Dofinansowanie klubu przez miasto

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dofinansowanie klubu przez miasto

#1 Postautor: Koper » 31 lipca 2009, o 11:41

Pamietam ze byl taki temat juz kiedys zakladany ale nie udalo mi sie go znalezc dlatego zakladam nowy watek a jesli udaloby sie podobny odszukac ktory juz byl zalozony to prosze o przeniesienie tego postu do tamtego watku a ten prosze o skasowanie.

Gawrzyk pisze:
boxing pisze:Mamy zaleglosci wobec naszych, nowych riderow nie bedzie, Michaluk bez silnika itp. Na wielka kase z miasta nie ma co liczyc. Wszystko jasne, koniec tematu wzmocnien. Przyznaje sie - ludzilem sie na walke w play-offach.


moze i mozna liczyc, ale co ciekawe ta kasa nie moze isc na zawodnikow. to jest dopiero numer :lol: :lol: :lol:

Chyba wlasnie dlatego pilkarski Motor w poprzednim sezonie podpisywal oddzielna umowe z miastem ktora okreslala ze kase dostaje na "promocje miasta" a nie na "sport kwalifikowany" co dawalo furtke do przeznaczenia tej kasy na zawodnikow, poza kasa z miasta na pilkarzy ktora szla w ramach stypendiow.

A tak na marginesie, znalazlem taka definicje sportu kwalifikowanego:
Sport kwalifikowany jest formą aktywności człowieka związaną z uczestnictwem we współzawodnictwie sportowym, organizowanym lub prowadzonym w określonej dyscyplinie sportu przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia

Czyli jesli żużlowi amatorzy startują w ramach rozgrywek organizowanych przez PZM to też jest to sport kwalifikowany? Jak do tej pory ten termin kojarzyl mi sie tylko i wylacznie z zawodowcami, ktorzy jak sie okazuje i tak bezposrednio nie moga otrzymac kasy z takiego dofinansowania klubu z miasta, z zapisem budżetowym "kasa na sport kwalifikowany".

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#2 Postautor: harry » 31 lipca 2009, o 12:21

Gawrzyk pisze:
boxing pisze: Na wielka kase z miasta nie ma co liczyc.


moze i mozna liczyc, ale co ciekawe ta kasa nie moze isc na zawodnikow. to jest dopiero numer :lol: :lol: :lol:

A jaki to znów numer?
Od lat tak jest. W tym roku miasto co prawda obiecywało, że będzie zmiana ale nikt na piśmie tego nie chciał dać. I jak ostrzegałem, że urzędasy zrobią ich w konia i żeby się zabezpieczyć, to nikt nie słuchał. No i teraz klops...
W innych miastach bez problemu sobie radzą, chociażby przez wspomnianą promocję miasta ( Poznań na żuzel daje w ten sposób 0,5 mln zł co roku).
Definicja sportu kwalifikowanego może być modyfikowana przez urzędasów. Ale widocznie komuś zależy, żeby pewne klubu nie dostały za dużo forsy, bo inne potrzebują.
Sposób jest na to prosty i baaaardzo trudny zarazem. Wymyslił go prezes Strzęciwilk jak dymał żenską piłkę reczna w góre. Co roku wykładał 2 mln zł. Zdobył pod rząd klika złotych medali i miasto już teraz nie ma wyjścia - na mistrzynie musi kasa być, chociaż zainteresowanie tym sportem jest sporadyczne i to tylko przy rozgrywkach międzynarodowych.
Można też wypuścic kilku karków na prezydentów i od razu im rura mieknie - zaraz znajdują się sposoby na dofinansowanie klubu a po ostatnich sprawozdaniach śmiało można postawić tezę, że finansowanie klubu.
W przypadku żużla najpierw musi się znaleźć z milion złotych na start do każdego sezon, żeby to zaczęło się kręcić i jak bedą wyniki to dopiero można szantażować w jakiś sposób miasto. To musi być kilka sezonów w elidze, jakiś medal i wtedy miasto nie bedzie mialo wyjscia. Tak to jestesmy teraz kulą u nogi.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#3 Postautor: tezetomaniak » 31 lipca 2009, o 13:17

ok, to na co dokladnie moze pojsc kasa z miasta ?

p.s. w polsce wszystko da sie obejsc, jak byly pomysly na wprowadzenie limitu wydadkow na zawodnikow w klubach eligowych to z dnia na dzien powstalo 10 sprtnych rozwiazan jak ta kase jednak zawodnikom dac ;>

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#4 Postautor: istred » 31 lipca 2009, o 14:22

Tak to jestesmy teraz kulą u nogi.
Kulą u nogi z kilkutysięczną widownią wyborców. Widownią, która nie tylko może zagwarantować mandat radnego, ale też przeważyć kto zostanie prezydentem miasta.

