Archiwalne zdjęcia

Wiadomość
Autor
K.A.M.I.L.
Zawodowiec
Posty: 1192
Rejestracja: 4 sierpnia 2004, o 17:25
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

Re: Archiwalne zdjęcia

#26 Postautor: K.A.M.I.L. » 25 października 2011, o 10:11

Podzielę się swoją skromną kolekcją :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Pozdrawiam
MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Archiwalne zdjęcia

#27 Postautor: Kargolo » 25 października 2011, o 13:01

Ja też mam kilka zdjęć złożonych (takich jak K.A.M.I.L.) z 2004 (te wrzucone post wyżej chyba z 2003) z tym że są przyklejone w witrynce i nie chce mi się odklejać specjalnie żeby zeskanować. Jak będę miał czas i chęci to porobię zdjęcia i wrzucę.
Brawo Meesha. W sumie to nie moje lata bo pierwszy sezon kiedy naprawdę zainteresowałem się żużlem to 2004 ale bardzo fajne wrzuty.

Awatar użytkownika
Jcob
Senior
Posty: 597
Rejestracja: 12 marca 2008, o 00:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#28 Postautor: Jcob » 25 października 2011, o 13:39

Jak odgrzebie archiwum to powrzucam kilka zdjęć :) Będzie trzeba powybierać, bo część na pewno będzie się powtarzała z Meeshowymi zdjęciami :)
"Hans Nielsen, niczym taka dobra kwoka, czuwająca nad swym kurczęciem."

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Archiwalne zdjęcia

#29 Postautor: meesha » 25 października 2011, o 13:44

Ja mam taką prośbę do osób wklejających tu zdjęcia - w miarę możliwości podpisujcie kto się na nich znajduje. Pamięć starszym ludziom takim jak ja ;) płata figle i czasem patrząc na zdjęcie nawet sprzed kilku lat nie wiadomo co to za zawodnik, choć tych sprzed lat 20-tu rozpoznaje się w mgnieniu oka :) Myślę, że inni czytelnicy tego wątku też mogą mieć podobnie. Ot choćby dwa ostatnie zdjęcia Kamila - zabijcie mnie, ale nie rozpoznaję kto to (ostatni chyba Krzysiu Wrona, a poprzedni?) :oops:

Skoro mam wrzucać co mi wpadnie pod rękę to proszę ;)

Obrazek
Na Wirażu, nr 11/1990
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
NoFear
Posty: 111
Rejestracja: 17 czerwca 2009, o 11:01

Re: Archiwalne zdjęcia

#30 Postautor: NoFear » 25 października 2011, o 13:49

To ja wrzucę parę nowszych fotek, w końcu miało być 1990+ 8)


1. Peter Karlsson
2. Zoltan Adorjan
3. Dariusz Śledź
4. Grzegorz Knapp

Obrazek

1. Jerzy Mordel
2. Mariusz Franków
3. Seba Trumiński
4. Leigh Adams z GP

Obrazek

1. Dawid Stachyra
2. Dariusz Stenka
3. Janusz Stachyra
4. Tomasz Piszcz

Obrazek


1. Lee Richardson
2. Daniel Jeleniewski
3. Zorro
5. Dariusz Łowicki

Obrazek

1. Krzysztof Zieliński
2. Sandor Fekete


Obrazek
Obrazek

owen1989
Senior
Posty: 918
Rejestracja: 2 października 2008, o 10:24

Re: Archiwalne zdjęcia

#31 Postautor: owen1989 » 25 października 2011, o 13:52

odwrotnie Fekete z Zielinskim ;)

e. a juz poprawione :P

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Archiwalne zdjęcia

#32 Postautor: meesha » 25 października 2011, o 13:55

Autor wątku życzył sobie lata 1990-2004 ale myślę, że się nie obrazi jeśli rozszerzymy to do 2007 (w końcu czasy "teżetowe" to już też historia ;) ) + lata przed 1990 jeśli ktoś coś ma.

