1% podatku na klub

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
major
Posty: 78
Rejestracja: 5 kwietnia 2004, o 20:53
Lokalizacja: Lublin/Ostrów Maz.

1% podatku na klub

#1 Postautor: major » 1 marca 2013, o 13:36

Przy wsparciu całym sercem klubu KMŻ Lublin jestem trochę zażenowany pomysłem Zarządu o współpracy z fundacją "Mali szczęśliwi" w zakresie wpłaty podatku. W Polsce możliwość odliczenia 1% swojego podatku jest jedną z niewielu pozytywnych akcji, które mają tak szczytny cel. Pieniądze przekazywane w ten sposób trafiają do potrzebujących dzieci, osób starszych, osób niepełnosprawnych, akcja ta powoduje zapłon iskierki w sercach ludzi. PIENIĄDZE TE NIE POWINNY TRAFIAĆ NA STOŁY ZARZĄDÓW KLUBÓW Z PRZEZNACZENIEM NA WODĘ MINERALNĄ LUB CIASTKA !!! Pomyślcie, jak czuć się będą szefowie tej fundacji, gdy na przelewach będą widzieli dopisek: ŻUŻEL. Taka akcja Zarządu wcale mi się nie podoba. Wygląda to tak, jakby na grzbiecie biednej fundacji siedział pasożyt, który zabiera kasę potrzebujacym "Małym szczęśliwym". Jestem za wspomaganiem finansowym klubu czy to poprzez zakup biletów czy wręcz dobrowolne wpłaty na konto klubu, ale nie za takim działaniem, które powoduje niesmak. Proponuję wszystkim, którzy chcą wesprzeć klub, aby dokonać oddzielnej wpłaty na wskazany przez klub rachunek w wysokości takiej, jak przelany 1% należnego podatku. Jeśli tylko klub wskaże nr rachunku ja zrobię to natychmiast. W ten sposób i dzieci i klub będą zadowolone a nasze sumienia będą czyste. Niech Zarząd główkuje jak otworzyć ten kanał sponsoringu!
Zawsze Motor Lublin

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: 1% podatku na klub

#2 Postautor: sting126 » 1 marca 2013, o 14:20

major pisze:Pomyślcie, jak czuć się będą szefowie tej fundacji, gdy na przelewach będą widzieli dopisek: ŻUŻEL. Taka akcja Zarządu wcale mi się nie podoba


Szefowie tej fundacji musieli się zgodzić na takie rozwiązanie więc nie sądzę żeby jakoś wyjątkowo źle się czuli.

Tutaj znajduje się nr rachunku bankowego klubu:

Informacje o klubie
Czas na zmiany :]

meesha
Trener
Posty: 7584
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1% podatku na klub

#3 Postautor: meesha » 1 marca 2013, o 16:08

To jeśli ktoś czuje, że lepiej wspomóc niepełnosprawnych lub ciężko kontuzjowanych zawodników, którzy zdrowie stracili dostarczając nam rozrywki to jest taka możliwość:

Fundacja Polskiego Związku Motorowego
KRS 0000302278
dopisek "sport żużlowy"

szczegóły: http://www.pzm.pl/fundacja/pomoc-sporto ... motorowych

Jacek Ziółkowski już tam wpłacił, czym chwali się w ostatnim numerze TŻ. Skoro więc nawet on nie wspiera KMŻ-ciku poprzez jakieś dziwne kombinacje z fundacją dla potrzebujących dzieci, to czemu my mamy? ;)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
major
Posty: 78
Rejestracja: 5 kwietnia 2004, o 20:53
Lokalizacja: Lublin/Ostrów Maz.

Re: 1% podatku na klub

#4 Postautor: major » 2 marca 2013, o 09:32

meesha pisze:To jeśli ktoś czuje, że lepiej wspomóc niepełnosprawnych lub ciężko kontuzjowanych zawodników, którzy zdrowie stracili dostarczając nam rozrywki to jest taka możliwość:

Też dobra akcja, tam też potrzeba pieniędzy i na takie cele właśnie ma iść 1%. A jeśli ktoś chce być sponsorem 'wody mineralnej" to trzeba dokonać dodatkowego przelewu. Ja takiego dzisiaj dokonałem i jestem zadowolony, bo i dzieciaki dostały i klub dostał! :D
Zawsze Motor Lublin

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: 1% podatku na klub

#5 Postautor: Łoptymista » 2 marca 2013, o 11:04

sting126 pisze:
major pisze:Pomyślcie, jak czuć się będą szefowie tej fundacji, gdy na przelewach będą widzieli dopisek: ŻUŻEL. Taka akcja Zarządu wcale mi się nie podoba


Szefowie tej fundacji musieli się zgodzić na takie rozwiązanie więc nie sądzę żeby jakoś wyjątkowo źle się czuli.




Biorac pod uwage fakt, ze fundacje i klub laczy osoba Wojciechowskiego Zbigniewa Czeslawa to nie ma co sie dziwic.

Dla mnie akcja co najmniej niezreczna. Motor nie mial problemu ze stworzeniem OPP Pilkarskie nadzieje, zuzel musi stosowac cuda wianki

Aha i z tego co mi wiadomo klub nie ma prawa "reklamowac" dokonywania wplat z tytulu 1 % rzecz fundacji.

Gecko
Szkółkowicz
Posty: 259
Rejestracja: 13 września 2011, o 21:32

Re: 1% podatku na klub

#6 Postautor: Gecko » 2 marca 2013, o 15:26

Dla osób które oburzają się na działania naszego klubu ale chcą pomóc przekazując 1% podatku dla osoby która straciła zdrowie na torze żużlowym podaję linka do strony Kamila Cieślara:
http://walkakamila.pl/

Awatar użytkownika
Remus
Senior
Posty: 654
Rejestracja: 16 czerwca 2009, o 14:11

Re: 1% podatku na klub

#7 Postautor: Remus » 2 marca 2013, o 16:39

Ja osobiście na Kamila Cieślara przekazuję 1% swojego podatku od 3 lat. Naprawdę polecam.
Obrazek

meesha
Trener
Posty: 7584
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1% podatku na klub

#8 Postautor: meesha » 2 marca 2013, o 17:06

Też dotychczas tak robiłem, ale w tym roku postanowiłem "rozszerzyć" działalność na innych poszkodowanych i potrzebujących zawodników...
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2963
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: 1% podatku na klub

#9 Postautor: Maxx » 2 marca 2013, o 20:42

Ile kasy pochłaniają reklamy i spoty w TV pod tytułem: "Przekaż 1% podatku"...?
Wie ktoś?
Zapewne nikt.
I o to chodzi...

Gecko
Szkółkowicz
Posty: 259
Rejestracja: 13 września 2011, o 21:32

Re: 1% podatku na klub

#10 Postautor: Gecko » 3 marca 2013, o 12:22

Maxx wszystkie OPP mają obowiązek publikowania sprawozdań w których można znaleźć kwoty które były przeznaczane na reklamę.
Artykułów o tym jest pełno w necie - wklejam jeden przykładowy:
http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/407582,oddajesz-jeden-procent-oto-prawda-o-organizacjach-pozytku-publicznego.html

Warto poszukać wśród rodziny czy znajomych - bardzo często ma się kogoś kogo znamy i wiemy że nasz 1% zostanie wykorzystany właściwie.