Timo Lahti

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Apocalips
Zawodowiec
Posty: 1498
Rejestracja: 31 marca 2003, o 15:33
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Timo Lahti

#1 Postautor: Apocalips » 9 stycznia 2015, o 12:01

Za FB KMŻ Lublin:

"Kolejnym zawodnikiem naszego Klubu został Timo Lahti !
Witamy w drużynie !"

Timo Lahti (ur. 16 lipca 1992 w Kouvoli) – fiński żużlowiec.

Sześciokrotny medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Finlandii: pięciokrotnie złoty (2009, 2010, 2011, 2012[1], 2013[2]) oraz brązowy (2008). Złoty medalista indywidualnych mistrzostw Finlandii (2012[3]). Czterokrotny medalista drużynowych mistrzostw Finlandii: złoty (2010), dwukrotnie srebrny (2008, 2011) oraz brązowy (2009). Brązowy medalista mistrzostw Finlandii par klubowych (2008). Srebrny medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Łotwy (2011). Złoty medalista drużynowych mistrzostw Niemiec (2012). Srebrny medalista drużynowych mistrzostw Wielkiej Brytanii (2011).

Reprezentant Finlandii w eliminacjach drużynowego Pucharu Świata oraz Grand Prix IMŚ. Finalista indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (Goričan 2010 – X miejsce).

Startował w ligach fińskiej, duńskiej, niemieckiej, szwedzkiej, brytyjskiej (w barwach Eastbourne Eagles – 2011-2013) oraz polskiej (Orzeł Łódź – 2011, Stal Rzeszów – 2012, Wanda Kraków – 2013, Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 2014).

(Wikipedia)
"Bo serce bije mocniej niż pięści..." - Motor 1950 Lublin

Pozdrawiam - Apocalips

asoibar
Posty: 72
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, o 11:17

Re: Timo Lahti

#2 Postautor: asoibar » 9 stycznia 2015, o 12:16

No proszę a jednak ...
Kylmaekorpi za najlepszych lat z Lublina to on nie będzie , nie chcę z góry skreślać chłopaka
ale nie mam przekonania co do tego transferu , to taki Kauko Nieminem - z Rawiczem u siebie walnie z 12 a
jak przyjdzie wyjazd do Gdańska to już będzie d...
poczekamy-zobaczymy , powodzenia

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#3 Postautor: Gelo » 9 stycznia 2015, o 12:19

Trzeci raz nie mam zdania.jak rozumiem budowanie składu rozpoczęliśmy od zabezpieczenia tyłów.czas na liderów i juniorów

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Timo Lahti

#4 Postautor: niespokojny » 9 stycznia 2015, o 12:20

Trochę masz blade pojęcie kolego bo taki Karlsson walną w Pile 2 pkt a Lahti 12. Tylko, że ten zawodnik jest zawieszony i nigdzie nie widziałem komunikatu, że coś się w tym temacie zmieniło. Lubi też wystawić klub do wiatru, gdy nie płaci mu się na bieżąco.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#5 Postautor: Gelo » 9 stycznia 2015, o 12:29

No zapewne mam blade:) a to ze w Pile zrobil 12 a Karlik 2 to cos oznacza?lepszy jest?

Awatar użytkownika
Dobromir
Zawodowiec
Posty: 1483
Rejestracja: 16 marca 2003, o 10:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Timo Lahti

#6 Postautor: Dobromir » 9 stycznia 2015, o 12:34

:D dokładnie Lahtiemu do Karlssona to jeszcze dużo brakuje.

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Timo Lahti

#7 Postautor: sting126 » 9 stycznia 2015, o 12:35

Z tego co wiem kwestia zawieszenia ma zostać/została załatwiona.
Czas na zmiany :]

pilanin
Posty: 142
Rejestracja: 23 maja 2010, o 17:57

Re: Timo Lahti

#8 Postautor: pilanin » 9 stycznia 2015, o 12:37

Akurat Lahti to solidny transfer. Wisi na nim kara 15 tysiecy no ale to nie duży problem. Bedziecie mieli z niego pocieche.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Timo Lahti

#9 Postautor: niespokojny » 9 stycznia 2015, o 13:12

To nie było do Ciebie Gelu tylko do kolegi co twierdził, że na wyjezdach będzie odstawiał padakę. Na przyszłość nie wcinaj się między wodkę i zakąskę :wink:
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Timo Lahti

#10 Postautor: Cooper » 9 stycznia 2015, o 13:23

Gelo pisze:Trzeci raz nie mam zdania.


