Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#1 Postautor: Koper » 22 września 2015, o 01:10

Maciej Maj: Dziś mam do przekazania smutną wiadomość. Album Hans Nielsen "Profesor w Lublinie" nie ukaże się do 10 października 2015 roku. Niestety, ale postawa urzędników miejskich, wojewódzkich i potencjalnych sponsorów nie napawa optymizmem:( Jest ŹLE! Wrecz fatalnie! Większość osób "potencjalnie" związanych z Hansem (do zdjęcia) i lubelskim żużlem odwróciła się plecami i jest całkowicie bierna na moje apele. Zastanawiam się, czy żużlowy Motor Lublin powinien być dumny z historii? Czy kibicom w Lublinie zależy na utrwaleniu najpiękniejszej karty lubelskiego speedwaya? Na dzień dzisiejszy trudna jest do zrozumnienia porażka, wstyd dla władz i całego środowiska żużlowego w naszym mieście. Smutne to, że nie potrafimy być dumni, że swojej pięknej sportowej historii...
Dziś jedynym ratunkiem dla albumu jest odpowiedni sponsor lub duża grupa chętnych osób do subskrypcji książki.
GORĄCO zachęcam!
motor-lublin@wp.pl

https://www.facebook.com/HansNielsenProfesorwLublinie

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#2 Postautor: Czarek » 23 września 2015, o 16:30

Wielki pan chce sobie wydać album o Nielsenie, ale wredni urzędnicy nie chcą dać mu pieniędzy podatników! Skandal! Ale ten album nie jest raczej rewelacyjny skoro olali go również prywatni sponsorzy.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#3 Postautor: motorlublin » 23 września 2015, o 23:38

hmmm...Po pierwsze nie wielki pan...a zwykły kibic żużla z Lublina - od 30 lat Maciej Maj.
Po drugie nie chce sobie wydać album, a opublikać książkę dla kibiców, dokumentującą najpięknieszą kartę w historii lubelskiego żużla...
Po trzecie nigdzie nie użyłem słowa skandal...
Po czwarte projekt albumu był i jest do wglądu dla zainteresowanych oraz ew. oceny...
Po piąte projekt mojej publikacji nie jest li tylko o Hansie Nielsenie, a o sporcie żużlowym związanym w większości z LUBLINEM w latach 1986 - 2015...

Najłatwiej jest ANONIMOWO krytykować i negować. Gratuluję:)

W razie kolejnych pytań, proszę o bezpośredni kontakt:
motor-lublin@wp.pl

Maciej Maj

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#4 Postautor: lombard » 24 września 2015, o 07:30

Najlepszą kartę historii? W Polsce jest moda na pielęgnowanie porażek a nie sukcesów, dlatego utworzono Muzeum Powstania Warszawskiego a nie zwycięskiej Bitwy warszawskiej 1920 :lol:
Ja tu krytyki nie widzę. Czarek powiedział gorzką prawdę. A co do animowości, to po to jest to forum i nie ma o co się obrażać.
Czasy są ciężkie i jak się nie ma własnych funduszy żeby zaryzykować wydanie to czasem trzeba sobie odpuścić. 8)

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#5 Postautor: Koper » 24 września 2015, o 11:29

motorlublin pisze:Po czwarte projekt albumu był i jest do wglądu dla zainteresowanych oraz ew. oceny...
Widziałem, oceniam ten album bardzo pozytywnie, bardzo dużo zdjęć, szkoda byłoby gdyby ten album nie został wydany.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2835
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#6 Postautor: Cz@rek » 24 września 2015, o 16:25

^^^O jakich pieniądzach wogole jest ta rozmowa? Ile trzeba na wydanie takiego albumu?

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#7 Postautor: Czarek » 24 września 2015, o 21:16

motorlublin pisze:hmmm...Po pierwsze nie wielki pan...a zwykły kibic żużla z Lublina - od 30 lat Maciej Maj.

To była ironia...
motorlublin pisze:Po drugie nie chce sobie wydać album, a opublikać książkę dla kibiców, dokumentującą najpięknieszą kartę w historii lubelskiego żużla...

