Regulaminy sportu żużlowego

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
truskawa
Zawodowiec
Posty: 1264
Rejestracja: 17 grudnia 2008, o 00:30

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#526 Postautor: truskawa » 3 września 2012, o 23:56

ciekawe czy ten młody ziomek pod 8. będzie mógł jechać z rezerwy zwykłej i czy musi mieć polską licencje.
SPEEDWAY MOTOR LUBLIN

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#527 Postautor: ermen » 4 września 2012, o 07:55

6. Klub może (ale nie musi) wystawić do zawodów zawodnika rezerwowego z numerami 8 i 16, jednak będzie to mógł być tylko zawodnik krajowy do lat 23.

Skoro to zawodnik rezerwowy, to chyba jasne, że będzie mógł jechać z rezewy zwykłej.
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#528 Postautor: sting126 » 4 września 2012, o 09:02

Wszystko fajnie, pięknie tylko, że przy 10 zespołach w e-lidze z nizutkim KSM, ośmiozespołowych drużynach w I lidze bez ZZ to w II nie będzie miał kto jechać... A i w I będzie problem z dopięciem składów. Za mało mamy krajowych zawodników na takie rozwiązania. A tym ósmym i tak będą zawodnicy pokroju Tadzia Kostro, któzy bez dodatkowej ochronki kończyliby przygodę z żużlem po ukończeniu wieku juniora, nie fundujmy miernotom dodatkowych dwóch sezonów jazdy... Już to przerabialiśmy i w większości przypadków z takiego zawodnika "uprzywilejowanego" i tak nic nie było...

Dla przypomnienia był to sezon 2006, pod 8 (16) startowali w I lidze:

Suchecki
Messing
Jeleniewski
Kling
M. Cieślewicz
Tomicek
Mroczka
Mi. Szczepaniak
J. Davidsson
Staniszewski
Mi. Rajkowski
Zengota
Charczenko
Alden
Fencl
Liberski
Lewandowski
Vaculik
Busch
Bęben
Dąbrowski
Dominiczak
Suchanek
Klimek
Dądela
Risager
Cieślakowski
Bienia
Głuchy
Nowaczyk
Moeller
Szewczykowski

Minęło raptem 6 lat, czyli ci zawodnicy mają dziś max. 29 lat, a jeździ ich w polskiej lidze bodajże 9 w tym raptem 5 Polaków z 32 zawodników...
Czas na zmiany :]

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#529 Postautor: miedziany » 4 września 2012, o 10:31

Ale ja nie wiem w czym macie problem? Przecież jest czarno na białym napisane że klub może ale nie musi wystawiać tego rezerwowego zawodnika. Przecież pod tą 8, 16 równie dobrze mógł by teraz "jeździć" Borowicz. Ciekawe czy jak juniora się wstawi pod tą 8, to będzie mógł zastępować 6 i 7? Szkoda że musi być to polski zawodnik, ja bym pod tą 8 widział jakiegoś utalentowanego ruska 8)

Martwi mnie natomiast ten przepis:
7. W składzie drużyny z numerami 1-5 i 9-13 mogą być zgłoszeni zawodnicy dowolnej narodowości.


Ja wiem że więcej manewrów w składzie, że UE, ale na Boga gdzie Ci Polacy teraz będą jeździć. Mało im kontraktów warszawskich w sezonie 2012? Takiemu Piszczowi, Knappowi na pewno przepis nie na ręke. Dla mnie sprawa powinna być prosta, 2 obco w składzie, 3 do zakontraktowania.

Druga sprawa z tym połączeniem 1 i 2 ligi.Jeżeli by się tak stało to kluby miały by coraz większe problemy finansowe,trzeba by było zwiększyć ekstra do 12. Kurcze nie zdziwię się jak za 5-10 lat będzie tylko jedna liga w Polsce, mam nadzieję że do tego nie dojdzie....

Ps. Wie ktoś co się dzieje z Ilią Człowem? tak jakoś mi się przypomniało, apropos utalentowanych rusków :D
Ostatnio zmieniony 4 września 2012, o 10:35 przez miedziany, łącznie zmieniany 1 raz.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#530 Postautor: Ge(L)o » 4 września 2012, o 10:35

Jak tak dalej pójdzie to za 10 lat o zuzlu będzie można tylko poczytać w jakichś archiwach.

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#531 Postautor: ermen » 4 września 2012, o 11:12

miedziany pisze: Wie ktoś co się dzieje z Ilią Człowem?


