Wydarzenia w Polsce i na swiecie

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4489
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#201 Postautor: tezetomaniak » 17 marca 2022, o 15:19

To że polski system opieki zdrowotnej jest w zapaści wiadomo nie od dzisiaj. Pisiory dołożyły swoje. Nie oznacza to jednak, że choroba została wymyślona.

Osobiście znam dziewczynę, której matka w ciągu niecałych 3 tygodni od stwierdzenia koronki trafiła pod respirator i na cmentarz. Żadnych stwierdzonych "chorób podstawowych". Co ciekawe, sama rozprzestrzeniała te brednie o eksperymentach medycznych. Podobno na koniec zmiękła jej faja, ale było już po temacie.
Właściwie nie wiem po co to piszę :roll:

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4024
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#202 Postautor: ravajas » 17 marca 2022, o 15:40

istred pisze: Kto na nich umierał?
Na przykład chorzy na przeróżne choroby, u których - na ich nieszczęście - test wykazał wynik pozytywny (również fałszywie) wskutek czego zamiast na konieczną operację czy zabieg trafiali na tzw "brudną" salę. I tam kończyli żywot. Z jakich przyczyn? Tego nie wiadomo, bo nikt tego nie badał. Istred, czy słyszałeś wywiad redaktora Mazurka z ministrem Niedzielskim, w którym minister otwartym tekstem powiedział, że - w odróżnieniu od Niemiec - w Polsce każdy zgon osoby, u której test na koronawirusa dał wynik pozytywny raportowano jako zgon covidowy? Twoim zdaniem to nie było co najmniej nadużycie? Przecież nie bez powodu pojawiły się kpiny, że jak kogoś z pozytywnym wynikiem testu rozjedzie samochód to z pewnością przyczyną śmierci będzie covid.
Nie znamy realnej liczby ofiar tej tzw. "pandemii". Nawet nie znamy realnej liczby prawdziwie zakażonych. Ja osobiście nadal nie wiem czy mieliśmy do czynienia z pandemią, czy nie.
I podsumowując: cieszę się, że się nie zaszczepiłem, bo zostałbym z tą szczepionką teraz jak Himilsbach z angielskim. I uprzedzę dziwne zarzuty: ręce mam czyste - sprawdzałem wielokrotnie. I zapewniam Was, że osoba zdrowa nie stanowi żadnego zagrożenia dla innych.

tezetomaniak pisze:Właściwie nie wiem po co to piszę
Właśnie.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#203 Postautor: Ge(L)o » 17 marca 2022, o 15:42

@tezetomaniak

Nigdzie nie napisałem, że choroba została wymyślona. Ludzie z powodu koronawirusów chorowali zawsze, ten koronawirus był dziwny i niestety dość wredny.

A ja znam osobiście ludzi, którzy po szczepionkach przeciw covid zaczęli chorować na choroby, które mieli już w fazie remisji (autoimmunologia) + zapaść bezpośrednio po podaniu preparatu. No i co ?

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#204 Postautor: istred » 17 marca 2022, o 17:57