Uczciwiej byłoby to wydać za swoje i rozdać kibicom niż za pieniądze kibiców (dotacja) wydać i im to sprzedawać.
motorlublin pisze:Po trzecie nigdzie nie użyłem słowa skandal...

Ja użyłem. Ironicznie.
motorlublin pisze:Po czwarte projekt albumu był i jest do wglądu dla zainteresowanych oraz ew. oceny...

Tym gorzej dla niego. Skoro po takiej ekspozycji nie znalazł się prywatny wydawca to znaczy, że album nie jest wart swojej ceny.
motorlublin pisze:Po piąte projekt mojej publikacji nie jest li tylko o Hansie Nielsenie, a o sporcie żużlowym związanym w większości z LUBLINEM w latach 1986 - 2015...

Towar jak każdy inny.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2963
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#8 Postautor: Maxx » 28 września 2015, o 00:48

Na dzień dzisiejszy wszelkie albumy z okazji różnych, w tym żużla sprzed 25 lat raczej nie mają racji bytu i szansy na rynkowy sukces komercyjny. Dzisiaj żużel w Lublinie leży a tamte czasy pamiętają 40-latkowie i starsi. A to jest grupa ludzi, którzy zmagają się z problemami natury finansowej najczęściej...

Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#9 Postautor: motorlublin » 28 września 2015, o 23:15

W przypadku albumu Hans Nielsen "Profesor w Lublinie" nie chodzi ani o sukces rynkowy, ani komercyjny... Na tego typu publikacjach nie da się zarobić. Szkoda tylko, że zbyt mało osób to rozumie. Cel jaki przyświecał moim dotychczasowym książkom był inny: ocalić historię i pamięć o ludziach i wydarzeniach. Jeśli o tak wybitnym zawodniku jak Hans Nielsen, który w lubelskim i światowym sporcie zapisał tak piękną kartę nie można wydać pamiątkowego albumu, to kiepsko o nas świadczy...Historia jest pamięcią. A pamięć daje nam wiedzę, kto kim był i po co jesteśmy. Niestety, realizm zabija humanizm. Szkoda tylko, że czasem szczytne ideały przegrywają z prozą życia i rachunkiem ekonomicznym...Żużel w Lublinie leży praktycznie od 1994 roku, a dzisiejesze pokolenie 40+ , to ludzie, którym też się powiodło:)

Talmai
Junior
Posty: 485
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 22:39

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#10 Postautor: Talmai » 29 września 2015, o 14:43

Koper pisze:Zastanawiam się, czy żużlowy Motor Lublin powinien być dumny z historii?

Obiektywnie: nie ma z czego, kompletnie.
lombard pisze:Najlepszą kartę historii? W Polsce jest moda na pielęgnowanie porażek a nie sukcesów, dlatego utworzono Muzeum Powstania Warszawskiego a nie zwycięskiej Bitwy warszawskiej 1920

Pełna zgoda, jeśli uznać za porażkę fakt że kontraktując Hansa lubelski żużel wygrał los na loterii i wielką szansę, a już parę lat później był na dnie. Myślę że Sprawka z Zającem by tego tak nie spieprzyli. Marketingowo przez moment w historii byliśmy na szczycie.
motorlublin pisze:Żużel w Lublinie leży praktycznie od 1994 roku, a dzisiejesze pokolenie 40+ , to ludzie, którym też się powiodło:)

A co robią dziś fani Hansa Nielsena ? Nie chodzą na żużel 8)
Nie jest żadną tajemnicą że sporo ludzi regularnie chodziło na Hansa (Adamsa, Kaspera), a potem dali sobie spokój i co najwyżej wpadli z ciekawości. Dziś w czasie meczu oglądają NC+ jeśli już ich żużel jeszcze kręci.
Prawdopodobnie o takim albumie się nie dowiedzą i mało kto się dowie oprócz grupy,
która teraz chodzi na mecze, a w niej przecież wiele osób nie mogło być świadkiem czasów Hansa.
Chciałbym zobaczyć wyniki sondy na deptaku ile procent lublinian kojarzy kto to Nielsen.