Ilja Czałow wrócił do ścigania po kontuzji jaką odniósł na początku sezonu. Jechał ostatnio nawet w finale DMŚJ w Gnieźnie.
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
Hela
Kadrowicz
Posty: 1652
Rejestracja: 20 marca 2010, o 15:27

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#532 Postautor: Hela » 4 września 2012, o 11:20

Moim zdaniem najlepszy system rozgrywek to ten z podziałem na 3 ligi. Ale problem pojawił się gdy powiększono ekstraklasę do 10 drużyn. Po wycofaniu kilku zespołów zrobil się bubel ktory teraz mamy. Ratunkiem nie będzie połączenie 1 i 2 ligi. Moim zdaniem byłby to początek końca. Warto byłoby wrócić do 8 zespołowej eligi, ale jak to zrobić??? Jest problem nie do przekroczenia ze względu ze różne organy zarządzania. Chyba żeby Pzm przeprowadził rewolucję w spółce ekstraliga, jest to podobno bardzo realne. Ale to temat pewnie na kolejne lata...
Żeby krytyka była konstruktywna, należy przykre zdanie zakończyć pozytywnym akcentem.
Na przykład: Jesteś wyjątkowym ch*jem, ale masz za to ładne buty!

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#533 Postautor: ermen » 4 września 2012, o 11:42

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/30832 ... da-w-zycie

Najważniejszym tematem poruszonym na spotkaniu w Łodzi była sprawa połączenia pierwszej i drugiej ligi. Z tym pomysłem zgadza się większość zespołów, lecz żeby wszedł on w życie, zgodę musi wyrazić każda drużyna. - Na ten temat debatowaliśmy najdłużej ze wszystkich, blisko półtorej godziny. Większość klubów obecnych na spotkaniu jest za. Przeciw jest tylko Grudziądz. Natomiast Lublin odniósł się w ten sposób, że jeżeli wszyscy będą chcieli, to w tym momencie on też się przychyli do tego, aby ta zmiana była.


Jesteśmy za a nawet przeciw...
Każdemu jego Everest...

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#534 Postautor: miedziany » 4 września 2012, o 11:51

tak troche bez jaj :lol: :lol: :lol: Mówi się NIE i tyle :)

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7490
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#535 Postautor: Cooper » 4 września 2012, o 12:27

miedziany pisze: Takiemu Piszczowi, Knappowi na pewno przepis nie na ręke.


To straszne, tacy napieracze sie marnuja. Kto im broni jezdzic w lidze zamiast jakich Nowaczykow czy Szewczykowskich?
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#536 Postautor: miedziany » 4 września 2012, o 14:32

Cooper pisze:
miedziany pisze: Takiemu Piszczowi, Knappowi na pewno przepis nie na ręke.


To straszne, tacy napieracze sie marnuja. Kto im broni jezdzic w lidze zamiast jakich Nowaczykow czy Szewczykowskich?


To był przykład. Jeżeli dla Ciebie są lepsi zagraniczni ogórkowi "napieracze" z 2 ligi to szczerze współczuje....Niech pozatrudniają zagranicznych zawodników(tanich, ze sprzętem porównywalnym do osiołka), to będzie dopiero rozwój polskiego speedweya. Tak właśnie upada żużel w Polsce.

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#537 Postautor: sting126 » 4 września 2012, o 14:37

Pewnie - lepiej wyłożyć paredziesiąt tysięcy na kontrakt z Knappem czy Piszczem i oglądać ich męczarnie przez cały sezon...
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7490
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#538 Postautor: Cooper » 4 września 2012, o 14:41

Tak, wole zagranicznych mlodzianow takich jak niegdys Alden a teraz chocby Mikkel Jensen, niz wiecznie zawodzace polskie "talenty" ktorych watpliwa slawa dawno przebrzmiala. I nie wiem czego tu wspolczuc, bo naprawde wspolczuc to mozna kibicom Rybnika, ze sie w tym roku umartwiali jazda Siwego Jacka.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#539 Postautor: miedziany » 4 września 2012, o 14:45

Może i masz troche w tym racji, ale ja bym wolał żeby było tak jak kiedyś. Zobacz jak by się ruszyło szkolenie młodzieży, było by większe zapotrzebowanie na polskich żużlowców. No ale ja wiem swoje a Ty ze Stingiem swoje i niech tak zostanie.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7490
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#540 Postautor: Cooper » 4 września 2012, o 14:48

Ja bym wolal, zeby w II lidze jezdzili sami mlodzi, ambitni, ktorzy sie chca pokazac, a nie seniorzy-beztalencia, obco-wynalazki, albo emeryci zuzlowi rozmieniajacy sie na drobne.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
sadychor
Kadrowicz
Posty: 1798
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, o 16:16

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#541 Postautor: sadychor » 4 września 2012, o 15:38

miedziany pisze:(...)Ja wiem że więcej manewrów w składzie, że UE, ale na Boga gdzie Ci Polacy teraz będą jeździć. (...)

