zuzel.info

Lubelskie Forum Żużlowe
Dzisiaj jest 22 marca 2019, o 03:45

Strefa czasowa UTC+02:00
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 stycznia 2013, o 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 17:08
Posty: 30
Członkowie założyciele Stowarzyszenia Kibiców Lubelskiego Żużla "SPEEDWAY EUPHORIA" mają zaszczyt poinformować, że w dniu 28.01.2013 oficjalnie zostało ono zarejestrowane.

Zapraszamy wszystkich kibiców na jutrzejszą prezentację drużyny w galerii Olimp, podczas której Zarząd przedstawi podstawowe informacje na temat Stowarzyszenia.

W przyszłości wszelkie informacje na temat działalności Stowarzyszenia będą przekazywane za pośrednictwem oficjalnego profilu facebook https://www.facebook.com/SpeedwayEuphoria?fref=ts.

Z pozdrowieniami: Kibice Speedway Motor Lublin

_________________
MOTOR LUBLIN


Na górę
Post: 21 lutego 2013, o 22:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 17:08
Posty: 30
Zapraszamy pełnoletnich kibiców do wstąpienia w szeregi Speedway Euphorii.

Chętnych, po zapoznaniu się z regulaminem zapraszamy do wypełnienia deklaracji członkowskiej oraz innych wymaganych dokumentów, oraz złożenia ich na ręce członka Zarządu, lub pocztą na adres Stowarzyszenia.

E-mail: sklzse@gmail.com

_________________
MOTOR LUBLIN


Na górę
Post: 24 lutego 2013, o 06:05 
Offline
Kadrowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 marca 2003, o 16:43
Posty: 1552
Lokalizacja: Lublin
jak można wspierać SKLŻSE finansowo? bo o raport wydatków się nie boje.

_________________
carpe diem!


Na górę
Post: 24 lutego 2013, o 13:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 17:08
Posty: 30
Są dwie możliwości. Zapisać się do Stowarzyszenia i opłacać składki członkowskie
lub jeśli ktoś nie ma czasu lub chęci być członkiem Stowarzyszenia może je wesprzeć poprzez wpłatę na konto:

Stowarzyszenie Kibiców Lubelskiego Żużla Speedway Euphoria
Bank BGŻ
Nr rachunku: 93 2030 0045 1110 0000 0258 1250

Za wszelkie wsparcie z góry serdecznie dziękujemy :)

_________________
MOTOR LUBLIN


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 00:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 17:08
Posty: 30
W dniu dzisiejszym trzyosobowa delegacja Stowarzyszenia "Speedway Euphoria" złożyła wizytę w ratuszu, celem weryfikacji sprzecznych informacji dochodzących do nas na temat przyszłości stadionu przy Alejach Zygmuntowskich, po oddaniu do użytku Stadionu Miejskiego przy ul. Krochmalnej.

Stronę "miasta" reprezentowali:
Katarzyna Mieczkowska-Czerniak - Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrnych,
Jakub Kosowski - Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM,
Zdzisław Hołysz - prezes MOSiR.

Spotkanie trwało około 40 minut.

Oto co udało nam się ustalić:

1. Nie ma najmniejszych szans aby po wybudowaniu stadionu przy Krochmalnej, stadion przy Zygmuntowskich był stricte stadionem żużlowym, bo jest wiele drużyn młodzieżowych które domagają się od miasta boisk do treningów oraz rozgrywania meczów, nawet Motor Lublin chce trenować swoje drużyny młodzieżowe na stadionie przy Zygmuntowskich.

2. Żużel generuje obecnie znacznie większe koszty niż piłka nożna w przypadku stadionu przy Zygmuntowskich, na co składa się opłata za gotowość do oświetlenia, sprzątanie po zawodach i wywóz śmieci generowanych szczególnie za sprawą punktów gastronomicznych (z których korzyści czerpie jedynie klub), woda do polewaczki etc.

3. Kiedyś w przyszłości jest możliwe że stadion będzie tylko żużlowy, ale na razie zapotrzebowanie miasta jest oszacowane na 9 pełnowymiarowych boisk więc takie przykładowe jedno boisko Lublinianki to za mało, zaś Kresowa niebawem ma przestać pełnić funkcję boiska piłkarskiego, sa inne plany miasta związane z terenem przy Kresowej. Jeśli będzie Lublin posiadał odpowiednią liczbę boisk to jest taką, jaka w ocenie miasta zaspokaja zapotrzebowanie środowiska piłkarskiego, to wówczas można wrócić do tematu stadionu stricte żużlowego przy Al. Zygmuntowskich.

4. Argument budowy minitoru w miejscu murawy przy Zygmuntowskich był skutecznie odrzucony pytaniem ilu wychowanków startuje obecnie w naszych barwach. Skoro jest nim tylko Daniel Jeleniewski, a kolejnych wychowanków na razie nie byliśmy w stanie doczekać się w ostatnim czasie, to oznacza, że to nie tak, że system szkolenia młodych żużlowców działałby lepiej gdyby był minitor, tylko takiego systemu obecnie w ogóle nie ma. Zatem w tym wypadku wybudowanie minitoru niewiele pomoże. Pani prezydent dodała że jeśli zgłosimy się do niej z w pełni opracowanym systemem naboru do szkółki dzieci w wieku 10-12 lat, jeśli przedstawimy jak miałby funkcjonować kompleksowy system szkolenia z wykorzystaniem takiego toru, to ona osobiście zaangażuje się aby taki tor powstał w innym miejscu niż murawa stadionu przy Zygmuntowskich.

5. MOSiR ma w planach opracowanie modernizacji stadionu przy Zygmuntowskich. Modernizacja miałaby odbywać się etapami i docelowo miałby być stadion domknięty trybuną od strony stadionu Startu, a trybuny na wałach ziemnych zamienione na betonowe. Cały projekt musiałby być tak zaplanowany aby stadion mógł maksymalnie zarabiać na siebie, była mowa o powierzchniach komercyjnych, hotelu itp. Jednak oczywiście przeszkodą aby to realizować chociażby od jutra jest brak źródła finansowania, które musiałoby być ze środków zewnętrznych tak jak w przypadku basenu olimpijskiego czy stadionu przy Krochmalnej. Natomiast jest w ratuszu świadomość, że obecny stadion to ruina i w końcu trzeba będzie go doprowadzić do standardów XXI wieku.

6. Co do kwestii krat to MOSiR występował o ich demontaż powołując się na to, że na stadionie Lublinianki nie ma takich krat, ale odpowiedź policji była jednoznaczna, że ze względów bezpieczeństwa nie będzie zgody aby kraty zdemontować. Jest szansa, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie po wyprowadzce ligowych piłkarzy na Krochmalną.


To w skrócie tyle. Podsumowując - trzeba lobbować dalej, aby miasto spełniło nasze postulaty, nie ma się jednak co łudzić, że będzie to proste. Żużel w wydaniu zawodowym ("objazdowy cyrk"), nie jest bowiem dla ratusza priorytetem w zapewnianiu najlepszych warunków. Więcej do powiedzenia mają dziesiątki stowarzyszeń szkolących np. dzieci i młodzież. Nie jesteśmy więc pierwsi w kolejce...

_________________
MOTOR LUBLIN


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 00:37 
Offline
Trener

Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14
Posty: 4753
No cóz, wyszło na moje. Czyli jedyną szansą na zmiany w tych wszystkich powyższych kwestiach jest ucieczka do przodu czyli awans do eligi. Tyle.
Jeżeli ktos się łudzi, że w inny sposób mozna coś zmienić to jest totalnym naiwniakiem.

_________________
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 09:32 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Posty: 5468
Lokalizacja: Lublin
100% racji harry, bez extraligi nie ma szans na jakikolwiek nacisk na miasto aby coś zaczęło robić z tym stadionem, nawet etapami.


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 09:52 
Offline
Trener

Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23
Posty: 3336
SpeedwayEuphoria pisze:
3. Kiedyś w przyszłości jest możliwe że stadion będzie tylko żużlowy, ale na razie zapotrzebowanie miasta jest oszacowane na 9 pełnowymiarowych boisk więc takie przykładowe jedno boisko Lublinianki to za mało, zaś Kresowa niebawem ma przestać pełnić funkcję boiska piłkarskiego, sa inne plany miasta związane z terenem przy Kresowej.

na punkt 3 w sekundzie rodza sie przynajmniej 3 pytania (moze znacie jako stowarzyszenie odpowiedz?):
- Ile pelnowymiarowych boisk istnieje w tej chwili w miescie?
- Jakiez to plany "inne" odnosnie Kresowej ma miasto?
- A jesli to sprzedaz gruntu, to gdzie chca wcisnac te boiska rezygnujac z jednego?


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 10:29 
Offline
Szkółkowicz

Rejestracja: 16 sierpnia 2004, o 22:00
Posty: 225
Lokalizacja: lublin
Czy mi się tylko wydaje ( proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie od osób biorących udział w spotkaniu, bo to można wyczuć), że żużel nagle przestał się podobać w ratuszu? Bo to tak wygląda jakbyśmy zaczęli być piątym kołem u woza. Czyli że potwierdzałyby się plotki o tym, że jedna osoba ze świecznika żużlowego w klubie jest tam bardzo niemile widziana i być może nagle takie ochłodzenie stosunków?

_________________
niespokojny napisał(a):
Sprawka to człowiek mentalnie z jakiegoś starego, skrajnego PGRu na zadupiu. Kononowicz kuźwa.


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 11:55 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 21:38
Posty: 5323
Lokalizacja: Lublin
Potrzeba 9 pełnowymiarowych boisk? Wbrew pozorom nie byłby z tym chyba aż taki problem.
1. Lublinianka
2. nowy stadion na Krochmalnej
3. stadion Sygnału
4. boisko na Balladyny
5. boisko przy skrzyżowaniu Krochmalnej i Diamentowej
6. boisko Lwowska-Andersa
7. boiska na rusałce
8. Kresowa
9. boiska przy politychnice?
10. boisko przy zespole szkół na wojciechowskiej
11. boisko przy gim 16 na Czechowie

i pewnie jeszcze trochę by się znalazło boisk spełniajacych parametry, które są w niezłym stanie albo które przy odpowiednich inwestycjach dałoby się doprowadzić do stanu używalności.

Inną sprawą jest cel. Jeśli przedstawiciel prezydenta mówi, że pełnowymiarowe boiska są potrzebne do szkolenia młodzieży to jest w sporym błędzie.
Dzieci najlepiej szkolić na boiskach mniejszych, gdzie gra się w mniejszych zespołach, w których dzieci mniej biegają, a więcej mają kontaktu z piłką. Jeśli treningi odbywają się na boisku pełnowymiarowym to gra się zazwyczaj w poprzek takiego boiska.
Zresztą... bramki na boiskach pełnowymiarowych są zbyt duże dla dzieci.

Podsumowując, argument o konieczności pozostawienia boiska na Zygmuntowskich jest w moim odczuciu bezsensowny, tym bardziej biorąc pod uwagę, że tuż obok są boiska przy rusałce, które znacznie lepiej nadają się na kompleks boisk treningowych.

Co do minitoru to podzielam zdanie ratusza. Inicjatywa musi wyjść od klubu, jeżeli klub nic nie robi to i po co ratusz ma planować budowę minitoru. Dla kogo?
Dlatego też rozumiem, że ratusz nie bardzo chce pozwolić żeby na dość sporym terenie w centrum miasta utrzymywany był dość kosztowny obiekt tylko po to, żeby obiekt był wykorzystywany kilka razy w miesiącu, przez max. 8 miesięcy w roku... i to w dodatku praktycznie za darmo.

Generalnie wydaje się, że można wyczuć średnie relacje na linii ratusz - klub.
I niestety, moim zdaniem, to nic dziwnego.


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 12:23 
Offline
Senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41
Posty: 928
Może Koper nie do końca jasno to napisał. Miasto szacuje potrzeby na JESZCZE 9 boisk obok istniejących. Wobec planów budowy parku na Rusałce (i w perspektywie być może rezygnacji z funkcji sportowej tego miejsca) oraz sprzedaży terenów przy Kresowej będzie o to dość ciężko.

_________________
Czas na zmiany :]


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 13:26 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 21:38
Posty: 5323
Lokalizacja: Lublin
A tłumaczyło miasto jakoś po co w Lublinie tyle boisk pełnowymiarowych? I jak obliczyli, że będzie to 9 a nie 6 lub 12?


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 14:02 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Posty: 5468
Lokalizacja: Lublin
Szacunki zdaniem miasta są oparte na zgłoszeniach takiego zapotrzebowania na pełnowymiarowe boiska przez bardzo dużą liczbę stowarzyszeń które w naszym mieście prowadzą szkolenie juniorów w piłce nożnej. Pani prezydent stwierdziła że stowarzyszenia te tylko czekają na wybudowanie stadionu przy Krochmalnej co pozwoli im przejąć na swój użytek murawę na stadionie przy Zygmuntowskich.


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 14:17 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2012, o 18:35
Posty: 83
Ciekawe ile prezes odbył takich spotkań z władzami miasta..


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 16:25 
Offline
Trener

Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23
Posty: 3336
Koper pisze:
Szacunki zdaniem miasta są oparte na zgłoszeniach takiego zapotrzebowania na pełnowymiarowe boiska przez bardzo dużą liczbę stowarzyszeń które w naszym mieście prowadzą szkolenie juniorów w piłce nożnej. Pani prezydent stwierdziła że stowarzyszenia te tylko czekają na wybudowanie stadionu przy Krochmalnej co pozwoli im przejąć na swój użytek murawę na stadionie przy Zygmuntowskich.

No coz... Wyglada to wszystko, ze ma rece i nogi. Tylko...
Skad te dysproporcje w ilosci kibicow na meczach pilki i zuzla? Wychodzi na to, ze stowarzyszenia biora kase, szkola mlodziez, tylko jaki to poziom szkolenia to mowi o tym poziom lubelskiej pilki i frekwencja na meczach. Koniec koncow konkluzja jest taka, ze drogowskazem do dzialania dla miasta nie sa konkretne osiagniecia i wynik sportowy tylko deklaracje szkolenia.


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 17:03 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Posty: 6576
Lokalizacja: Made in Poland
Go! wytlumaczeniem pewnie bedzie fakt, ze treningi pilki noznej mozna spokojnie podciagnac pod tzw. "sport masowy" i nie musza one koniecznie prowadzic do wyhodowania duzego grona profesjonalistow. Prawda taka, ze w Poslce duzo dzieciakow (i doroslych tez sporo) gra w pilke, bo stosunkowo "dostepny" sport, natomiast nie oznacza to, zeci sami zainteresowani sa zapelnianiem trybun na meczu nawet w ekstraklasie. A moze to wlasnie cala tajemnica frekwencji na zuzlu lezy w tym, ze jest to sport trdny w uprawianiu, niedostepny dla przecietnego mieszkanca miasta? Czy gdybys 3 razy w tygodniu wystartowal w amatorskim meczu zuzlowym z kumplami, to mialbys tak samo duze cisnienie pojsc ogladac zawody jak teraz?:)

_________________
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 17:03 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 21:38
Posty: 5323
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Pani prezydent stwierdziła że stowarzyszenia te tylko czekają na wybudowanie stadionu przy Krochmalnej co pozwoli im przejąć na swój użytek murawę na stadionie przy Zygmuntowskich.
Zapewne.
Wiadomo, że jak pojawia się jakiś wolny obiekt w mieście, za który w zasadzie nie trzeba płacić to wiele podmiotów jest chętnych żeby się nim zaopiekować.
Problem w tym, że ten obiekt nie nadaje się do celów szkolenia młodzieży. Murawa tego nie wytrzyma i nie będzie się dało pogodzić treningów i meczów, które odbywają się niemal codzienie (w przypadku grup szkoleniowych ze wszystkich roczników) z działalnością klubu żużlowego.
Poza tym pojawia się pytanie czy do celów szkolenia młodzieży potrzebne jest boisko z trybunami na kilka tysięcy osób i torem żużlowym?


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 18:16 
Offline
Junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 kwietnia 2009, o 21:15
Posty: 445
istred pisze:
Potrzeba 9 pełnowymiarowych boisk? Wbrew pozorom nie byłby z tym chyba aż taki problem.
1. Lublinianka
2. nowy stadion na Krochmalnej
3. stadion Sygnału
4. boisko na Balladyny
5. boisko przy skrzyżowaniu Krochmalnej i Diamentowej
6. boisko Lwowska-Andersa
7. boiska na rusałce
8. Kresowa
9. boiska przy politychnice?
10. boisko przy zespole szkół na wojciechowskiej
11. boisko przy gim 16 na Czechowie


12. Sławin plus boisko treningowe, też chyba pełnowymiarowe

_________________
Karol Baran Karol!


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 21:42 
Offline
Trener

Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23
Posty: 3336
bierzecie pod uwage, ze boisko pelnowymiarowe to takie min ze 100 m dlugosci?
A jesli tak to jak zagospodarowac ponad 20 takich boisk?


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 21:48 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Posty: 7435
Lokalizacja: Lublin
Bo ja wiem... Trawe posiac? :)

_________________
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 22:08 
Offline
Trener

Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23
Posty: 3336
Noo...
I wypuscic na nia te wszystkie barany z ratusza


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 22:12 
Offline
Kadrowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 marca 2004, o 14:45
Posty: 1710
Lokalizacja: 081//022
Jeszcze czego?!!? I tak są wypasione, tłuste i śmierć z głodu im nie grozi niestety...

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 5 marca 2013, o 23:34 
Offline
Kadrowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 marca 2010, o 16:27
Posty: 1630
Ale spójrzmy obiektywnie, nie przez pryzmat miłości do żużla.

Kto korzystałby z tego minitoru? W Lublinie od lat nie ma szkolenia. Jest próba wyprodukowania żużlowców, głównie kosztem rodziców. Nieudanie prowadzona przez kilka lat przez Studzińskiego. Wardzała to chyba dopiero mógłby cokolwiek zacząć. Klub chyba nie za bardzo chce to nawet robić. Przynajmniej takie można mieć wrażenie, gdy spojrzy się kto przez lata działalności KMŻ podchodził do licencji. Może nie da się na tym tak łatwo zarobić jak na pierwszej drużynie? Ilu miniżużlowców korzystałoby z tego toru? Za ile lat? I czy jest sens, aby akurat minitor był na takim obiekcie? Równie dobrze można go usypać na polu w Głusku. Serio, wydaje mi się, że większy pożytek z obiektu będzie, gdy wykorzystają go dzieci trenujące piłkę. Nie mam pojęcia ile tych dzieciaków jest w Lublinie, ktoś ma takie informacje?

_________________
Żeby krytyka była konstruktywna, należy przykre zdanie zakończyć pozytywnym akcentem.
Na przykład: Jesteś wyjątkowym ch*jem, ale masz za to ładne buty!


Na górę
Post: 6 marca 2013, o 00:22 
Offline
Trener
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 21:38
Posty: 5323
Lokalizacja: Lublin
Nie zauważyłem żeby ktoś upierał się przy minitorze na Zygmuntowskich...
ale trzeba zauważyć, że to boisko nie jest najlepszym miejscem do treningów dzieci. Do jakichkolwiek treningów.
Murawa ledwo wytrzymuje treningi i mecze jednej drużyny, a średnio mogę sobie wyobrazić 10 grup treningowych korzystających z tego boiska.
Dodatkowo ciężko byłoby pogodzić to z korzystaniem z toru przez żużlowców, nawet jeśli pojawiają się tam jedynie od czasu do czasu.


Na górę
Post: 6 marca 2013, o 00:46 
Offline
Trener

Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23
Posty: 3336
Dokladnie to samo pomyslalem, ale nie chcialo mi sie rozwijac tematu. Generalnie wszystkie te argumenty tzw. "miasta" troche naciagane. Ja wiem, ze tak na goraco to przedstawiciele Stowarzyszenia mogli lyknac, ale swoje wiem. I tak chwala im, ze smieli wlozyc wykalaczke w ten kopiec termitow i zadali jakiekolwiek pytania.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl