Dofinansowanie klubu przez miasto

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#26 Postautor: Koper » 27 sierpnia 2009, o 18:39

Jednym z wnioskow ktory przeszedl byl taki aby zmniejszyć dysproporcje w dofinansowaniu roznych klubow wiec byc moze na tym skorzysta klub żużlowy, a straci np. pilkarski Motor ktory pomimo ze jest po uszy w aferze korupcyjnej ma 200 tys dofinansowania, na co kilku radnych zwrocilo uwage ale niektorzy udawali ze nie ma sprawy. W kazdym badz razie wniosek o zwiekszenie kasy na żużel nie przeszedl, a za chwile Sadowski ktory zarzucał ze nie mozna takiego wniosku uchwalac bo wtedy komus trzeba zabrać aby dać na żużel sam zglosił wniosek o zwiekszenie kasy na koszykarski Start i ten wniosek przeszedł. Teraz komisja prezydencka ma pochylic sie nad tymi wnioskami komisji sportu Rady Miasta i ponownie przygotowac projekt dofinansowania pod głosowanie.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2009, o 18:43 przez Koper, łącznie zmieniany 1 raz.

miedziany
Senior
Posty: 811
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, o 09:52

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#27 Postautor: miedziany » 27 sierpnia 2009, o 18:43

niestety miejscy mają nas w dupie, wolą żeby ikoną miasta był klub w którym juz 6 osób jest zamieszanych w afery korupcujne, porażka.....

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#28 Postautor: Koper » 27 sierpnia 2009, o 18:50

Radna Wac i radny Sadowski to wrecz parskali smiechem jak mowil radny Leszek Daniewski o zwiekszeniu kasy na zuzel, w koncu nieco zmieszany Daniewski popełnił smieszne sformułowanie, ze skoro Radni wysmiewaja jego slowa o wiekszym dofinansowaniu zuzla, to zwracajac sie do prezydenta Wysockiego powiedzial slowa ktore rzeczywiscie zabrzmialy smiesznie, co w stylu, "jesli nie zwiekszyc dofinansowania to moze prezydent Wysocki osobiscie postaralby sie przed najwyzszym majestatem prezydenta Wasilewskiego aby klub zuzlowy dostal wiecej kasy jak nie z puli na sport, to chociaz z puli na promocje". W koncu jednak zostal zakrzyczany glownie przez Piątka, Sadowskiego i jeszcze jednego ktorego nie kojarze z nazwiska i sprawa kasy na zuzel jako oficjalny wniosek komisji sportu upadła.

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#29 Postautor: Egon » 27 sierpnia 2009, o 19:11

Szczerze mowiac to nawet sie tam dobrze bawilismy.. :) Ja spoznieony wchodze mialy byc barwy klubowe itp a tu sie okazuje ze tylko ja na zolto bialo niebiesko z koziolkiem na piersi :lol: Ogolnie rzecz biorac to mialo sie wrazenie ze radni sami sie chwilami gubili w tym co mowili. Ktorys z radnych zaproponowal zeby wszystkie dotacje (na sport kwalifikowany, na promocje, na organizacje zawodow i na stypendia) liczyc jako calosc, bo inaczej obraz sie zaciera, bo np dajmy na to pilkarskiemu Motorowi w podsumowaniu tych wszystkich jak to nazwal pan Wojciechowski "zrodelek" wyszlo ze dostal od miasta jesli mnie pamiec nie myli chyba 460tys zl. Na to pani radna Monika Wac (ktora na pierwszy rzut oka szczerze mowiac sprawiala wrazenie osoby sympatycznej jesli juz cos powiedziala to w piety szlo:]) odpowiedziala na to ze moga stypendia i inne dofinansowania zabrac jesli nie pasuje a calkowicie nie o to mu chodzilo:] Inna historia to radny Dariusz Piatek ktory jest przeciwny jakimkolwiek dofinansowaniom ale jesli juz takowe sa to musza byc przydzielane sprawiedliwie czyli biorac pod uwage wyniki sportowe (np. mistrzostwa Polski :D ) byl tez swiecie przekonany ze jesli by utworzyc kilka klubow motorowych i wybudowac tor to kilka tys zarejestrowanych w Lbn quadow i motocykli crossowych w tych klubach by jezdzilo :D Padl w koncu argument ze zuzel jako najpopularniejszy sport w miescie i przyciagajacy najwieksza rzesze kibicow powiniem dostac wiecej pieniedzy. Ale za chwile glupi argument ktory o dziwo troche uciszyl dyskusje o KMZ byl taki ze jesli jest tylu kibicow to klubowi powinno starczac pieniedzy z biletow:] mozna by pisac i pisac.. Reasumujac patrzac subiektywnie mozna przewidziec ze jednak na tym wszystkim najwiecej straci Motor Lublin. My pewnie cos zyskamy ale na kokosy bym sie nie nastawial..
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#31 Postautor: Koper » 27 sierpnia 2009, o 19:18