Nie mogę zrozumieć, że jak politycy mogą być aż tak ślepi?
Poprzednie wybory nic ich nie nauczyły? :?

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#5 Postautor: Koper » 31 lipca 2009, o 14:54

istred pisze:
Tak to jestesmy teraz kulą u nogi.
Kulą u nogi z kilkutysięczną widownią wyborców. Widownią, która nie tylko może zagwarantować mandat radnego, ale też przeważyć kto zostanie prezydentem miasta.


Stosunkowo malym kosztem w porownaniu np. do pilki noznej w zuzlu mozna odniesc wymierny sukces jakim bylby w tym sezonie awans do I ligi, tak wiec ta kula u nogi wcale nie jest az tak ciezka jak mogloby sie wydawac moim zdaniem. Zgadzam sie ze klub nie powinien liczyc ze bedzie utrzymywany przez miasto ale z drugiej strony skoro w budzecie i tak jest pula pieniedzy przeznaczona na sport zawodowy/kwalifikowany (jak zwal tak zwal) to madrze wydana kasa pod wzgledem pormocji mogloaby przyniesc bardzo pozytywny rozglos o miescie Lublinie.

tezetomaniak pisze:ok, to na co dokladnie moze pojsc kasa z miasta ?


No jesli nie na zawodnikow to jak rozumiem na wszystko co nie jest zwiazane z wyplatami dla nich ale wiaze sie z prowadzeniem klubu. Metanol, wyplaty dla toromistrza, ksiegowej i kto tam jeszcze pobiera wynagrodzenie za prace w klubie, moze jakies czesci do motocykli, takie rzeczy przychodza mi do glowy jesli nie na zawodnikow i nie na szkółke bo tą prowadzi KŻ Lublin.


tezetomaniak pisze:p.s. w polsce wszystko da sie obejsc, jak byly pomysly na wprowadzenie limitu wydadkow na zawodnikow w klubach eligowych to z dnia na dzien powstalo 10 sprtnych rozwiazan jak ta kase jednak zawodnikom dac ;>


Oczyiwiscie ze wszystko mozna obejsc, nawet w Lublinie jesli bylaby dobra wola a chyba takiej nie widac. Nieprzypadkowo w miastach gdzie sa kluby extraligowe i przez to kluby musialy zostac przeksztalcone w S.A. istnieją nadal stowarzyszenia ktore np. szkolą mlodzież pozyskujac kasę z miasta co w przypadku S.A. zdaje sie nie byloby mozliwe chyba ze miasto wykupowałoby udzialy i w ten sposob współfinansowało klub.

harry pisze:Sposób jest na to prosty i baaaardzo trudny zarazem. Wymyslił go prezes Strzęciwilk jak dymał żenską piłkę reczna w góre. Co roku wykładał 2 mln zł. Zdobył pod rząd klika złotych medali i miasto już teraz nie ma wyjścia - na mistrzynie musi kasa być, chociaż zainteresowanie tym sportem jest sporadyczne i to tylko przy rozgrywkach międzynarodowych.


Mysle ze to najlepszy sposób. Tarnow dofinansowany przez Rafinerie Trzebinia, dwa z rzedu zlote medale DMP i chociaż po przykreceniu kurka z kasa klub przezyl chwilowe problemy, ale nie bez pomocy miasta ponownie niebawem wroci do extraligi. Pewne mechanizny jak juz są odpowiednio nakręcone to mysle ze pozniej duzo latwiej starac sie o przychylnosc miasta.