A czy: "zdjęcia, wywiady, wizyty w zakładach pracy" też mogą być? Nie wiem jak wy, ale ja lubię sobie po latach takie rzeczy poczytać. No i na zdjęciu nawet dwóch żużlowców jest :)

Obrazek

Na Wirażu, nr 16/1990
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Apocalips
Zawodowiec
Posty: 1498
Rejestracja: 31 marca 2003, o 15:33
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: Archiwalne zdjęcia

#33 Postautor: Apocalips » 25 października 2011, o 13:57

meesha pisze:Ot choćby dwa ostatnie zdjęcia Kamila - zabijcie mnie, ale nie rozpoznaję kto to (ostatni chyba Krzysiu Wrona, a poprzedni?)

Panie Miszu, przeciez to Karlsson i Franciszek.
"Bo serce bije mocniej niż pięści..." - Motor 1950 Lublin

Pozdrawiam - Apocalips

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Archiwalne zdjęcia

#34 Postautor: meesha » 25 października 2011, o 14:04

Na Karlssona jakiś taki za bardzo "ulany" mi wyglądał ;)
A Franciszek faktycznie może to być, choć słabo coś nogą powłóczy więc ciężko poznać :D
Dzięki za pomoc w każdym razie, ja w tamtych latach (od 2001 do 2004) od polowy czerwca do końca sezonu bylem w rozjazdach "za chlebem" i niektórych kevlarów nie poznaję :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Archiwalne zdjęcia

#35 Postautor: meesha » 25 października 2011, o 14:37

Obrazek
Autor nieznany
Na Wirażu, nr 19/1990

ObrazekObrazek
Na Wirażu , nr 20/1990

Pomału dojrzewam do myśli przeniesienia części moich postów do nowego tematu: "Lubelski żużel w prasie archiwalnej" bo mam ochotę wrzucać do niego nie tylko zdjęcia. Zima długa przed nami, a materiałów mam od groma i ciut ciut więc chyba szkoda zaśmiecać ten wątek. Tutaj może zostawmy same zdjęcia i wrzucajmy kto co ma, a ja sobie będę działał w oddzielnym temacie z artykułami z gazet. Co wy na to???

Obrazek
Na Wirażu, nr 22/1990
:wink:
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Archiwalne zdjęcia

#36 Postautor: Kargolo » 25 października 2011, o 15:06

W sumie dobry pomysł bo miały być same zdjęcia a zrobiło się archiwum starych gazet :) Dobrze by było jakbyś przeniósł posty z materiałami z gazet i już tylko tam je wstawiał, a tu wstawiajmy tylko te zdjęcia.

kowal2207
Posty: 4
Rejestracja: 21 października 2011, o 12:19

Re: Archiwalne zdjęcia

#37 Postautor: kowal2207 » 25 października 2011, o 18:53

meesha pisze:A tak w ogóle to mam pytanko, a nawet trzy. Założyciel tematu prosił o zdjęcia z lat 1990+ czy zatem:
a) mogę wrzucać tu również fotki (jakości gazetowej schyłkowego Jaruzela) z lat nieco wcześniejszych?
b) czy w ogóle zdjęcia czarno-białe (również z lat 90-tych) wklejać czy nie?
c) czy inne foty niż z prezentacji kogoś interesują?


meesha pisze:Autor wątku życzył sobie lata 1990-2004 ale myślę, że się nie obrazi jeśli rozszerzymy to do 2007 (w końcu czasy "teżetowe" to już też historia ;) ) + lata przed 1990 jeśli ktoś coś ma.

A czy: "zdjęcia, wywiady, wizyty w zakładach pracy" też mogą być? Nie wiem jak wy, ale ja lubię sobie po latach takie rzeczy poczytać. No i na zdjęciu nawet dwóch żużlowców jest :)



Oczywiscie jak najbardziej można wrzucać tu wszelakie materiały dotyczące żuzla w Lubline (zdjęcia, wycinki z gazet itp.) i możemy rozszerzyć okres występowania tych materiałów. Trzeba przyznać, że wątek rozwija sie bardzo dobrze i ciekawie. Oby tak dalej.

