Naprawa lubelskiego żużla

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Conv3rs3
Posty: 7
Rejestracja: 13 stycznia 2015, o 09:59

Naprawa lubelskiego żużla

#1 Postautor: Conv3rs3 » 20 maja 2015, o 13:26

Hej,
Przeglądam sobie to forum od czasu do czasu i co się rzuca w oczy to to, że w praktycznie każdym temacie mamy narzekania, snucie czarnych wizji, opisy niezliczonych problemów żużla, hejt na bardzo różne i bardzo szczegółowe aspekty wokół lubelskiego żużla. Z tego wszystkiego jednak często pojawiają się pomysły: lepsze, gorsze, większe, mniejsze, konkretne i nie. Różne. Czy nie moglibyśmy przekuć tego w coś pozytywnego? Wydaje mi się, że tak.

Chciałbym w tym temacie stworzyć pole do dyskusji nad pomysłami, które mogłyby pomóc poprawić stan lubelskiej drużyny żużlowej. Proponuję, aby każdy chętny podzielił się swoimi przemyśleniami co należy zmienić, aby Motor przyciągał na trubuny tłumy, żużel stał się najpopularniejszą dyscypliną w Lublinie. Jeżeli zarząd nie potrafi lub ma aż tak ograniczone możliwości to im pomóżmy. Mam dosyć patrzenia na tę amatorszczyznę w najgorszym wydaniu.

Celem tej dyskusji chciałbym, aby było stworzenie pisma do KMŻu z wnioskami naszej rozmowy. Skoro nie potrafią sami, być może wspólny głos kibiców z konkretnymi problemami i sposobami ich rozwiązania otworzy oczy ludziom z środowiska.

Prośba techniczna. Swoje spostrzeżenia wypisujcie wg wzoru:

Problem
Opis problemu

Propozycja rozwiązania
Opis propozycji zmian.

-------------

Problem
Nagłośnienie i spiker

Propozycja rozwiązania
Nie mam pojęcia kto "prowadził" zawody, ale to nie jest osoba na odpowiednim miejscu. Już pomijam kłótnie w spikerce przy włączonym mikrofonie, ale takiego marazmu w głosie to na pogrzebie raczej można się spodziewać a i tam niekoniecznie. Widziałbym na tym stanowisku osobę z werwą i conajważniejsze poasjonata sportu żużlowego. Przed meczem, fajnie jakby obsługa sprawdzała działanie głośników, bo akurat miałem okazję pospacerować w niedziele po stadionie i oglądać zawody z różnych miejsc i w niektórych strefach nie było słychać absolutnie nic poza echem z innych głośników.


Problem
Gadżety

Propozycja rozwiązania
Marketing to temat rzeka, więc ograniczę się do braku gadżetów. Dlaczego nic w tym temacie się nie dzieje? Nie ma żadnego stoiska, koszulek, szalików, absolutnie nic? wtf? Rozumiem, że to nie jest jakiś znaczący zysk dla kasy klubu, ale w skali sezonu to byłby dobry bonus. Nie trzeba nawet bawić się w to samemu. Jestem przekonany, że można podpisać dobrą umowę z firmą produkująca koszulki, gadżety, udzielić licencji takiej firmie, ustalić % od sprzedaży itp itd. Albo postawić sklep internetowy.

Więcej problemów w wolnej chwilli ;)

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#2 Postautor: Cz@rek » 20 maja 2015, o 20:27

A pro po spikera. Kto spikerował z murawy na poprzednich zawodach? Bo byłem bardzo pozytywnie zaskoczony profesjonalizmem
gościa. Dlaczego był tylko raz? Był naprawdę dobry.
A co do problemów w klubie to 95% z nich można zdiagnozować brakiem gotówki.
Rozwiązanie problemów przyniesie tylko pozyskiwanie nowych sponsorów i aktywizacja działań pro kibicowskich.
Niestety terminarz i pogoda w tym roku również nam nie sprzyja...

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#3 Postautor: _piotrusss » 20 maja 2015, o 22:33

Cz@rek pisze:A pro po spikera. Kto spikerował z murawy na poprzednich zawodach? Bo byłem bardzo pozytywnie zaskoczony profesjonalizmem
gościa. Dlaczego był tylko raz? Był naprawdę dobry.

Z tego co pamiętam był to Tomek Maciuszczak, mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska. Też wywarł na mnie bardzo dobre wrazenie. Jeśli by się dobrze przygotował to by wyszło swietnie, bo póki co wymieniał cztery razy przed startem jego obsadę. Widać jednak że wie o co chodzi, ma dobry głos i potrafi budować emocje.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Conv3rs3
Posty: 7
Rejestracja: 13 stycznia 2015, o 09:59

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#4 Postautor: Conv3rs3 » 21 maja 2015, o 14:11

Cz@rek pisze:A co do problemów w klubie to 95% z nich można zdiagnozować brakiem gotówki.
Rozwiązanie problemów przyniesie tylko pozyskiwanie nowych sponsorów i aktywizacja działań pro kibicowskich.


To jest własnie myslenie Zająca, a wcześniej Sprawki. Nic się nie da zrobić bo nie ma pieniędzy. Czekamy więc co da miasto i jedziemy! A i jeszcze trzeba załatwić jakąś drukarnie coby program za friko zrobiła. Takim podejściem daleko się nie dopłynie. Zeby łatwiej było pozyskiwać nowych sponsorów, którzy mają wykładać w to grubą kasę trzeba ich czymś zachęcić. Na pewno nie działa zachęcająco frekwencja, marazm itd. czyli problemy o których chcę pisać. Następny przykład z ostatniego meczu:

Problem:
Syf i brud na stadionie.