A te są takie, że na oddziałach covidowych umierali ludzie, którzy nie powinni się tam znaleźć, bo ich problemem nie był koronawirus (nie licząc pozytywnego testu), tylko inne schorzenia, tzn. choroby podstawowe (sercowo-naczyniowe, gastrologiczne, diabetologiczne, neurologiczne).
Na jakiej podstawie tak uważasz? Na oddziały covidowe kierowali lekarze, nie politycy, nie filozofowie, nie prawnicy... tylko lekarze, kierując się aktualną wiedzą medyczną. Przecież żeby stwierdzić na jakie oddział powinien pacjent trafić, trzeba wcześniej dokonać oceny medycznej. Dokonywałeś kiedykolwiek? Masz kompetencje i wiedzę do tego?
Dodatkowe łóżka, o których napisałeś nie były dodatkowe, tylko zabrane pacjentom z zawałami, udarami i zapaleniami wyrostka (przykładowo).
Mylisz się. O ile część łóżek covidowych powstała w wyniku przekształcenia istniejących łóżek - o tych nie piszę - o tyle sporo łóżek covidowych powstało w szpitalach tymczasowych i te łóżka nie powstały w wyniku przekształcenia tylko jako dodatkowe łóżka. Ponadto pomijasz fakt, że (przynajmniej od pewnego momentu epidemii) istniały covidowe oddziały specjalistyczne. To znaczy, że jeśli miałeś problemy sercowe do leżałeś na covidowym-kardiologicznym, jeśli byłeś kobietą w ciąży to leżałeś na położniczym-covidowym, a jeśli dzieckiem to była pediatria covidowa. Jednak cała masa to były łóżka czysto covidowe, a wśród nich łóżka respiratorowe, na których sporo ludzi zmarło. Rozumiem, że to osoby "niezdiagnozowane"? :)
Plus wycieczki pacjentów na SOR, bo mam 38 st gorączki i pozytywny test.
Przede wszystkim te "wycieczki na SOR" nijak się mają ani do liczby zgonów ani do liczby hospitalizacji, bo jedynym skutkiem wycieczki na SOR jest co najmniej kilka, a często kilkanaście godzin czekania, aż się ktoś tobą zajmie. Wątpliwa przyjemność.
Poza tym miałeś okazję być na SORze w tym czasie czy bazujesz na własnej fantazji? Ja niestety miałem tą wątpliwą przyjemność przez 7 godzin przyglądać się jak to wygląda. Nie spotkałem nikogo, kto przyszedł z "pozytywnym testem i 38 stopni gorączki". Jeżeli uważasz, że lekarze kładą na oddział osoby z lekkimi objawami to najdelikatniej mówiąc - jesteś w błędzie.
Jeśli uważasz, że karetka przyjedzie do osoby, która powie, że ma 38 stopni i pozytywny test to też jest to daleko posunięta fantazja (życzyłbym sobie żeby system był tak wydolny, a dyspozytor miał taki komfort). Rozmowa z dyspozytorem wygląda mniej więcej tak - "Dusi się pan? Nie. To proszę się zgłosić do POZ.".

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#205 Postautor: piotr76 » 17 marca 2022, o 20:23

niespokojny pisze:Jak można gadać źle o swoim kraju który zabija niewinne dzieci, skoro to mój kraj który chce odbudować swoją dawną strefę wpływów i potęgę ZSRR? Tym bardziej jak prowadzi wojnę. Dogadałbyś się z koliegą Grigorijem.


Tobie widać bliżej do Bandery ... Chwała ukrainie, śmierć Lachom i cyk noworodka na widły czy jakoś tak to leciało ...
Do tej pory nie odpowiedziałeś co było 2 maja 2014 w Odessie ...

Ps. Jest do takich wrzutek chyba odpowiedni temat ...
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#206 Postautor: istred » 17 marca 2022, o 21:21

Istred, czy słyszałeś wywiad redaktora Mazurka z ministrem Niedzielskim, w którym minister otwartym tekstem powiedział, że - w odróżnieniu od Niemiec - w Polsce każdy zgon osoby, u której test na koronawirusa dał wynik pozytywny raportowano jako zgon covidowy? Twoim zdaniem to nie było co najmniej nadużycie?
Nie słyszałem. Nie słucham wywiadów z politykami. Czy to było nadużycie? Nie wiem. Chyba nie, skoro tak to rzeczywiście raportowali. Tylko co w związku z tym? Że statystyki są niedokładne? No są. Tylko dalej - co w związku z tym? Czy z tego wynika, że epidemii nie ma, albo że służba zdrowia nie została przez to sparaliżowana? Nie. Z tego wynika tylko tyle, że statystyki są niedokładne. Bo są. Przy części zgonów covidowych być może to nie covid był główną przyczyną śmierci, z kolei części zgonów covidowych pewnie nie została uwzględniona w statystykach, gdy ktoś bez testu umierał w domu, albo zgłosił się na tyle późno, że nie zdążono mu tego testu zrobić. Szczególnie na początku epidemii, gdy potwierdzano covid dwoma testami (trwało to niekiedy kilka dni) i czasami tego drugiego już nie było komu robić.
Z jakich przyczyn? Tego nie wiadomo, bo nikt tego nie badał.
A kto miałby badać i po co? Dla statystyki? Żeby przekonać niezdecydowanych?
Mieliby sekcje zwłok robić kilkuset tysiącom ludzi?
I tak pewnie nie dałoby się określić czy covid przyczynił się do śmierci w 20 % czy 80 %, zresztą jakie to miałoby mieć znaczenie?

