forum i strona

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#26 Postautor: Koper » 11 maja 2009, o 21:19

Logotyp Lublina "Lublin miasto inspiracji" z odnosnikiem do atrakcji turystycznych w Lublinie oraz herb Lublina juz jest. W miare neutralne wydalo mi sie wlasnie logo PZM, a na pewno moim zdaniem lepsze niz napis to miejsce czeka na Twoja reklame. Jest tam tez mozliwosc aby zmienialy sie cyklicznie rozne loga w tym samym miejscu i byc moze takie rozwiązanie bedzie zastosowane. Jesli zupelnie wylaczylbym teraz to logo PZM to i tak zostanie ta ramka dookola bo jest elementem grafiki.

Awatar użytkownika
KosaRKS
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 17 lipca 2008, o 12:35

Re: forum i strona

#27 Postautor: KosaRKS » 11 maja 2009, o 21:35

Jak dla mnie to w topie Rempała powinien byc troche nizej, bo jakoś nie bardzo to wygląda, jak mu się głowa ucina w połowie.
Naczelny obrońca Karola Barana.

Awatar użytkownika
Marun
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 21 czerwca 2007, o 11:01

Re: forum i strona

#28 Postautor: Marun » 11 maja 2009, o 22:26

I można by było trochę dynamiki dodać do tej strony (czyt. flash)

Awatar użytkownika
KosaRKS
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 17 lipca 2008, o 12:35

Re: forum i strona

#29 Postautor: KosaRKS » 11 maja 2009, o 22:35

Można też wprowadzić jakieś dźwięki, np. odgłos motoru żużlowego po kliknięciu na button w menu :)
Naczelny obrońca Karola Barana.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: forum i strona

#30 Postautor: _piotrusss » 11 maja 2009, o 23:34

Koper pisze:Jakiej przegladarki uzywasz u mnie np. na Firefoxie nie zlewa się.

U mnie to wygląda tak:
Obrazek
Chodzić może nie tyle o przeglądarke (ja mam Firefox 3.0.10) lecz o czcionki (Linux Ubuntu). Taka mała propozycja, by nie było z tym problemów u nikogo. Może zrobić wszystkie te pozycje menu jako przyciski w formacie plików graficznych a nie jako tekst (zdaje się, że tak jest teraz) i dorzucić skrypt by zmieniał grafikę po najechaniu kursorem.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Speedway
Trener
Posty: 2519
Rejestracja: 23 września 2005, o 23:14
Lokalizacja: Łęczna

Re: forum i strona

#31 Postautor: Speedway » 11 maja 2009, o 23:47

KosaRKS pisze:Jak dla mnie to w topie Rempała powinien byc troche nizej, bo jakoś nie bardzo to wygląda, jak mu się głowa ucina w połowie.


Nie wiem jak u innych ale u mnie na stronie głównej również obrazki przy wszystkich newsach są ucięte u góry i prezentowani są na nich Jeźdźcy Bez Głowy ;d
Obrazek

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#32 Postautor: Koper » 12 maja 2009, o 00:24

_piotrusss pisze:
Koper pisze:Jakiej przegladarki uzywasz u mnie np. na Firefoxie nie zlewa się.

U mnie to wygląda tak:
Obrazek
Chodzić może nie tyle o przeglądarke (ja mam Firefox 3.0.10) lecz o czcionki (Linux Ubuntu). Taka mała propozycja, by nie było z tym problemów u nikogo. Może zrobić wszystkie te pozycje menu jako przyciski w formacie plików graficznych a nie jako tekst (zdaje się, że tak jest teraz) i dorzucić skrypt by zmieniał grafikę po najechaniu kursorem.


To u mnie rowniez pod Firefoxem wyglada dobrze w porowaniu do tego jak jest u Ciebie:
Obrazek


dodatkowo po najechaniu kursorem podswietla mi na żółto:
Obrazek

oczywiscie Twoje problemy jaki te ktore ma Speedway (tak mi dzis obcinalo obrazki jak sprawdzalem ta stronke pod przegladarka Safari) zglosze programistom MikroBitu.

go!
Trener
Posty: 3762
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: forum i strona

#33 Postautor: go! » 12 maja 2009, o 15:11

Zgodnie z ustaleniem na PW z Koperem wrzucam zrzuty :P
U mnie ciagle sie cos krzaczy, jak chcecie to wrzuce jeszcze screenshota z Netscape'a.
Dwa srodkowe sa z Safari, dwa skrajne z Firefoxa
http://img13.imageshack.us/gal.php?g=picture1yuc.png

Wlasnie sprawdzilem Netscape'a. Tez sie cos tam sypie, ale nie ma sie co przejmowac :) bo jak chcialem wrzucic screena na imageshack to nie widac przyciskow :) m.in. browse czy upload :lol:
http://www.voila.pl/373/xq46q/index.php?get=1&f=1
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, o 17:32 przez go!, łącznie zmieniany 1 raz.

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#34 Postautor: meesha » 12 maja 2009, o 15:34

Redstar Polska
Jacek Strugalski, ul. Powstanie Styczniowe 95 A, 20- 706 LUBLIN
Tel: 604-478-444, (0-81) 527-29-55


Koper wiem, ze to skopiowane ze strony Redstara, ale moglbys to zmienic na wlasciwa dla jezyka polskiego forme :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
gizmo
Senior
Posty: 577
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 21:13

Re: forum i strona

#35 Postautor: gizmo » 12 maja 2009, o 15:42

Fajnie ze dzial historia sie pojawił. Brakuje mi tam jedynie zdjęć z tych okresów o ktorych jest konkretny artykuł. I moja sugestia jest taka zeby wpleść w te artykuły po kilka fotek w miniaturkach z mozliwością powiekszenia po kliknieciu. bedzie to ladniej wygladac i bardziej zachecac do przeczytania. Druga sprawa to w historii w artykule: "nawiązać do sukcesów" wydaje mi się że ktos nadużył wyrazu chudych:

Podopieczni trenera Stachyry postawili kropkę nad „i” pokonując w Ostrowie Iskrę 46:44. Awans wywalczyli: Marek Dera, Daniel Jeleniewski, Konrad Kurtz, Jerzy Mordel, Robert Przygódki, Dawid chudych Janusz Stachyra, Atilla Stefani, Eduard Szajchulin, Sebastian Trumiński chudych Magnus Zetterstroem. Po siedmiu chudych latach miały nastąpić tłuste.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, o 15:47 przez gizmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#36 Postautor: meesha » 12 maja 2009, o 15:45

Hmmm, bardziej zastanawiajace jest to kim jest Dawid Chudych :?: :wink:
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
gizmo
Senior
Posty: 577
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 21:13

Re: forum i strona

#37 Postautor: gizmo » 12 maja 2009, o 15:48

a przy trumińskim chudych? ;-) Może to jakis przydomek albo drugie nazwisko :)

ps Robert Przygódki nie nazywał sie Przygódzki?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, o 15:50 przez gizmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gizmo
Senior
Posty: 577
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 21:13

Re: forum i strona

#39 Postautor: gizmo » 12 maja 2009, o 16:02

Niech mnie ktos poprawi jak się mylę ale czy od roku 2007 czyli ostatni sezon przed przerwą ligową druzyna nie nazywała się już tylko tż lublin? Bo mi sie wydaje ze sipma przestała juz widniec wtedy w nazwie a w tym samym artykule jest fragment:

Wydawało się zimą 2007 roku, że to już koniec żużla pod szyldem TŻ SIPMA Lublin. GKSŻ długo zwlekał z udzieleniem licencji na kolejny sezon dla lublinian, ale dzięki pomocy sponsorów udało się cudem przystąpić do kolejnych rozgrywek. [...] trener TŻ Sipma mówił: „Widać, że koncepcja budowy składu z zawodników rodem z Lublina sprawdziła się, o czym świadczy liczba kibiców na trybunach i gorący doping [...] Dalej nie było już tak dobrze i o utrzymaniu drużyny w I lidze decydowały mecze barażowe z Lokomotiv Daugavpils. Zespół TŻ Sipma nie odrobił 44 punktów straty z pierwszego meczu barażowego rozegranego na Łotwie.


edit:

znalazlem taki adres: http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,4531597.html wiec wydaje sie ze druzyna jeszcze miała w nazwie sponsora, dlatego mysle ze EOT. :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, o 16:12 przez gizmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#40 Postautor: meesha » 12 maja 2009, o 16:08

Umowa sponsorska z Sipma obowiazywala do konca sezonu 2007 mimo, ze (z tego co wiem) ostatnia transza wplynela do klubu duzo wczesniej. Ale to juz musialby ktos bardziej zorientowany napisac.
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: forum i strona

#41 Postautor: harry » 12 maja 2009, o 17:56

Tak jest. Umowa sponsorska obowiązywała do końca 2007 roku.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#42 Postautor: Koper » 12 maja 2009, o 18:45

1. Nazwe ulicy poprawilem.
2. To co Word namieszal poprawie (wrzucilem te texty wczoraj poznym wieczorem i nie do konca mialem mozliwosc wszystkie dokladnie przeczytac).
3. Co do fotek to rzeczywiscie bardzo fajnie byloby aby znalazly sie w tych textach o historii, niestety na razie nie mam praw do takich fotek i to najprawdopodobniej bedzie jeszcze dogrywane.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: forum i strona

#43 Postautor: _piotrusss » 13 maja 2009, o 11:43

Co daje rejestracja na stronie?
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: forum i strona

#44 Postautor: harry » 13 maja 2009, o 12:29

W danych o stadionie zgadza sie tylko długość toru.
Pojemność w tamtym roku liczyli działacze Motoru i wyszło 6600 miejsc siedziących i ja bym się przychylał do tej wersji. Dlatego myślę, że 8tys to jest max ile ludzi może wejść.
Szerokość prostych ledwo wychodzi 10metrów ( pomiary z tego roku) a szerokość łuku to 14,2m ( po założeniu bandy pneumatycznej).
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#45 Postautor: Koper » 13 maja 2009, o 12:31

_piotrusss pisze:Co daje rejestracja na stronie?

Rozważana jest mozliwosc komentowania newsow do czego bedzie potrzebna rejestracja na stronie.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#46 Postautor: Koper » 13 maja 2009, o 12:34

harry pisze:Pojemność w tamtym roku liczyli działacze Motoru i wyszło 6600 miejsc siedziących i ja bym się przychylał do tej wersji. Dlatego myślę, że 8tys to jest max ile ludzi może wejść.

Na oficjalnej stronie Motoru jest taka sama pojemność stadionu jak na naszej, ale zawsze mozna to zmienic
http://motor-lublin.pl/?op=klub

harry pisze:Szerokość prostych ledwo wychodzi 10metrów ( pomiary z tego roku) a szerokość łuku to 14,2m ( po założeniu bandy pneumatycznej).


14,2 po zalozeniu bandy, ale też po poszerzeniu na łukach? Na prostych poprawione na 10 m.

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

Re: forum i strona

#47 Postautor: kilar » 13 maja 2009, o 12:37

Koper pisze:Rozważana jest mozliwosc komentowania newsow do czego bedzie potrzebna rejestracja na stronie.

Tak jak kiedys na jozkowej stronce ? Jesli tak, to mysle, ze to zly pomysl, bo bedzie niepotrzebna napinka. Cos jak na sf. Forum wystarczy.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: forum i strona

#48 Postautor: Koper » 13 maja 2009, o 12:38

kilar pisze:
Koper pisze:Rozważana jest mozliwosc komentowania newsow do czego bedzie potrzebna rejestracja na stronie.

Tak jak kiedys na jozkowej stronce ? Jesli tak, to mysle, ze to zly pomysl, bo bedzie niepotrzebna napinka. Cos jak na sf. Forum wystarczy.
Tez jestem tego zdania dlatego jest ta opcja w tej chwili nieaktywna. Moze ktos ma jeszcze jakis pomysl do czego moze byc potrzebna rejestracja na stronie. :wink: Dodam ze newsletter ma powstac niezaleznie od rejestracji.

P.S. A co do tej pojemnosci na stronie oficjalnej Motoru to moze byc nieaktualna skoro jako prezes figuruje tam Waldemar P. :lol:

Speedway Fan
Senior
Posty: 864
Rejestracja: 19 marca 2004, o 14:38
Lokalizacja: Lublin

Re: forum i strona

#49 Postautor: Speedway Fan » 13 maja 2009, o 12:56

Chyba, ze mozna sie zarejestrowac poprzez strone na forum :)
ta pseudostrona Motoru bym sie nawet nie kierowal. Jedyna sluszna to strona kibicow.

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: forum i strona

#50 Postautor: harry » 13 maja 2009, o 13:26

Koper pisze:Na oficjalnej stronie Motoru jest taka sama pojemność stadionu jak na naszej, ale zawsze mozna to zmienic
http://motor-lublin.pl/?op=klub

Krzesełek na stadionie jest chyba około 3200. To ile jeszcze zostanie miejsc siedzących. Dlatego uważam, że liczba 8 tys jest bezpieczna i maksymalna niestety.
harry pisze:Szerokość prostych ledwo wychodzi 10metrów ( pomiary z tego roku) a szerokość łuku to 14,2m ( po założeniu bandy pneumatycznej).


14,2 po zalozeniu bandy, ale też po poszerzeniu na łukach? Na prostych poprawione na 10 m.

Poszerzenia było do 15 metrów. Banda ma grubość 80cm.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski