Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17:30

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17:30

#1 Postautor: Koper » 1 września 2015, o 23:04

Co łączy Taia Woffindena, Petera Kildemanda, Grega Hancocka oraz Nielsa Kristiana Iversena? Odpowiedz jest prosta – tych zawodników łączy postać Hansa Nielsena, który powołał ich do swojej drużyny. Legendarny Profesor po raz trzeci poprowadzi drużynę podczas Polish Speedway Battle. 10 października na lubelskich Alejach Zygmuntowskich w Lublinie odbędzie się niesamowite widowisko. O godzinie 17:30 rozpocznie się wielka żużlowa bitwa „Polska vs Reszta Świata”. Zawodnikom wybranym przez Nielsena, opór postawi z całą pewnością Reprezentacja Polski. Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i bracia Pawliccy już wielokrotnie udowodnili, że stanowią silną i zgraną ekipę, która łatwo nie odpuszcza. Na kibiców będzie czekać wiele niespodzianek, dlatego warto wcześniej nabyć bilety na to widowisko. Już 2 września rusza sprzedaż biletów na stronie kupbilet.pl, w Empiku, STSie oraz sklepie Vegas24h na ul. Okopowej w Lublinie.
Bilety w regularnej sprzedaży będą kosztować 50 zł/normalny oraz 30zł/ulgowy. Ulga obejmuje młodzież szkolną do 18 roku życia, studentów, którzy nie ukończyli 26 lat, emerytów oraz rencistów z ważną legitymacją. Niebawem w sprzedaży pojawią się także bilety na trybunę główną.
Spotkanie "Polska vs Reszta Świata" zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublina. Przy tak znakomitej obsadzie, warto zakończyć sezon żużlowy w Grodzie Koziołka. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby impreza zamykająca krajowy kalendarz pozostawiła we wspomnieniach kibiców niesamowite wspomnienia. Kto nie wierzy na słowo, powinien przekonać się o tym osobiście 10 października!

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#2 Postautor: Łoptymista » 2 września 2015, o 13:51

Będzie relacja w TV?

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#3 Postautor: sting126 » 2 września 2015, o 14:33

Cała seria PSB miała być transmitowana na żywo przez TVP Sport więc sądzę, że w przypadku lubelskich zawodów będzie podobnie.
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#4 Postautor: grzesieck » 2 września 2015, o 14:34

ale ze jeszcze nikt nie napisal, ze bilety za drogie...
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#5 Postautor: Łoptymista » 2 września 2015, o 14:38

To spoko, że będzie relacja.
Bo bilety w cholerę drogie.




proszę

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#6 Postautor: sting126 » 2 września 2015, o 14:45

Bardzo jestem ciekaw frekwencji. Dwa lata temu było ok. 9 tys. ludzi, ale od tego czasu trochę się w Lublinie zmieniło (słaby klimat dla żużla, spadek do II ligi), a to może wpłynąć negatywnie na frekwencje. Zresztą pozostałe zawody PSB też pod tym względem nie powalały na kolana, klapą nie były, ale w takiej Pile spodziewałem się więcej niż 6000 ludzi, podobnie w Gdańsku (ponoć tylko 4 tys.).
Czas na zmiany :]

radek2010
Posty: 2
Rejestracja: 2 września 2015, o 16:32

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#7 Postautor: radek2010 » 2 września 2015, o 16:42

Frekwencja w Pile była zaniżona przynajmniej o ok 1000 osób. Jeśli ludzie będą spragnieni żużla na wysokim poziomie to jest szansa, że stadion zostanie zapełniony przynajmniej w 60 %. Minusem tej imprezy jest to, że klub na tym za dużo nie zarobi.