Za wyjatkiem Sabiny Włodek ktora nie zabierała glosu a w czasie glosowan wstrzymywała sie od glosu. Z pierwszym zdaniem zgodze sie w 100%, gdyby byla jeszcze z jedna osoba ktora dzis wsparłaby wniosek radnego Leszka Daniewskiego bylaby spora szansa aby oficjalnie po odrzuceniu projektu zostalo zapisane ze w poprawkach nalezy zwiekszyc dotacje na zuzel a tak nawet obecnosc dyrektora pod krawatem czy tez zarzadu klubu na sali i wystapienie Wojciechowskiego niewiele mogla zdzialac...

P.S. Piątek przed rozpoczęciem rozdawał ten oto list otwarty:
http://www.kmcross.pl/Aktualnosci/Przec ... koklinkier

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#33 Postautor: Egon » 27 sierpnia 2009, o 19:40

Zamieszczam jeszcze list otwarty radnego Dariusza Piatka :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 29d02.html
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Awatar użytkownika
login
Posty: 72
Rejestracja: 11 maja 2009, o 01:16

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#34 Postautor: login » 27 sierpnia 2009, o 19:49

Egon pisze:Zamieszczam jeszcze list otwarty radnego Dariusza Piatka :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 29d02.html


Ciekawe kto napisał Panu Piątkowi owy tekst :D

212 KK to pomówienie. Z własnego doświadczenia napiszę, że w Naszym kraju łatwiej kupić "sąd", aniżeli dobry samochód. Nic dziwnego, że dziennikarz przegrał...

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#35 Postautor: Czarek » 27 sierpnia 2009, o 19:53

Sprawa jest prosta. Na następnym meczu transparent o treści: "Radni, którzy głosowali przeciwko lubelskiemu żużlowi: (tu nazwiska)" i ludzie będą wiedzieli na kogo nie głosować. Później ten transparent można rozwiesić na jakiejś kładce przy ruchliwej ulicy Lublina. Niech ponoszą za swe czyny odpowiedzialność.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#36 Postautor: istred » 27 sierpnia 2009, o 20:30

Bardzo dobry pomysł.
Ja od siebie tylko chciałem napisać, że trzeba jasno powiedzieć kto z miejskich radnych jest przyjazny, a kto przeciwny naszemu klubowi. I wyciągnąć to przed wyborami, żeby ludzie w końcu wiedzieli na kogo głosowac, a na kogo nie!
Za: Leszek Daniewski
Przeciw: Dariusz Piątek, Monika Wac, Dariusz Sadowski.

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#37 Postautor: Łoptymista » 27 sierpnia 2009, o 20:31

podpiac nazwiska antyzuzlowych radnych w odzielnym temacie

niech bedzie wisial do nastepnych wyborow

Koper mozesz wypisac wszystkich rajcow?

Dziekuje z gory

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#38 Postautor: Egon » 27 sierpnia 2009, o 21:28

To ze ktos nie byl przeciwny nie znaczy ze nadaje sie na radnego/radna. Mysle tu o pani Wlodek, ktora w trakcie obrad chyba poszla sobie na trening:] A nawet jesli byla, to calkowicie niewidoczna..szczerze mowiac, to nawet nie wiem czy byla od poczatku obrad, czy przyszla w polowie :) Nie zabrala ani razu glosu..calkiem jakby Ja te sprawy nie interesowaly..ciekawe czy tylko dzis, czy zawsze tak jest.
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#39 Postautor: istred » 27 sierpnia 2009, o 22:33

Raz - radny wybierany jest przez mieszkańców miasta i ma ich reprezentować. Także reprezentować ich poglądy, ich sposób myślenia. Jeśli ktoś się jawnie prezentuje jako przeciwnik żużla w Lublinie to nie wyobrażam sobię, żeby kibic żużlowy mógł na taką osobę oddać głos. A na radnego nadaje się pewnie 2/3 mieszkańców tego miasta.
Dwa - chyba nie zrozumiałeś intencji Sabiny Włodek. Wydaje mi się - i jestem prawie pewien - że uznała, że jako osoba związana bezpośrednio ze jednym z klubów między które dzielona jest dotacja, nie powinna się w spprawę angażować, gdyż dotacja powinna być rozdzielona bezstronnie i sprawiedliwe, a ona osobą bezstronną nie jest. Uważam, że postąpiła niezwykle honorowo i niewielu ludzi byłoby gotowych tak postąpić jak ona, a taka postawa zasługuje na jak największy szacunek.
Trzeba pamiętać, że radny w Radzie Miasta reprezentuje miasto i jego mieszkańców, a nie klub sportowy z którym jest związany... panie Piątek, przed następnym posiedzeniem komisji proszę pożyczyć trochę honoru od pani Włodek, bo swojego niestety pan nie ma.

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#40 Postautor: Egon » 27 sierpnia 2009, o 22:41

Tez bralem to pod uwage ale to nie jest tak ze jak sie jest zwiazanym z jakims klubem to sie nie mozna odzywac bo zauwaz ze w komisji sa sami radni mniej lub bardziej zwiazani z jakas dyscyplina sportu. Jesli zachowywali by sie tak honorowo to nikt by sie nie odezwal slowem. Po prostu wg mnie byly tez kwestie w ktorych pani Sabina mogla cokolwiek powiedziec.

Przypomnialo mi sie wlasnie jak pan radny Daniewski chyba troche w uniesieniu i zapedzeniu zaczal mowic o "najwyzszej ekstraklasie" :D
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#41 Postautor: istred » 27 sierpnia 2009, o 23:49

A jaki związek ze "swoimi" dyscyplinami mają Sadowski, Daniewski, lub inni członkowie komisji? Kojarzące mi się nazwiska to Siczek i Sadowski, ale z tego co wiem żaden nie ma bezpośredniego związku z piłkarskim Motorem.

Różnica polega na tym, że Sabina Włodek jest zawidniczką Montexu, a Dariusz Piątek, choć nie pełni żadnej oficjalnej funkcji w KM Cross (z tego co wyczytałem na ich stronie klubowej) to jest jednym z założycieli klubu, jego żona jest w komisji rewizyjnej, a dwaj synowie w tym klubie trenują. W związku z tym sprawa wygląda tak, że biorąc udział w podziale miejskiej dotacji między kluby sportowe walczą o pieniądze tak naprawdę dla siebie. Jest tu wyraźny konflikt interesów, a w takiej sytuacji honorowy człowiek - radny, który realizuje mandat przyznany mu wolą wyborców powinien taką cechę posiadać - wstrzymuje się od udziału w sprawie.

Co innego jest być związanym z jakąś dyscypliną, tak jak o tym piszesz (że każdy jakoś tam jest związany) i lobbować za przydzieleniem dotacji na jedyn czy drugi klub - to jest rzecz jak najbardziej normalna. Tylko, że tacy radni bezpośrednio dla siebie nie mają żadnych korzyści.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#43 Postautor: istred » 28 sierpnia 2009, o 00:08

OK, ale to znaczy, że powinniśmy to akceptować?
Kibice żużlowi stanowią naprawdę dużą grupę potancjalnych wyborców i mają potencjał, żeby zdecydować że jedna albo druga osoba dostanie się do rady i mogą mieć naprawdę realny wpływ na politykę w mieście.
Będzie tak jak piszesz, dopóki kibice pozostaną bierni.

Co do Pruszkowskiego, to nie sądze, żeby duży wplyw miał "czarny PR" robiony przez kibiców piłkarskich. Dużo większe znaczenie, choć mam wrażenie, że niezauważane, mieli kibice żużla. Wasilewski wygrał (a Pruszkowski przegrał) przez to, że PO przeciągneła na swoją stronę Wojciechowskiego, który odebrał bardzo dużo głosów Pruszkowskiego. A jestem pewien, że kilka procent poparcia Wojciechowski zrobił właśnie przez żużel.

Awatar użytkownika
Radzio
Senior
Posty: 937
Rejestracja: 26 grudnia 2002, o 13:09
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#44 Postautor: Radzio » 28 sierpnia 2009, o 00:31

zgadzam się z isatredem, że pruszkowskiemu połowę głosów zabrał wojciechowski kandydujący z listy po, gdy by nie Wojciechowski to pruszczon znów by wygrał.
Stingu rozumiem twoje podejście do tego i naprawdę nic nie miała bym przeciwko temu, że radni nie chcą wspierać żużel i wyśmiewali się z innego radnego gdy by nie ten Sadowski, który zaproponował w ten sam sposób co radny Daniewski tylko na koszykówkę i zostało to przyjęte. Wiesz Stingu, że ogólnie jestem spokojny ale jak usłyszałem Sadowskiego, który proponuje aby na koszykówkę męską (dostali tyle samo kasy co żużel 100 000zł) dać więcej niż na żużel mimo, że parę minut wcześniej śmiał się z tego, że ktoś zaproponował na żużel zwiększenie dotacji, a na pytanie skąd wsiąść więcej kasy na kosza odpowiedział "przewodniczący powinien wiedzieć skąd wsiąść pieniądze" i to przeszło ruszyło mnie.

jestem za tym aby zrobić transparent z nazwiskami radnych i pomogę go stworzyć.