Mam deja vu, jak "otwieralismy" sie na UE to byly podobne glosy :) Nikt nikogo nie zmusza do wystawiania w skladzie samych obco. Popatrz na taki Lublin 8)
Obrazek
Lublin miastem specjalistów teoretyków pozostających w wiecznej opozycji

go!
Trener
Posty: 3765
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#542 Postautor: go! » 4 września 2012, o 18:41

Hela pisze: Moim zdaniem byłby to początek końca. Warto byłoby wrócić do 8 zespołowej eligi, ale jak to zrobić??? Jest problem ...

Oczywiscie! I panowie dzialacze powinni sobie zdawac sprawe, ze latwiej przygarnac dodatkowe ekipy niz sie ich potem pozbyc. A znajac zmiennosc naszej komisji (wkoncu kobieta), to za 2 lata zechca ligi rozdzielac, ale to juz takie latwe jak polaczenie nie bedzie i dopiero sie podniesie lament pokrzywdzonych autsajderow.

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#543 Postautor: miedziany » 18 września 2012, o 16:24

Nie wiem czy ktoś już wklejał to tutaj na forum, jeżeli tak to sory.Jak dla mnie decyzja na duży plus.
Zmiana regulaminu licencyjnym dla "nowo" powstałych klubów:
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/31116 ... icencyjnym
Od sezonu 2013 dany klub nie będzie mógł otrzymać licencji, jeżeli spełni jeden z poniższych warunków:
klub zgłasza we wniosku o nadanie licencji jako pozostający w jego dyspozycji stadion żużlowy, pozostający w poprzednim sezonie w dyspozycji innego klubu, który nie wystąpił o nadanie licencji na kolejny sezon, a posiada zadłużenie wobec:
- zawodników krajowych i zagranicznych,
- innych klubów żużlowych,
- FIM i UEM oraz kontraktowych promotorów FIM i UEM, PZM, spółki EŻ, osób urzędowych, w skład jego organów wchodzi osoba fizyczna będąca w poprzednim sezonie członkiem organu innego klubu.

Zespół Licencyjny może nadać licencję warunkową, gdy klub wraz z wnioskiem o nadanie licencji złoży pisemne zobowiązanie do spłaty należności innego klubu do dnia 31 stycznia roku, na który wydano Licencję lub do tego dnia zawrze z PZM inne porozumienie w tym zakresie. Brak spłaty przedmiotowych należności w zakreślonym terminie spowoduje wygaśnięcie licencji warunkowej.

Szkoda że tak późno, nic to teraz nie daje np. Miśkowi czy Ilie Czałowi

meesha
Trener
Posty: 7579
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#544 Postautor: meesha » 18 września 2012, o 16:28

Sposób na obejście przepisu: "stary" klub występuje o licencję na kolejny sezon (mimo, że i tak jej nie dostanie).
W tym momencie cała reszta warunków nie ma znaczenia.

Powinno być tam: "który nie otrzymał licencji na kolejny sezon"...
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#545 Postautor: miedziany » 18 września 2012, o 16:30

no o tym nie pomyślałem :? :shock:
eh... kto wymyśla te całe regulaminy, śmiech na sali :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Masi
Senior
Posty: 780
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, o 20:26
Lokalizacja: Lublin (Dziesiąta)

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#546 Postautor: Masi » 18 września 2012, o 17:29

Meesha, drugi Cieslak z Ciebie! :D Ja bym ten pomysł opatentował i odsprzedawał klubom.
-Jurek Mordel zadowolony...
- No tak...
- Żona w domu także... :D

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#547 Postautor: jerry78 » 16 listopada 2012, o 16:37

Może o regulaminie tutaj podyskutujemy? :)

Awatar użytkownika
Piocze
Senior
Posty: 607
Rejestracja: 30 stycznia 2010, o 12:37

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#548 Postautor: Piocze » 16 listopada 2012, o 16:51

Obrazek
" Miasto zamiast dać nam pieniądze, wydaje je na ludzi przebranych za marchewki."

Davv
Kadrowicz
Posty: 1847
Rejestracja: 1 maja 2005, o 18:26
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#549 Postautor: Davv » 16 listopada 2012, o 16:57

Kod: Zaznacz cały

7. Wprowadzono żółte i czerwone kartki. Będą one przyznawane za przewinienia na torze. Karze będzie podlegało tak zwane stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze, jak również próby "kradzieży" startu. Druga żółta karta będzie oznaczała kartkę czerwoną i wykluczenie z biegu, w którym została przyznana druga żółta kartka.

I po czerwonej może dalej jechać, czy co? Jak wykluczony to końca meczu, czy na następny też? :?

Awatar użytkownika
KosaRKS
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 17 lipca 2008, o 12:35

Re: Regulaminy sportu żużlowego

#550 Postautor: KosaRKS » 16 listopada 2012, o 17:04

wg mnie wykluczenie obowiązuje jedynie biegu, w który dostał tą czerwoną kartkę :)
Naczelny obrońca Karola Barana.