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#8 Postautor: kilar » 2 września 2015, o 18:11

Widzow pewnie bedzie wiecej, niz w sumie na wszystkich domowych meczach Motoru 8)

Awatar użytkownika
spokojny
Junior
Posty: 457
Rejestracja: 6 czerwca 2011, o 18:28

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#9 Postautor: spokojny » 2 września 2015, o 22:09

Dorzucić jeszcze Griszę + Zagara/Pedersena i mamy obsadę marzeń. Zapowiada się wybornie, liczę na dobre ściganie, o kibiców nie ma co się martwić, bo głód żużla na poziomie jest. Ceny w porządku, aluzja do ludzi narzekających na ceny zupełnie nie na miejscu.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#10 Postautor: niespokojny » 2 września 2015, o 22:58

Griszy pewnie nie będzie.

Za to może Emil + Holder? Też ciekawie. Szkoda Darkiego...
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#11 Postautor: jerry78 » 2 września 2015, o 23:35

Ja jestem za Sajfutdinowem i Vaculikiem

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#12 Postautor: niespokojny » 2 września 2015, o 23:49

Też byłbym za Vaculikiem, z tym że formuła ma być chyba taka sama jak dwa lata temu - czyli Mistrzowie Świata. Ani Łaguta ani Vaculik się nie łapią.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#13 Postautor: Cooper » 3 września 2015, o 09:18

Formuła jest "Reszta Swiata". Coz, o ile poprzedni mecz Polska-Mistrzowie Swiata byl wydarzeniem pierwszym od x lat na lubelskim stadionie, to tegoroczna impreza zapewne juz nie wzbudzi takich emocji. Raz, ze cykliczne jej rozgrywanie w X miastach powoduje lekka "rozmiane na drobne" wystepow polskiej kadry, dwa, ze to jednak tylko towarzyskie zawody. Pewnie przy dobrej pogodzie przyjdzie sporo ludzi, ale chyba az takiego szału nie ma jak wtedy. Wszystko zmienic moze tutaj Ekstraliga i syty zuzel co dwa tygodnie, a nie raz na sezon odgrzewany kotlet towarzyski :) (choc dobre i to).
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#14 Postautor: Łoptymista » 3 września 2015, o 10:52

O to to to. Mądrego to miło posłuchać/poczytać.
Problem w tym, że nie wiemy czy organizatorom chce się bawić w ligę w Lublinie. No pewnie, że z ich punktu widzenia łatwiej jest zrobić sobie kilka zawodów towarzyskich w skali kraju, zarobić i mieć resztę w pompie.
Osobiście jakoś myśl o październikowych zawodach jakoś w ogóle mnie nie kręci. Dwa lata temu jarałem się jak małe dziecko, a teraz.... pfff. Liga to liga.

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#15 Postautor: sting126 » 3 września 2015, o 10:55

Mam tak samo - stąd wcześniejszy post. Co więcej - na tamte zawody zjeżdżali moi znajomi z połowy Polski, którzy jakiś czas temu wyemigrowali z Lublina i w dawnych czasach chodzili na żużel, teraz już się nie wybierają.
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#16 Postautor: Cooper » 3 września 2015, o 11:05

Coz, paradoksalnie sukces tej imprezy sprzed 2 lat spowodowal rozwiniecie formuly "Speedway Batlle" i cyrk objazdowy ruszyl w trase po drugoligowych "dziurach" :) Z jednej strony to fajnie, ze na zuzlowych wygwizdowach typu Lublin czy Krosno mozna zobaczyc "gwiazdy", ale niestety ogolnie mnozenie imprez z naciaganym prestizem nie sluzy tej dyscyplinie i prowadzi do podobnego przesytu jak np. w siatkowce. Szkoda, ze Polska i nasi promotorzy (SEC, PSB) glownie ciagna kazdy w swoja strone, rozdmuchujac na maksa watpliwe cykle - i dyscyplina zamiast skupic sie na lidze i SGP (ewentualnie DPS w jakiejs bardziej rozbudowanej formule) rozmienia sie na drobne. Coz, tak jak wspomnial Lopty - kasa jest "latwiejsza" i to tez zrozumiale.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#17 Postautor: $korzen$ » 3 września 2015, o 11:08