Awatar użytkownika
bartosch
Kadrowicz
Posty: 1552
Rejestracja: 27 marca 2003, o 15:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#45 Postautor: bartosch » 28 sierpnia 2009, o 00:38

polityka...
carpe diem!

Awatar użytkownika
Radzio
Senior
Posty: 937
Rejestracja: 26 grudnia 2002, o 13:09
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#46 Postautor: Radzio » 28 sierpnia 2009, o 00:43

a jeszcze z tego co mi wiadomo, to sprawę w sądzie o której pisał Piątek w liście otwartym to została umorzona.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#47 Postautor: Koper » 28 sierpnia 2009, o 01:05

Łoptymista pisze:podpiac nazwiska antyzuzlowych radnych w odzielnym temacie

niech bedzie wisial do nastepnych wyborow

Koper mozesz wypisac wszystkich rajcow?

Dziekuje z gory


Nazwiska antyżużlowych radnych to są te nazwiska ktore wymienilem:
Monika Wac
Dariusz Sadowski
Dariusz Piątek

i jeszcze jeden radny ktorego trudno mi ustalic nazwisko bo go nie znam i trzeba byloby skonksultowac z Bieniem ale jest to: Piotr Gawryszczak lub Krzysztof Siczek

natomiast za żużlem byl przede wszystkim Leszek Daniewski (PO), ale również Zdzisław Drozd (PiS).

Rzucała sie w oczy hipokryzja Sadowskiego ktory wysmiał propozycje Daniewskiego ktory wnioskowal o zwiekszenie dotacji na zuzel a za chwile przedstawil identyczna propozycje o zwiekszenie kasy na Start. Co do zwiekszenia kasy na koszykowke to nie mam nic przeciwko ale w ustach Sadowskiego ktory kilka chwil wczesniej wysmiewal Daniewskiego brzmiala beznadziejnie...

Awatar użytkownika
Monter_77
Posty: 127
Rejestracja: 20 sierpnia 2004, o 01:38
Lokalizacja: Z kontenera

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#48 Postautor: Monter_77 » 28 sierpnia 2009, o 01:58

istred pisze:Raz - radny wybierany jest przez mieszkańców miasta i ma ich reprezentować. Także reprezentować ich poglądy, ich sposób myślenia. Jeśli ktoś się jawnie prezentuje jako przeciwnik żużla w Lublinie to nie wyobrażam sobię, żeby kibic żużlowy mógł na taką osobę oddać głos. A na radnego nadaje się pewnie 2/3 mieszkańców tego miasta.
Dwa - chyba nie zrozumiałeś intencji Sabiny Włodek. Wydaje mi się - i jestem prawie pewien - że uznała, że jako osoba związana bezpośrednio ze jednym z klubów między które dzielona jest dotacja, nie powinna się w spprawę angażować, gdyż dotacja powinna być rozdzielona bezstronnie i sprawiedliwe, a ona osobą bezstronną nie jest. Uważam, że postąpiła niezwykle honorowo i niewielu ludzi byłoby gotowych tak postąpić jak ona, a taka postawa zasługuje na jak największy szacunek.
Trzeba pamiętać, że radny w Radzie Miasta reprezentuje miasto i jego mieszkańców, a nie klub sportowy z którym jest związany... panie Piątek, przed następnym posiedzeniem komisji proszę pożyczyć trochę honoru od pani Włodek, bo swojego niestety pan nie ma.


Dokladnie, "Nemo iudex in causa sua" - "nikt nie powinien byc sedzia we wlasnej sprawie", wiec w tej sprawie Sabina w ogole sie nie udziela. Za to Piatek i Wieckowski korzystajac ze swych funkcji graja pod swoje interesy. Zero honoru i okreslenie czlonek (komisji) w stosunku do tych dwoch osobnikow pasuje tu jak ulal.
Nie pojdziemy dzis do kina, nie pojdziemy do kosciola, nie pojdziemy do burdelu, serce nas na Montex wola...
Obrazek

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#49 Postautor: Łoptymista » 28 sierpnia 2009, o 08:42

stingu z calym szacunkiem mam polityke tam gdzie i ona ma mnie

poniewaz sa znimkome szanse, ze rada przeglosuje dotacje/wsparcie na moja osobe :D , wiec zalezy mi na tym, zeby dala chociaz jakies pieniadze na rozwoj/ratowanie/whatever mojej ukochanej dyscypliny sportu

Dlatego dopilnuje, zeby nikt z moicjh bliskich nie oddal glosu osoby takie jak:
Monika Wac
Dariusz Sadowski
Dariusz Piątek

chetnie za to podpimpuje: Daniewskiego i Drozda.
tyle jako zwykly mieszkaniec tego miasta moge zrobic