Może i inicjatywa z albumem ciekawa, ale moim zdaniem spóźniona o wieeeele lat.
2000 r czy parę lat później po awansie TŻ to byłby lepszy czas.
Chyba pierwsze spotkanie z Hansem na AR cieszyło się największą popularnością.
Wspomnienia są już zakurzone, wiele faktów zapomnianych, minęło kupę czasu odkąd lublinianie żyli startami Nielsena.
Obecnie taki album niewiele mi przypomni, przeczytam coś jakbym czytał o niektórych rzeczach po raz pierwszy,
a długo pamiętałem ten okres, zdarzenia, nawet pojedyncze biegi
bardziej niż okresy późniejsze.
To jest zresztą obecnie najmniejszy problem lubelskiego żużla, trzeba żyć teraźniejszością i przyszłością.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2835
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#11 Postautor: Cz@rek » 30 września 2015, o 22:01

^^^Nie do końca się zgodzę. Ja na żużel "zachorowałem" 1 kwietnia 1990 r. zaciekawiony całą tą zimową medialną gorączką z Nielsenem w roli głównej. Dotrwałem do dziś 8) Nadal przychodzę na zawody , bo to już dla mnie tradycja i przyjemność.
Powiem więcej -jeśli taki album z fajnymi zdjęciami panu Maćkowi uda się w końcu wydać a myślę że to tylko kwestia czasu,
to jestem jednym z pierwszych w kolejce po zakup takiego wydawnictwa :)

Talmai
Junior
Posty: 485
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 22:39

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#12 Postautor: Talmai » 2 października 2015, o 16:37

Ale potem chodziłeś na LKŻ, TŻ, chodzisz na KMŻ i będziesz chodził na kolejny Ż,
chyba że w końcu znajdziesz sobie lepszą rozrywkę.
A takich osób jest niewiele.
Pewnie że lepszy album z Hansem niż ze szczypiornistkami z czasów Nabożnej,
ale zwracam uwagę na fakty, popularności Nielsena i upływu czasu

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#13 Postautor: mikas » 4 października 2015, o 22:22

Cz@rek pisze:Powiem więcej -jeśli taki album z fajnymi zdjęciami panu Maćkowi uda się w końcu wydać a myślę że to tylko kwestia czasu,
to jestem jednym z pierwszych w kolejce po zakup takiego wydawnictwa :)


No właśnie i w takiej postawie jest pies pogrzebany...
Pan Maciej od miesięcy trąbi, że żeby album wydać potrzeba zainwestować wcześniej. Dlatego uruchomił subskrypcję.
Jeśli faktycznie jesteś jednym z pierwszych to zrób przelew i namów do tego kilka innych osób i wtedy będzie szansa na to, że może nawet w zimie album będzie w naszych rękach. Wiem, że wbrew pozorom, wydanie tego albumu to nie są jakies kosmiczne pieniądze, ale też nie na tyle małe, żeby mogła to sfinansować prywatna osoba. Myślę, że takie pieniądze niektórzy zawodnicy jeźdzący u nas w drużynie byli w stanie zarobić w jednym meczu.
Także nie czekajmy na to,aż za kilka lat znajdzie się jakiś sponsor tylko weźmy sprawy w swoje ręce.
Jeśli chociaż połowa aktywnych użytkowników tego forum zrobiłaby przedpłatę to album byłby wydany bardzo szybko. Także do roboty 8)
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2835
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#14 Postautor: Cz@rek » 5 października 2015, o 20:59

^^^No to może przydała by się bardziej szczegółowa instrukcja jak to zrobić ,bo może nie wszyscy nadążają za tymi wszystkimi nowinkami ,znam ludzi z mojego pokolenia którzy nie bardzo wiedzą jak poruszać się po tym całym facebooku ,a Ty tu z jakimiś subskrypcjami wyjeżdżasz 8) 8)

Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#15 Postautor: motorlublin » 11 października 2015, o 23:11

Aby doszło do druku albumu o duńskim mistrzu Hansie Nielsenie potrzeba jest określona liczba chętnych do nabycia. Subskrypcji można dokonywać na adres:
motor-lublin@wp.pl
,a następnie warunkiem zakupu książki będzie przekazanie przedpłaty w wysokości 100,00zł za 1 egzemplarz.