P.S Sam niestety nie posiadam zbyt wielu materiałów dotyczących lubelskiego żużla, gdyż cała moja kolekcja została zniaszczona wraz z awarią mojego komputera. Tak więc licze tylko i wyłącznie na Was drodzy koledzy. ;) Świetną pracę odwalacie;)

Awatar użytkownika
Jcob
Senior
Posty: 597
Rejestracja: 12 marca 2008, o 00:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#38 Postautor: Jcob » 26 października 2011, o 19:49

TO teraz ja :) Nie wrzucałem wszystkich zdjęć z "lubelakami" które posiadam, co by się nie powtarzały.


1. Zoltan Adorjan (1999)
2. Sean Wilson (2000)
3. Pavel Ondrasik (2001)
4. Eduard Szajchulin (2001)
Obrazek


1. Marek Latosi (1995)
2. Tomasz Piszcz (1999)
3. Sebastian Trumiński (1999)
4. Daniel Jeleniewski (2002)
Obrazek

Grupowe z dwoma stranieri :)
1. Lublin - Zielona Góra (1991)
Górny rząd od lewej: Dariusz Stenka, Leigh Adams, Tadeusz Supryn(kierownik drużyny), Robert Jucha, Stanisław Gąszcz(kierownik sekcji żużlowej), Hans Nielsen
Dolny rząd od lewej: Jerzy Mordel, Dariusz Śledź, Marek Kępa, Marek Muszyński
2. Lublin - Bydgoszcz (1991)
Górny rząd od lewej: ś.p. Antonin Kasper jr., Dariusz Śledź, Jerzy Głogowski, Zbigniew Osiński(tłumacz), Tomasz Pawelec, Hans Nielsen
Dolny rząd od lewej: Robert Birski, Jerzy Mordel, Marek Kępa
3. Lublin - Częstochowa (1992)
Górny rząd od lewej: Jerzy Mordel, Martin Dugard, Dariusz Stenka, Marek Kępa, Hans Nielsen
Dolny rząd od lewej: Robert Jucha, Robert Szewczyk, Jarosław Libera
Obrazek


Na torze:
Z lewej Leigh Adams w trakcie meczu ligowego oraz podczas meczu towarzyskiego z reprezentacją Australii
Z prawej Hans w akcjii:
1. Przed Tomaszem Gollobem i Waldemarem Cieślewiczem (1992)
2. W Gorzowie, w tle Robert Birski (1993)
3. W Lesznie przed Zenonem Kasprzakiem, Markiem Muszyńskim i Piotrem Pawlickim (1991)
Obrazek


1. Hans Nielsen i Jarosław Szymkowiak - karambol podczas meczu Motor-Morawski (1992)
2. Finał MPPK w Bydgoszczy (1991) Od lewej: Dariusz Śledź, Ryszard Dołomisiewicz, Tomasz Gollob, Dariusz Stenka
3. Lublin - Rzeszów (1993) od góry: Jan Krzystyniak, Jerzy Mordel, Piotr Winiarz, Robert Jucha
Obrazek
"Hans Nielsen, niczym taka dobra kwoka, czuwająca nad swym kurczęciem."

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Archiwalne zdjęcia

#39 Postautor: Kargolo » 26 października 2011, o 21:07

Dzięki Jcob! W sezonie 2001 pierwszy raz tata zabrał mnie na dwa mecze. Szajchulin, Ondrasik, Janusz Stachyra, Trumiński, Mordel, młodziutki Jeleń... I dwie porażki chyba z Ostrowem i Tarnowem. Odżyły wspomnienia. Nie wiem dlaczego ale wtedy bardzo polubiłem w szczególności Szajchulina i Ondrasika.

bAsE
Posty: 104
Rejestracja: 8 czerwca 2011, o 10:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#40 Postautor: bAsE » 27 października 2011, o 20:23

Kargolo pisze:Dzięki Jcob! W sezonie 2001 pierwszy raz tata zabrał mnie na dwa mecze. Szajchulin, Ondrasik, Janusz Stachyra, Trumiński, Mordel, młodziutki Jeleń... I dwie porażki chyba z Ostrowem i Tarnowem. Odżyły wspomnienia. Nie wiem dlaczego ale wtedy bardzo polubiłem w szczególności Szajchulina i Ondrasika.