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#6 Postautor: harry » 31 lipca 2009, o 15:35

tezetomaniak pisze:ok, to na co dokladnie moze pojsc kasa z miasta ?

p.s. w polsce wszystko da sie obejsc, jak byly pomysly na wprowadzenie limitu wydadkow na zawodnikow w klubach eligowych to z dnia na dzien powstalo 10 sprtnych rozwiazan jak ta kase jednak zawodnikom dac ;>

Łatwiej napisać na co nie moze pójsc: na płace zawodników, na ŻADNE częsci motocyklowe, na płace dyrektora czy księgowej. Czyli w żużlu 85-90% budżetu klubu. Już na płace trenera czy toromistrza - tak.
OCZYWIŚCIE, ze są sposoby obejscia ale o tym chyba nie bedziemy na forum dyskutować. Klub został poinstruowany ale nie skorzystał bo urzedasy zapewniały ze na zawodnikow da rade. Teraz ich słowa okazały sie guzik warte ( przewidziałem) i na pewne rzeczy juz jest za pózno...
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#8 Postautor: Koper » 26 sierpnia 2009, o 14:28

Jutro (czwartek) o 14.00, sala 24 w ratuszu, posiedzenie Komisji Sportu Rady Miasta ktorej opinie moga byc decydujace o tym jakie dofinansowanie z miasta otrzyma klub żużlowy.

Jesli macie czas to wybierzcie sie jutro na to posiedzenie komisji. Ja postaram sie byc. Byloby to powtorzenie naszej akcji sprzed 2 lat:
Sportowy Lublin czyli równi i równiejsi?

Prezydent proponuje: powołujemy spółkę akcyjną, która zajmie się prowadzeniem klubów sportowych, a przede wszystkim znajdzie dla sponsorów dla sportu. Radni Platformy, do której należy prezydent: spółka podzieli kluby sportowe na równe i równiejsze. A opozycji pomysł władz się podoba.

Projekt utworzenia spółki Sportowy Lublin wzbudził duże zaniepokojenie przede wszystkim kibiców żużla. Około trzydziestu z nich, ubranych w klubowe szaliki i koszulki w żółto-biało-niebieskich barwach z charakterystycznym koziołkiem zjawiło się na posiedzeniu komisji sportu, turystyki i wypoczynku rady miasta. Nie ukrywali, że obawiają się jednego: spółka, która wydzierżawi stadion, będzie służyć tylko piłkarzom Motoru Lublin.

- Wtedy Motor zażąda od Towarzystwa Żużlowego horrendalnych cen za korzystanie ze stadionu. I będzie po naszym klubie - mówili przed wejściem do ratusza.

Obrazek

Zarówno radni, jak i Włodzimierz Wysocki, odpowiedzialny za sport zastępca prezydenta miasta byli zaskoczeni, gdy na sali obrad komisji zjawili się kibice.

- Dwa kluby: piłkarski i żużlowy są w fatalnej sytuacji. Zarówno Motor, jak i TŻ nie bardzo radzą sobie ze swoimi problemami. A miasto czuje się w obowiązku, by pomóc tym klubom - twierdził Włodzimierz Wysocki. Dodał, że prezydent zgłosił do rady miasta projekt uchwały powołującej spółkę tuż przed ostatnią przed wakacjami sesją ze względu na złą kondycję lubelskich klubów. - Nie chcemy czekać z tym do września - wyjaśniał.

Spółka akcyjna o kapitale zakładowym 500 tys. złotych (100 proc. akcji ma należeć do miasta) ma przede wszystkim szukać sponsorów, którzy sfinansowaliby działalność poszczególnych sekcji.

- Chodzi o najbardziej popularne dyscypliny sportu: piłkę nożną, żużel, koszykówkę i piłkę ręczną - mówił Wysocki.

Niespodziewanie projekt władz znalazł poparcie opozycyjnych radnych lewicy. - Chcielibyśmy, aby uchwała jasno określała, że spółka będzie opiekować się tymi czterema dyscyplinami sportu - zaapelowała do prezydenta Wysockiego radna Monika Wac (LiD). Poprosiła też o przekazanie radnym do końca wakacji statutu spółki.

Tymczasem radni Platformy Obywatelskiej uważają, że spółka Sportowy Lublin doprowadzi być może nawet do likwidacji niektórych dyscyplin. Sabina Włodek, która funkcję radnej łączy z grą w zespole mistrzyń Polski w piłce ręcznej SPR Safo ICom Lublin. - Prezes naszego klubu Andrzej Wilczek nic nie wie o planach powołania spółki. Obawiam się, że spółka zajmie się tylko piłką nożną i żużlem - stwierdziła Włodek.

Piotr Więckowski z PO, szef komisji, nie ukrywał, że uważa projekt spółki za "mydlenie oczu". - Spółka i jej pieniądze będą przeznaczone tylko dla piłkarzy Motoru. Podejmując tę uchwałę podzielimy dyscypliny sportu na równe i równiejsze, na lepsze i gorsze - mówił Więckowski. Dodał, że ze złą sytuacją w Motorze i TŻ powinni walczyć przede wszystkim działacze tych klubów, którzy sobie nie radzą z problemami.

W efekcie sporu między radnymi komisja sportu nie wydała opinii o pomyśle powołania spółki Sportowy Lublin: trzech radnych lewicy było za pozytywną opinią, a tylu samo radnych PO było przeciw. Sprawa powróci w czwartek na sesji rady miasta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2009, o 17:13 przez Koper, łącznie zmieniany 1 raz.

bslub
Posty: 112
Rejestracja: 8 lipca 2007, o 18:29

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#9 Postautor: bslub » 26 sierpnia 2009, o 16:57

co ja widzę powrót do czasu realnego socjalizmu, już była taka sytuacja FSC była właścicielem
klubu, jak to się skończyło to wszyscy wiemy...
P.Wasilewski za 500 tys zł Pan chce cztery dyscypliny sportowe utrzymać? to chore jest na starcie ! Jacy sponsorzy, przecież ich nie ma i chyba nie liczy pan ze masowo dadzą kasę
skoro teraz nie chcą (a na spółki SP nie liczyłbym prosze przeczytać rozporządzenie ministra Grada bodajże ze z kwietnia tego roku) więc albo przeznaczyć na sport 5mln zł albo nie ośmieszajmy się, juz lepiej pozostać przy tym systemie co jest.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#10 Postautor: Koper » 26 sierpnia 2009, o 16:59

bslub, zacytowany przeze mnie artykul jest z 2007 roku 8)

bslub
Posty: 112
Rejestracja: 8 lipca 2007, o 18:29

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#11 Postautor: bslub » 26 sierpnia 2009, o 17:06

to jaki sens wklejania wiadomości z przed dwóch lat????

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#12 Postautor: Koper » 26 sierpnia 2009, o 17:17

2 lata temu grupka kibicow zmoblizowala sie i wybrala sie do ratusza na posiedzenie komisji m.in. dlatego, ze podobnie jak Ty w swoim komentarzu do tego artykulu uwazala ze bezsensowne sa dzialania ratusza, przywolalem ten artykul gdyz jutro mysle ze warto powtorzyc ta akcje i wieksza grupa wybrac sie na posiedzenie komisji ktora bedzie opiniowac podzial kasy na sport kwalifikowany na drugie polrocze, tak jak napisalem wyzej czwartek, 14.00, sala 24 w ratuszu, chyba ze uwazacie ze nie mam sensu jutro tam isc, ja w kazdym badz razie planuje sie wybrac.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#13 Postautor: Czarek » 26 sierpnia 2009, o 17:39

Jestem przeciwny dotowaniu sportu przez państwo, ale jeśli już w budżecie są przeznaczone kwoty dla klubów należy je wypłacać kierując się jednym kluczem - FREKWENCJĄ. Czym więcej mieszkańców miasta głosuje nogami (odwiedzając arenę zmagań sportowców) na daną dyscyplinę tym więcej powinno być przeznaczonych na nią środków.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#14 Postautor: Egon » 26 sierpnia 2009, o 19:09

Ja tez bym sie chetnie do takiej akcji przylaczyl. Ktos jeszcze idzie/szedlby?
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

keram
Szkółkowicz
Posty: 189
Rejestracja: 16 czerwca 2006, o 08:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#16 Postautor: keram » 26 sierpnia 2009, o 21:27

Czego sie wszyscy dziwicie ze Budka Suflera nie zagra. Przeciesz w tym miescie wyda sie miliony na jakies malo znaczace przedsiewziecia a na ambasadorow naszego miasta brak 70 tys.- zenada. Jak ja patrze okim zwyklego mieszkanca to nie wiem wogole co sie w tym miescie ostatnio zrobilo, chyba nic bo sobie jakos nie moge przypomniec. Nawet tak glupia sprawa w tamtym roku kolarze nie chcieli jeczac po dziurawych ulicach. W tym znowu do nas zawitali i jezdzili po takich samych i co przez caly rok nie mozna bylo polozyc asfaltu. Ale byc na trybunie glownej z jakimis tam pucharami to trzeba bylo sie pokazac. A wszystka pomoc finansowa dla klubow jest robiona na odczepnego takie ochlapy dla uspokojenie kibicow i swojego sumienia. Bo juz o naszych obiektach sportowych to nie chce pisac i sie denerwowac przed noca.

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#18 Postautor: kilar » 27 sierpnia 2009, o 00:14

keram pisze:Jak ja patrze okim zwyklego mieszkanca to nie wiem wogole co sie w tym miescie ostatnio zrobilo, chyba nic bo sobie jakos nie moge przypomniec.

No jak to co ? Stojaki dla rowerow na deptaku i w okolicach ;)

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#19 Postautor: Egon » 27 sierpnia 2009, o 10:16

Wybiera sie wiec ktos jeszcze do Ratusza na to posiedzenie komisji?? Ja jesli tylko sie wyrobie bo mam kilka spraw do zalatwienia powinienem sie pojawic..
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Awatar użytkownika
Radzio
Senior
Posty: 937
Rejestracja: 26 grudnia 2002, o 13:09
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#20 Postautor: Radzio » 27 sierpnia 2009, o 10:25

ja się wybieram

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#21 Postautor: Koper » 27 sierpnia 2009, o 10:30

Ja tez zdania nie zmienilem i chce sie wybrac.

Awatar użytkownika
Masi
Senior
Posty: 780
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, o 20:26
Lokalizacja: Lublin (Dziesiąta)

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#22 Postautor: Masi » 27 sierpnia 2009, o 12:33

Kto może niech idzie (ja niestety nie mogę) bo crossowcy pod ratuszem stoja z mlodzieza i motorem i rozdaja ulotki. Trzeba pokazac ze zuzel tez istnieje! Szkoda, że ja nie moge pójśc ale błagam niech kazdy kto moze wklada klubowe barwy i idzei pod ratusz!
-Jurek Mordel zadowolony...
- No tak...
- Żona w domu także... :D

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#23 Postautor: Egon » 27 sierpnia 2009, o 13:28

Ja bede w koszulce takze jakby mnie kots zauwazyl to zaczepiajcie bo bedziemy musieli sie tam jakos odnalezc zeby sie dobrze prezentowac 8)
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#24 Postautor: Koper » 27 sierpnia 2009, o 18:20

Komisja sportu nie przyjęła projektu dotacji dla sportu kwalifikowanego, za to zglosila wnioski ktore powinny zostac uwzglednione przy poprawkach projektou poczym bedzie on ponownie przeglosowany przez komisje. Jednym z wnioskow autorstwa Leszka Daniewskiego bylo zwiekszenie dotacji na zuzel, ale został ten wniosek uwalony m.in. przez radną Monikę Wac, oraz radnych Dariusza Piątka, Dariusza Sadowskiego. Na posiedzeniach komisji byl dyrektor Dariusz Sprawka oraz zarzad klubu zuzlowego Piotr Adamczuk i Zbigniew Wojciechowski, ktory zabrał glos przedstawiajac sytuacje klubu i oczekiwania jakie ma z miasta czyli 2 razy po 200 tys dotacji a wiec w takiej samej w jakiej na drugie polrocze ma pilkarski Motor. Zwrocil tez uwage ze prosil o dodatkowa kase na mecz na Wegrzech, na co prezydent Wysocki odpowiedzial ze o braku mozliwosci dofinansowania zadecydowal bląd urzedniczki w ratuszu, z ktorego powodu pismo nie trafilo tam gdzie powinno.