Wybory w Polsce 23

Do której partii Ci najbliżej przed wyborami ?

Czas głosowania minął 14 października 2023, o 13:15

PiS
1
3%
KO
9
25%
Trzecia Droga
3
8%
Lewica
2
6%
Konfederacja
10
28%
Do wszystkich mi jednakowo daleko
11
31%
 
Liczba głosów: 36

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#101 Postautor: kibicLBN » 16 października 2023, o 20:46

Flagg pisze:Oficjalnie zostaliśmy Sasinowem!

Wyniki z miasta Lublin

PiS - 32,96%
KO - 30,21%

xD

Jak większość kraju i co z tego?
Zmiana dobrze zrobi, ale niektórzy to mają strasznie krótką pamięć.
Pamiętacie jak Żuk musiał szaty rozdzierać, żeby nie wycofali planów na budowę S17? Dalej byś stał na rondzie w Kołbieli jak osioł. Inne ekspresówki, o mniejszym znaczeniu już były zbudowane, w zachodniej Polsce. Dla wspaniałego księcia Europy byliśmy zaściankiem i mieliśmy nim zostać, a różnice mogły się pogłębiać w nieskończoność.
Przecież zafundowaliśmy sobie ,,powrót do przeszłości". I nie kumam tego entuzjazmu, że z jednego szamba - pakujemy się w drugie. Może nie lepsze, ale zapomnieliśmy jakie jest, więc czemu nie wpaść po pachy kolejny raz? A bardzo dobitnie odczułem to po dzisiejszym wywiadzie z Siemoniakiem w radio Zet. Ta pycha, buta, pogarda. Jeszcze nie zajęli urzędu, a już manifestują swoją wyższość. Żałosne.
I to naprawdę nie kumam czego się wstydzić. Jakbyśmy głosowali na lewicę to co? Takie poglądy ma społeczność i tyle. Każdy jest inny. Ja osobiście na PiS nie głosowałem nigdy, ale nie mam problemu z ich sympatykami. Zniszczyli media publiczne, utrudnili rozwój przedsiębiorcom, popełnili kupę błędów. Ale ja nie mam aż takiej krótkiej pamięci i nie pieję z zachwytu na ,, powrót do przeszłości ".
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#102 Postautor: Ge(L)o » 16 października 2023, o 20:58

Już abstrahując od żartu z Sasinowem, to ludzie mają krótką pamięć (niestety PiS tę pamięć jeszcze swoimi poczynaniami skutecznie wymazał) i nie wiedzą dlaczego platforma straciła władzę 8 lat temu.
Zrobi Wam Tusk z dupy jesień średniowiecza znowu to się obudzicie. Jeszcze lepszą niż Jarek z Matim (godna konkurencja trzeba przyznać).
I to z różowo-zielono- tęczową koalicją. Będzie dymanie, że nie wiadomo gdzie tyłek schować i gdzie uciekać przed takim towarzystwem.

Kaman
Kadrowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 23 października 2018, o 09:42
Lokalizacja: LBN

Re: Wybory w Polsce 23

#103 Postautor: Kaman » 16 października 2023, o 21:18

Ge(L)o pisze:Już abstrahując od żartu z Sasinowem, to ludzie mają krótką pamięć (niestety PiS tę pamięć jeszcze swoimi poczynaniami skutecznie wymazał) i nie wiedzą dlaczego platforma straciła władzę 8 lat temu.
Zrobi Wam Tusk z dupy jesień średniowiecza znowu to się obudzicie. Jeszcze lepszą niż Jarek z Matim (godna konkurencja trzeba przyznać).
I to z różowo-zielono- tęczową koalicją. Będzie dymanie, że nie wiadomo gdzie tyłek schować i gdzie uciekać przed takim towarzystwem.

Po 3-4 miesiącach będzie już płacz, bo Ukraińskie zboże, wsparcie Izraela w wojnie, gadki o przyjęciu euro, wyprzedaż kapitału i realizacja projektów Unijnych w PL.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wybory w Polsce 23

#104 Postautor: Perez » 16 października 2023, o 21:31

Aj szkoda ze Gelo nie może się wypowiedzieć w tym temacie, czekam z utęsknieniem, kiedy wraca z banicji? Chlop rozruszałby temat.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#105 Postautor: Ge(L)o » 16 października 2023, o 21:50

Kaman pisze:Po 3-4 miesiącach będzie już płacz, bo Ukraińskie zboże, wsparcie Izraela w wojnie, gadki o przyjęciu euro, wyprzedaż kapitału i realizacja projektów Unijnych w PL.

