Żużlowe niuanse finansowe

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Regdal
Zawodowiec
Posty: 1002
Rejestracja: 30 marca 2003, o 19:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#1 Postautor: Regdal » 19 stycznia 2009, o 15:55

bkapusta pisze: Jesli Zielinski jest tani - brac.


Jak to rozumieć tani ?
Wilk,znający doskonale realia żużlowe w ostatnim swoim wywiadzie powiedział - "czy to 1 czy 2 liga to zawodnik powinien otrzymać 50 000 zł na inwestycje sprzętowe."
W obliczu tych słów tanio to znaczy ile ? 0 tys. 10tys. 20 tys. ???
"Bez mózgowa,szowinistyczna,szarańcza,na internetowych forach" - Bartłomiej Czekański

www.wolinski.com.pl

Awatar użytkownika
bkapusta
Trener
Posty: 2778
Rejestracja: 24 listopada 2002, o 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#2 Postautor: bkapusta » 19 stycznia 2009, o 16:04

Regdal pisze:
bkapusta pisze: Jesli Zielinski jest tani - brac.


Jak to rozumieć tani ?
Wilk,znający doskonale realia żużlowe w ostatnim swoim wywiadzie powiedział - "czy to 1 czy 2 liga to zawodnik powinien otrzymać 50 000 zł na inwestycje sprzętowe."
W obliczu tych słów tanio to znaczy ile ? 0 tys. 10tys. 20 tys. ???

Nie jestem w stanie obiektywnie stwierdzic, ze ma to byc 15 000 zl czy 23 569 zl czy moze 55 000.

Tani oznacza dla mnie, ze nasz klub na niego stac, nie obciazy to bardzo budzetu, ze jego wymagania sa dostosowane do jego dotychczasowych osiagniec, ze oczekuje kwot mniejszych niz srednia rynkowa.
Póki stać mnie będę szalał,
I zdrowia nie żałował,
Każda dama ma cenę,
Trzeba po prostu pytać,
A nie czaić się z kwiatami.

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#3 Postautor: piotr76 » 19 stycznia 2009, o 16:30

Regdal pisze:
bkapusta pisze: Jesli Zielinski jest tani - brac.


Jak to rozumieć tani ?
Wilk,znający doskonale realia żużlowe w ostatnim swoim wywiadzie powiedział - "czy to 1 czy 2 liga to zawodnik powinien otrzymać 50 000 zł na inwestycje sprzętowe."
W obliczu tych słów tanio to znaczy ile ? 0 tys. 10tys. 20 tys. ???


Sorki ale chyba coś Cie ponislo chyba zawodnik powinien wydac ... a to juz zasadnicza roznica ... owszem moze od klubu pozyczyc a pozniej odrobic to w pkt zdobytych na torze ... dosc dawania kasy za nic ...
zreszta o zarabianiu kasy tez sie wypowiadal i powiedzial wyraznie ze zawodnik ma zarabiac na torze a nie na kontraktach za "przygotowanie do sezonu" ...
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
bkapusta
Trener
Posty: 2778
Rejestracja: 24 listopada 2002, o 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#4 Postautor: bkapusta » 19 stycznia 2009, o 16:39

piotr76 pisze:
Regdal pisze:
bkapusta pisze: Jesli Zielinski jest tani - brac.


Jak to rozumieć tani ?
Wilk,znający doskonale realia żużlowe w ostatnim swoim wywiadzie powiedział - "czy to 1 czy 2 liga to zawodnik powinien otrzymać 50 000 zł na inwestycje sprzętowe."
W obliczu tych słów tanio to znaczy ile ? 0 tys. 10tys. 20 tys. ???


Sorki ale chyba coś Cie ponislo chyba zawodnik powinien wydac ... a to juz zasadnicza roznica ... owszem moze od klubu pozyczyc a pozniej odrobic to w pkt zdobytych na torze ... dosc dawania kasy za nic ...
zreszta o zarabianiu kasy tez sie wypowiadal i powiedzial wyraznie ze zawodnik ma zarabiac na torze a nie na kontraktach za "przygotowanie do sezonu" ...

Hehe kurcze racja nie zauwazylem wpadki Regdala...

Regdal - wlasnie co za roznica ile zawodnik otrzyma :-) Istotne jest ile wyda. I nie musi koniecznie tej kasy dostac z klubu - moze miec swoje srodki [cos zarabia, cos moze odkladac na przygotowanie do kolejnego sezonu], moze miec sponsora, moze dostac od klubu, moze pozyczyc :)
Póki stać mnie będę szalał,
I zdrowia nie żałował,
Każda dama ma cenę,
Trzeba po prostu pytać,
A nie czaić się z kwiatami.

Awatar użytkownika
Regdal
Zawodowiec
Posty: 1002
Rejestracja: 30 marca 2003, o 19:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#5 Postautor: Regdal » 19 stycznia 2009, o 16:51

bkapusta pisze:Regdal - wlasnie co za roznica ile zawodnik otrzyma :-) Istotne jest ile wyda. I nie musi koniecznie tej kasy dostac z klubu - moze miec swoje srodki [cos zarabia, cos moze odkladac na przygotowanie do kolejnego sezonu], moze miec sponsora, moze dostac od klubu, moze pozyczyc


Fantastycznie,50 tys. ma zainwestować w sprzęt,a potem przy stawce 200 zł za punkt ma to odzyskać.A gdzie pozostałe koszty,wyjazdy(paliwo+żarcie),mechanik-oliwiarka,opony,oleje, itp.
W takim bilansie to nic innego tylko brać się za jazdę.
"Bez mózgowa,szowinistyczna,szarańcza,na internetowych forach" - Bartłomiej Czekański

www.wolinski.com.pl

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4107
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#6 Postautor: papi » 19 stycznia 2009, o 16:54

jest profesjonalista, a przynajmniej do tego dazy. Jak go nie stac na taka zabawe to nikt go za uszy na tor nie ciagnie.

poza tym, nie mialem jeszcze okazji podziekowac ludziom, ktorzy przyczynili sie do tego ze ligowy zuzel wraca do Lublina. Zycze dalszych sukcesow :)

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#7 Postautor: Łoptymista » 19 stycznia 2009, o 16:54

ale 200 zl za punkt to chyba tylko w Anglii placa


Poza tym co to za problem zdobywac wiecej punktow, a o podpisywaniu sensowniejszych kontraktow nie wspominajac

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: Skład na sezon 2009 :)

#8 Postautor: harry » 19 stycznia 2009, o 17:00

Inwestował to on już przez kilka lat to i ma. 4 czy 6 kompletnych fur. Dlatego jak przyjdzie, to bez kasy na dofinansowanie ( czy też za podpis). Punkty to na pewno więcej niż 200 zł ( skad ta kwota?). Kto teraz jeździ za 200 zł? Tylko zagraniczni i tylko w pierwszym przedziale cenowym ( od 1 do 4 czy5). W jego wypadku to chyba dużo ważniejsze jest aby jak najwięcej jeździć a nie oglądać sie na zarobki. Jak się nie pokaże przez rok czy dwa to chyba trzeba będzie konczyć karierę.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Awatar użytkownika
bkapusta
Trener
Posty: 2778
Rejestracja: 24 listopada 2002, o 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#9 Postautor: bkapusta » 19 stycznia 2009, o 17:06

Regdal pisze:
bkapusta pisze:Regdal - wlasnie co za roznica ile zawodnik otrzyma :-) Istotne jest ile wyda. I nie musi koniecznie tej kasy dostac z klubu - moze miec swoje srodki [cos zarabia, cos moze odkladac na przygotowanie do kolejnego sezonu], moze miec sponsora, moze dostac od klubu, moze pozyczyc


Fantastycznie,50 tys. ma zainwestować w sprzęt,a potem przy stawce 200 zł za punkt ma to odzyskać.A gdzie pozostałe koszty,wyjazdy(paliwo+żarcie),mechanik-oliwiarka,opony,oleje, itp.
W takim bilansie to nic innego tylko brać się za jazdę.


Ale sorry czy to moj problem jak mu sie ta impreza zbilansuje? :)

Jak widze troche sie ludzi w ten zuzel bawi w naszej II lidze i nie sadze, ze wylacznie dokladaja do tego interesu. Ja nie chodze do Piszcza, Zielinskiego czy innego zuzlowca i nie pytam go jakim cudem zarabiajac XXXX zl, wydajac XXXXX zl na doktorat, XXXX na utrzymanie auta, XXXX na rachunki mam zyc i jeszcze czasami piwo wypic lub pozwiedzac jakies fajne kraje.

Sam sobie prace wybralem, sam negocjowalem swoj kontrakt - to moj problem. Moj pracodawca decydujac sie na wspolprace ze mna ocenil moj potencjal, moje osiagniecia i uznal, ze jest w stanie mi placic XXXX zl. Co go obchodzi, jak wyglada moj budzet domowy? To moj problem zebym dostosowal swoje wydatki do mozliwosci zarobkowych.

