Skład na sezon 2013

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bochen
Posty: 84
Rejestracja: 23 marca 2004, o 22:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1351 Postautor: Bochen » 19 grudnia 2012, o 14:15

ostatnimi czasy, co raz częściej tęskni mi się za lokalnym patriotyzmem żużlowym...tzn. przywiązaniem do klubowych barw z jednej strony, a z drugiej opieraniu się o fundamenty jakie stanowi szkółka...

temat wałkowany wielokrotnie i raczej nierealny do wykonania w 'lubelskim grajdołku' bardziej chyba z faktu powolnego wymierania lubelskich tradycji żużlowych niż z braku chęci do inwestowania w młodzież.

Muszyński, Knap, Stenka, Jucha, Nowoszyński, Mordel, śp. Dados, Staszek, Piszcz, Trumiński itp., itd.

Kurcze, kiedyś nawet mimo pewnego rodzaju marazmu żużlowego w naszym mieście przychodziło się dla naszych 'wychowanków'. Wielu może mnie zrugać ale nawet 25 - 65 od Tarnowa lub podobny wynik od Pergo czy Iskry oraz zacięte boje ze Śląskiem Świętochłowice mnie i wielu innych zapaleńców nie odpychały od żużlowej atmosfery.

Dzisiaj raczej pieniądz decyduje o przynależności klubowej ale fajne byłoby ten zespół opierać o kolektyw, a nie 'legię cudzoziemską'
Przy założeniu strategii Bogdanki ukierunkowanej na sponsoring dyscyplin inwestujących w młodzież może warto by pociągnąć ten temat, a nie liczyć na jednorazowy sukces, który niczym dotknięcie czarodziejskiej różdżki stworzy pełen profesjonalizm.

porzucając marzenia, zastanawia mnie taka sprawa:

Ile dane kluby czekały na powrót do żużlowej czołówki?
- Start Gniezno
- Stal Gorzów
- Unia Tarnów

Jest kilka innych klubów, które również przeżyły / przeżywały wahania organizacyjne ale sobie z tym jakoś poradziły w różny sposób. Jednak czynnikami, które miały decydujące znaczenie w ich wypadku to: odpowiednie osoby związane z żużlem, strategia obranego rozwoju i czas przewidziany do realizacji założeń.
NO breakes, NO rules.....SPEEDWAY!!!

Awatar użytkownika
Piocze
Senior
Posty: 607
Rejestracja: 30 stycznia 2010, o 12:37

Re: Skład na sezon 2013

#1352 Postautor: Piocze » 19 grudnia 2012, o 15:06

Rabiosa pisze:Wielka Kopalnia Węglowa Bogdanka : 600 000 zł :lol: vs Lechma Poznań " kominiarze " i tyle w temacie.


Wielka kopalnia węglowa, która przy okazji utrzymuje też całkiem nieźle prosperujący klub piłkarski. A do ostatnich miesięcy jeszcze też różne inne niż żużel sporty motorowe.
Ja się bardzo cieszę, że Bogdanka w ogóle została przy żużlu, bo przy ostatnich zmianach w zarządzie nie było to pewne. A Ty masz jeszcze pretensje że dają za mało...
" Miasto zamiast dać nam pieniądze, wydaje je na ludzi przebranych za marchewki."

Awatar użytkownika
TomBronx
Posty: 32
Rejestracja: 3 maja 2010, o 11:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1353 Postautor: TomBronx » 19 grudnia 2012, o 15:27


Awatar użytkownika
MikeMistrz
Senior
Posty: 866
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:29

Re: Skład na sezon 2013

#1354 Postautor: MikeMistrz » 19 grudnia 2012, o 16:25

Trochę kiepsko, że kolejni konkretni grajkowie na 1 ligę odpadają, ale dopóki zostało ich jeszcze kilku można jeszcze zmontować sensowny skład.

1.Watt
2.Miesiąc
3.Jeleniewski
4.Baran
5.Max/Povazhny/Adamczak

I mamy podobny potencjał do zeszłorocznego, (i do tego teoretycznie bez odpowiednika Stachyry, który nie umiałby jechać u nas na torze) a i Jeleń może pokusiłby się o jakieś sensowne punkty na wyjazdach w tym roku. Wyjazdów by się tym raczej nie dało wygrywać, ale bonus byłby realny z każdym rywalem. Tyle, że Watt to już chyba ostatni wolny (realny do zakontraktowania) zawodnik, który powinien wykręcić grubo powyżej 2,0. Jak on podpisze gdzie indziej niż u nas, to ja już stracę nadzieję na cokolwiek innego niż walka o utrzymanie.
No i problemem są juniorzy. Jeżeli klub nie ma w planach przegrać wszystkich biegów juniorskich po 5:1, to trzeba wypożyczyć Adamczewskiego, albo kogokolwiek innego, byle dawał realne nadzieje na jakieś punkty.

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2013

#1355 Postautor: Sledzio » 19 grudnia 2012, o 16:31

Sprawka obudź się. Ja Cię bardzo proszę OBUDŹ SIĘ

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1356 Postautor: Gelo » 19 grudnia 2012, o 17:12

1.Watt
2.Miesiąc
3.Jeleniewski
4.Baran
5.Max/Povazhny/Adamczak

I mamy podobny potencjał do zeszłorocznego

Watt byłby dobry - ale chyba jestem zbyt małej wiary zeby w to uwierzyc. Maxa nie trawię od lat i w tym roku tylko się w tym utwierdzilem. Romek P. jest jak na mój gust zbyt chimeryczny. Niestety - pewniakiem ale równie nierealnym na te 8-10 punktów a który jezdził słabiej niz nalezalo sie spodziewać jest okularnik...

henek1234
Szkółkowicz
Posty: 291
Rejestracja: 6 lipca 2011, o 21:44

Re: Skład na sezon 2013

#1357 Postautor: henek1234 » 19 grudnia 2012, o 17:22

Gelo pisze:
1.Watt
2.Miesiąc
3.Jeleniewski
4.Baran
5.Max/Povazhny/Adamczak

I mamy podobny potencjał do zeszłorocznego

Watt byłby dobry - ale chyba jestem zbyt małej wiary zeby w to uwierzyc. Maxa nie trawię od lat i w tym roku tylko się w tym utwierdzilem. Romek P. jest jak na mój gust zbyt chimeryczny. Niestety - pewniakiem ale równie nierealnym na te 8-10 punktów a który jezdził słabiej niz nalezalo sie spodziewać jest okularnik...


i obudziłeś się :lol: :lol: :lol: będą o ile wystartujemy Flegiery, Frankowy i tylko człowiek może Puzon i Mateusz .... Wieczorek o ile ktoś prezia nie uprzedzi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
MikeMistrz
Senior
Posty: 866
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:29

Re: Skład na sezon 2013

#1358 Postautor: MikeMistrz » 19 grudnia 2012, o 17:33

Gelo pisze: Maxa nie trawię od lat i w tym roku tylko się w tym utwierdzilem. Romek P. jest jak na mój gust zbyt chimeryczny. Niestety - pewniakiem ale równie nierealnym na te 8-10 punktów a który jezdził słabiej niz nalezalo sie spodziewać jest okularnik...


Karlsson jest w takim wieku, że prędzej obniży loty, niż zacznie jeździć jak dawniej. Ja bym wolał jednak dwóch pierwszych panów. Żadni z nich liderzy, ale jednak w miarę solidne marki, jak na 1 ligę.

Henek masz jakieś wiarygodne info, że piszesz takie głupoty?

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Skład na sezon 2013

#1359 Postautor: kibicLBN » 19 grudnia 2012, o 17:35

Spoko , spoko Hampel,Hancock są też do wzięcia, i Batchelor. Specjalnie tak mało udzielają wywiadów. Pogonimy Grudziądz i Gdańsk 8)
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1360 Postautor: Gelo » 19 grudnia 2012, o 17:37

wiek zaczyna byc u niego przeszkodą - ale zastanawia mnie jego jazda w Anglii - wygrywał z najlepszymi na świecie. To wciaz kawał żużlowca, niestety w Polsce kilka razy tego nie pokazał. W np. Lublinie miał ogromnego pecha.

Awatar użytkownika
mOrphe
Posty: 118
Rejestracja: 25 lipca 2003, o 15:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1361 Postautor: mOrphe » 19 grudnia 2012, o 18:07


Awatar użytkownika
pav4u
Szkółkowicz
Posty: 298
Rejestracja: 7 kwietnia 2004, o 13:30
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2013

#1362 Postautor: pav4u » 19 grudnia 2012, o 18:08

Sledzio pisze:Sprawka obudź się. Ja Cię bardzo proszę OBUDŹ SIĘ



za późno :?

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2112
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Skład na sezon 2013

#1363 Postautor: Hayden » 19 grudnia 2012, o 18:10

oficjalnie?
Jak dowiedział się portal SportoweFakty.pl...

Wychowanek pilskiej Polonii uzgodnił już warunki rocznego kontraktu i w najbliższych dniach zostanie zaprezentowany jako nowy żużlowiec spadkowicza z ENEA Ekstraligi.


czepiam sie pewnie, bo sam juz stracilem wiare w Miska u nas :?
Motor mocny

GeloG89
Szkółkowicz
Posty: 189
Rejestracja: 8 czerwca 2011, o 21:29

Re: Skład na sezon 2013

#1364 Postautor: GeloG89 » 19 grudnia 2012, o 18:13

Z materiału wynika że i Dawid tez idzie do Gdańska więc niema się co napinać na robienie składów o coś bo niema z czego, niema za co i niema po co.
Faktem jest że na spotkania bez stawki za wielu ludzi nie przyjdzie.

Awatar użytkownika
mOrphe
Posty: 118
Rejestracja: 25 lipca 2003, o 15:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1365 Postautor: mOrphe » 19 grudnia 2012, o 18:18

Jedynie zakontraktowanie Batchelora uratowalo by poczynania Sprawki na rynku transferowym, jezeli marzy jeszcze o czymkolwiek co sie zwie "walka o awans". Ale chyba Prezesa na to nie stac...

Awatar użytkownika
pizek
Posty: 105
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, o 15:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1366 Postautor: pizek » 19 grudnia 2012, o 18:20

Czytam, czytam to forum i nie wierze co ja widzę...więc postanowiłem napisać, może do kogoś trawią moje spostrzeżenia i pewne fakty 8) Każdy ma prawo uważać inaczej i wyrażać swoje poglądy (przecież to forum) ale ja to widzę tak:

1) Klub ma dług, tak jak można było usłyszeć z różnych źródeł wynosi on około pół miliona(oby tak było rzeczywiście). Nie stać nas na Miśkowiaka a wy wyjeżdżacie z tekstem o Wattach, Harrisach, Pedersenach, Batchelorach; ba nawet o Kylmaekorpiach :D itd. Większość już podpisała albo podpisze ale NIE U NAS . Powód - brak kasy

2) Myślę, że ten sezon będzie to typowy sezon ogórkowy :D Szkoda, że Sprawka deklaruje po zakończeniu sezonu, że za rok walczymy o awans, Miśkowiak i Dawid dostają kontrakty itd. Tutaj niewątpliwie strzela sobie w kolano po raz kolejny. Sądzę, że w tym roku będziemy mieli skład najprawdopodobniej złożony z zawodników klasy Jeleniewskiego (jako lider), Miesiąca, Barana itd. Nie zdziwię się jak będzie kolejny zaciąg z Rzeszowa ( Panie nie zsyłaj na nas takiej kary) i w barwach Motoru zobaczymy Kuciapę. Chłop ma blisko, nikt go nie chce więc w sam raz się nada. I skład nasz będzie oparty właśnie na takich zawodnikach, których raczej nikt nie chce. Do tego grona dorzuciłbym Kreta, Trojanowskiego, Jamroznego, Wieczorka. Jestem pewny, że któryś podpisze u nas. Stranieri tutaj raczej też szału nie widzę ani perspektyw - może Darek dorzuci na odczepnego Woodwarda czy Kildemanda, ale raczej to nie będzie hit.

Ja wiem, że idą święta, ale radze zejść na ziemię. Jeszcze nie dziwię się nowym użytkownikom, ale ze stażem i niektórzy oczekują przysłowiowych gruszek na wierzbie. Mam nadzieję, że się mylę i oby tak było. Prawda jest taka, że w tym roku albo już oddaliśmy walkę o ekstraligę albo zrobimy to w najbliższym czasie. Szkoda bo to był udany sezon, mało brakowało, a też i teraźniejsza liga jest złożona z zespołów, które są do ogrania. Niestety za rok będzie jeszcze gorzej i ciężej.

Co do sponsorów: Lubelszczyzna jest jaka jest, sami wiecie. Niewątpliwie Dariusz się stara, raz lepiej raz gorzej, ale też ciężko jest coś znaleźć, nie oszukujmy się. Szkoda tylko, że nie mamy spółki bo rozliczanie się ze sponsorami z wydanych pieniędzy co do złotówki to jednak nie to samo. Martwi również aż tak bardzo duża zależność od kasy z miasta...

Tak patrząc trzeźwo, proponuję Panie Darku taki skład:
1) Jeleniewski
2) Kildemand
3) Woodward
4) Adamczak
5) Povazhny
6) ?
7) ?

Jak to mówią szału ni ma...ale taka jest brutalna rzeczywistość. A może akurat coś z tej promocji -60% wpadnie w lutym :) Zawsze jest nadzieja

GeloG89
Szkółkowicz
Posty: 189
Rejestracja: 8 czerwca 2011, o 21:29

Re: Skład na sezon 2013

#1367 Postautor: GeloG89 » 19 grudnia 2012, o 18:23

Ale walka o awans po co?? Ciężko naskrobać jest na średni skład na pierwsza ligę a awans się marzy?? Tam najmniejszy budżet będzie miał Wrocław 5,5 mln zł. a na skład o środek tabeli trzeba z 8-10 mln zł Zakontraktowanie w tej chwili Batchelora był by niejako strzałem w kolano ( finansowym). Taki zawodnik za "pinć złoty" nie przyjdzie a i tak już wiadomo ze nie napinamy się o jakieś wyniki.

Awatar użytkownika
Chaser
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 czerwca 2011, o 12:05

Re: Skład na sezon 2013

#1368 Postautor: Chaser » 19 grudnia 2012, o 18:24

Jest ktoś rozpoznany w temacie jacy zawodnicy zostali jeszcze do wzięcia?
Karlsson, Max, Jeleń, Miesiąc, Baran, Puszakowski, Ropa, Woodward, E. Kennett, Davidsson?, Kildemand, Batchelor
Kto jeszcze? Jak sobie Darek nie radzi to mu pomóżmy 8)

efeneJGH
Junior
Posty: 364
Rejestracja: 17 września 2012, o 20:42

Re: Skład na sezon 2013

#1369 Postautor: efeneJGH » 19 grudnia 2012, o 18:27

pizek; 99% tego co piszesz to najprawdziwsza prawda...jedynie co do sponsorów to nie zwalałbym amatorki Dariusza na tzw. Polskę B czy jak wolą inni Z. w Rzeszowie mogą , w Tarnowie mogą, w Bydgoszczy mogą a nikt mi nie wmówi że to miasta i regiony bogatsze niż Lubelszczyzna...

henek1234
Szkółkowicz
Posty: 291
Rejestracja: 6 lipca 2011, o 21:44

Re: Skład na sezon 2013

#1370 Postautor: henek1234 » 19 grudnia 2012, o 18:27

pav4u pisze:
Sledzio pisze:Sprawka obudź się. Ja Cię bardzo proszę OBUDŹ SIĘ



za późno :?


nie proś jaśnie pana z takim to od razu pod lód..... :( :( brak słów

GeloG89
Szkółkowicz
Posty: 189
Rejestracja: 8 czerwca 2011, o 21:29

Re: Skład na sezon 2013

#1371 Postautor: GeloG89 » 19 grudnia 2012, o 18:28

David Ruud
Ales Drym
Simon Gustafsson
Peter Kildemand
Kenni Larsen
Rory Schlein
Nicolai Klindt
Jesper B. Monberg
Tyron Proctor
Renat Gafurow
Timo Lahti
Danił Iwanow
Wiktor Kułakow
Davey Watt
Mariusz Puszakowski
Cameron Woodward
Mikael Max
Roman Povazhny
Peter Karlsson
Rafał Trojanowski
Karol Baran
Paweł Miesiąc
Ronnie Jamroży
Mateusz Szczepaniak
Adam Skórnicki
Marcin Rempała
Damian Adamczak
Dennis Andersson
Maksim Bogdanow
Magnus Zetterstroem
Maciej Kuciapa
Jakub Jamróg
Mateusz Łukaszewski
Paweł Hlib
Damian Michalski
wydaje mi sie że Ci jeszcze nigdzie nie podpisali do tego kilku juniorów raczej mniej niz bardziej sensownych
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2012, o 18:29 przez GeloG89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rabiosa
Junior
Posty: 318
Rejestracja: 12 października 2011, o 15:05

Re: Skład na sezon 2013

#1372 Postautor: Rabiosa » 19 grudnia 2012, o 18:29

Chaser pisze:Jest ktoś rozpoznany w temacie jacy zawodnicy zostali jeszcze do wzięcia?
Karlsson, Max, Jeleń, Miesiąc, Baran, Puszakowski, Ropa, Woodward, E. Kennett, Davidsson?, Kildemand, Batchelor
Kto jeszcze? Jak sobie Darek nie radzi to mu pomóżmy 8)


Zorro , Klindt , Gustafsson , Michelsen , D.Andersson , Ruud .... no ze 20 obcokrajowców to wzięcia będzie , niech podpisze z Jeleniem i Miesiącem a resztę niech bierze na fart 8)

Awatar użytkownika
mOrphe
Posty: 118
Rejestracja: 25 lipca 2003, o 15:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2013

#1373 Postautor: mOrphe » 19 grudnia 2012, o 18:30

GeloG89 pisze:Ale walka o awans po co?? Ciężko naskrobać jest na średni skład na pierwsza ligę a awans się marzy?? Tam najmniejszy budżet będzie miał Wrocław 5,5 mln zł. a na skład o środek tabeli trzeba z 8-10 mln zł Zakontraktowanie w tej chwili Batchelora był by niejako strzałem w kolano ( finansowym). Taki zawodnik za "pinć złoty" nie przyjdzie a i tak już wiadomo ze nie napinamy się o jakieś wyniki.


Dlatego napisalem, ze chyba Prezesa na niego nie stac.

Ja tam uwazam, ze zakontraktowanie Puzona bylo by dobrym posunieciem na chwile obecna. I tak juz za wiele nie da sie wyciagnac, a sadze ze jego rzadania finansowe nie polozylyby klubu po sezonie na lopatki. Zreszta ja wolalem jego ogladac anizeli "gwiazde" Barana jak jeszcze starowali razem w II lidze i zawsze bylem zwolennikiem Puzona. Skromny w wypowiedziach a na torze robil swoje, sadze ze dla niego przeskok z II ligi do I nie bylby az tak bolesny sportowo. Wysoki KSM... nie jest chyba przeszkoda bo nie mamy juz ani Miska ani Dawida.

henek1234
Szkółkowicz
Posty: 291
Rejestracja: 6 lipca 2011, o 21:44

Re: Skład na sezon 2013

#1374 Postautor: henek1234 » 19 grudnia 2012, o 18:32

Rabiosa pisze:
Chaser pisze:Jest ktoś rozpoznany w temacie jacy zawodnicy zostali jeszcze do wzięcia?
Karlsson, Max, Jeleń, Miesiąc, Baran, Puszakowski, Ropa, Woodward, E. Kennett, Davidsson?, Kildemand, Batchelor
Kto jeszcze? Jak sobie Darek nie radzi to mu pomóżmy 8)


Zorro , Klindt , Gustafsson , Michelsen , D.Andersson , Ruud .... no ze 20 obcokrajowców to wzięcia będzie , niech podpisze z Jeleniem i Miesiącem a resztę niech bierze na fart 8)


:( :( Pawełka i Jelenia też już nie ma 8) 8) pozostała tylko formalność :(

GeloG89
Szkółkowicz
Posty: 189
Rejestracja: 8 czerwca 2011, o 21:29

Re: Skład na sezon 2013

#1375 Postautor: GeloG89 » 19 grudnia 2012, o 18:36

Po zakontraktowaniu Jelenia, Barana i Miesiąca zostaje jeszcze 19,09 do górnego limitu wiec swoboda duża.