Przyjaźni migranci, z którymi Niemcowie i Francuziki nie mają już co zrobić, żeby im do imentu krajów nie rozdupczyli. Legalna aborcja (moja cipa mój wybór). Małżeństwa gejów i adopcja przez nich dzieci. No i walka walka z globalnym ociepleniem.
Byłoby śmiesznie, gdyby nie było tragicznie. Kiedyś Lepper powiedział : przyjdą Petru z Balcerowiczem i wam zrobią Polskę, wtedy zobaczycie. To teraz przyjdą Tusk z Hołownią i komunistami do kompletu i zrobią taką Polskę, o jakiej Wam się nie śniło. Nowocześnie i europejsko.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#106 Postautor: kibicLBN » 16 października 2023, o 21:54

Już nie podniecaj się tak. Przez to, że ta koalicja to jeden wielki misz-masz - to guzik zrobią. I bardzo prawdopodobne, że za półtora roku rozdupczy się to ponownie.
Nie mają 3/5, nie mają prezydenta, nie mają spójności.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6072
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Wybory w Polsce 23

#107 Postautor: grzesieck » 16 października 2023, o 22:58

Ge(L)o pisze:
Kaman pisze:Po 3-4 miesiącach będzie już płacz, bo Ukraińskie zboże, wsparcie Izraela w wojnie, gadki o przyjęciu euro, wyprzedaż kapitału i realizacja projektów Unijnych w PL.

Przyjaźni migranci, z którymi Niemcowie i Francuziki nie mają już co zrobić, żeby im do imentu krajów nie rozdupczyli. Legalna aborcja (moja cipa mój wybór). Małżeństwa gejów i adopcja przez nich dzieci. No i walka walka z globalnym ociepleniem.
Byłoby śmiesznie, gdyby nie było tragicznie. Kiedyś Lepper powiedział : przyjdą Petru z Balcerowiczem i wam zrobią Polskę, wtedy zobaczycie. To teraz przyjdą Tusk z Hołownią i komunistami do kompletu i zrobią taką Polskę, o jakiej Wam się nie śniło. Nowocześnie i europejsko.


Ge(L)o pisze:Dawajcie merytorycznie Panowie.
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4523
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wybory w Polsce 23

#108 Postautor: tezetomaniak » 16 października 2023, o 23:18

Ge(L)o pisze:Legalna aborcja (moja cipa mój wybór)

No w końcu dotarło :)

Po przeliczeniu niemal wszystkich głosów w wyborach parlamentarnych wiadomo, że do Sejmu nie dostał się Janusz Korwin-Mikke. W okręgu nr 20 przegrał z Kariną Bosak, która dostała ponad dwa razy więcej głosów wyborców Konfederacji. Zdaniem lidera Konfederacji dowodzi to tylko jednego. - Kobiety nie powinny mieć prawa głosu - mówił w wywiadzie dla "Super Expressu".


Protokół pełny ciąg :lol:

KibicUT
Posty: 5
Rejestracja: 21 października 2018, o 12:49

Re: Wybory w Polsce 23

#109 Postautor: KibicUT » 17 października 2023, o 17:44

Komarnicki stary komuch teraz platfus bo już zapowiada zmiany w sprawie finansowania żużla bo przecież musi Staleczka panować gdyby ich sponsorowała spółka skarbu państwa to by hipokryta nic nie mówił, pamiętam jak nas Tauron w sezonie 2012 sponsorował najwięcej szczekali różowy Dowhan i właśnie paczpan.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4523
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wybory w Polsce 23

#110 Postautor: tezetomaniak » 18 października 2023, o 18:10

Obrazek

Nic lepszego dzisiaj nie przeczytacie.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#111 Postautor: kibicLBN » 18 października 2023, o 18:20

A pieron go tam wie. Gość nie dorósł do tego by zrozumieć, że tak agresywnie manifestując swoje kontrowersyjne poglądy, można zdobyć poparcie tylko na poziomie błędu statystycznego.
Niektórzy nawet (Konfederaci) mówią o sabotażu kampanii. I chyba coś w tym jest, że nie mógł przeżyć zamknięcia w piwnicy i się zbuntował.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Wybory w Polsce 23

#112 Postautor: Cooper » 14 grudnia 2023, o 09:58

Heh, fajnie tu dziś zajrzeć i przeczytać posty sprzed miesiąca, że "co w tym dziwnego że ktoś głosuje na Konfederacje, dosyć tych samych twarzy", no naprawdę, szybko przyszła weryfikacja :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4523
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wybory w Polsce 23

#113 Postautor: tezetomaniak » 14 grudnia 2023, o 12:20

Obrazek

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3388
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Wybory w Polsce 23

#114 Postautor: kdsz » 14 grudnia 2023, o 12:28

Na yt, gdy zacząłem wyszukiwać frazę "braun", pojawiły mi się takie podpowiedzi: "braun gaśnica" i "braun choinka" :lol: Czekam z niecierpliwością na kolejną interwencję poselską rzeszowskiego pieniacza.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#115 Postautor: kibicLBN » 15 grudnia 2023, o 20:29

Ok, Braun zachował się skandalicznie, ale przyjrzyjmy się jaką reakcję to wywołało. Przecież nawet zagranicą o tym pisali.
Dla porównania lewica od lat walczy o usunięcie krzyża z sali obrad...
Na koncertach kapel metalowych bezczeszczenie symboli chrześcijańskich to norma. I co najciekawsze zwracam na to uwagę ja - osoba niewierząca.
Poseł Konfederacji przesadził i przekroczył granicę, ale zwraca wielokrotnie uwagę na zasadniczy problem - w imię poprawności politycznej i tolerancji pozwalamy deptać po polskich i chrześcijańskich tradycjach, podczas gdy kontrowersyjne zachowanie w stosunku do innych tradycji - wywołuje ogromny skandal.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4523
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wybory w Polsce 23

#116 Postautor: tezetomaniak » 15 grudnia 2023, o 22:48

Dlatego rozwiązanie jest jedno. Symbole religijne maksymalnie do progu swojego domu. Zniesienie bzdurnych paragrafów o uczuciach religijnych. Rozdział państwa od kościoła i żaden jełop nie będzie musiał latać z gaśnicą

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wybory w Polsce 23

#117 Postautor: dannie » 15 grudnia 2023, o 23:07

Ale po co od razu ze skrajności w skrajność? Czy naprawdę nie możemy żyć razem a nie obok siebie?

Czyli żadnych choinek w miejscach publicznych w okresie świątecznym, żadnych dekoracji wielkanocnych w sklepach, zakaz krzyżyków na szyi? Bez jaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3388
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Wybory w Polsce 23

#118 Postautor: kdsz » 16 grudnia 2023, o 05:52

tezetomaniak pisze:Dlatego rozwiązanie jest jedno. Symbole religijne maksymalnie do progu swojego domu. Zniesienie bzdurnych paragrafów o uczuciach religijnych. Rozdział państwa od kościoła i żaden jełop nie będzie musiał latać z gaśnicą

No tak, Francuzi próbowali. Skończyło się tym, że nauczyciele/pracodawcy, zakazujący noszenia dziewczynom hidżabów, otrzymują pogróżki. Oczywiście jestem świadomy różnic w strukturze społeczeństwa Polski i Francji, ale chcę wykazać, że z pozoru proste rozwiązania czasem dają efekt odwrotny od zamierzonego.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4523
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wybory w Polsce 23

#119 Postautor: tezetomaniak » 16 grudnia 2023, o 20:29

Francja stoi na jeszcze gorszej pozycji, bo nawpuszczali ludzi, którzy są gotowi zostać religijnymi męczennikami. Trzeba by było ich "odesłać", a wszelkie próby destabilizacji skutecznie gasić w zarodku. Dodatkowy problem jest z tym, że to są już kolejne pokolenia Francuzów i nie ma gdzie pokazać drzwi. Niestety religia, tym bardziej w wydaniu fanatycznym, to rodzaj umysłowego upośledzenia i takim ludziom ciężko jest pojąć, że wierzenia powinny być indywidualną sprawą.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#120 Postautor: kibicLBN » 16 grudnia 2023, o 20:47

No i jak w Warszawie regularnie widujesz kierowców Bolta/Ubera w turbanach - tak, tak jak Alibaba! albo w tych tradycyjnych muzułmańskich czapeczkach, to ja niby nic do tego nie mam ale pod skórą zaczynasz odczuwać niepokój...
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#121 Postautor: Ge(L)o » 16 grudnia 2023, o 22:12

tezetomaniak pisze:religia,[...], to rodzaj umysłowego upośledzenia

E ?

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#122 Postautor: kibicLBN » 17 grudnia 2023, o 09:24

Ja tylko powiem, że żadna cywilizacja nie powstała bez religii, zaś gdy religie wymierają to cywilizacje stopniowo razem z nimi.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.