Gelu, wszyscy wiemy, ze czekasz na PK :) Tak od 10 lat i tak pewnie jeszcze z 10 :P


Ja wcale nie uwazam, ze pomysl z Karlssonem jest zly, ale odkad sieknal u nas (0,0,0) przyjezdzajac bodajze z Ostrowem przestalem sie podniecac "gwarancjami" z jego strony, nawet na II lige. Przyklad Krcmarow i innych Doylów pokazuje, ze w II lidze mozna z teoretycznego noname'a zrobic gwiazde. A uznane marki glownie w tej lidze odcinaja kupony.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#11 Postautor: Gelo » 9 stycznia 2015, o 13:49

Oczywiście że tak.ale jak to oddzieranie kuponów ma być na poziomie 10 punktów to nikt by chyba nie miał nic przeciwko.tym czasem bardziej niz na pk zalezy mi na powrocie Carlosa.lubię tego nygusa

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Timo Lahti

#12 Postautor: Cooper » 9 stycznia 2015, o 14:06

Co do nygusa to sie akurat zgadzamy :) Szkoda tylko, ze Ostrovia uciekla do I ligi, bo bylby sezon znowu 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#13 Postautor: $korzen$ » 9 stycznia 2015, o 15:02

No i miedzy meczami nie bedzie nudno, znowu pol forum bedzie czekac, czy Baran pojawi sie na treningu.... jak juz mamy siedziec w tej 2 lidze to niech chociaz bedzie ciekawie 8)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#14 Postautor: Gelo » 9 stycznia 2015, o 15:58

No to żeby urozmaicić sobie atmosferkę to proponuję Dawida do składu a Jasia na trenera. Stęskniłem się już za treningami na dwa palce i wypowiedziami pomeczowymi :)

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#15 Postautor: $korzen$ » 9 stycznia 2015, o 16:11

Janusz tylko na toromistrza, podobno na trenera sie juz nie nadaje, nikt sie z nim nie dogada :)

btw. drazenie tego tematu jest chyba bez sensu bo z tego co wiem w Rzeszowie nie ma zle

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Timo Lahti

#16 Postautor: Moran » 9 stycznia 2015, o 16:41

Przecież Lahti to na razie w teorii najlepszy transfer KMŻ, jak na lubelskie warunki to nie ma co się czepiać. Będzie jednym z prowadzących parę.
Na drugą ligę to równy i mocny zawodnik. Jeśli będzie miał sprzęt w porządku i będą u nas jakieś treningi ;) to będzie ok.
Zresztą to jedyny zawodnik z zakontraktowanych z którym można próbować nawet w przypadku awansu wyżej, bo jest młody i dosyć szybko od rozpoczęcia przygody w Polsce zaczął "jechać".
Jeśli seniorkę uzupełni Baran to będzie dobra. Mocniejsza niż w Krośnie, czy Pile.

Chciałbym wiedzieć co z karą Timo. Płaci Fin czy klub ?
Pierwszą połowę zapłaciła Ovia :lol:
Finowie się w Lublinie sprawdzali. Kylmaekorpi jeździł jak maestro, Nieminenowi w dwóch podejściach też nie poszło źle. Ciekawe jak mu podpasuje nawierzchnia, oni się uczą na przyczepnym.
Oczekuję od Lahtiego co najmniej 10 w każdym meczu, u siebie 12,
jak nie to niech spada do Lahti smarować narty. Zawodnik niełatwy który zrobił gnój w Krakowie i Ostrowie. Widzę go na konferencji z Baranem.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Gecko
Szkółkowicz
Posty: 259
Rejestracja: 13 września 2011, o 21:32

Re: Timo Lahti

#17 Postautor: Gecko » 9 stycznia 2015, o 17:12

Gelo pisze:Trzeci raz nie mam zdania.jak rozumiem budowanie składu rozpoczęliśmy od zabezpieczenia tyłów.czas na liderów i juniorów


Gościa który przez ostatnie 2 sezony ma 13 i 7 średnią w II lidze nazywasz zabezpieczeniem tyłów?? Niektórzy to chyba zapomnieli że w tym roku rywale nie będą przyjeżdzali z Nichollsami czy Pedersenami tylko z Rempałami czy Brzozowskimi....
Mam nadzieję że dojdzie jeszcze Karol i np. Busk Jakobsen i z tego zlepka ostrowsko-krakowskiego zrobimy zespół który będzie walczył o awans.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#18 Postautor: Gelo » 9 stycznia 2015, o 17:18