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5602
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#207 Postautor: niespokojny » 17 marca 2022, o 22:16

piotr76 pisze:
niespokojny pisze:Jak można gadać źle o swoim kraju który zabija niewinne dzieci, skoro to mój kraj który chce odbudować swoją dawną strefę wpływów i potęgę ZSRR? Tym bardziej jak prowadzi wojnę. Dogadałbyś się z koliegą Grigorijem.


Tobie widać bliżej do Bandery ... Chwała ukrainie, śmierć Lachom i cyk noworodka na widły czy jakoś tak to leciało ...
Do tej pory nie odpowiedziałeś co było 2 maja 2014 w Odessie ...

Ps. Jest do takich wrzutek chyba odpowiedni temat ...


Jbc oszołomów od Brauna i Korwina mam poblokowanych. Z V kolumną nie dyskutuje, tym bardziej na poziomie że albo jesteś za putinem albo za banderą. Nie wiem tylko dlaczego mimo to otrzymuje powiadomienia @admin???
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4145
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#208 Postautor: Perez » 18 marca 2022, o 12:27

A pisowców poblokowales? Bo forum byłoby puste dla Ciebie.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4489
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#209 Postautor: tezetomaniak » 18 marca 2022, o 13:46

Perez pisze:A pisowców poblokowales? Bo forum byłoby puste dla Ciebie.

O Ty antyPolaku na usługach Merkelowej. Prezes również dla Ciebie do Kijowa jedzie zaprowadzić porządek.
Zapaść gospodarcza? Będzie przez wojnę. Coś jeszcze? :lol:

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4145
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#210 Postautor: Perez » 18 marca 2022, o 15:29

Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6376
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#211 Postautor: kibicLBN » 18 marca 2022, o 19:27

tezetomaniak pisze:
Perez pisze:A pisowców poblokowales? Bo forum byłoby puste dla Ciebie.

O Ty antyPolaku na usługach Merkelowej. Prezes również dla Ciebie do Kijowa jedzie zaprowadzić porządek.
Zapaść gospodarcza? Będzie przez wojnę. Coś jeszcze? :lol:

Kaczyński, Morawiecki i reszta pojechali do Kijowa ... po narkotyki. Przecież Żeleński i spółka no faszyści nafaszerowani narkotykami :cool:
Teraz spróbujcie przeczytać mojego posta i się nie uśmiechnąć, a ten ruski patałach potrafi takie rzeczy gadać serio z kamienną twarzą :shock:
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#212 Postautor: piotr76 » 20 marca 2022, o 18:31

niespokojny pisze:
piotr76 pisze:
niespokojny pisze:Jak można gadać źle o swoim kraju który zabija niewinne dzieci, skoro to mój kraj który chce odbudować swoją dawną strefę wpływów i potęgę ZSRR? Tym bardziej jak prowadzi wojnę. Dogadałbyś się z koliegą Grigorijem.


Tobie widać bliżej do Bandery ... Chwała ukrainie, śmierć Lachom i cyk noworodka na widły czy jakoś tak to leciało ...
Do tej pory nie odpowiedziałeś co było 2 maja 2014 w Odessie ...

Ps. Jest do takich wrzutek chyba odpowiedni temat ...


Jbc oszołomów od Brauna i Korwina mam poblokowanych. Z V kolumną nie dyskutuje, tym bardziej na poziomie że albo jesteś za putinem albo za banderą. Nie wiem tylko dlaczego mimo to otrzymuje powiadomienia @admin???


Jeśli chodzi o Twój sposób odpowiedzi zdaje się do Gela to był typowy przykład propagandy goebbelsowskiej.
Ale jak ja użyłem tej samej formy w stosunku do Ciebie to już wielkie oburzenie, przecież zrobiłem dokładnie to samo co Ty więc nie rozumiem
czym się tak obruszyłeś ? Tym że Ciebie potraktowano tak samo jak Ty traktujesz innych ? ...

W sumie to nie powinienem robić takich zagrywek, ale krew mnie zalewa jak ktoś w tak perfidny sposób próbuje manipulować ...
i było to pisane pod wpływem impulsu ... jak było za mocno to sorki ...

