Dofinansowanie klubu przez miasto

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rogerek20
Posty: 74
Wiek: 37
Rejestracja: 10 maja 2009, o 23:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#101 Postautor: rogerek20 » 4 września 2009, o 14:07

dobra moze troche źle dobrałem słowa, ale szlag mnie trafia, że żużel jako najbardziej przyciągającą widzów dyscypline sportu w Lublinie m,iasto traktuje po macoszemu. Wszem i wobec wiadomo od dawna, że walczymy o awans a miasto znów daje nam małe fundusze. A w sprawie toru do motocrossu to mają górki czechowskie, może szczyt marzeń to nie jest ale my jakoś nie psioczymy na nas stadion i nie rządamy budowy nowego:/
MaRiUsZ

Awatar użytkownika
Saint
Zawodowiec
Posty: 1292
Rejestracja: 24 czerwca 2004, o 12:38
Lokalizacja: LUBLIN/Warszawa

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#102 Postautor: Saint » 4 września 2009, o 14:12

A kiedy byłeś ostatnio na górkach? teren został "zamknięty", wykopane zostały doły, postawione tabliczki "teren prywatny" i jakiekolwiek próby jazdy często kończą się gonitwą z Panami w granatowych mundurach... A wszystko dlatego, że jednemu panu przeszkadza ryk silników (notabene temu samemu panu przeszkadza wszystko - już "załatwił" Żabkę bo mu piwo pod balkonem przeszkadzało, teraz przyszła kolej na tor)... a ja mieszkam 500 m od toru i bardziej słychać ryk motorów z Zygmuntowskich niż jeżdżących crossowców w wąwozie... :]

Shack
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 10 sierpnia 2002, o 20:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#103 Postautor: Shack » 4 września 2009, o 14:32

Saint pisze:A kiedy byłeś ostatnio na górkach? teren został "zamknięty", wykopane zostały doły, postawione tabliczki "teren prywatny" i jakiekolwiek próby jazdy często kończą się gonitwą z Panami w granatowych mundurach... A wszystko dlatego, że jednemu panu przeszkadza ryk silników (notabene temu samemu panu przeszkadza wszystko - już "załatwił" Żabkę bo mu piwo pod balkonem przeszkadzało, teraz przyszła kolej na tor)... a ja mieszkam 500 m od toru i bardziej słychać ryk motorów z Zygmuntowskich niż jeżdżących crossowców w wąwozie... :]


ze co ? od kiedy ? tydzien temu jeszcze spokojnie dalo sie jezdzic.... Wilcze doły uniemozliwiają wjazd na tor samochodem.

Panowie w mundurach ? o czym wogole mowa ??? :shock:

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#104 Postautor: istred » 4 września 2009, o 14:40

Jakby nie było, jest to teren prywatny po którym jeździć nie wolno.
Tor motocrossowy powinien byc, ale trzymanie w budżecie na siłę pieniędzy na ten cel w obecnej sytuacji, przy takich cięciach jest skandalem. Szczególnie gdy interes prywatny radnych wział górę nad interesem miasta, który radni powinni reprezentować.

Inne pytanie czy taki tor musi być w obrębie miasta? Czy nie może być polozony w jednej z sasiednich gmin (nie elizowce) oddalonych od miasta kilka, kilkanascie kilometrów? Jezeli odbywaja sie tam dwie czy trzy imprezy do roku, to chyba nie jest taki glupi pomysł... tylko wyjdzie on dopiero gdy Wieckowski i Piatek wsadza swoje lapska do urzedu wojewodzkiego lub marszałkowskiego...

Awatar użytkownika
Saint
Zawodowiec
Posty: 1292
Rejestracja: 24 czerwca 2004, o 12:38
Lokalizacja: LUBLIN/Warszawa

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#105 Postautor: Saint » 4 września 2009, o 14:49

Shacku mam kolegę na "5" i powiedział mi, że mieszkańcy złożyli jakieś pismo do właściciela terenu, a ten dla świętego spokoju złożył zawiadomienie (albo coś takiego) aby policja ścigała motocyklistów, w przypadku zgłoszeń zakłócania spokoju. Pół biedy jak sie pojawisz od razu na maszynie - policja może ci wtedy pomachać ręką i to z daleka ale jak już przyjeżdżasz z gratami samochodem to trochę kłopot.... W takich sytuacjach mają delikwentów spisywać - co za to grozi nie mam pojęcia. Ja również odniosłem wrażenie tydzień temu, że nic się nie dzieje ale piszę to co usłyszałem...

Awatar użytkownika
rogerek20
Posty: 74
Wiek: 37
Rejestracja: 10 maja 2009, o 23:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#106 Postautor: rogerek20 » 4 września 2009, o 14:56

a to nie wiedziałem o zamkniętych górkach,sory :? pewnie znów paru emerytów się zbuntowało, że im za głośno :lol:
MaRiUsZ

Shack
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 10 sierpnia 2002, o 20:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#107 Postautor: Shack » 4 września 2009, o 15:02

Saint pisze:Shacku mam kolegę na "5" i powiedział mi, że mieszkańcy złożyli jakieś pismo do właściciela terenu, a ten dla świętego spokoju złożył zawiadomienie (albo coś takiego) aby policja ścigała motocyklistów, w przypadku zgłoszeń zakłócania spokoju. Pół biedy jak sie pojawisz od razu na maszynie - policja może ci wtedy pomachać ręką i to z daleka ale jak już przyjeżdżasz z gratami samochodem to trochę kłopot.... W takich sytuacjach mają delikwentów spisywać - co za to grozi nie mam pojęcia. Ja również odniosłem wrażenie tydzień temu, że nic się nie dzieje ale piszę to co usłyszałem...


no ja mam niedaleko, wiec od razu na sprzecie jade :) musze zapytać swoich kolegów na 5tce :) :)

samochdem to fakt, nawet nie ma jak tam wjechać. A głupota ludzi nie zna granic. Przecież, żeby tam coś było słychać to musi jezdzić równocześnie z 10 maszyn.

Jak coś jezdzisz to daj znać na pw, mozemy sie umówić na torze.

Kibice
Szkółkowicz
Posty: 158
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#108 Postautor: Kibice » 4 września 2009, o 16:48

A teren prywatny tylko dlatego, że od kilku ładnych lat właścicielem Górek Czechowskich jest firma Echo Investment, która miała stawiać tam galerię handlową i park (nie wyraziła na to zgody rada miasta, co za ironia losu...). Jest to działanie jak najbardziej w majestacie prawa, bo teren jest ich i mogą zabronić wjazdu na ich własność. Mimo, że kibicuję zawodnikom żużlowym to brakuje mi trochę zawodów crossowych, które w latach swej młodości odwiedzałem, z prostej przyczyny-mieszkam na Czechowie.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#109 Postautor: Cooper » 4 września 2009, o 16:56

No ale przeciez zawody crossowe sa regularnie w Lublinie, czyli raz na rok:) Na Globusie ostatnio jakos frekwencja nie powalila. Mimo, ze centrum miasta. Wlasnie - po co im tor, jak zawody mozna rozgrywac na Globusie?
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#110 Postautor: Czarek » 5 września 2009, o 12:46

Chciałbym zobaczyć miny antyżużlowych radnych gdy przy następnych wyborach kibice mający dostęp do drukarek zakupią papier klejący i wydrukują naklejki o treści: "Głosował(a) przeciwko lubelskiemu żużlowi", a następnie zakleją nimi wszystkie plakaty tych osobników.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#111 Postautor: RadeKas » 5 września 2009, o 12:57

I to jest fajny pomysl, mam nadzieje ze do wyborow przetrwa. Z checia sam ponaklejam na plakaty Sadowskiego.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4469
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#112 Postautor: tezetomaniak » 5 września 2009, o 13:03

deklaruje pelne poswiecenie w tej akcji 8)

JAG
Senior
Posty: 923
Rejestracja: 18 czerwca 2004, o 17:36

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#113 Postautor: JAG » 5 września 2009, o 13:21

zemsta bywa słodka...:)
:),czasami :(

Awatar użytkownika
Remus
Senior
Posty: 654
Rejestracja: 16 czerwca 2009, o 14:11

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#114 Postautor: Remus » 5 września 2009, o 13:31

Jak najbardziej 8)
Obrazek

Dvyfryn
Posty: 42
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, o 18:53

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#115 Postautor: Dvyfryn » 6 września 2009, o 11:17

po prostu nie wiem jak wy drodzy rodacy ale po tym co wladze miasta nam zafundowali niestety ale ja ich nie bede wybieral w nastepnych wyborach.... konsekwencje musza poniesc ;] a sadze ze sam nie bede ^^

Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#116 Postautor: Bozena » 7 września 2009, o 10:30

Z prozaicznych przyczyn Jacek Rempała nie figuruje na liście stypendystów:
http://www.kurierlubelski.pl/module-dzi ... 76563.html

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#117 Postautor: sting126 » 7 września 2009, o 19:21

Nie no juz bez jaj... Jeszcze mamy Rempalom i innym zaawansowanym wiekowo z armii zacieznej stypendia wyplacac z miejskiej kasy?
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#118 Postautor: Bozena » 8 września 2009, o 00:31

sting126 pisze:Nie no juz bez jaj... Jeszcze mamy Rempalom i innym zaawansowanym wiekowo z armii zacieznej stypendia wyplacac z miejskiej kasy?

Też tak sobie pomyślałam. Tylko, że kogo mamy w tegorocznym składzie kto zasłużyłby sobie na nagrodę w postaci stypendium z miejskiej kasy :?:
Pewnie, że lepiej byłoby wytypować jakiegoś juniora, albo lublinianina, a najlepiej całą, lubelską drużynę za awans do 1 ligi :wink:

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#119 Postautor: Koper » 11 września 2009, o 12:25

Dzis o 14:00 (sala 24) w ratuszu kolejne posiedzenie komisji sportu. Ja ponownie wybiore sie i poslucham co tym razem wymysla antyżużlowi radni Pani Wac, Piątek, Sadowski i poza tą trójką przewodniczacy komisji Więckowski :wink:

Awatar użytkownika
Remus
Senior
Posty: 654
Rejestracja: 16 czerwca 2009, o 14:11

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#120 Postautor: Remus » 11 września 2009, o 13:10

Prezes klubu Wojciechowski oraz Dyrektor Sprawka byli na spotkaniu o 11 z prezydentem Wasilewskim. Wiadomo chyba w jakim celu 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4469
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#121 Postautor: tezetomaniak » 11 września 2009, o 13:25

"gdzie jest moje 300 baniek" :lol:

watpie zeby takie spotkania cokolwiek daly, ale dobrze ze przynajmniej probuja.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#122 Postautor: Cz@rek » 11 września 2009, o 13:52

Remus pisze:Prezes klubu Wojciechowski oraz Dyrektor Sprawka byli na spotkaniu o 11 z prezydentem Wasilewskim. Wiadomo chyba w jakim celu 8)

Cel wiadomy,a efekt??

Awatar użytkownika
Remus
Senior
Posty: 654
Rejestracja: 16 czerwca 2009, o 14:11

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#123 Postautor: Remus » 11 września 2009, o 13:53

A jaki efekt to się okaże. Wiadomo jaka ta NASZA RADA MIASTA jest :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#124 Postautor: Egon » 11 września 2009, o 15:55

Szkoda Koper ze dopiero dzis piszesz o spotkaniu bo i ja bym sie wybral gdybym wiedzial wczesniej..znow bysmy sie posmiali.. :D :?
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dofinansowanie klubu przez miasto

#125 Postautor: Koper » 11 września 2009, o 16:25

Też dowiedzialem sie o tym w ostatniej chwili. Spoznilem sie 0,5 godziny wiec nie wiem jakie ostatecznie kwoty zostaly przyklepane (zuzel chyba bez zmian 100 tys zl na drugie polrocze, ale o tym pewnie niebawem przeczytam w lubelskiej prasie). Pozniej jeszcze byl wniosek formalny przeglosowany aby na drugie polrocze juz w czerwcu decydowac kto ile kasy dostanie i decyzje o tym podejmowac przed wakacjami aby kasa mogla wplywac na konta klubow juz w lipcu a nie we wrzesniu/pazdzierniku, podobnie mialoby to byc z kasa na pierwsze polrocze ze jesli tylko budzet Lublina bedzie uchwalony to kasa mialaby byc przyklepywana nawet w grudniu tak aby w styczniu trafiala do klubów.

Drugi wniosek ktory przeszedl, to przesuniecie kasy w ramach dotacji na MOSiR z przeznaczeniem budowy toru motocrossowego na Globusie, tam gdzie jest stok, ktory nadal mialby byc wykorzystywany w zimie, zas w lecie mialby tam powstac tor motocrossowy (nie wiem czy mozna to tak polaczyc funkcje). Wniosek byl oprotestowany przez radnego Drozda ze tor bedzie uciazliwy dla mieszkancow przez zawody ktore mialby sie tam odbywac a miedzy zawodami treningi. Na co radny Piątek odpowiedzial ze treningi tam nie beda sie odbywaly tylko zawody 2 razy w roku, i w takiej formie wniosek zostal pozytywnie przeglosowany.

Wśrod gosci na posiedzeniu byl prezes klubu pilkarek recznych Wilczek oraz dyrektor naszego klubu - Sprawka.