tor) 8)
Czemu tylko 8? Moze od razu 20? Przeciez wtedy od 1990 do 2008 roku 19-krotnym mistrzem Polski bylby Tomasz Gollob. Ale by bylo ciekawie :roll:

a tak, już zaczynaja być dyskusje na temat DK dla Skóry na GP. bez przesady, ale GP to jest światowa czołówka.
Wielki halo dzika karta na jeden turniej. Nikt przez to mistrzostwa swiata nie straci jak w Bydgoszczy pojedzie mistrz Polski czyli Skornicki :roll:

meesha pisze:NIE dla Grand Powtorek

ze jednodniowy finał IMŚ ? :D w efekcie nierzadko mistrzami świata zostawali by zawodnicy, którzy ani na sekunde nie byli najlepsi na świecie, tylko mieli FARTA.
I w efekcie bylo to bardziej interesujace niz ciagnace sie jak flaki z olejem nudne jak cholera rundy GP. Poza tym takich skrajnych przypadkow bylo ledwie kilka wiec nie wyolbrzymiaj...
wyobraź sobie jeden wyścig F1, który decyduje o MŚ ;]
Zuzel to nie F1, nie trzeba z niego wszystkiego malpowac. Moze sobie byc Indywidualny Puchar Swiata w kasztalcie obecnego GP, natomiast Mistrzostwo Swiata powinno byc przyznawane w turnieju jednodniowym. Tak jak w skokach narciarskich, skoro koniecznie potrzebujesz odniesienia do innej dyscypliny :P
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#14 Postautor: tezetomaniak » 10 sierpnia 2008, o 18:22

spadłby prestiż tego tytułu.. i wcale nie chodzi mi o skrajne przypadki, ze Mistrzem Świata móglby zostać Tomicek czy inny Korneliusen, tylko o średnich zawodników, którzy przy dużym farcie mogą wygrać turniej.

Holta, Lindgren, Harris, Jonsson, Bjarne Pedersen itd. czy ci zawodnicy zasługują na tytuł Mistrza Świata ? moim zdaniem nie..
przy finałach jednodniowych mieliby spore szanse.

wiadomo, że finał jednodniowy jest jeden w roku, ale wciąż decyduje dyspozycja dnia.

w sporcie powinno być przede wszystkim sprawiedliwie, a tylko cykl GP pokazuje kto jest rzeczywiście tym najlepszym żużlowcem w danym roku.

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#15 Postautor: meesha » 10 sierpnia 2008, o 18:33

Ale final mistrzostw swiata powinien byc swietem. Moge przystac na 3-4 rundy w roku, zeby wyeliminowac przypadek, ale kilkanascie rund to przegiecie. Wiele osob to juz przestalo zupelnie krecic j zadne SuperPrixy, extra biegi za extra kase tu nie pomoga :?
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#16 Postautor: tezetomaniak » 10 sierpnia 2008, o 21:08

meesha pisze:Ale final mistrzostw swiata powinien byc swietem. Moge przystac na 3-4 rundy w roku, zeby wyeliminowac przypadek, ale kilkanascie rund to przegiecie. Wiele osob to juz przestalo zupelnie krecic j zadne SuperPrixy, extra biegi za extra kase tu nie pomoga :?


również jestem za zmniejszeniem ilości rund, bo GP sie robi za bardzo "powszednie". 4 .. moze 5 rund i basta. + odpowiedni system punktacji i dojdziemy do ideału 8)

ale OT :shock:

Awatar użytkownika
Dave
Posty: 64
Rejestracja: 8 czerwca 2004, o 13:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#17 Postautor: Dave » 13 sierpnia 2008, o 11:11

Niestety nie mialem możliwości obejrzenia finału w telewizji. Jest gdzieś może dostępne nagranie?

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#18 Postautor: mikas » 13 sierpnia 2008, o 15:56

Dawid ja mam nagrane na DVD jak bedziesz w Lublinie to moge Ci plytke nagrać.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
Dave
Posty: 64
Rejestracja: 8 czerwca 2004, o 13:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#20 Postautor: Dave » 13 sierpnia 2008, o 17:40

Będę w Lublinie od czwartku do niedzieli. Może spotkamy się gdzieś na GP?

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#21 Postautor: mikas » 13 sierpnia 2008, o 18:18

Mozemy spotkac sie w niedziele jak wytrzeźwieje, jutro jade na wesele w piatek poprawiny a w sobote kolejne wesele, wiec jestem do niedzieli nieuchwytny ;) A musze jeszcze zgrac to z dysku nagrywarki na plyte, a plyt nie mam na stanie :( Cos wykombinujemy tylko odezwij sie do mnie Dave w niedziele. Ze Stingiem problem mniejszy, bo jest na miejscu.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Skóra Skórnicki IMP 2008 :)

#22 Postautor: Cooper » 13 sierpnia 2008, o 18:43

Dave pisze: Może spotkamy się gdzieś na GP?


Gay Party ?? :lol:

A tak serio, to info o GP bedzie pewnie na naszym forumie:) Na razie jeden lokal jest faworytem 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)