Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#76 Postautor: Lublin_Fan » 27 lipca 2016, o 09:07

W ubieglym roku byla rozpaczliwa pogon za licencjami, na ktorych chyba bardziej zalezalo dzialaczom niz mlodym zawodnikom. W tym sezonie jest prawdziwa nauka jazdy.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4462
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#77 Postautor: Kargolo » 27 lipca 2016, o 12:10

Połowa z zawodników biorących udział we wczorajszych zawodach stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych. Borczuch nie prowadzi motocykla, to motocykl prowadzi jego. Peroniowi wyszła jakimś cudem przycinka na pierwszym łuku (chociaż już tam pachniało gipsem), więc podjarany już na kolejnym łuku skasował innego zawodnika i samego siebie. Wytrzymałem do 12 biegu i pojechałem oglądać ŻUŻEL w TV :P Czekam na Mistrzostwa Nice PLŻ i mam nadzieję, że nie będzie takiego skwaru, bo w takich warunkach to pogoda dyktuje stan toru, a siedzenie w takim kurzu jest cholernie nieprzyjemne.

bulgun
Posty: 18
Rejestracja: 18 grudnia 2013, o 13:34

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#78 Postautor: bulgun » 27 lipca 2016, o 13:41

Bardzo słabo to wyglądało. Według mnie coś może być tylko z Peronia. Ktoś się orientuje dlaczego nie startował nasz rezerwowy?

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2835
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#79 Postautor: Cz@rek » 27 lipca 2016, o 22:36

^^^No właśnie, w składzie 5 zawodników ,a my mamy 3 wykluczenia za 2 min.-z tym ze nikt nie próbował nawet wyjeżdżać na tor...
Sprzęt także jest tragiczny ,ale dlaczego tak jest ??? Dofinansowanie tych chłopaków z UM było na poziomie dofinansowania całego klubu KMŻ w poprzednich latach więc na jakie motocykle poszło to doinwestowanie? Bo za trenerem chyba na pensji nikt nie jest...No chyba ze się mylę...

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#80 Postautor: sting126 » 28 lipca 2016, o 07:33

Coś mi się obiło o uszy, że po zdaniu licencji klub już nie zapewnia sprzętu.
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7501
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#81 Postautor: Cooper » 28 lipca 2016, o 12:16

Czesc sprzetu, np. silnik jednego z rajderów KM Cross zostala zakupiona ze srodkow prywatnych sponsorow, info 100% KMO. Tez mnie to fascynuje, ze przy takich nakladach ani talentu, ani sprzetu, ani nawet jakiejs szczegolnej organizacji (zadnych pozadnych zawodow chocby, Puchar PLŻ wyszedł w trakcie i na to pewnie pojdzie oddzielny hajs z miasta).
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#82 Postautor: sting126 » 28 lipca 2016, o 12:59

a organizatorem Pucharu PLŻ jest KM Cross ?
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
Scibi
Senior
Posty: 641
Wiek: 42
Rejestracja: 19 marca 2012, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#83 Postautor: Scibi » 28 lipca 2016, o 19:10

Więckowski na pamiętnej konferencji w Ratuszu prężył muskuły, że w jego szkółce wykreuję się przyszły mistrz Polski, ale patrząc realnie na obecną kadrę KM Cross, to ja w niej nie widzę nawet przyszłego solidnego drugoligowca. Brzeziński w przyszłym sezonie kończy 21 lat i przypuszczam, że to będzie równoznaczne z końcem jego przygody na żużlu. Pozostali też nie błyszczą. W/g Jacka Ziółkowskiego mamy jedną z najdroższych, o ile nie najdroższą szkółkę żużlową w Polsce, a efektów żadnych i na żadne się nie zapowiada. Dla mnie ta szkółka to pic na wodę fotomontaż.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#84 Postautor: Koper » 28 lipca 2016, o 21:08

sting126 pisze:a organizatorem Pucharu PLŻ jest KM Cross ?


One Sport

http://www.przegladsportowy.pl/zuzel/ni ... 12407.html

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#85 Postautor: sting126 » 29 lipca 2016, o 10:52

Scibi pisze:W/g Jacka Ziółkowskiego mamy jedną z najdroższych, o ile nie najdroższą szkółkę żużlową w Polsce, a efektów żadnych i na żadne się nie zapowiada.


Myślę, że nie trzeba być Jackiem Ziółkowskim żeby się tego domyślać :) (że to najdroższa szkółka).

A czy efektów żadnych ? Na razie paru chłopaków zdało licencję i to jest i lepszy efekt niż przez ostatnie 7-8 lat szkolenia młodych przez poszczególne kluby żużlowe, a wbrew pozorom jakby policzyć to mogłoby się okazać, że pieniądze przeznaczono na to podobne - tyle, że w przypadku KM Cross w krótszym czasie. Moim zdaniem za wcześnie oceniać zawodników, którzy w zasadzie w tym roku pierwszy raz jeżdżą na poważnie. A moim zdaniem Peroń i ew. Włodarczyk nie wyglądają źle, Brzeziński zresztą też, ale w jego przypadku problemem jest wiek, tak jak napisałeś. Czy któryś z nich będzie Mistrzem Polski ? Wątpię, ale moim zdaniem solidnych ligowców można z nich zrobić.
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
Scibi
Senior
Posty: 641
Wiek: 42
Rejestracja: 19 marca 2012, o 13:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#86 Postautor: Scibi » 29 lipca 2016, o 13:36

Ścibi pisze:Tak jak ktoś tu już kiedyś na forum wspomniał, że samo uzyskanie licencji Ż przez chłopaka, który kontakt z motocyklem ma praktycznie od dziecka nie jest jakimś mega wyczynem.


To się zgadza. Tyle, że ja nie mam pewności czy którykolwiek z nich (wbrew wcześniejszym zapowiedziom) przyszedł z crossu. Tzn. w szkółce crossowej to może i jeździli, ale czy byli zawodnikami - tego nie wiem. Stąd nie wiem też czy oni faktycznie "od dziecka" mają kontakt z motocyklami.

Edit: coś się chyba popierd*** bo to mój post - sting126
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2016, o 16:22 przez Scibi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dobromir
Zawodowiec
Posty: 1483
Rejestracja: 16 marca 2003, o 10:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#87 Postautor: Dobromir » 29 lipca 2016, o 15:00

Przecież ta cała szkółka żużlowa to jedno wielkie pośmiewisko i krowa dojna dla Więckowskiego + etat dla Juchy. Licencje zdawane na sztukę, żeby można było pokazać Żukowi proszę my już mamy swoich 5 żużlowców. Cudem będzie jak chociaż jeden z tych chłopaków pociągnie karierę dłużej niż do 21 roku.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#88 Postautor: _piotrusss » 30 lipca 2016, o 01:39

Bez przesady, dla picu to by nie ryzykowali zdrowiem w każdym wyścigu. Szkółka szkółką, ale u niektórych zawodników naprawdę widać ambicję. Brakuje sprzętu, doświadczenia, umiejętności a mimo to jadą najlepiej jak umieją dużo ryzykując przy tym. Zalecam trochę więcej szacunku do nich, bo choćby nie wiem jak przepłacona była szkółka, to akurat oni się póki co na tym sporcie nie dorabiają. Ilość upadków w Lublinie świadczy o tym, że bardzo się chcieli pokazać. Sytuacja nie jest łatwa, miasto olewa stadion przez połowę sezonu, okazji do startów jak na lekarstwo... Naprawdę nie ma na tę chwilę oczekiwać niczego więcej. Cyganki które już teraz wróżą im jaka będzie ich przyszłość niech zostawią swoje objawione mądrości dla siebie, ten sport pod tym względem jest nieprzewidywalny. Niektórzy zapominają jak bardzo jest to niebezpieczne zajęcie i jak wiele trzeba mieć w sobie odwagi by wjechać z gazem w nasz dziurawy drugi łuk, bez pewności że się nie rozbije o bandę, bo nie ma się jeszcze umiejętności by wyjść z opresji. Szkolenie żużlowców w takich warunkach trwa długo, to nie jest czas na rozliczenia.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Dobromir
Zawodowiec
Posty: 1483
Rejestracja: 16 marca 2003, o 10:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#89 Postautor: Dobromir » 1 sierpnia 2016, o 10:03

Ale co mnie obchodzi, że to jest niebezpieczne zajęcie jak ktoś woli bezpieczniejsze to proponuje badminton. Ambicje ok, chwała za to tym chłopakom, tylko, że to z moich podatków idzie gruba kasa na tą szkółkę, z której bokiem lwia część idzie do kieszeni organiaztora. Podkreślam nie mam nic absolutnie do chłopaków, jeżdżą starają się nadstawiają karku. Tylko jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto w momencie gdy w mieście nie ma nawet funkcjonującego klubu.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#90 Postautor: Koper » 5 maja 2017, o 19:41

W środę, 7 czerwca w Lublinie zostanie rozegrana runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Lubelscy juniorzy w Mistrzostwach Polski będą rywalizować z drużynami ROW Rybnik, Stali Rzeszów, Wandy Kraków, Unii Tarnów, KSM Krosno i Lokomotiv Daugavpils.
Obrazek

mema
Senior
Posty: 675
Rejestracja: 21 marca 2004, o 20:06

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#91 Postautor: mema » 16 maja 2017, o 18:23

Nasi właśnie startują w Rybniku.Zgodnie z tradycją.Lubelska taktyka brak zawodnika(za Peronia)Ciekawe dlaczego nie startuje Dawid Flis.W biegu 13 Brzeziński startował sam :lol: .Zmieniła się tylko nazwa tych kadłubowych rozgrywek.

Awatar użytkownika
Marcinex
Senior
Posty: 726
Rejestracja: 25 listopada 2005, o 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#92 Postautor: Marcinex » 18 maja 2017, o 09:04

Tymczasem młodzież jedzie mały maraton, wczoraj zawody w Rzeszowie, wynik niemal identyczny jak w Rybniku - RELACJA
Wiadomo coś odnośnie powrotu Peronia? Miał mieć operację, po której miało się coś wyjaśnić. Niestety może mu uciec trochę zawodów MDMP, w przeciągu niecałego miesiąca odbędą się wszystkie rundy...
Obrazek

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#93 Postautor: istred » 18 maja 2017, o 09:36

Swoją drogą regulamin tych zawodów jest absurdalny skoro większość wyścigów jest w niepełnej obsadzie, przy czym zawodnicy jadą raptem po 4 biegi.

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#94 Postautor: Czarek » 18 maja 2017, o 11:34

Co się dzieje z zawodnikiem Flisem i dlaczego Klub strzela sobie samobója wystawiając niepełny skład juniorski?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Fantys
Senior
Posty: 985
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, o 11:24

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#95 Postautor: Fantys » 18 maja 2017, o 13:17

Coś ma z kostką nie tak na Facebooku pisał .

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6070
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#96 Postautor: grzesieck » 18 maja 2017, o 13:45

Kenny Carter zdobywal tytul Mistrza Wielkiej Brytanii, a Andy Smith startowal w finale IMS w 1993 roku ze zlamana noga, a ten 'cos ma z kostka nie tak', pff ;)
METHANOL ADVENTURE TEAM

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#97 Postautor: jerry78 » 18 maja 2017, o 15:22

Fantys pisze:Coś ma z kostką nie tak na Facebooku pisał .


A konkretnie napisał "skręcenie stawu skokowego"

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#98 Postautor: lombard » 24 maja 2017, o 10:30

Na szczęście odkurzony zostaje w trybie awaryjnym Włodarczyk. Także runda u nas przeniesiona na 30 czerwca i jeśli dobrze pamiętam jest to zaraz po eliminacjach MMPPK w Lublinie a więc będziemy mieli zawody dzień po dniu.

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#99 Postautor: miedziany » 24 maja 2017, o 16:08

Ma ktoś info z klubu o Peroniu? Miał mieć operację, ciekawy jestem jak ja przeszedł i czy już jest na rechabilitacji.

peterix
Szkółkowicz
Posty: 212
Rejestracja: 13 lipca 2004, o 07:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

#100 Postautor: peterix » 6 czerwca 2017, o 09:01

Czy jutro przypadkiem nie odbywają się u nas zawody DMPJ, ktoś coś wie?
NIGDY WIĘCEJ 2-giej LIGI!
Jestem przeciw - dymom, zadymom i serpentynom