Wybory w Polsce 23

Do której partii Ci najbliżej przed wyborami ?

Czas głosowania minął 14 października 2023, o 13:15

PiS
1
3%
KO
9
25%
Trzecia Droga
3
8%
Lewica
2
6%
Konfederacja
10
28%
Do wszystkich mi jednakowo daleko
11
31%
 
Liczba głosów: 36

Wiadomość
Autor
Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Wybory w Polsce 23

#1 Postautor: Ge(L)o » 7 października 2023, o 13:15

Za tydzień wybory. Jakie nastroje przed ? Co należałoby zmienić lub utrzymać w Polsce, by było dobrze, lepiej, jeszcze lepiej ? I która partia polityczna może to zapewnić ? Zapraszam do dyskusji i głosowania w ankiecie.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4514
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Wybory w Polsce 23

#2 Postautor: Kargolo » 7 października 2023, o 18:32

Rzut oka na listę partii uświadamia w jak głębokiej jesteśmy dupie. Ciężki i przykry temat.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6072
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Wybory w Polsce 23

#3 Postautor: grzesieck » 7 października 2023, o 19:16

4 glosy na konfe :lol:
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wybory w Polsce 23

#4 Postautor: Perez » 8 października 2023, o 00:20

I co w tym śmiesznego? Mnie śmieszą głosy oddawane na te same mordy od wielu lat.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#5 Postautor: blajar » 8 października 2023, o 09:04

grzesieck pisze:4 glosy na konfe :lol:


Mnie tak o do śmiechu, bardziej załamka. Nie chcę znać motywów.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4228
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#6 Postautor: papi » 8 października 2023, o 09:15

w Rosji obywatele robią to ze strachu, niewiedzy albo ich głosy są fabrykowane. U nas skrajni idioci mają 10% poparcia społecznego, smutne

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#7 Postautor: Ge(L)o » 8 października 2023, o 09:53

Ok mamy póki co w temacie parę bąków. Ale ja pisałem serio, by podyskutować o tym, co można i należałoby zmienić w naszym pięknym kraju albo co funkcjonuje dobrze i pozostawić jak jest. I która partia swoim programem może to urzeczywistnić.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6072
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Wybory w Polsce 23

#8 Postautor: grzesieck » 8 października 2023, o 10:05

papi pisze:w Rosji obywatele robią to ze strachu, niewiedzy albo ich głosy są fabrykowane. U nas skrajni idioci mają 10% poparcia społecznego, smutne


smutne i straszne
METHANOL ADVENTURE TEAM

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#9 Postautor: Ge(L)o » 8 października 2023, o 10:32

Dawajcie merytorycznie Panowie. Załóżmy, że przesiedziałem rok pod kamieniem i nie wiem co się dzieje w Polsce i na świecie, a chciałbym pójść na wybory. O jakim ugrupowaniu mówicie i dlaczego właśnie w takim tonie ?

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#10 Postautor: kibicLBN » 8 października 2023, o 10:54

Wypłaszczenie dyskusji w ten sposób nie ma sensu. To wszystko jest trochę bardziej skomplikowane.
Z jednej strony mamy twardy elektorat obecnej władzy i do tych ludzi nic nie przemówi. Każdy z nas ma wśród rodziny/znajomych/byłych znajomych kogoś, kto jest zapatrzony w PiS, a zwłaszcza w samego Kaczyńskiego i zasłonili by go własną piersią. Stąd tak trudno ich wykopać, bo 25-30% mają w każdych wyborach, nawet bez kampanii.
Po drugiej stronie nie ma nikt takich wyznawców. Bardziej umiarkowany elektorat, stąd też bazowanie na wyborcach sfrustrowanych obecną władzą. Liczono nawet, że ograniczenie programu do hasła 8 gwiazdek wystarczy do wygrania wyborów. Wtedy doznałem największego rozczarowania nad debatą polityczną w Polsce. Nawet nie chodziło o wulgarność hasła, ale o to że było sztandarem i jedynym pomysłem na przechylenie szali. Z czasem premier Tusk się zorientował, że wyborca potrzebuje czegoś więcej.
No i tu przechodzimy do kluczowej sprawy. Platforma zostawiła po sobie rozczarowanie i ograniczone zaufanie. Pozostali dwaj koalicjanci są zaś na tyle mali, że będą ,,przystawką" Tuska. Hołownia , Kosiniak i ludzie lewicy są maleńcy w porównaniu do lidera PO. Regularnie widać, że ich pozjadał. Mało tego czy nie zauważyliście, że to nas skazuje na dalszą władzę twarzy tych samych co 30 lat temu? Od 30 lat te same twarze, to są już dziadziusie. Po prezesie PiSu coraz częściej widać, że już intelektualnie nie jest zdolny do nadzwyczajnego myślenia.
Stąd poparcie dla konfederacji, bo to jedyna partia która się odcina od tego. I nawet płaskoziemcy, czy protokół 1% Korwina nie odstraszają ich dostatecznie. To jest zbudowane właśnie na frustracji wywołanej zatwardzeniem politycznym i fatalnym funkcjonowaniem instytucji państwowych.
Tak jak pisał ktoś u góry: wybór jest właściwie żaden. Albo ktoś z dwójki dziadków, albo ,,wariaci" z konfederacji.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#11 Postautor: Ge(L)o » 8 października 2023, o 11:14