Przegrali jeszcze wtedy u siebie z Krosnem. Dawne dzieje. Mógłby ktos wrzucić fotkę Steada z czasów LKŻ. Będę z góry wdzięczny.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Archiwalne zdjęcia

#41 Postautor: grzesieck » 27 października 2011, o 20:28

2 mecze - 3 porazki (Ostrow, Tarnow, Krosno), takie rzeczy to tylko w Lublinie
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Archiwalne zdjęcia

#42 Postautor: Kargolo » 27 października 2011, o 21:40

Nie wiem, nie ogarniałem jeszcze żużla, miałem ledwo 8 lat :) Ale pamiętam że to był Tarnów (chyba dobry występ Roberta Wardzały bo pamiętam okrzyki Tarnowian, i o ile pamiętam to przy wyniku 42:42 osamotniony Ondrasik przegrał z parą gości 5:1) i Ostrów (z Markiem Latosi i Hansem Clausenem, tutaj pamiętam że pierwszy bieg wygrał Stachyra z Brzozowskim 5:1 a w drugim przegraliśmy 5:0 bo chyba niejaki Konrad Kurtz miał defekt i nie zdążył dowieźć motocykla na metę). Oczywiście jak mówię nie ogarniałem wtedy żużla więc coś się może nie zgadzać. Tata nawet program wypełniał na obu meczach ale niestety nie przetrwały: pociąłem je bo spodobały mi się zdjęcia żużlowców i koniecznie chciałem je sobie przykleić na biurku.

Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#43 Postautor: Bozena » 27 października 2011, o 22:41

meesha pisze:Ja mam taką prośbę do osób wklejających tu zdjęcia - w miarę możliwości podpisujcie kto się na nich znajduje. Pamięć starszym ludziom takim jak ja ;) płata figle i czasem patrząc na zdjęcie nawet sprzed kilku lat nie wiadomo co to za zawodnik, choć tych sprzed lat 20-tu rozpoznaje się w mgnieniu oka :)

Ze mną jest tak samo.Dodałam podpisy do swoich zdjęć, proszę o ewentualne poprawki i uzupełnienie brakujących dat i nazwisk 2 zawodników z ostatniego grupowego zdjęcia LKŻ-u.Pomożecie? :)

Awatar użytkownika
Jcob
Senior
Posty: 597
Rejestracja: 12 marca 2008, o 00:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#44 Postautor: Jcob » 27 października 2011, o 23:13

Idąc od lewej to wg mnie: Jarosław Kalinowski II, Krzysztof Martynuska

Zdjęcie z meczu Lublin - Tarnów 1997 :)
"Hans Nielsen, niczym taka dobra kwoka, czuwająca nad swym kurczęciem."

Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#45 Postautor: Bozena » 28 października 2011, o 09:21

Wielkie dzięki Kuba :D Tak, to był rok 1997. Korzystaliśmy wtedy z armii zaciężnej z Inter Polanu Rzeszów. Nie mam programu z tych zawodów (być może byłam na rozjazdach czerwie-lipiec), ale tego roku wygraliśmy zaledwie 2 mecze: z Krosnem i Krakowem u siebie, zremisowali z Opolem i zajęli 2 od końca miejsce w tabeli 2 ligi :(

bAsE
Posty: 104
Rejestracja: 8 czerwca 2011, o 10:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#46 Postautor: bAsE » 28 października 2011, o 17:28

Kargolo pisze:Nie wiem, nie ogarniałem jeszcze żużla, miałem ledwo 8 lat :) Ale pamiętam że to był Tarnów (chyba dobry występ Roberta Wardzały bo pamiętam okrzyki Tarnowian, i o ile pamiętam to przy wyniku 42:42 osamotniony Ondrasik przegrał z parą gości 5:1) i Ostrów (z Markiem Latosi i Hansem Clausenem, tutaj pamiętam że pierwszy bieg wygrał Stachyra z Brzozowskim 5:1 a w drugim przegraliśmy 5:0 bo chyba niejaki Konrad Kurtz miał defekt i nie zdążył dowieźć motocykla na metę). Oczywiście jak mówię nie ogarniałem wtedy żużla więc coś się może nie zgadzać. Tata nawet program wypełniał na obu meczach ale niestety nie przetrwały: pociąłem je bo spodobały mi się zdjęcia żużlowców i koniecznie chciałem je sobie przykleić na biurku.

