Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#101 Postautor: meesha » 9 września 2013, o 13:42

Ale tam nie było ironii. Ten mecz nie jest "trochę januszowy". On jest januszowy namase :D Ja już uczę się "W steeeepieeee szeroooookim..." i mam nadzieję, że zaśpiewamy wszyscy razem :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#102 Postautor: Bozena » 9 września 2013, o 17:53

Gelo pisze: Żużel to widowisko dla kibiców - nie dla prezesów i zawodników. I w tym kontekście wcale się nie dziwię wczorajszej frekwencji. Wielu kibiców - nie ukrywam w tym ja - zostało w tym sezonie odartych ze wszelkich emocji. ...
Ale żeby być obiektywnym - winni są i prezes i zawodnicy - po połowie. A dodatkowo dochodzi do tego czynnik, że w Lublinie frekwencja zależy od jazdy "o coś". Nawet gdy jest to tylko pompowanie mydlanej bańki (jak to robią np. w Grudziądzu) - chciałbym żeby zamiast tych szopek i wystawiania Lublina na pośmiewisko - klub przynajmniej sprawiał wrażenie, że jedzie o coś a nie o pietruchę. Dopóki jest stawka - będą ludzie na trybunach. Ale jak tu iść na stadion skoro się słyszy, że dwa tysiące w tą lub w tą nie mają znaczenia...

Myślę dokładnie tak samo. Lubelscy kibice przez cały sezon stawali na wysokości zadania, starali się o oprawy, doping, licznie jeździli na wyjazdy ze swoją drużyną. Nawet na ostatni z góry skazany na klęskę mecz do Gdańska wybrało się parę osób. Kibice potrafią zrozumieć, że brakuje pieniędzy, że są problemy. Jednak jakoś ciężko jest pojąć, że jak to podkreślił mikas są nieważni i dla prezesa, któremu obojętne ilu ich przyjdzie na mecz, a co najgorsze dla niektórych zawodników, którzy wczoraj nagle zapomnieli jak się na żużlu jeździ. Zapewniam, że to nie jest tylko moja opinia i o tym mówi się na trybunach :(

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#103 Postautor: Zaratustra » 9 września 2013, o 17:54

Zawody nudne jak flaki z olejem, ale w zasadzie, kto był na tyle uparty, by iść na mecz, wiedział, na co się naraża ;)

Moi znajomi niestety nie dali się namówić, po tym, jak usłyszeli, co się "w Lublinie wyprawia". Podobnych przykładów pewnie było tyle, co ludzi na stadionie.

Brawa dla Daniela. Jechał z zębem i na tym nędznym torze próbował szarpać. Fajnie będzie go zobaczyć jeszcze raz w tym roku na torze podczas zawodów organizowanych przez Marka K.

Można powoli zacząć trzymać kciuki o to, by Daniel został u nas i utrzymał formę z ostatnich miesięcy.

Czuwaj

Awatar użytkownika
truskawa
Zawodowiec
Posty: 1264
Rejestracja: 17 grudnia 2008, o 00:30

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#104 Postautor: truskawa » 9 września 2013, o 20:46

zawodniczki chyba zapomniały wczoraj wyjść i podziękować kibicom. żenada z ich strony. W ogóle co to za nowa moda, żeby nie było kółka wokół stadionu po prezentacji?
SPEEDWAY MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#105 Postautor: Maxx » 9 września 2013, o 22:32

A że niby co mieliby prezentować zawodnicy na prezentacji podczas tzw. "Rundy honorowej"? Widoczną niechęć do jazdy o nic? To już chyba lepiej bez tego kółka, żeby nie draznić tych, ktorzy zdecydowali się przyjść na stadion.
Zniechęcenie kibiców do żużla (żeby nie użyć określenia - obrzydzenie) - najwieksze "osiągnięcie" DS w tym sezonie.
Czemu winni są zawodnicy? Temu, że podpisali i tak mocno obniżone kontrakty przed sezonem i zdecydowali się jechać dla Lublina za przysłowiowe "pół ceny"?
Nie dzieliłbym winy pół na pół.
Ktoś w imieniu klubu podpisal coś nierzeczywistego i z tego należałoby go rozliczyć.
I wszystko na ten temat.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13182
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#106 Postautor: Gelo » 10 września 2013, o 09:33

Zawodnicy winni są tego, że żadnemu z nich korona by z głowy nie spadła jakby pojechali za mniejsze pieniądze za to w każdym meczu. Oczywistym jest, że z umów należy się wywiązywać. Ale skoro sytuacja finansowa klubu jest zła - dla mnie nielogiczne jest twarde trzymanie się swoich stawek (nie bardzo wiem w imię czego) i jechać raz na 3 tygodnie. Nielogicznym jest też odmówić jechania co tydzień za np. 300 zł za punkt, a jezdzić po Debreczynach i Równych, gdzie za wygranie turnieju dostaje się max 1000 euro. Typowy przykład - na złość mamie niech mi uszy odmarzną. No i co najważniejsze - największym grzechem zawodników jest to, że wdali się z prezesem w pyskówki wykorzystując media i grupkę kibiców. Pokazali tym samym, że mają w poważaniu wynik sportowy, tych parę tysięcy ludzi, których nie było w niedzielę na stadionie - a że liczy się dla nich wyłącznie nabicie własnej kabzy.

