Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2017

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#101 Postautor: $korzen$ » 15 maja 2017, o 11:28

Tak, to oczywiste, ale na jakiej podstawie Bober ma to miejsce w skladzie utrzymac? ja bym na Gniezno puscil Burze, ewentualnie niech na treningu zwyciezy lepszy, nie rozumiem stronniczego i niesprawiedliwego podejscia do Staszka Burzy.

pilanin
Posty: 142
Rejestracja: 23 maja 2010, o 17:57

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#102 Postautor: pilanin » 15 maja 2017, o 11:45

$korzen$ pisze:Jak to sie stalo, ze Bjarne przegral z Lopaczewskim :shock: ?



Bo z niego to już nazwisko zostało. Dobrze że go w Pile nie zatrzymali bo oprócz przeciętnej jazdy to potrafił swoich wywozić i blokować. Znalazł w końcu swoje miejsce (czyt w 2 lidze)

Mimo wszystko nie powinniście mieć problemów z awansem i do zobaczenia za rok na torach 1 ligi 8)

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1098
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#103 Postautor: radonis » 15 maja 2017, o 11:48

A ja nie rozumiem takiego wchodzenia w buty trenerowi. Skąd takie wyjazdy o niesprawiedliwości? Skąd wiesz jakie ustalenia były przed sezonem. To Śledzik z tymi chłopakami jest na bieżąco, ma dobry kontakt i wie co jest najlepsze dla drużyny w danym momencie. Prowadzenie drużyny to nie jest równanie matematyczne. Zarządzanie ludźmi wymaga dużo większych kompetencji niż tylko sumowania punktów.
Dobrym przykładem jest trener Opolan, który jechał po zawodnikach jak po burych sukach i już go nie ma. Nie potrafił zbudować kolektywu. Naszemu trenerowi to się świetnie udaje jak dotąd i oby tak było do końca sezonu.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#104 Postautor: $korzen$ » 15 maja 2017, o 11:52

Serio? dzieki, nie wiedzialem 8) Za bardzo sie spinasz, Bober mial byc naszym asem w rekawie a w ogorkowym Opolu zrobil 5pkt.... dlatego dziwi mnie, dlaczego i przede wszystkim w oparciu o co niektorzy kibice widza w skladzie jego a nie Burze.


Nikomu nie wchodze w buty, nie widze po prostu logicznych przeslanek ku temu, zeby dalej ostawiac Staszka. Drozdz czy Drabik sie moze polamac w kazdym momencie i co wowczas wtedy zostanie nam z testowania Bobera? nic, poza zirytowanym Burza 8)

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#105 Postautor: $korzen$ » 15 maja 2017, o 11:53

Serio? dzieki, nie wiedzialem 8) Za bardzo sie spinasz, Bober mial byc naszym asem w rekawie a w ogorkowym Opolu zrobil 5pkt.... dlatego dziwi mnie, dlaczego i przede wszystkim w oparciu o co niektorzy kibice widza w skladzie jego a nie Burze.


Nikomu nie wchodze w buty, nie widze po prostu logicznych przeslanek ku temu, zeby dalej odstawiac Staszka. Drozdz czy Drabik sie moze polamac w kazdym momencie i co wowczas wtedy zostanie nam z testowania Bobera? nic, poza zirytowanym Burza 8)

go!
Trener
Posty: 3765
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#106 Postautor: go! » 15 maja 2017, o 11:59

$korzen$ pisze: Drozdz czy Drabik sie moze polamac w kazdym momencie i co wowczas wtedy zostanie nam z testowania Bobera? nic, poza zirytowanym Burza 8)

A tam pieprzenie...
Burza tak samo sie moze polamac i co nam wtedy zostanie poza nieobjezdzonym Boberem?

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1098
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#107 Postautor: radonis » 15 maja 2017, o 12:00

Do spinki mi daleko możesz mi wierzyć. Przeczytałem Twojego posta i widzę wielkie pisanie o stronniczości i niesprawiedliwości.
Ale nie o tym miałem pisać bo i tak nie czytasz tego co piszę.
Oskar ma jedną zaletę. Jest Lubelakiem. Dobrze to brzmiało ostatnio kiedy w składzie mieliśmy większość wychowanków. Ten chłopak się cały czas uczy. Jest ambitny i to jest przyszłość, a Stanley to super facet, ale u nas jego jazda ma sens tylko w tym sezonie.

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#108 Postautor: mustafa » 15 maja 2017, o 12:13

Gniezno to trudny rywal i nie można się kierować kto kogo bardziej ludzi i kogo będziemy objeżdżać. Prosta sprawa, obaj na treningu stają pod taśmą, kilka wyścigów i będzie wiadomo kto ma lepsze starty i jak prezentuje się na trasie. Na Gniezno musi być najlepszy możliwy skład, aby nie było niespodzianki.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#109 Postautor: $korzen$ » 15 maja 2017, o 12:19

radonis pisze:Ale nie o tym miałem pisać bo i tak nie czytasz tego co piszę.
Oskar ma jedną zaletę. Jest Lubelakiem. Dobrze to brzmiało ostatnio kiedy w składzie mieliśmy większość wychowanków.


Czyli ze co? dlatego, ze jest lubelakiem to dostaje z marszu +5 do predkosci +10 do morale i +15 do umiejetnosci :lol: ?

Przedstaw mi racjonalny i oparty o forme sportowa argument przemawiajacy za Boberem. Bo ja widze czarno na bialym, ze Burza na teraz jedzie lepiej.


Bober podpisal we Wroclawiu kontrakt na 2 lata, takze za rok bedize przydatny tylko wtedy, jak przegra walke o sklad we Wrocku. No i tez nie sadzisz chyba, ze Wroclaw wypozyczy nam zawodnika konczacego w przyszlym sezonie wiek juniora ?

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#110 Postautor: istred » 15 maja 2017, o 12:19

A ja nie rozumiem takiego wchodzenia w buty trenerowi.
Luz. Nikt nie wchodzi w buty trenerowi. To jest forum dyskusyjne kibiców lubelskiej drużyny, więc chyba mamy prawo podyskutować o tym kto powinien być w składzie, a kto nie? Decyzje przecież i tak podejmuje trener i nam - kibicom - nic do tego.

Połamać się może każdy, takie ryzyko. Natomiast Bober jest u nas wyłącznie na zasadzie gości, dlatego stawiając na niego podejmujemy dodatkowe ryzyko związane z wywalczeniem przez niego miejsca we Wrocławiu.
Nie przeceniałbym też przyszłości Bobera. Ma kontrakt we Wrocławiu na dwa lata - do końca wieku juniora. W przyszłym roku będzie podstawowym juniorem we Wrocławiu, także pożytku z niego mieć nie będziemy. Za dwa lata, jeśli będziemy startować w I lidze, to sportowo Bober też nie do końca może pasować do składu.

Dla klubu powinno być istotne tu i teraz. Moim zdaniem ryzyko, że Bober trafi do podstawowego składu we Wrocławiu jest na tyle małe, że warto zaryzykować wstawienie go do składu. Ryzyko podejmujemy niewielkie (kompletów od Burzy się raczej nie spodziewamy), a jest szansa, że Bober zaskoczy na poziomie pozostałych naszych seniorów.

Pamiętać trzeba też o Lambercie. Jeśli jest dostępny to z automatu powinien wskoczyć do składu. I jeśli Bober zaskoczy to będzie kolejna dyskusja - za kogo ;) O jednego za dużo w składzie mamy ;)

Awatar użytkownika
Fantys
Senior
Posty: 985
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, o 11:24

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#111 Postautor: Fantys » 15 maja 2017, o 12:27

$korzen$ pisze:
radonis pisze:Ale nie o tym miałem pisać bo i tak nie czytasz tego co piszę.
Oskar ma jedną zaletę. Jest Lubelakiem. Dobrze to brzmiało ostatnio kiedy w składzie mieliśmy większość wychowanków.


Czyli ze co? dlatego, ze jest lubelakiem to dostaje z marszu +5 do predkosci +10 do morale i +15 do umiejetnosci :lol: ?

Przedstaw mi racjonalny i oparty o forme sportowa argument przemawiajacy za Boberem. Bo ja widze czarno na bialym, ze Burza na teraz jedzie lepiej.


Bober podpisal we Wroclawiu kontrakt na 2 lata, takze za rok bedize przydatny tylko wtedy, jak przegra walke o sklad we Wrocku. No i tez nie sadzisz chyba, ze Wroclaw wypozyczy nam zawodnika konczacego w przyszlym sezonie wiek juniora ?


Kamilu jeżeli , dobrze pamiętam w tym roku Dróźdż kończy wiek juniora wiec Oskar wskakuje za niego do składu .

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#112 Postautor: _piotrusss » 15 maja 2017, o 12:38

Sprawa jest prosta. Nikt nam nie broni mieć 5 zawodników na 10+ punktów na mecz. To że Staszek robi swoje jako "druga linia" nie zmienia faktu że nadal jest najsłabszym seniorem i trener ma prawo sprawdzić innych zawodników. Wiemy czego się spodziewać po Stanleyu bo dostał swoje szanse. Oskar dostał jedną i choć szału nie zrobił to jakoś jego wynik nie odbiega znacząco od tego co prezentuje Burza. Nie będzie niczego złego w tym jeśli Bober zaprezentuje się także na meczu w Lublinie.
Nie sądzę też żeby zawodnik się obrażał po takiej decyzji trenera... Lambert ma dużo zajętych terminów, Hansen raczej jeszcze nie ma szans żeby zagrozić innym seniorom a Oskar jest póki co niewiadomą zarówno jeśli chodzi o formę jak i dyspozycyjność. Burza jeszcze na pewno pojedzie w tym sezonie.
Z innej strony patrząc Oskar jest trochę bardziej "medialny" dla nas. Co prawda w najbliższym czasie większych korzyści z niego nie będzie, bo Wrocław go nie puści na przyszły sezon ale jednak jest zawodnikiem z Lublina. W konktekście finansowania z budżetu miasta działalności klubu i szkółki dobrze by było gdyby przynajmniej w kilku meczach do zwycięstwa poprowadzili nas wychowankowie.
Niech jedzie lepszy, ale ja bym nie robił turnieju eliminacyjnego na treningu tylko po prostu dał jeszcze jedną/dwie szanse Oskarowi.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Rusek
Zawodowiec
Posty: 1268
Rejestracja: 5 września 2009, o 08:23

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#113 Postautor: Rusek » 15 maja 2017, o 20:11

Obejrzałem relację z Opola i stwierdzam że był to mecz - Paweł Miesiąc show :D
Ogólnie brawa dla całej drużyny za zwycięstwo!

bulgun
Posty: 18
Rejestracja: 18 grudnia 2013, o 13:34

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#114 Postautor: bulgun » 16 maja 2017, o 08:31

$korzen$ pisze:
radonis pisze:Ale nie o tym miałem pisać bo i tak nie czytasz tego co piszę.
Oskar ma jedną zaletę. Jest Lubelakiem. Dobrze to brzmiało ostatnio kiedy w składzie mieliśmy większość wychowanków.


Czyli ze co? dlatego, ze jest lubelakiem to dostaje z marszu +5 do predkosci +10 do morale i +15 do umiejetnosci :lol: ?

Przedstaw mi racjonalny i oparty o forme sportowa argument przemawiajacy za Boberem. Bo ja widze czarno na bialym, ze Burza na teraz jedzie lepiej.


Bober podpisal we Wroclawiu kontrakt na 2 lata, takze za rok bedize przydatny tylko wtedy, jak przegra walke o sklad we Wrocku. No i tez nie sadzisz chyba, ze Wroclaw wypozyczy nam zawodnika konczacego w przyszlym sezonie wiek juniora ?


Póki co Oskar pojechał tylko w jednym meczu więc ciężko wyciągać daleko idące wnioski. Jednak porównując ten występ z meczem Staszka w Krośnie to Oskar wypadł nieco lepiej. Burza zdobył 6 pkt w 5 startach, w których wygrał 2 razy z seniorem przeciwników. Bober natomiast miał 5+1 w 4 biegach i przywiózł 3 seniorów za sobą.

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1098
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#115 Postautor: radonis » 16 maja 2017, o 09:21

_piotrusss pisze:Niech jedzie lepszy, ale ja bym nie robił turnieju eliminacyjnego na treningu tylko po prostu dał jeszcze jedną/dwie szanse Oskarowi.


Podpisuję się. Dawid Stachyra w wywiadzie pomeczowym dla lubelska.tv mówił o tym, że u nich w Opolu takie eliminacje przedmeczowe na treningach dają odwrotny efekt. Zawodnik nie może w spokoju dogrywać sprzętu, poeksperymentować z setupem bo każdy jego wyjazd na tor to zawody pucharowe o wejście do składu meczowego. W takich warunkach nie buduje się formy tylko napięcia w zespole.

Moim skromnym zdaniem w przypadku naszej drużyny Śledzik robi bardzo dobrą robotę. Ustala składy bez szwanku dla wyniku i daje pojeździć chłopakom. Dobrze to wygląda.

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#116 Postautor: lombard » 16 maja 2017, o 12:25

Najistotniejsze z tych waszych polemik jest to, ze wszyscy nasi zawodnicy są lubiani. Każdy ma swoich fanów. Więc obrażać się nie ma o co, a okazji do jazdy jeszcze w tym sezonie będzie. 8)


Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7501
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#118 Postautor: Cooper » 18 maja 2017, o 14:11

Strach na wyjazd jechac, wszedzie filmujo z partyzanta 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4024
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Stal-Met Kolejarz Opole - Speed Car Motor Lublin 17.04.2

#119 Postautor: ravajas » 18 maja 2017, o 16:44

Cooper pisze:Strach na wyjazd jechac, wszedzie filmujo z partyzanta 8)

To co ma powiedzieć zawodnik? Strach na tor wyjeżdżać, jeszcze kto zobaczy... ;)