Album: ok. 290 stron, format (280x210mm), około 380 zdjęć, kredowy papier, twarda oprawa – szyta.
Prawdopodobny termin premiery albumu zależy wyłącznie od sponsorów i liczby chętnych kibiców do zakupu publikacji.

Wiadomość powinna zawierać: imię i nazwisko, ilość zamawianych sztuk i telefon kontaktowy.

Maciej Maj
motor-lublin@wp.pl

Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#16 Postautor: motorlublin » 14 października 2015, o 23:43

Polecam wszystkim zainteresowanym kibicom dzisiejszy tekst z "Gazety Wyborczej" i zachęcam do subskrypcji albumu...
http://www.lublin.sport.pl/sport-lublin ... ndeks_news

Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#17 Postautor: motorlublin » 27 lutego 2016, o 23:13

Zapraszam do kontaktu wszystkie osoby chcące nabyć album (300 stron) o Hansie Nielsenie - "Profesor" w Lublinie (cena 100zł). Subskrypcji można dokonywać na adres: motor-lublin@wp.pl

https://www.facebook.com/HansNielsenProfesorwLublinie

Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#18 Postautor: motorlublin » 2 czerwca 2016, o 23:28

Uprzejmie informuję, że album Hans Nielsen "PROFESOR" w Lublinie będzie dostępny w sprzedaży od poniedziałku 6 czerwca.
Oczywiście pierwszeństwo zakupu mają wszystkie osoby, które dokonały subskrypcji. Cena albumu wynosi 100zł + koszty wysyłki. W Lublinie będzie możliwość odbioru osobistego, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Dane do przelewu dla zamawiających kibiców będę wysyłał na e-mail.
Prawdopodobnie w sobotę 11 czerwca publikacja będzie do zakupu w ogólnodostępnym punkcie na Czubach w Lublinie.
Niestety, ale na dzień dzisiejszy nie ma szans na promocję z udziałem duńskiego mistrza Hansa Nielsena. Ewentualny wieczór autorski i otwarte spotkanie będzie możliwe we wrześniu br.
Maciej Maj
Wszytkich chętnych zapraszam do zakupu i podawanie liczby egzemplarzy albumu i moich pozostałych książek w promocji.
motor-lublin@wp.pl
https://www.facebook.com/HansNielsenProfesorwLublinie/

Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#19 Postautor: motorlublin » 10 czerwca 2016, o 14:47

Zapraszam już jutro (w sobotę 11 czerwca) w godzinach 11,00-13,00 wszystkich zainteresowanych albumem Hans Nielsen "PROFESOR" w Lublinie do siedziby Maj School of English ul. Różana 8/5a (Czuby Ruta). Uprzejmie informuję, że pomiędzy 11,00, a 13,00 będę dostępny wraz z albumem dla subskrybentów i osób chcących zakupić moje publikacje. ZAPRASZAM!
https://www.facebook.com/HansNielsenProfesorwLublinie/

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#20 Postautor: Koper » 4 lipca 2016, o 23:49


Awatar użytkownika
motorlublin
Szkółkowicz
Posty: 217
Rejestracja: 7 marca 2003, o 21:31
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#21 Postautor: motorlublin » 3 lutego 2017, o 22:56

Hans Nielsen rekomenduje album "PROFESOR" w Lublinie:
https://www.youtube.com/watch?v=m5J3mGPCE3A

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Album Hans Nielsen - "Profesor" w Lublinie

#22 Postautor: Czarek » 1 kwietnia 2017, o 10:43

To już 27 lat... Pamiętam jak dziś.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.