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#107 Postautor: ermen » 10 września 2013, o 09:58

Ile razy pisałeś na tym forum, że dla nich liczy się tylko kasa?
Masz potwierdzenie swoich słów. Spodziewałeś się "spadających koron"? Byłeś jak i ja na tej sławetnej konferencji zawodników wylewających swoje żale. Pamiętam co wtedy pisałeś na forum i myślałem, że nie masz złudzeń.
Ja nie mam....
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13182
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#108 Postautor: Gelo » 10 września 2013, o 10:08

nie mam złudzeń - dlatego w niedzielę na mecz się nie wybralem. Chce jedynie zwrócić uwagę, że zwalanie wszystkiego na prezesa (który też ma swoje na sumieniu) jest mocnym nadużyciem i uproszczeniem.

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#109 Postautor: lombard » 10 września 2013, o 14:55

Na przyszły sezon zostanie tylko Jeleniewski. Zatrudnimy Pedersena, Mroczkę, Miśkowiaka i paru innych w tym dobrego juniora i jedziemy po ekstraligę. Znowu będziecie kochać DS. Zapomnicie o Baranie, Kuciapie i Miesiącu. 8)
A problem jest głębszy. Frekwencja i walka o coś? Dlaczego na zawody młodzieżowe przychodzi 200 osób? Bilet za śmieszną cenę. Młodzi chłopcy jadą na zabój bo dla nich to ważne spotkanie. Dla mnie coś pięknego jak Bober po walce pokonuje Pieszczka i duża nadzieja na przyszłość a nie to co Pieszczek robił z naszymi seniorami. Nie chciałem tego pisać ale taka jest niestety prawda. Wstyd Panowie zawodnicy żeby taki młokos was lał jak chciał!
Sport żużlowy choruje od lat. Ja staram się chodzić na każde spotkanie bez względu na to kto jeździ o jaką stawkę. Od lat z tym klubem. Mój pot jest na tym betonowym stadionie. Dziś prawdziwych kibiców już nie ma. Prawie nie ma. 8)

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#110 Postautor: mustafa » 10 września 2013, o 15:51

lombard pisze:Na przyszły sezon zostanie tylko Jeleniewski... Zapomnicie o Baranie, Kuciapie i Miesiącu. 8)


Szczerze powiedziawszy, jak tak siedziałem na stadionie na tym nędznym niedzielnym meczu to przeszło mi przez myśl, że może czas w końcu "przewietrzyć" skład z Rzeszowiaków. Po prostu przejedli mi się Ci zawodnicy i potrzeba zmian. Jeleń przynajmniej walczył, jechał z jakąkolwiek ambicją, a rzeszowskie towarzystwo olało sobie sprawę. Kuciapa myślami w Rzeszowie, Baran ma zajawkę na jeden bieg, Miesiąc raz wygrany start, raz daleko z tyłu. Co roku to samo narzekanie na klub, gadanie o zaległościach przez Młodego, a i tak Rzeszowiaki lądują u nas. Może czas to w końcu zmienić. Tym bardziej, że komisarze będą robić nam beton przez następny sezon, a rzeszowskie walczaki z takim torem średnio sobie radzą.

Więc na miejscu Sprawki rozmowy z zawodnikami zaczynałbym od Jelenia, a reszta bez łaski... :)

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#111 Postautor: mikas » 10 września 2013, o 16:45

meesha pisze:Ile jeszcze mam postów napisać, żeby dotarło do Ciebie, że TAK, UWAŻAM, ŻE ŹLE TO ZOSTAŁO ROZEGRANE. Ale niestety, w całym tym bałaganie pieniądze też są ważne. I nigdy nie popierałem i nie będę popierał jazdy "ponad stan".


Tylko cały czas zapominasz chyba, kto te pieniądze na CAŁY SEZON miał zabezpieczyć...
...a jak nie zabezpieczył, to mógł przynajmniej cicho siedzieć w mediach, żeby nie zniechęcać kibiców (ale tutaj się akurat zgadzamy).

P.S. Nie, nie popieram zawodników, którzy odmawiali jazdy po niższych stawkach. W tej całej sytuacji mam identyczne zdanie jak Gelo, który szczegółowo cały problem przedstawił.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#112 Postautor: Kargolo » 10 września 2013, o 16:50

Dariusz Sprawka:
"-Chłopaki, jedziemy te mecze tylko żeby je odjechać. Nie mamy większego celu sportowego."
Kilka dni później:
"-Nie wiem dlaczego przegraliśmy. Nie ma wyników nie ma frekwencji."

...

JohnGotti
Posty: 71
Rejestracja: 30 maja 2013, o 11:18

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#113 Postautor: JohnGotti » 11 września 2013, o 09:36

Ja mam dziwne wrazenie ze Kuciapa sobie zbija KSM i myslami jest juz w Rzeszowie. Jak to sie dzieje ze najlepszy polski senior 1 ligi nagle tak cieniuje :) ?

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#114 Postautor: ermen » 11 września 2013, o 09:39

A po co miałby zbijać KSM? Ma to na przyszły sezon jakieś znaczenie?
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7443
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#115 Postautor: Cooper » 11 września 2013, o 10:14

Moze zbija, bo sie przyzwyczail do niskiego? :-P
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#116 Postautor: harry » 11 września 2013, o 10:17

Też mnie ten temat nurtuje. Gdyby w przyszłym roku był KSM to sprawa jasna, ale tak?

Jedyną odpowiedzią, jest domysł, ze jednak może ktoś za tym stoi.
Ukułem taką spiskową teorię, w połączeniu z tą wojną, która zaczyna się rozgrywać na lini kluby eligi kontra PZM i zarząd EE. Wiadomo, że kluby chcą pozostawić KSM i może ktoś coś szepnął na ucho zawodnikowi, żeby jednak popracować nad tym KSM-em bo to jeszcze różnie może być? Bo jakoś też nie mogę uwierzyć w taki raptowny spadek formy u Maćka.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#117 Postautor: ravajas » 11 września 2013, o 10:52

no, chyba, że w sprzęt nie inwestuje.

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#118 Postautor: kilar » 11 września 2013, o 12:34

Albo jezdzi na jakis starych silnikach.

Awatar użytkownika
Masi
Senior
Posty: 780
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, o 20:26
Lokalizacja: Lublin (Dziesiąta)

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#119 Postautor: Masi » 11 września 2013, o 19:11

Skłaniałbym się ku opcji dojeżdżania starych osiołków i kompletnym braku mobilizacji, którym ostro wiało z parkingu w niedzielę przed meczem. Jesli KSM będzie w 2014 to raczej tylko w E-lidze, a ten sezon i poprzedni w EE pokazał, że dla Macka to I liga jest optymalna. Dlatego uważam, ze ta teoria z KSM jest przesadzona, ale kto ich tam w sumie wie, to w końcu polski żużel. :)
-Jurek Mordel zadowolony...
- No tak...
- Żona w domu także... :D

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#120 Postautor: kibicLBN » 11 września 2013, o 23:26

JohnGotti pisze:Ja mam dziwne wrazenie ze Kuciapa [...] myslami jest juz w Rzeszowie.

On już czuje smak słonecznika 8)
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#121 Postautor: $korzen$ » 12 września 2013, o 09:55

Rzeszow jak zacznie budowac sklad na awans to oczywistym jest, ze zaczna od Walaska, Okonia i... Kuciapy. Uwazam tak jak Harry, ze Marta juz ostro dziala na rynku transferowym.

btw. k***a jacy wy co niektorzy jestescie smieszni. Najpierw wielka bitwka i oburzenie na forum, stawanie w obronie zawodnikow a teraz "przewietrzmy sklad" i "odpocznijmy od Rzeszowiakow"...

Obrazek

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#122 Postautor: mustafa » 12 września 2013, o 11:07

$korzen$ pisze:Najpierw wielka bitwka i oburzenie na forum, stawanie w obronie zawodnikow a teraz "przewietrzmy sklad" i "odpocznijmy od Rzeszowiakow"...


Jeżeli piszesz to do mnie (wnioskuję po wklejeniu moich cytatów) to ja od początku tej całej aferki konsekwentnie NIE STAWAŁEM po stronie zawodników, czy w obronie zawodników. Natomiast o "przewietrzeniu składu", czyli rezygnacji z Barana i Miesiąca w następnym sezonie pisałem już wcześniej, gdyż zauważam że na takim torze jaki teraz robiony jest w Lublinie (a zanosi się że taki będzie też w następnym sezonie) oni zwyczajnie sobie nie radzą i można powiedzieć, że jadą słabo. Co do Kuciapy trudno mi uwierzyć żeby został.

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk 8.09.2013 godz. 19.00

#123 Postautor: Sledzio » 12 września 2013, o 18:38

lombard pisze:Na przyszły sezon zostanie tylko Jeleniewski. Zatrudnimy Pedersena, Mroczkę, Miśkowiaka i paru innych w tym dobrego juniora i jedziemy po ekstraligę. Znowu będziecie kochać DS. Zapomnicie o Baranie, Kuciapie i Miesiącu. 8)

I tu się mylisz kolego. Jak ten człowiek zostanie na swoim stanowisku to będę się zastanawiać jaki znowu cyrk zafunduje nam pod koniec sezonu 8), bo odkąd objął stanowisko to zawsze jakiś problem :lol: