Regulaminy sportu żużlowego

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1689
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#601 Postautor: boxing » 24 października 2017, o 00:11

No straszne rzeczy, kluby pierwszoligowe jadace w barazu rezerwowym i 4 obco - jak extraligowiec. A ze regulamin byl i jest laskawszy dla bogatszych - to oczywiste. Wystarczy zadac autorowi zapisu /GKSZ proste pytanie - dlaczego w barazu klub pierwszoligowy majacy w kadrze jezdzca Under-23 nie moze jechac z rezerwa, a extraligowiec bedzie mogl.
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#602 Postautor: istred » 24 października 2017, o 08:46

Pytanie - jaki wpływ na regulamin ekstraligi mają kluby I ligi?
Obawiam się, że żadnego.

Czy widziały one ten regulamin na etapie projektu? Czy miały prawo zabrać głos w dyskusji? Czy w ogóle jakakolwiek dyskusja z udziałem klubów pierwszoligowych została przeprowadzona?

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1689
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#603 Postautor: boxing » 24 października 2017, o 08:53

Ale to regulamin DMP, a nie tylko Speedway Extraligi...
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#604 Postautor: istred » 24 października 2017, o 09:04

Wiadomo kto w żużlu rządzi i pod kogo są ustawiane regulaminy.

W modelowej sytuacji regulaminy byłyby wcześniej szeroko dyskutowane, omawiane, a zmiany wprowadzane powściągliwie.
Niestety tak nie jest.

Wszyscy wiedzą, że przepis o barażu jest absurdalny. I nawet jeżeli ktoś go nie zauważył (w co akurat nie wierzę) to w tym roku było przecież głośno z tego powodu i wypowiadał się w tym zakresie Fiałkowski.

Podobnie jak parę miesięcy temu, przed barażami, uważam, że brzmienie tego przepisu jest nieprzypadkowe i protesty klubów pierwszoligowych niewiele by zmieniły.

Poza tym...
Dla potrzeb niniejszego regulaminu, użyte w nim terminy oznaczają:
1) Ekstraliga - rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski (DMP),
2) mecz - zawody żużlowe rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski (DMP) oraz
mecze barażowe o miejsce w Ekstralidze,

Czyli w zasadzie regulamin Ekstraligi.

Awatar użytkownika
losiu
Junior
Posty: 455
Rejestracja: 5 kwietnia 2009, o 21:15

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#605 Postautor: losiu » 2 listopada 2017, o 17:39

Karol Baran Karol!

go!
Trener
Posty: 3762
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#606 Postautor: go! » 2 listopada 2017, o 17:58

Powiem krotko
HA HA HA HA HA !

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#607 Postautor: _piotrusss » 2 listopada 2017, o 18:13

No to już wiemy czemu Greg nie pojedzie w Ekstralidze.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#608 Postautor: Kargolo » 2 listopada 2017, o 18:34

To jest tak żałosne, że ciężko znaleźć odpowiednio wulgarne słowa aby określić artystów, którzy wysrali ten regulamin. Siedzą takie leśne dziady i myślą, że są ważniejsi od zawodników. Śmiecie i tyle.
Rajderzy niech się buntują. Kibice staną za nimi murem. A leśne dziady niech same sobie jeżdżą przy takim regulaminie - na rowerach dookoła psiego gówna.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#609 Postautor: Czarek » 2 listopada 2017, o 18:55

Kargolo pisze:To jest tak żałosne, że ciężko znaleźć odpowiednio wulgarne słowa aby określić artystów, którzy wysrali ten regulamin. Siedzą takie leśne dziady i myślą, że są ważniejsi od zawodników. Śmiecie i tyle.
Rajderzy niech się buntują. Kibice staną za nimi murem. A leśne dziady niech same sobie jeżdżą przy takim regulaminie - na rowerach dookoła psiego gówna.


Wielki środkowy palec dla wszystkich, którzy mogli już dawno odłączyć żużel od postkomunistycznego PZM i stworzyć Polski Związek Żużla.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
piv
Junior
Posty: 406
Rejestracja: 8 sierpnia 2005, o 01:59

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#610 Postautor: piv » 2 listopada 2017, o 20:11

Może nc+ w tym sezonie będzie 1lige transmitować :)

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#611 Postautor: Cz@rek » 2 listopada 2017, o 21:34

No to po tym knocie regulaminowym ,mam nadzieję na powitanie w Nice lidze kolejnych rajderów pokroju Hancoka :cool:

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4469
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#612 Postautor: tezetomaniak » 2 listopada 2017, o 21:36

Rajderzy niech się buntują


Obsrają się na miętowo, tak jak z tłumikami. Kontrakty i tak podpiszą, bo za dobrze na tym zarabiają.