Tak bo Finowie to ciągle w żużlu nacja dość egzotyczna. Joonas jeszcze coś szczypał i czasami szczypie ale inni?dla mnie tacy zawodnicy jak Timo są bardzo niepewni.mogą wyskoczyć z formą wcale nie muszą. A ja jestem gorącym orędownikiem minimalizowania ryzyka w speedwayu jeżeli chodzi o kontrakty

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#19 Postautor: Zaratustra » 9 stycznia 2015, o 17:24

Gelo pisze:Trzeci raz nie mam zdania.jak rozumiem budowanie składu rozpoczęliśmy od zabezpieczenia tyłów.czas na liderów i juniorów


Twoja głowa została chyba dalej w I lidze ;) Z resztą moja też 8) Obawiam się, że to wszystko na co możemy liczyć + ewentualnie Baran i Stachyra + ewentualnie straszak na Lahtiego typu Franków lub Staszek.
I jak na siłę spróbuję "wyprostować" swoje myślenie, to taki skład nie będzie najgorszy ;)
Miałem małą nadzieję na Czałowa, ale po podpisie Fina, chyba między bajki można to włożyć.

W każdym bądź razie, transfer w miarę przyzwoity. Oby tylko nie zostawił po sobie takiego gnoju, jak w poprzednich klubach, czego jemu i klubowi życzę.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Timo Lahti

#20 Postautor: kibicLBN » 9 stycznia 2015, o 17:29

Lahti to akurat baaardzo ciekawy transfer jak na II ligę.
Ale, żeby nie było
niespokojny pisze: Lubi też wystawić klub do wiatru, gdy nie płaci mu się na bieżąco.

A wszyscy wiemy jak w Lublinie bywa.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Timo Lahti

#21 Postautor: niespokojny » 9 stycznia 2015, o 17:40

Busk jacobsen? To juz lepiej dac szanse Lukaszewskiemu. Jak na razie kazdy kolejny kontrakt jest lepszy. Oby tendencja zostala utrzymana. Dwoch z takich zawodnikow jak Stachyra, Baran, Dryml, Karlsson i mozemy byc zadowoleni.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Timo Lahti

#22 Postautor: Gelo » 9 stycznia 2015, o 18:01

Moja głowa od zawsze jest w ekstralidze i to się juz chyba nie zmieni.i mimo sceptycyzmu co do dotychczasowych kontraktów uważam je za bardzo ciekawe.ciekawe bo zagadkowe.a po takim Karlssonie czy Baranie mniej więcej wiadomo czego się spodziewać. Wzrost niepewności jest tym większy że mieliśmy przerwę w 2 lidze to się człowiek trochę odzwyczaił od takich nazwisk jak Rempala czy Burza.trzeba tez pamiętać że nowe rury mogą wprowadzić zamieszanie a najszybciej połapią się co i jak najbardziej doświadczeni.

Gecko
Szkółkowicz
Posty: 259
Rejestracja: 13 września 2011, o 21:32

Re: Timo Lahti

#23 Postautor: Gecko » 9 stycznia 2015, o 18:55

Buska Jakobsena podałem specjalnie - a to dlatego że chłopak ma duże szanse żeby zakwalifikować się do IMŚJ jako stały uczestnik. Chciałbym żeby w lubelskim finale wystartował jakiś zawodnik naszego klubu.

Talmai
Junior
Posty: 485
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 22:39

Re: Timo Lahti

#24 Postautor: Talmai » 9 stycznia 2015, o 19:14

niespokojny pisze:Busk jacobsen? To juz lepiej dac szanse Lukaszewskiemu.

Dobrze się czujesz ? Łukaszewski J. już na emeryturze, Łukaszewski M. to nawet nie żużlowiec,
komu chcesz dać szansę ?
Busk jako straszak z opcją jazdy może być. Podobno preferuje dziury i dobrze sobie na nich radzi.

Timo - dobra blondyna na drugą ligę.

Awatar użytkownika
Cubator
Posty: 58
Rejestracja: 14 grudnia 2012, o 11:56

Re: Timo Lahti

#25 Postautor: Cubator » 9 stycznia 2015, o 20:06

Talami .. Panowie ... Panie .. wy ( my ) sobie dajmy na wstrzymanie ! Poczekamy zobaczymy co do skladu .. ja od dzis .. mam wiar-e !!! Wroci to co kiedys bylo .. walka .. tor ..