kibicLBN pisze:Po drugiej stronie nie ma nikt takich wyznawców

Z moich obserwacji wynika, że Tusk ma podobnych wyznawców co Kaczyński. Podobnych co do ilości i skali uwielbienia. Zarówno w jednym i drugim przypadku kompletnie tego nie rozumiem. Ale lata programowania ludzi, polaryzacji (jesteśmy tylko my albo oni, albo Tusk albo Kaczyński) dało taki efekt.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4228
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#12 Postautor: papi » 8 października 2023, o 11:15

no właśnie, ja co do zasady się polityką nie interesuje i poza samorządowymi, byłem chyba na 1 czy 2 po tym jak uzyskałem prawa wyborcze i była to dla mnie ciekawostka. I zgadzam się, nie widzę partii na którą miałbym zagłosować. I ktoś może powiedzieć, że pozwalam na to, by rządził PiS, PO czy ktokolwiek wygra. Tak, zgadzam się żeby wybrali inni. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć poparcia dla Konfederacji i ludzi głoszących takie hasła:
https://www.youtube.com/watch?v=p_5yqRxKuFc

PS. proszę mi nie wyciągać nazwy profilu, który to opublikował. Nie mam pojęcia czy to lewaki, prawaki czy sataniści. Znalazłem pierwszy z brzegu więc wkleiłem linka

Awatar użytkownika
Saint
Zawodowiec
Posty: 1295
Rejestracja: 24 czerwca 2004, o 12:38
Lokalizacja: LUBLIN/Warszawa

Re: Wybory w Polsce 23

#13 Postautor: Saint » 8 października 2023, o 11:18

Chyba jednak doskonale wiesz co to OKO press skoro od razu sie zabezpieczasz.;)

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4228
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#14 Postautor: papi » 8 października 2023, o 11:19

słowo honoru, że nie wiem. Ale tak właśnie wygląda dyskusja polityczna. Podesłanie każdego linka kończy się takimi komentarzami, więc stąd moja uwaga. Jak chcesz to poszukam innego

Awatar użytkownika
Saint
Zawodowiec
Posty: 1295
Rejestracja: 24 czerwca 2004, o 12:38
Lokalizacja: LUBLIN/Warszawa

Re: Wybory w Polsce 23

#15 Postautor: Saint » 8 października 2023, o 11:26

Nie ma potrzeby.. „dziennikarze” to ten sam poziom co „politycy” w naszym kraju … dno i wodorosty…

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#16 Postautor: kibicLBN » 8 października 2023, o 11:42

Ge(L)o pisze:
kibicLBN pisze:Po drugiej stronie nie ma nikt takich wyznawców

Z moich obserwacji wynika, że Tusk ma podobnych wyznawców co Kaczyński. Podobnych co do ilości i skali uwielbienia. Zarówno w jednym i drugim przypadku kompletnie tego nie rozumiem. Ale lata programowania ludzi, polaryzacji (jesteśmy tylko my albo oni, albo Tusk albo Kaczyński) dało taki efekt.

No ja nie napotkałem takich wyznawców Donalda Tuska, jak prezesa Kaczyńskiego. I to wbrew pozorom platforma bardziej bazuje na polaryzacji niż PiS. Straszenie przeciwnikiem wyborczym, mnie najbardziej odpycha od tych opcji.
A skoro jesteśmy, przy linkach to może ,,aktywiszcze "?
https://youtube.com/shorts/bfy485wRr7Y? ... 7KSJg8HAXr
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wybory w Polsce 23

#17 Postautor: Perez » 8 października 2023, o 12:08

Lepiej przyjrzyjscie się głosowaniom w sejmie kto jak głosuję. Tylko konfa głosuję zgodnie z logiką i potrzebami ludzi a cała reszta bandy przeciwko nam. A nie szukacie żenujacej propagandy wyrwanej z kontekstu rodem z tvp/tvn.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#18 Postautor: blajar » 8 października 2023, o 12:33

Dla mnie przede wszystkim do zmiany jest ordynacja wyborcza. Z niej wynikają te same mordy w Sejmie. Nie da się zagłosować na człowieka, chcąc czy nie, głosuje się na partię. Problem w tym, że większości partii ta ordynacja pasuje i nikt nic z tym nie zrobi.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wybory w Polsce 23

#19 Postautor: kibicLBN » 8 października 2023, o 12:50

Wszystko w porządku, tylko jak się sięgnie pamięcią do początków lat 90' gdzie ta ordynacja była bardziej liberalna i dawała większe szanse zaistnieć pojedynczym osobom, spowodowało totalny chaos w parlamencie.
Mało tego, na przykładzie senatu widzimy, że jednomandatowe okręgi wzmacniają system dwupartyjny, który się ukształtował i razi Polaków coraz bardziej.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Wybory w Polsce 23

#20 Postautor: Flagg » 8 października 2023, o 15:08

Perez pisze:I co w tym śmiesznego? Mnie śmieszą głosy oddawane na te same mordy od wielu lat.
Więc jak alternatywę mamy głosować na partię, która nie ma absolutnie żadnego programu wyborczego? Bo w bajki o likwidacji ZUSu czy podatków to wierzyć mogą chyba tylko dzieciaki w liceum. Dopuszczenie Mentzena i spółki do władzy, to tak jakby dać sterować promem kosmicznym instagramowym celebrytom.

Zresztą głosowanie na Konfederację to de facto glos oddany na PiS, bo każdy średnio ogarnęły Polak wie, że Konfa pierwsza poleci z wystawionym jeziorem do koalicji z Kaczyńskim. Ewentualnie PiS po prostu kupi sobie kilku posłów z Konfederacji do brakującej większości.

Ale dalej lykajcie bajki o wywracanie stolika
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wybory w Polsce 23

#21 Postautor: Perez » 8 października 2023, o 15:25

Wszystko się da zrobić tylko trzeba chcieć i umieć to zrobić. A program przecież jest dostępny dla chcącego nic trudnego.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4228
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#22 Postautor: papi » 8 października 2023, o 15:27

No tak, udało się w Monako, które ma 40 tys mieszkańców, głównie milionerów ;)
Wielcy antysystemowcy, reszta to slepoki ogarnięte propaganda :D

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybory w Polsce 23

#23 Postautor: Ge(L)o » 8 października 2023, o 15:34

Wydaje mi się, że Konfederacja (przynajmniej ustami Mentzena, którego wywiadów czasem słucham) nie jest za likwidacją podatków, tylko za ich uproszczeniem, a potem obniżeniem. ZUS da się zlikwidować, ale wtedy Polacy musieliby sami zadbać o przyszłość swoją i swoich rodziców. A Polacy tego nie lubią. Także zgadzam się, że likwidacja zusu to w Polsce mrzonka.

jarkur
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwietnia 2022, o 18:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Wybory w Polsce 23

#24 Postautor: jarkur » 8 października 2023, o 15:40

Tak i przy okazji rola kobiety to gary i sypialnia. Wielce antysystemową partia.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wybory w Polsce 23

#25 Postautor: Perez » 8 października 2023, o 15:53

no spoko rzucacie łatwo oskarżenia które nigdy nie miały miejsca a mają się stać w przyszłości po wyborach. Boicie się zmian czy o co chodzi? a to ze polecą do pisu a to że bajki ze sie nie da jakbym słuchał tvn czy innego polityka z platformy przestępczej. Polaryzacja miedzy pis a po i tak do końca świata i jeden dzień dłuzej.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!