Nie po drodze mi ani z Brunem, ani tym bardziej z Korwinem ...
V kolumny nawet nie będę komentować ciekawe po czym wnosisz ...
Nie jestem na poziomie albo Putin albo Bandera.
Zdecydowanie jestem za Polską.
I Putin i Bandera i jego pomagierzy, a w przypadku Bandery jego wielbiciele i naśladowcy to dla mnie wrogowie Polski.
Zdaje się, że to raczej z Twoich postów wynika propagandowy obraz, że cała Rosja jest zła, a cała Ukraina jest dobra ...
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3328
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#213 Postautor: kdsz » 22 marca 2022, o 15:33

g.ł. wypowiedział się o obiektywnych rosyjskich mediach:
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/99148 ... ych-rosjan

Cieślak całkiem niedawno twierdził, że rzeczony zawodnik wcale nie jest skreślony w Polsce i wróci do ligi gdy sytuacja nieco przycichnie. Ciekawe czy wciąż tak uważa.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#214 Postautor: Ge(L)o » 22 marca 2022, o 16:57

Ależ oczywiście, że wróci. Jeśli tylko sam będzie chciał jeździć jeszcze w Polsce (a podejrzewam, że ze względu na diengi jak najbardziej). I to nie będzie jeden chętny czy dwóch, ale połowa ligi.

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#215 Postautor: Sebekmotor » 22 marca 2022, o 17:34

Co? :) przecież na Ukrainie dzieci giną. Chociaż teraz jest modnie mówić w Ukrainie :d.

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#216 Postautor: piotr76 » 22 marca 2022, o 19:26

kdsz
ale nie za bardzo wiem co nowego Grisza powiedział ?
to że jest wyprany przez propagandę Rosyjską przecież każdy wie.
To że jest przeciwko wojnie nawet Sajdak mówił ...

Chyba tak samo Grisza wierzy propagandzie Rosyjskiej jak większość forum propagandzie Ukraińskiej
Czy były mordy Rosjan w Donbasie w 2014 no były, czy w Odessie spalili żywcem Rosjan, no spalili.
Propaganda Rosyjska mówi że ich było tysiące, Ukraińska że nic takiego nie było ... a prawda jak zwykle gdzieś pomiędzy.

Rosjanie twierdzą że sami faszyści są u władzy, Ukraina że nie ma faszystów
No niby nie ma ... ale czy tak do końca ? A Prawy Sektor , Banderowcy, gwardia narodowa np. pułk Azowa to co się pytam z pod znaku tęczy pewnie ?

I teraz najlepsze jeśli powiesz o faktach ...
To jedni nazwą to kłamstwem i imperialistycznym językiem UE i USA
A drudzy będą mówić, że jesteś pachołkiem Putina i szerzysz jego propagandę ...

Tylko jakoś jak przychodzi do rozmów o faktach to tak "niespokojny" uciekają od dyskusji ...

Ps. A tak przy okazji dopiero przyjeliśmy Ukraińców do siebie, a już chcą nam nasz kraj układać i pokazują co mamy robić ...
protesty i blokady tirów na przejściach ... No to ciekaw jestem kiedy nam powiedzą, że jednak Przemyśl to jest ich ... no i oczywiście Bieszczady ...

A teraz czekam na rzucane w moim kierunku onuce ...
zamiast 500 + program Beryl +

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#217 Postautor: Sebekmotor » 22 marca 2022, o 19:39

Nie oszukujmy się. Ruscy mają sprane berety swoją propagandą a ludzie tzw Zachódu swoją. W obydwu jest jakaś tam prawda, która jest przekazywana w taki sposób by danej stronie ułatwić realizację swoich zazwyczaj brudnych interesów. Jeśli ktoś wierzy, że na tzw Zachodzie istnieją "wolne " media to też ma dobrze sprany łeb. Każde maedium ma swojego właściciela, który ma określone interesy i je realizuje, tak w Rosji jak i w Polsce.
W ogóle to co się ostatnio dzieje w naszych mediach to jest dramat, ostatnio w Polsacie pani Gozdyra określiła przekaz Ruskich jako propagandę a Ukraińców jak PR :D no uśmiałem się, nie wolno złefo słowa o Ukrainie powiedzieć, absolutnie.

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4024
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#218 Postautor: ravajas » 22 marca 2022, o 19:56

Jesteśmy odcięci od rosyjskiej propagandy, wskutek czego o tym, co dzieje się na Ukrainie dowiadujemy się tylko z propagandy ukraińskiej. A to, co tam mówią przywodzi mi na myśl sytuację, kiedy to podczas bitwy o Anglię Mołotow pojechał do Niemiec, by rozmawiać z Ribbentropem. Podczas rozmowy zawyły syreny ogłaszające alarm przeciwlotniczy, więc gospodarz zaproponował, by zejść do schronu, gdzie nadal przekonywał Mołotowa, że Anglia jest już praktycznie rozgromiona. A ten wtedy zapytał: więc dlaczego siedzimy w schronie?

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#219 Postautor: piotr76 » 22 marca 2022, o 20:16

A i jeszcze jedno ...
Może ktoś mi powie dlaczego pozwalamy w Polsce na ataki zarówno słowne jak i fizyczne na Białorusinów i Rosjan
ze strony Ukraińców (skąd faceci w PL przecież miały być same kobiety z dziećmi)
I dlaczego o tym się nie mówi w mediach ...
2 znajomych którzy współpracują u nas i mają blachy białoruskie,
jednemu oszklili samochód a drugi pod marketem z liścia dostał, ale był żoną i dzieckiem a ich było 4 więc nie fikał.
i mówili że nie są to incydenty ...

Coś się nam Ci goście u nas zaczynają strasznie rządzić ...
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4883
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#220 Postautor: RadeKas » 22 marca 2022, o 20:18

To może trzeba było iść na policję zamiast na forum o żużelku?
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#221 Postautor: Sebekmotor » 22 marca 2022, o 20:22

Znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej z oskarżenia prywatnego

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#222 Postautor: piotr76 » 22 marca 2022, o 20:42

RadeKas pisze:To może trzeba było iść na policję zamiast na forum o żużelku?

Nie wiem czy zgłosili, zapytam jak chcesz ...
Chyba że mówisz o tym, żeby zgłaszać "byczków" z Ukrainy, żeby ich deportowali do obrony ojczyzny ?
to nie wiem czy prawnie tak możemy ich wydalić z kraju ?
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4883
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#223 Postautor: RadeKas » 22 marca 2022, o 20:48

Mówię, że jak ktokolwiek kogokolwiek atakuje i niszczy mu mienie to naturalnym kierunkiem jest policja, a nie pisanie na forum, że jest jakieś przyzwolenie, bo taka sytuacja miała miejsce.

To tak jakbyś napisał, że jest przyzwolenie na spuszczanie wpierdolu studentom, bo na na Lubartowskiej kilku karków pobiło jednego.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6376
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#224 Postautor: kibicLBN » 22 marca 2022, o 20:56

piotr76 pisze:A i jeszcze jedno ...
Może ktoś mi powie dlaczego pozwalamy w Polsce na ataki zarówno słowne jak i fizyczne na Białorusinów i Rosjan
ze strony Ukraińców (skąd faceci w PL przecież miały być same kobiety z dziećmi)
I dlaczego o tym się nie mówi w mediach ...
2 znajomych którzy współpracują u nas i mają blachy białoruskie,
jednemu oszklili samochód a drugi pod marketem z liścia dostał, ale był żoną i dzieckiem a ich było 4 więc nie fikał.
i mówili że nie są to incydenty ...

Coś się nam Ci goście u nas zaczynają strasznie rządzić ...

Nie obraź się Piotrze, ale zapewne przez historię Twojej rodziny jesteś mocno stronniczy. Co nie zmienia faktu, że w tym co piszesz jest trochę prawdy.
Byłem na centralnym ostatnio i powiem Ci, że to są niemal wyłącznie kobiety i dzieci. Dobre 90%. Serio!
Ten incydent z Białorusinami? Zapewne będący tu już dłużej Ukraińcy i szczerze, trochę się nie dziwię. Owszem to złe i niedopuszczalne, ale rosjanie (celowo z małej) i podwładni Łukaszenki sami się o to prosili.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4489
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Wydarzenia w Polsce i na swiecie

#225 Postautor: tezetomaniak » 23 marca 2022, o 01:22

ravajas pisze:Jesteśmy odcięci od rosyjskiej propagandy, wskutek czego o tym, co dzieje się na Ukrainie dowiadujemy się tylko z propagandy ukraińskiej.

Nie jesteśmy odcięci, bo w Polsce działa wiele grup finansowanych pośrednio lub bezpośrednio przez Kreml i mają wpływ na percepcję. Telewizja rządowa to tylko jedno z narzędzi propagandy.