Ja akurat miałem wtedy 7 lat :) i też miałem nikłe pojęcie o żużlu. Wtedy z Tarnowem to Stachyra jechał sam. Mam pamięć do takich rzeczy, a z Ostrowem to Stachyra z Trumińskim przyjechali na 5:1, Brzozowski pojechał w biegu tylko raz i przywiózł zero. Jeszcze pamiętam, że do programów dodawali folder ze zdjęciami zawodników (gdzieś mi zaginął programy też)

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Archiwalne zdjęcia

#47 Postautor: Sledzio » 28 października 2011, o 20:03

No dobra, a kiedy będą jakieś mecze archiwalne ? Np pierwszy występ Hansa w Lublinie :) Niech ktoś wrzuci :)

owen1989
Senior
Posty: 918
Rejestracja: 2 października 2008, o 10:24

Re: Archiwalne zdjęcia

#48 Postautor: owen1989 » 28 października 2011, o 21:27

Archiwalne mecze sa u mnie na kanale yt
http://www.youtube.com/user/owen198999#g/u

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Archiwalne zdjęcia

#49 Postautor: Kargolo » 28 października 2011, o 21:47

bAsE pisze:
Kargolo pisze:Nie wiem, nie ogarniałem jeszcze żużla, miałem ledwo 8 lat :) Ale pamiętam że to był Tarnów (chyba dobry występ Roberta Wardzały bo pamiętam okrzyki Tarnowian, i o ile pamiętam to przy wyniku 42:42 osamotniony Ondrasik przegrał z parą gości 5:1) i Ostrów (z Markiem Latosi i Hansem Clausenem, tutaj pamiętam że pierwszy bieg wygrał Stachyra z Brzozowskim 5:1 a w drugim przegraliśmy 5:0 bo chyba niejaki Konrad Kurtz miał defekt i nie zdążył dowieźć motocykla na metę). Oczywiście jak mówię nie ogarniałem wtedy żużla więc coś się może nie zgadzać. Tata nawet program wypełniał na obu meczach ale niestety nie przetrwały: pociąłem je bo spodobały mi się zdjęcia żużlowców i koniecznie chciałem je sobie przykleić na biurku.

Ja akurat miałem wtedy 7 lat :) i też miałem nikłe pojęcie o żużlu. Wtedy z Tarnowem to Stachyra jechał sam. Mam pamięć do takich rzeczy, a z Ostrowem to Stachyra z Trumińskim przyjechali na 5:1, Brzozowski pojechał w biegu tylko raz i przywiózł zero. Jeszcze pamiętam, że do programów dodawali folder ze zdjęciami zawodników (gdzieś mi zaginął programy też)

Więc się pomyliłem. To wydaje mi się że z Tarnowem Ondrasik był wykluczony a z Ostrowem Brzozowski jechał z Kurtzem i przegrali 5:0. Faktycznie był taki folder ze zdjęciami ale to zostało pocięte razem z programami myślę że z tydzień po każdym meczu 8)

Awatar użytkownika
Jcob
Senior
Posty: 597
Rejestracja: 12 marca 2008, o 00:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Archiwalne zdjęcia

#50 Postautor: Jcob » 28 października 2011, o 22:24

Część 2, trochę krótsza niż poprzednia :)

1. Sam Ermolenko, Leigh Adams, Hans Nielsen. Motor-Polonia (1992)
2. Z meczu Motor-Oxford
...,...,...,Rod Calghoun?, Troy Butler, Hans Nielsen. Na motocyklu Martin Dugard. Jak ktoś ma program niech uzupełni resztę grajków :)
Obrazek


Znak firmowy Hansa :) i "marna podróbka" ;) przez Martina Dugarda
Obrazek

1. Mecz Motor-Stal (1993)
Od góry: Georgi Petranov, Martin Dugard(na motocyklu Nielsena), Sławomir Sitek, Robert Birski
2. Mecz Motor-Sparta (1994) i jedno z lepszych ujęć jakie dotychczas widziałem :)
Tommy Knudsen, Wojciech Załuski, Marek Kępa, Robert Szewczyk
Obrazek
"Hans Nielsen, niczym taka dobra kwoka, czuwająca nad swym kurczęciem."