Awatar użytkownika
Yeste
Szkółkowicz
Posty: 208
Rejestracja: 16 sierpnia 2005, o 00:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#613 Postautor: Yeste » 2 listopada 2017, o 21:37

Cz@rek pisze:No to po tym knocie regulaminowym ,mam nadzieję na powitanie w Nice lidze kolejnych rajderów pokroju Hancoka :cool:

Bardziej w drugiej lidze. Do takiej ekstraligi nikt nie będzie chciał awansować :)

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#614 Postautor: RadeKas » 2 listopada 2017, o 22:54

No i jak ten sport ma być normalny?
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4103
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#615 Postautor: Perez » 3 listopada 2017, o 10:33

Po przeczytaniu tego pseudo regulaminu nasuwa mi się jedno pytanie...
https://youtu.be/MWmijHHtceQ
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#616 Postautor: piotr76 » 6 listopada 2017, o 21:08

Tak sobie poczytałem regulamin i z kilkoma punktami się absolutnie zgadzam,
z kilkoma oczywiście nie co więcej ja bym poszedł w pewnych kwestiach dalej
np. kewlar przed sezonem przygotowyje dla zawodnika klub i nie ma tam miejsca dla
sponsowów zawodnika , natomiast zawody indywidualne kewlar przygotowuje sobie sam i ma całe miejsce dla siebie
dotyczy to też obszycia motocykla , czapek, bidonów itp...
gadżety zostawiłbym dla zawodników pod warunkiem że nie znajdują się tam lgotypy firm

problebem jaki by został do rozwiązania jest użycie sprzętu który sponsoruje klub a jest własnością zawodnika ...
teraz przykład taki Herbi który przewija się w typowaniach dostaje powiedzmy 300 tys. za podpis na przygotowanie do sezonu
nie dość że najlepsze jednostki "zaje..e" na GP i nie będzie ich używał u nas mimo że za nasze pieniądze kupił to reszte sprzętu będzie wykorzystywał w innch ligach i zawodach indywidualnych ... w występach indywidualnych zawodnik nie jeździ pod szyldem klubu tylko własnym więc powinien mieć swój własny sprzęt (nie za klubowe), i swój kewlar z reklamami swoich sponsorów. tylko jak to zrobić ???

zawsze mnie dziwiło i było to dla mnie chore że mimo że do klubu przyszedł sponsor tytularny np. Bogdanka to zawodnik mógł w swoim miejscu na kewlarze walnąć 2 x większą reklamę "Kopalnia węgla kamienngo Pcim Dolny" i jeszcze do wywiadów zasuwać z bidonem, czpeczką, parasolką, małą flagą i kawłakiem węgla z logotypem w rekach ....

Oczekujemy poważnych sponsorów w tym sporcie to szanujmy ich troche nikt nie wyłozy kasy jeśli za chwile konkurencja pojawi się w klubie tylko dlatego że zawodnik miał wolne miejsce na kewlarze

Reasumując ja bym tak zawodników nie bronił bo mają za uszami z drugiej strony e-lipa przeszarżowała z kilkoma punktami ...

Jeśłi zawodnicy tak się porównują do piłkarzy (dla mnie to śmieszne inne sporty i specyfika) to proszę bardzo
1. Kluby daja kewlary na każdy mecz (jednolite)
2. Zawodnicy mogą jechać tylko w jednej lidze
3. Poza tym mogą swój wizerunek wykorzystywać dowolnie
ilu by na to poszło ? ...
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#617 Postautor: Kargolo » 6 listopada 2017, o 21:48

A ja tęsknię za czasami, kiedy każdego zawodnika można było rozpoznać po kevlarze. Do tej pory nie mogę się przyzwyczaić do tych jednolitych, słabo to wygląda...
Obrazek

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#618 Postautor: Maxx » 6 listopada 2017, o 22:10

Proponuję spółce Ekstraliga powołać tajną "Służbę Bezpieczeństwa Sportu Żużlowego" ażeby nic nie umknęło uwadze leśnych dziadków... I jeszcze przydałoby się nakazać jeździć zawodnikom w obuwiu koloru różowego z dużym logo Ekstraligi... Ten regulamin to kpina. Zawodowcy czy niewolnicy-amatorzy? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla zawodników?