Haslo "reprezentacja Polski" w miastach takich jak Lublin niesamowicie dziala na wyobraznie, dodajac do tego poraz kolejny kapitalna obsade akurat ja spodziewam sie poraz kolejny bardzo dobrej frekwencji. Nie wiem czy tak dobrej jak ostatnio, bo to jak na Lublin byl frekwencyjny kosmos, ale mimo wszystko stadion powinnien sie zapelnic niemalze do konca.

Sklad Polski jest w miare klarowny, pewnie bedzie to wygladac mniej wiecej tak:

Piotrek Pawlicki
Przemek Pawlicki
Zmarzlik
Buczkowski/Pepe
Janowski
Kolodziej

Natomiast co do reszty swiata mozna troche pofantazjowac wiec ja bym chcial cos takiego:

Nicki Pedersen
Iversen
Hancock
Kildemand
Sajfutdinov
Woffinden

Bylo by zajebiscie 8)

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#18 Postautor: Moran » 3 września 2015, o 11:09

Pedersena nie będzie bo za dużo Duńczyków, Zagar i Vaculik powinni zamknąć skład.
I koniecznie Kołodziej w PL. Plus Protas. Dosyć tych gówniarzy już.
I żadnych akcentów lubelskich typu Jeleń/Misiek !
niespokojny pisze:Ani Łaguta ani Vaculik się nie łapią.

A Kilde i PUK się łapią.
grzesieck pisze:ale ze jeszcze nikt nie napisal, ze bilety za drogie...

Moim zdaniem też nosi to znamiona naciągania. Zawody towarzyskie o totalne nic, pokazówka.
Nie porównywać do zawodników ligowych bo to nie liga.
jeszcze jakiś czas będzie można obwozić ten skład cyrkowców w ramach PSB (takie składy budowlane heh), ale widać że coraz mniej osób chce oglądać pokazówki.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#19 Postautor: niespokojny » 3 września 2015, o 11:18

Moran pisze:A Kilde i PUK się łapią.


Pokombinuj. Jak nic nie wymyślisz to odpowiedź małą czcionką na dole.


Drużynowi Mistrzowie Świata z 2014 roku.


Ja w przeciwieńśtwie do kolegi chciałbym samych gówniarzy + ew. Kołodziej.

Dudek
Janowski
Pawlicki
Pawlicki
Zmarzlik
Kołodziej
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#20 Postautor: sting126 » 3 września 2015, o 11:33

Może Hampel będzie chciał spróbować swoich sił ? Ponoć we wrześniu ma siąść na motocykl.
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#21 Postautor: $korzen$ » 3 września 2015, o 11:37

Moran pisze:Pedersena nie będzie bo za dużo Duńczyków, Zagar i Vaculik powinni zamknąć skład.
I koniecznie Kołodziej w PL. Plus Protas. Dosyć tych gówniarzy już.
I żadnych akcentów lubelskich typu Jeleń/Misiek !


Ale co to za argument :shock: Dla mnie Nicki moze byc i hindusem, liczy sie to, ze jak jest w formie to wciaga buca Zagara i Vaculika nosem i wypuszcza z porannym bakiem. I ja tez jestem za mlodzieza + Kolodziej ktory super czuje sie na naszym torze i lubie go u nas ogladac. Niestety Cieslak emanuje jakas niezrozumiala dla mnie sympatia do Buczka wiec pewnie go (niestety) zobaczymy. Kompletnie nie rozumiem, jak mozna nie chciec ogladac Pawlickich, Zmarzlika czy Przedpelskiego. Mamy cholernie zdolna i widowiskowo jezdzaca mlodziez, zwlaszcza z mlodym Pawlickim wiaze duze nadzieje i trzymam za chlopaka kciuki. Przypomina mi Golloba z mlodych lat, nie wiem czy jest juz gotow na Gp itp ale juz od baaardzo dawna nie trzymalem za zadnego mlodego chlopaka kciukow tak jak za niego. W jego jezdzie jest "to cos" co kocham w zuzlu.

