zuzel.info

Lubelskie Forum Żużlowe
Dzisiaj jest 19 grudnia 2018, o 12:07

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 882 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 132 33 34 35 36
Autor Wiadomość
Trener

Triumf w Rybniku wydarzył się podczas żużlowej "próżni" w Polsce, więc środowisko mówi głównie o Motorze. Brawo!

Kadrowicz
Awatar użytkownika

Ciekaw jestem, co dostojna Komisja Do Wysoce Istotnych Spraw Krajobrazu Miasta - która skutecznie załatwiła nasze zuzlowe plotki reklamowe - robi obecnie w celu zlikwidowania podobnych, tylko znacznie wiekszych i w poteznej ilosci plotkow z podobiznami politykow wszystkich opcji? Czy członkowie komisji walczą jak lwy, rwa włosy z głowy - czy też WKDWISKM nie popełniła pół zdania w sprawie zaśmiecania miasta płotkami reklamowymi kandydatow? Chyba dannie był najbardziej zorientowany w pracach tej jakże nam potrzebnej rady czy komisji.

Kadrowicz
Awatar użytkownika

boxing pisze:
Ciekaw jestem, co dostojna Komisja Do Wysoce Istotnych Spraw Krajobrazu Miasta - która skutecznie załatwiła nasze zuzlowe plotki reklamowe - robi obecnie w celu zlikwidowania podobnych, tylko znacznie wiekszych i w poteznej ilosci plotkow z podobiznami politykow wszystkich opcji? Czy członkowie komisji walczą jak lwy, rwa włosy z głowy - czy też WKDWISKM nie popełniła pół zdania w sprawie zaśmiecania miasta płotkami reklamowymi kandydatow? Chyba dannie był najbardziej zorientowany w pracach tej jakże nam potrzebnej rady czy komisji.

Bardzo celnie. Podwójne standardy to nie nowość, jeżeli mowa o polityce :P

Senior
Awatar użytkownika

Tam da pewnie ich koledzy kandydaci wiec to już teraz można. ;)

Junior

aktualne płotki stoją chyba poza pasem drogowym i możliwości zablokowania są mniejsze, tamte stały na terenie ZDiM

Kadrowicz
Awatar użytkownika

Zajrzałem na stronę Wysokiej Rady, w temacie plotkow reklamowych - ostatni wpis z września 2017 - rekomendacja usunięcia i zakazu stawiania plotkow reklamowych. I zdjęcia plotkow naszego klubu i Nocy Wojowników jako przykłady oszpecania miasta.

Plotki kandydatów wszystkich opcji widocznie jak w starej komedii Barei "niech sa stoją w zielonym". Pewnie dodają miastu uroku, albo nie ma 700-lecia miasta to można. Albo to wyjatkowe wybory i wiecej nie bedzie. Bo naszym plotkom Wysoka Rada zarzucila ze nie są incydentem tylko się powtarzają forma promocji. A miałem wrażenie, że plotki wyborcze tez - raz samorządowe, raz parlamentarne - i od początku. Ale tego Wysoka Rada nie dostrzega - plotki kandydatów jak stały kiedyś, tak stoją dalej. Tylko sportowe musiały zniknąć, bo szpecily zieleń...

Po uwaleniu naszych plotkow - tydzień później Rada zaapelował o opiekę nad bluszczami - i na tym skończyła swoje interwencje. Od roku przestrzeń miasta jest EXTRA łącznie z plotkami kandydatów i Rada nie czuje potrzeby interwencji. Po wyborach Rada obudzi się z letargu na pierwszym plotku sportowym...

Senior
Awatar użytkownika

Z tego, co wiem, RKP/FKP jest obecnie w fazie silnej reorganizacji. Zrezygnował jej dotychczasowy Przewodniczący - Janek Kamiński. Nie jest w Radzie również jego "zastępca" Bolesław Stelmach. Trwa również odświeżanie formy działalności oraz składu. Stąd pewnie brak bezpośrednich działań - nie tylko w tej sprawie, ale we wszystkich sprawach miasta. Tak, jak pisałem ówcześnie, jest to ciało społeczne mocno uzależnione od dyspozycyjności poszczególnych członków.

Jestem jednak więcej niż pewny, że zdanie 90% członków FKP o płotkach wyborczych jest dokładnie takie samo jako o płotkach reklamowych.

Faktycznie, część członków FKP kandyduje w bieżących wyborach, ale chyba tylko z listy ruchów miejskich (ale tych prawdziwych, a nie udawanych i przyklejonych do Kukiza). Nomen omen, komitetu, którego plakatów/płotków etc. nie widziałem.

Pewnie - w razie ew. sprzeciwu - ze strony kandydatów reklamujących się na płotkach pojawiłyby argumenty, że to rozwiązanie tymczasowe. Mnie ono nie przekonuje, bo - dla mnie sama idea plakatu wyborczego jest niepotrzebny, absurdalna, a nawet szkodliwa.

Już lata temu o tym przekonywaliśmy w ramach działań FRL w ramach akcji "Idealny kandydat ma poukładane w głowie, nie na plakacie".
http://www.frl.org.pl/content/view/222/87/

Coś tam te działania pomogły, bo jednak - mimo tych płotków (których nie usprawiedliwiam) - to jednak Lublin przez tymi wyborami, a Lublin przed wyborami 8 lat temu, to zupełnie coś innego:

Obrazek
Źródło: DzW

Edit:
Swoją drogą normalnie szok, że bez płotków ludzie w tym roku wiedzieli, kiedy jest mecz żużlowy, z kim i do tego dotyczyło to prawie 9 ty.s ludzi na każdym meczu ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 882 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 132 33 34 35 36

Strefa czasowa UTC+02:00