Podobnie z zuzlowcami - jak ktos jest cienki, smiga w II lidze to jest jego problem jak zwiazac koniec z koncem.

Ja mu nie bronie byc Holta i skasowac 1 000 000 zl za podpis pod kontraktem. Czy ja kiedykolwiek zabronilem ktoremukolwiek zawodnikowi byc dobrym zawodnikiem? Nie :-) Wiec to jego problem jak jest slaby w swoim zawodzie.

I tak jest z Zielinskim - jest zawodnikiem slabym, chociaz ma pewien potencjal z racji wieku [nauka radziecka zna przypadki slabych juniorow, ktorzy jako seniorzy wybili sie na calkiem przyzwoity poziom]. Wiec powtarzam jak jest tani - brac i o nic nie pytac.

Mowiac brutalnie - gowno mnie obchodzi czy jemu sie to finansowo oplaca, zawsze moze zmienic zawod lub poszukac miodu w innym klubie. To nie moj problem jak on zarobi 50 000 na sprzet. IMO nie jest warty tego zeby w niego porzadnie inwestowac bo to inwestycja dosc ryzykowna.
Póki stać mnie będę szalał,
I zdrowia nie żałował,
Każda dama ma cenę,
Trzeba po prostu pytać,
A nie czaić się z kwiatami.

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#11 Postautor: piotr76 » 19 stycznia 2009, o 19:31

Nie no Gawrzyk chyba troche przesadziles ...
Nie obrazaj Redgala i np. T. Piszcza bez powodu ...
Przeciez zarowno zawodnik jak i jego menager umawiaja sie z klubem ze cos chca na przygotowanie do sesonu w danym klubie ... jesli dostana $ w Lublinie to motocykl nie moze byc wykorzystywany w biegach ktorych reprezentuje Lublin inaczej czlowiek przeciez oddal by kase albo bylby klamliwym sk..m na ktorego splunac nie warto, jesli by to mialo miejsce to mozna powiedziec spokojne powiedziec ze maja swoj wklad w rozlozenie zuzla ... i to zarowno zawodnik jak i menager ( nie moze uciekac od odpowiedzialnosci po podpisaniu kontraktu)

I tu pytanie do Ciebie Redgal jako menagera czy Twoi podopieczni nie wykorzystywali motocykli zakupionych za kase na przygotowanie do sezonu na inne ligi ?
Pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
bkapusta
Trener
Posty: 2778
Rejestracja: 24 listopada 2002, o 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#12 Postautor: bkapusta » 19 stycznia 2009, o 19:34

Nie no Piotrze o czym Ty mowisz - takie cos nie moze miec miejsca. To jakbym ja czy ty telefon, komputer czy samochod udostepniony przez pracodawce, w ramach kontraktu, wykorzystywal do pracy "po godzinach" dla konkurencji. To przeciez skonczona bezczelnosc. Tak nikt porzadny nie robi, a juz na 100% nie nasze chlopaki, ktorzy maja na sercu dobro lubelskiego zuzla.
Póki stać mnie będę szalał,
I zdrowia nie żałował,
Każda dama ma cenę,
Trzeba po prostu pytać,
A nie czaić się z kwiatami.

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#13 Postautor: piotr76 » 19 stycznia 2009, o 19:37

Datego Bartek pytam Redgala bo cos mi sie zdaje ze Gawrzyk albo cos przekrecil, albo oszukuje ...
Redgal czekamy na odpowiedz ...
________________________________________________________________
nie cytujcie postow bezposrednio nad waszym bo sie choinki straszne robia
gawrzyk
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
bkapusta
Trener
Posty: 2778
Rejestracja: 24 listopada 2002, o 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#14 Postautor: bkapusta » 19 stycznia 2009, o 19:44

Czytalem kiedys na forum, ze Gawrzyk to nigdy slowa prawdy nie powiedzial ;-))))
Póki stać mnie będę szalał,
I zdrowia nie żałował,
Każda dama ma cenę,
Trzeba po prostu pytać,
A nie czaić się z kwiatami.

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#15 Postautor: Łoptymista » 19 stycznia 2009, o 19:46

on temu zaprzeczyl... co tylko potwierdza te slowa


o dojeniu polskich klubow mowi sie u nas (w Bolandzie) od co najmniej kilku miesiecy. Nawet e-ligowym dzialaczom nie pasilo

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4245
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#16 Postautor: Torsen » 19 stycznia 2009, o 19:50

Jeśli kontrakt, który reguluje kwestie sprzętowe, przemilcza sposób używania tego sprzętu, to kluby są same sobie winne. Jeśli wg umowy właścicielem sprzętu jest zawodnik, to klub może mu naskoczyć w kwestiach "zagranicznych", o ile umowa nie zawiera odpowiednich postanowień. A jeśli takie postanowienia są, to o co te żale? Trzeba żądać odszkodowania.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
bkapusta
Trener
Posty: 2778
Rejestracja: 24 listopada 2002, o 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#17 Postautor: bkapusta » 19 stycznia 2009, o 19:59

Torsen pisze:Jeśli kontrakt, który reguluje kwestie sprzętowe, przemilcza sposób używania tego sprzętu, to kluby są same sobie winne. Jeśli wg umowy właścicielem sprzętu jest zawodnik, to klub może mu naskoczyć w kwestiach "zagranicznych", o ile umowa nie zawiera odpowiednich postanowień. A jeśli takie postanowienia są, to o co te żale? Trzeba żądać odszkodowania.


Jak znam zycie - kontrakty tego nie regulowaly. Wydawano duzo kasy na zaowdnikow - bez zadnej kontroli. To byl blad. Ale tez brak takiej regulacji nie jest zadnym usprawiedliwieniem dla zawodnikow, ktorzy sa strasznie roszczeniowi - zadaja pieniedzy za podpis, marudza na finanse klubow, protestuja przeciw zaleglosciom, niektorzy bawia sie w "komornika" - ale sami sa wspolwinni problemom finansowym i opoznieniom. Wyciagaja z klubow kase "za podpis" - a nie inwestuja tej kasy w starty w tym klubie, nie ma wyniku, klub ma nizsze wyplywy itp. itd.
Póki stać mnie będę szalał,
I zdrowia nie żałował,
Każda dama ma cenę,
Trzeba po prostu pytać,
A nie czaić się z kwiatami.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#18 Postautor: istred » 19 stycznia 2009, o 20:26

O, dokladnie to co napisał Torsen!

Skoro klub jest na tyle glupi zeby dawac pieniadze zawodnikowi za podpisanie kontraktu (nie na sprzet, dojazdy czy cokolwiek innego) to tylko wina klubu i osob, ktore kontrakt podpisuja. I nie ma co winic zawodnikow, ktorzy doja klub, bo kazdy majac okazje do zarobienia niezlych pieniedzy na pewno by z niej skorzystal.
Niech kluby negocjuja i godza sie na takie kontrakty, ktore im pasuja i nie bedzie pozniej zbednych dyskusji.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4245
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#19 Postautor: Torsen » 19 stycznia 2009, o 20:26

A jak ja znam życie, to regulowały 8) Tylko albo o tym zapomniano, ale z jakichś względów nie chciano skorzystać z przysługujących praw.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#20 Postautor: piotr76 » 19 stycznia 2009, o 20:30

A mnie nie obchodzi prawo kodeksowe tylko prawo moralne czyli honor jeśli ktoś go posiada .... dlatego ponawiam moje pytanie jak to było ? Mam nadzieje ze doczekam sie odpowiedzi ...
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#21 Postautor: Łoptymista » 19 stycznia 2009, o 20:33

honor? to jakis klub z ukrainy? :shock:

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4245
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2009 :)

#22 Postautor: Torsen » 19 stycznia 2009, o 20:34

Ale jakie prawo moralne? Własność jest święta :) Rzeczami własnymi dysponuje się, w zasadzie, swobodnie.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2009 :)

#24 Postautor: meesha » 19 stycznia 2009, o 20:47

Ale jakie prawo moralne? Własność jest święta :) Rzeczami własnymi dysponuje się, w zasadzie, swobodnie.
Nie zmienia to faktu ze zawodnicy dymaja polskie kluby na kase, za ktora jezdza po calym swiecie. Niech zaczna nabywac te "wlasnosc" takze z Anglii, Szwecji czy Niemczech. Chyba gospodarki tych krajow sa w stanie temu sprostac, a nie tylko te biedna Polske wszyscy pompuja...
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
Hans
Trener
Posty: 2265
Rejestracja: 22 czerwca 2006, o 16:49
Lokalizacja: Aberdeen

Re: Skład na sezon 2009 :)

#25 Postautor: Hans » 19 stycznia 2009, o 20:54

Kiedyś była nawet pewna historia, pewnego legendarnego w Lublinie żużlowca :wink:
Który za pieniądze na remont silnika wyremontował sobie... łazienkę ;]