Rozwiązanie:
Kupiłem sobie kubek kawy, poszedłem na swoje miejsce, wypiłem i chciałem wywalić kubek. Niestety nie ma gdzie. Obszedłem cały (CAŁY!) stadion dookoła i znalazłem 1 (jeden) kosz na śmieci. Tak spacerując dookoła w czasie przerwy wystarczy się rozejrzeć i spostrzec ile śmieci się wala dookoła, a przeciętny kibic w tym siedzi 2-3h. Wyobraźcie sobie, że ktoś przychodzi pierwszy raz na żużel i widzi śmieci porozwalane po całym stadionie, ludzi w tym siedzących albo jaraczy, którzy palą na trybunach. Serio, myślicie że temu laikowi spodoba się taka forma rozrywki żeby przyjść następny raz? A wystarczyłoby żeby ochrona upominała palaczy a rozstawić te pojemniki na śmieci.

Awatar użytkownika
Scibi
Senior
Posty: 641
Wiek: 42
Rejestracja: 19 marca 2012, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#5 Postautor: Scibi » 21 maja 2015, o 18:13

Conv3rs3 pisze:Marketing to temat rzeka, więc ograniczę się do braku gadżetów. Dlaczego nic w tym temacie się nie dzieje? Nie ma żadnego stoiska, koszulek, szalików, absolutnie nic? wtf?

Informujemy, że oficjalne gadżety klubowe KMŻ Motor Lublin są dostępne w firmie S-DRUK PRACOWNIA SITODRUKU ( budynek naprzeciwko Zespołu Szkół nr 11 ) ul. Farbiarska 7 w godz. 7.00 – 15.00, od poniedziałku do piątku.

Można tam nabyć – szaliki, koszulki, naklejki, breloczki, kubki, odznaki, szaliczki samochodowe i wiele innych. Szczególnie polecamy zestaw wszystkich lubelskich plastronów w formie odznak. Na miejscu można zamówić koszulkę imienną.

Zapraszamy.

Gadżety będą również dostępne na meczach rozgrywanych na stadionie MOSIR przy al. Zygmuntowskich.

https://www.facebook.com/SpeedwayKMZLublin?fref=nf

Człowiek, który zajmuję się gadżetami klubowymi z przyczyn osobistych nie mógł ich sprzedawać na ostatnim meczu, ale to nie znaczy, że w tym temacie nic się nie dzieję.
Swoje stoisko rozstawi pewnie już na najbliższych zawodach, a jak widać wyżej, nie tylko na stadionie można je nabywać ;).

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#6 Postautor: istred » 21 maja 2015, o 19:27

Zeby łatwiej było pozyskiwać nowych sponsorów, którzy mają wykładać w to grubą kasę trzeba ich czymś zachęcić.
Nikt rozsądny nie włoży pieniędzy w projekt, o którym nie wiadomo czy za kilka miesięcy będzie w ogóle istniał.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#7 Postautor: Cz@rek » 21 maja 2015, o 20:51

^^^To po pierwsze a po drugie wszystkie firmy "grubą" kasę już dawno mają ujętą w swoich budżetach.
O poważnych pieniądzach można i trzeba rozmawiać ale w odniesieniu do kolejnego sezonu. Duże firmy zatwierdzają
swoje budżety już od września a do końca listopada to max ,potem jest już pozamiatane 8)

vaikai
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 11:01

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#8 Postautor: vaikai » 23 maja 2015, o 14:48

http://www.przegladsportowy.pl/felieton ... ,1084.html tak a propos pozyskiwania sponsorów

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#9 Postautor: meesha » 23 maja 2015, o 14:53

Piękna historia, ale panie... gdzie Rzym, a gdzie Krym? ;)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

vaikai
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 11:01

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#10 Postautor: vaikai » 23 maja 2015, o 16:05

...oczywiście zachowując odpowiednie proporcje :D.

Awatar użytkownika
Złoty
Szkółkowicz
Posty: 198
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 11:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#11 Postautor: Złoty » 24 maja 2015, o 08:22

Fajny artykuł. Niech ktos podsunie prezesowi. Przyjezdza taki Masters. Odbiera go z lotniska pan Zenek z zaprzyjaznionej korporacji taxi. Po drodze opierdziela cebularza z lubelskiej piekarni i zapija cydrem lubelskim. Opony daje po znajomosci miejscowa firma motoryzacyjna, nocleg - jest pare hoteli w Lublinie itd itp. Wszystko na miare naszych mozliwosci. Miejsca dla prezesow na lozy VIP nie zbraknie.

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Naprawa lubelskiego żużla

#12 Postautor: mikas » 24 maja 2015, o 11:42

Złoty, ale tak to właśnie obecnie mniej więcej wygląda jak opisałeś.

Co do pierwszego posta odnośnie stadionu.
Klub co chwila występuje do mosiru z prośbami o naprawę głośników tablicy wyników itp.
Podobno tablica już naprawiona.
Niestety z nagłośnieniem od strony Bystrzycy jest problem, bo okazało się że ktoś "mądry" kilka lat temu zakupił głośniki jakiejś amerykańskiej firmy i jest obecnie problem z częściami zamiennymi, dlatego jest olbrzymi problem z ich naprawą :/

Odnośnie większej ilości śmietników popieram. Do tej pory ich brak był pewnie spowodowany pojawiającymi sie od czasu do czasu dziwnymi zachowaniami kibiców piłkarskich i obawą, że te śmietniki by fruwały w powietrzu, ale obecnie problem zniknął, więc warto go poruszyć.
MOTOR LUBLIN
Obrazek