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2073
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#619 Postautor: Hayden » 6 listopada 2017, o 23:39

Kargolo pisze:A ja tęsknię za czasami, kiedy każdego zawodnika można było rozpoznać po kevlarze. Do tej pory nie mogę się przyzwyczaić do tych jednolitych, słabo to wygląda...

A ja nie. Jeśli żużel ma się rozwijać i iść do przodu to tylko poprzez pełną profesjonalizację. Malutkim i oczywiście niejedynym ku temu kroczkiem są jednolite kevlary dla zawodników aby wyglądali jak drużyna a nie zbieranina z łapanki.

A co do rozpoznawania indywidualnych zawodników to przynajmniej jakieś wyzwanie będzie. Może kiedyś jak Gelo będziesz po kaskach umiał rozpoznawać :)
Motor mocny

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13190
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#620 Postautor: Gelo » 6 listopada 2017, o 23:47

Są jeszcze derki błotniki reklamy a nawet obręcze kół ;)

Awatar użytkownika
Speedway
Trener
Posty: 2519
Rejestracja: 23 września 2005, o 23:14
Lokalizacja: Łęczna

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#621 Postautor: Speedway » 7 listopada 2017, o 00:24

No i sylwetka na motocyklu, ale to juz dla tych pro (chyba ze jakis parasol rozpoznawalny na kilometr) :]
Mnie sie jednolite kevlary nie podobaja, a na te crossowe pidzamy to juz zupelnie chce mi sie rzygac. Chrzanic profesjonalizm i komercje, tesknie za kolorowymi ekstrawagancjami lat 90-tych i jednodniowym finalem IMS
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13190
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#622 Postautor: Gelo » 7 listopada 2017, o 08:15

Jeżeli chodzi o różnorodne kevlary lub jednolite ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony żużel jest z natury rzeczy sportem indywidualnym, z drugiej jakby nie było rozgrywki nazywają się "drużynowe mistrzostwa Polski". A skoro tak, to w piłce nożnej, ręcznej, siatkówce, koszykówce, hokeju, rugby czy curlingu itd. stroje są jednolite. Osobiście sprowadziłbym to indywidualnego poczucia estetyki. Jeżeli stroje są ładne - jak dla mnie mogą być jednolite (taka Ostrovia na prezentacji poza Nowackim wyglądała efektownie). Oczywiście dla każdego "ładnie" oznacza co innego. Ja lubię czerń w żużlu - jest elegancka i ładnie komponuje się z reklamami i kaskami. Naprzeciw temu - średnio podoba mi się zaczerpnięte z Grudziądza "niby moro" z białym pasem na brzuchu, które optycznie z każdego żużlowca zrobi Zenka Kasprzaka, Tomka Pawelca czy obecnego Madsa Korneliussena.

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#623 Postautor: Zaratustra » 7 listopada 2017, o 08:29

Jednakowe stroje są dobrym pomysłem, pod warunkiem, że nie są "kiczowate " ;) Jeśli chodzi o ubiegły sezon i naszą ligę, to zarówno Ostrów, jak i Gniezno miały (jak dla mnie ) ładniejsze stroje od tych, w których jeździli nasi.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#624 Postautor: $korzen$ » 7 listopada 2017, o 09:22

Ja rowniez bardzo mocno tesknie za czasami w ktorych kazdy zawodnik mial swoj kevlar, w zuzlu sie to sprawdzalo, a na pewno nikomu to nie przeszkadzalo. W koncu nawet 3 letnie dziecko bez problemu zalapie ze "czerwony i niebieski to nasi a bialy i zolty przeciwnicy"

Zielony kevlar Okonia, Jaskrawy Juchy czy tez fioletowo-zolty Adorjana to bylo cos pieknego :cool: NO i ten Rickardssona na ktorym swego czasu wzorowal sie Kasprzak rowniez niczego sobie, aczkolwiek nie lubie Szweda za to jak na kazdym kroku dymal Golloba :cool:

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13190
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#625 Postautor: Gelo » 7 listopada 2017, o 09:42

Ale jednakowe stroje nawet w Lublinie - mają dość długie tradycje. W latach 80-tych cała druzyna jezdziła w niebiesko - żółtych z bordowymi gwiazdkami Obrazek, potem weszły ceglaste z białymi lampasami (trudno było wszakże oczekiwać, że Hans założy coś takiego ;) )