Lokomotiv Dyneburg - Motor Lublin 19.08.2012 godz. 17

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6376
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Lokomotiv Dyneburg - Motor Lublin 19.08.2012 godz. 17

#226 Postautor: kibicLBN » 23 sierpnia 2012, o 14:46

truskawa pisze:
kibicLBN pisze: aż do momentu, gdy LOTOS pójdzie po rozum do głowy i się na nich wypnie..


Dlaczego chcesz, żeby upadł żużel w Gdańsku i dlaczego LOTOS nie ma rozumu, sponsorując żużel?

Ja tego nie chcę Boże broń, ale to co się tam działo i dzieje to paranoja. Sami kibice Wybrzeża już mają wszystkiego dosyć, nie słyszałeś o tym? Klub doi LOTOS a nie rozwija się tylko buja non stop między I a ekstraligą.
istred pisze:
Według Ciebie łatwo to przeskoczyć zwłaszcza w tak pokrzywdzonym ekonomicznie regionie jak Lubelszczyzna?
Nie wiem czy łatwo, ale nie próbując się o tym nie przekonamy. Obecnie nasz klub ma łatwiej niż kiedykolwiek w historii.
A Lubelszczyzna? W jakim sensie pokrzywdzonym? Największą krzywdą jest wszechobecny kompleks niższości i poczucia krzywdy.
I czy Lubelszczyzna jest bardziej pokrzywdzona niż Podkarpacie, które ma dwa silne kluby ekstraligowe?

Z tego co wiem to do 2009r najmniejsze PKB miał nasz region i to zdecydowanie najniższe na mieszkańca, wg najnowszych danych przegoniliśmy w 2011r minimalnie podkarpacie właśnie:
http://www.stat.gov.pl/prezydencja2/fil ... czbach.pdf
(5 strona pdfa)
Teraz już wiesz o co chodzi, popatrz w te tabele i chyba dostrzegasz różnicę między liczbami powyżej 100, a 69,4....
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13298
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lokomotiv Dyneburg - Motor Lublin 19.08.2012 godz. 17

#227 Postautor: Gelo » 23 sierpnia 2012, o 14:48

Ta przy KSM max. 39 dla eligi mało kto weźmie faceta niepewnego na eligowym froncie jak Misiek z KSM ok. 8,0. Ponadto Misiek w ostatnich latach rzadko uciekał po jednym sezonie z klubów, nawet gdy to były tak parszywe podmioty jak Poznań.

Dobrze wiesz, że ksm-u nie ogarniają nawet decydenci. To się może zmienić jeszcze 100 razy i nic nie jest w stanie nas zdziwić. A czy Misiek po takim sezonie będzie sentymentalny do klubu, do którego musi dojeżdżać na drugi koniec Polski? Oby oby. Ale ja jednak sądzę, że wszystko jest kwestią ceny.
Bez takich żartów proszę. Widzę że lubujesz się w skrajnościach.

Ja często koloryzuję, żeby złapać sedno sprawy. A z tym Staszkiem to mam nawet traumę sprzed lat. Co roku w zimie na tym forum był jednym z najchętniej wymienianych kandydatów do składu.

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Lokomotiv Dyneburg - Motor Lublin 19.08.2012 godz. 17

#228 Postautor: jerry78 » 23 sierpnia 2012, o 15:30

$korzen$ pisze:
pulkownik pisze:kto nie widział meczu prosze :P
http://www.youtube.com/watch?v=Zyle91OA ... r_embedded


2 start Miesiaca i jego wyjscie spod tasmy. klasyk 8)


No, ale zobacz jak Paweł holował Jelenia do mety w 11 biegu :)

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Lokomotiv Dyneburg - Motor Lublin 19.08.2012 godz. 17

#229 Postautor: istred » 23 sierpnia 2012, o 15:57

meesha pisze:Podkarpacie, które ma dwa silne kluby ekstraligowe?

Rzeszów i... Krosno? :D[/quote]
I Tarnów. Rzeczywiście, 10 kilometrów na zachód i już zupełnie inne, dostatnie życie :)

Z tego co wiem to do 2009r najmniejsze PKB miał nasz region i to zdecydowanie najniższe na mieszkańca, wg najnowszych danych przegoniliśmy w 2011r minimalnie podkarpacie właśnie:
http://www.stat.gov.pl/prezydencja2/fil ... czbach.pdf
(5 strona pdfa)
Teraz już wiesz o co chodzi, popatrz w te tabele i chyba dostrzegasz różnicę między liczbami powyżej 100, a 69,4....
Tylk co z tego?
Polska ma zdecydowanie mniejsze PKB od Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Australii... a została drużynowym mistrzem świata kilka razy.
Nasza liga też jest najbogatsza i najsilniejsza na świecie. ...mimo że PKB mamy niższy.
Więc widzisz jak PKB przekłada się na wyniki w żużlu.
Swoją drogą myślę, że Lublin ma wyższe PKB niż większość klubów z czuba ekstraligi.

Masz REALNE zestawienie Lublina i lidera ekstraligi:
Lublin -
Średnia wysokość zarobków:3293 PLN
Wskaźnik bezrobocia:9%
Liczba podmiotów gospodarczych:41622 - 9 miejsce w kraju.
Liczba podmiotów gospodarczych wg liczby pracowników:
1-9 pracowników:39852
10-49 pracowników:1361
50-249 pracowników:335
250-999 pracowników:54
1000 lub więcej pracowników:20

Tarnów:
Średnia wysokość zarobków:2976 PLN
Wskaźnik bezrobocia:9.3%
Liczba podmiotów gospodarczych:10666 (40 miejsce w kraju)
Liczba podmiotów gospodarczych wg liczby pracowników:
1-9 pracowników:9976
10-49 pracowników:521
50-249 pracowników:145
250-999 pracowników:20
1000 lub więcej pracowników:4

Tarnowowi to nie przeszkadza być liderem ekstraligi, zdobyć kilka tytułów mistrza Polski w ostatnich latach i stale gościć w ekstralidze - mimo pojedynczych sezonów w I lidze.

Choć zaraz... zapomniałem, że Lubelszczyzna ma niższe PKB niż województwo Małopolskie - to tłumaczy wieczne dziadowanie.

Awatar użytkownika
sadychor
Kadrowicz
Posty: 1798
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, o 16:16

Re: Lokomotiv Dyneburg - Motor Lublin 19.08.2012 godz. 17

#230 Postautor: sadychor » 23 sierpnia 2012, o 22:03

Wszystko sie zgadza istred, tylko w Tarnowie napedza wszystko mozny sponsor, ktory nie zaluje keszu. Wczesniej Trzebinia, teraz Azoty z Tauronem :) Tam kwoty maja szesc zer i nikt sie nie zastanawia za bardzo gdy "trza zrobic miszcza". Maja byc Golloby, Holty i Hancocki - nie ma problemu 8)
Obrazek
Lublin miastem specjalistów teoretyków pozostających w wiecznej opozycji