TYPER 2015

typowania żużlowe
Wiadomość
Autor
jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

TYPER 2015

#1 Postautor: jerry78 » 18 marca 2015, o 12:40

RUSZA II EDYCJA TYPERA:
http://typer.pokredzie.pl/index.php

Zachęcam wszystkich, bo oprócz dobrej zabawy można wygrać kasę :)
Mi udało się w zeszłym roku zgarnąć 200zł :)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5601
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: TYPER 2015

#2 Postautor: niespokojny » 18 marca 2015, o 14:29

Moze zrobimy nasz wewnetrzny typer?
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: TYPER 2015

#3 Postautor: jerry78 » 18 marca 2015, o 14:47

Trzeba by pisać jakąś aplikację do tego bo zliczanie ręczne z poszczególnych postów jest bardzo archaiczne, obarczone błędami i mija się z celem. A czy jest sens pisać coś od nowa jak masz dostępne gotowe typery i w dodatku można się zmierzyć z całą Polską? :)
Ten co wrzuciłem jest prowadzony bardzo profesjonalnie i mogę z czystym sumieniem polecić.
Spróbuję zaproponować twórcy typera dodatkową klasyfikację wg miast/klubów. Wtedy będziemy mieli dodatkową rywalizację między nami.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: TYPER 2015

#4 Postautor: Kargolo » 18 marca 2015, o 17:50

Ja też bawiłem się na tym typerze w zeszłym sezonie. Również polecam, bo jest przejrzysty i profesjonalny, bez zbędnego kombinatorstwa. A rywalizacja wg klubów to niezły pomysł. Każdy by się zarejestrował nickiem z forum i mamy nawet lepiej niż tego forumowego, bo nic nie trzeba liczyć :P

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: TYPER 2015

#5 Postautor: jerry78 » 28 marca 2015, o 11:00

Udało się wprowadzić na moją prośbę ranking klubowy
http://typer.pokredzie.pl/rankingi_klub ... lub=lublin
więc zachęcam wszystkich forumowiczów do uczestnictwa.

DZISIAJ PIERWSZE ZAWODY I PIERWSZE PUNKTY DO ZDOBYCIA !!!

EdekPokredek
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwietnia 2015, o 03:48

Re: TYPER 2015

#6 Postautor: EdekPokredek » 1 kwietnia 2015, o 05:01

go! pisze:ta stronka jest mocno amatorska. Nie wiem, czy tylko chrom jest tam tak po macoszemu traktowany, bo nie chce mi sie sprawdzac. Ale generalnie to dosc mocno mnie irytuje. Przy nawale uzytkownikow i koniecznosci obliczenia jakichkolwiek danych, to bedzie jeden wielki krzak :)

go! pisze:ta stronka jest mocno amatorska. Nie wiem, czy tylko chrom jest tam tak po macoszemu traktowany, bo nie chce mi sie sprawdzac. Ale generalnie to dosc mocno mnie irytuje. Przy nawale uzytkownikow i koniecznosci obliczenia jakichkolwiek danych, to bedzie jeden wielki krzak :)

Dzięki za krótką recenzję.
Chętnie bym się ustosunkował do Twoich zarzutów, jednak są tak ogólnikowej, uznaniowej i spekulacyjnej natury, że nie bardzo jest się do czego odnosić.
1. "Jest mocno amatorska" - ale nie wskazujesz dlaczego. Tak Ci się wydaje, czy masz jakieś argumenty na poparcie takiej tezy? Jakie są dla Ciebie kryteria profesjonalności przy budowie żużlowego Typera?
2. "chrom jest tam tak po macoszemu traktowany" - ale nie wyjaśniasz, co konkretnie powoduje u Ciebie takie wrażenie.
Typer jest stale testowany na 3 przeglądarkach: Firefoksie, Chromie i Operze. Ze względu na osobiste preferencje jego twórcy pierwszym punktem odniesienia jeśli chodzi o wygląd jest przeglądarka Opera. Więc zgodzę się, że Typer najlepiej wygląda na Operze, ale wcale nie znaczy to, że FF czy Chrome wyświetlają go źle. Obecnie najpopularniejszą przeglądarką na świecie jest właśnie Chrome, u naszych użytkowników Typera dominuje zaś Firefox (40% ogółu). Więc oczywiste jest, że nie mogliśmy nie przetestować wyglądu w obu tych programach...
Gdybyś np. używał Internet Explorera to zrozumiałbym obiekcje, bo generalnie w IE większość stron internetowych wyświetla się beznadziejnie i można się czepiać mnóstwa rzeczy. U nas statystyki Analytics pokazują, że 2% użytkowników Typera używa IE. Napisz - proponuję - co jest nie tak, co możemy poprawić.

3. "Przy nawale uzytkownikow i koniecznosci obliczenia jakichkolwiek danych, to bedzie jeden wielki krzak" - jak możesz tak twierdzić, nie posiadając żadnej wiedzy, ani na temat zastosowanego w programie algorytmu, ani możliwości serwera? To znaczy pisać tak możesz, bo "papier jest cierpliwy" i wszystko przyjmie, ale na takiej samej zasadzie ja mogę napisać, że jeśli wejdziesz na trybunę główną z trzema kolegami, a każdy z nich będzie miał po trzy piwa w kieszeniach, to się zawali. Na jakiej podstawie tak uważasz?

Jeżeli chodziło Ci o szybkość działania serwisu, to stale ją monitorujemy i doprawdy, nie widać powodów do niepokoju. W obecnym sezonie najczęściej odwiedzane strony generują się na naszym hostingu w dobrym czasie, średnio w przedziale od 10ms do 60ms (gdzie 1 sekunda = 1000 milisekund).

"Nawał użytkowników"? Co dla Ciebie oznacza "nawał użytkowników"? 500? 1000? 50 000? Jesteśmy realistami, to dopiero II edycja, i nie zakładamy frekwencji wyższej niż średnia oglądalność żużla w nSport. Przy 200-300 użytkownikach (a takie były wyniki rok temu i obecnie - choć liga jeszcze nie ruszyła i ludzie dopiero się zgłaszają) maksymalnie zdarzało się, że w jednej sekundzie korzystało z Typera kilkanaście osób. Nie było żadnych problemów. Zimą, w ramach testów obciążeń, wpuściliśmy jednocześnie ponad setkę botów pobierających zawartość witryny - i nic się nie spaliło, ani nie iskrzyło. Tylko nasz bot_szalony narzekał, że mu ten szum przeszkadza grać w pokera online ;-)

Ale nawet gdyby... Prędkość działania naszego algorytmu przeliczania punktów na obecnym hostingu wynosi od kilkunastu tysięcy do kilku milionów takich operacji na sekundę. W każdym razie jest to kosmiczny rząd wielkości.

Nie wydaje nam się, żeby te tysięczne, milisekundy, ułamki i miejsca po przecinku naszych graczy interesowały. Ich interesuje to, czego sami doświadczają na co dzień przy korzystaniu z Typera. Plus atmosfera towarzysząca tej rywalizacji. Jeśli będą niezadowoleni - po prostu przestaną typować. Wybór tego typu konkursów w sieci jest duży.

Dziękujemy wszystkim, którzy jadą w naszym Typerze w barwach Motoru. To już 13-osobowe grono, a wierzymy, że będzie jeszcze więcej. Wczoraj pierwsze miejsce odbiła Wam Sparta, ale to dopiero początek zabawy. Ponieważ liczymy się z tym, że kluby ekstraligowe, siłą rzeczy, będą mieć liczniejsze reprezentacje, wprowadziliśmy dziś jeszcze jedną, pomocniczą, klasyfikację drużynową - według średniej zdobytych punktów na jednego użytkownika http://typer.pokredzie.pl/rankingi_klubowe.php. I tutaj już liderująca Sparta z Motorem przegrywa.

Miłej zabawy wszystkim, indywidualnie i drużynowo! :)

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: TYPER 2015

#7 Postautor: Kargolo » 15 kwietnia 2015, o 18:02

Coraz fajniej wygląda ten typer. Dodane do klasyfikacji wzloty i spadki oraz historia rankingu do dobry pomysł. Rankingi klubowe również umilają zabawę. Gratuluję dobrych pomysłów :)

go!
Trener
Posty: 3762
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: TYPER 2015

#8 Postautor: go! » 16 kwietnia 2015, o 11:23

EdekPokredek pisze: jak możesz tak twierdzić, nie posiadając żadnej wiedzy, ani na temat zastosowanego w programie algorytmu, ani możliwości serwera? To znaczy pisać tak możesz, bo "papier jest cierpliwy" i wszystko przyjmie, ale na takiej samej zasadzie ja mogę napisać, że jeśli wejdziesz na trybunę główną z trzema kolegami, a każdy z nich będzie miał po trzy piwa w kieszeniach, to się zawali. Na jakiej podstawie tak uważasz?

Sorry, nie denerwuj sie juz.
Wszystko chodzi elegancko.
Wtedy wszedlem chyba przez Chrom na MacOSX, cos tam sie krzaczylo, nie pamietam dokladnie, w kazdym razie cos sie sypalo, a po mojej rejestracji, nie pojawilem sie w rankingach. Potem sie dopiero zorientowalem, ze uzytkownicy z ZEREM punktow nie pojawiaja sie wogole w rankingu, ani w skladzie druzyny (nie wiem czemu). Nie odswiezaly mi sie tez zadne rankingi czy statystyki.
Pewnie to byla jakas chwilowa "niedyspozycja" dlatego tez skasowalem swoj post, ktory napisalem na goraco.
W kazdym razie chcialem oficjalnie oczyszcic Twoje dobre imie i Twojego TYPERA i przeprosic :)
Wszystko jest OK - odwoluje moje uwagi.