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#22 Postautor: Moran » 3 września 2015, o 11:50

$korzen$ pisze:Ale co to za argument

Taki argument że Reszta Świata to nie reprezentacja Danii i można też powołać dobrych grajków z innych krajów.
niespokojny pisze:Pokombinuj. Jak nic nie wymyślisz to odpowiedź małą czcionką na dole.

Nie ma potrzeby kombinować. Formuła sprzed dwóch lat zakładała start mistrzów świata (indywidualnych), IMŚ i IMŚJ. Nie wiem skąd założenie że także zdobywców SWC, wtedy można też do drużyny mistrzów wrzucić Ljunga, Ruuda i Balińskiego, to już magnes taki nie będzie.
Poza tym teraz jedzie Reszta Świata stąd obecność Kildemanda i Iversena.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#23 Postautor: Kargolo » 3 września 2015, o 11:57

Moja dzisiejsza rozmowa z tatą.
-Idziesz na żużel za miesiąc? Ma być Woffinden, Kildemand, Hancock itd. przeciwko reprezentacji Polski.
-No to idę. Kup mi bilet.
-A idziesz na Motor w niedzielę?
-Nie, na drugą ligę to nie idę.

Także tego. Nazwiska działają na wyobraźnię. Tata ostatni raz na żużlu był na Polska-Mistrzowie Świata w 2013, a wcześniej to w 2004 na barażu z Zieloną Górą. Na takich niedzielnych kibiców jak on działają albo nazwiska albo waga meczu. Tutaj będą nazwiska więc ja spodziewam się sporej frekwencji.
PS: Bilety już są w Vegas na Okopowej.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#24 Postautor: $korzen$ » 3 września 2015, o 12:07

Moran pisze:
$korzen$ pisze:Taki argument że Reszta Świata to nie reprezentacja Danii i można też powołać dobrych grajków z innych krajów.


No ale po co ? skoro Ci grajkowie z innych krajow sa po prostu gorsi? Ja rozumiem jakby nam zaserwowano Bjerre albo MJJ i rozumiem, ze kazdy ma swoje upodobania ale jak mozna wymieniac Nickiego na Zagara 8)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Polska - Reszta Świata, Lublin, 10 października, godz.17

#25 Postautor: niespokojny » 3 września 2015, o 12:11

Moran pisze:
$korzen$ pisze:Ale co to za argument

Taki argument że Reszta Świata to nie reprezentacja Danii i można też powołać dobrych grajków z innych krajów.
niespokojny pisze:Pokombinuj. Jak nic nie wymyślisz to odpowiedź małą czcionką na dole.

Nie ma potrzeby kombinować. Formuła sprzed dwóch lat zakładała start mistrzów świata (indywidualnych), IMŚ i IMŚJ. Nie wiem skąd założenie że także zdobywców SWC, wtedy można też do drużyny mistrzów wrzucić Ljunga, Ruuda i Balińskiego, to już magnes taki nie będzie.
Poza tym teraz jedzie Reszta Świata stąd obecność Kildemanda i Iversena.


W Pile drużynę, która pojedzie przeciwko Polsce, wybierze sam Hans Nielsen. W Gdańsku wystartuje ekipa złożona z najlepszych obcokrajowców gdańskiego zespołu w ostatnich latach. W Lublinie natomiast odbędzie się rewanż za lubelskie spotkanie Polska-Mistrzowie Świata z 2013 roku.


Najwidoczniej się coś zmieniło. O ile Kildemanda i Iversena można podpiąć pod DMŚ, tak reszty pod nic. W takim razie liczę na Łagutę i Vaculika.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych