Kiedy "Motor" wróci do nazwy Klubu???

żużel w Lublinie

Czy jesteś za tym aby kibice używali historycznej nazwy "Motor"??

Tak
120
83%
Nie
24
17%
 
Liczba głosów: 144

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#26 Postautor: mikas » 31 maja 2003, o 16:03

Shack pisze:A czy nazwa zależy od tego co ktoś ustalił ? Jak będziemy używać nazwy MOTOR to sytuacja z piłki sie powtórzy. Pozatym zwóciliście uwage na starsze plastrony TŻ ? ( Te z początku poprzedniego sezonu ). Ostanio w takim jeździł na MDMP Szymek. Co tam jest napisane ? Wydaje mi sie, że nie TŻ .....

zresztÄ… popatrzcie sami....

http://foto.zuzel.info/album23/IMG_0083


Właśnie dokładnie o to chodzi, aby zacząć używać nazwy MOTOR, wtedy wszystko powinno pójść już gładko, poprostu chodzi o wywarcie wpływu na działaczy i pokazanie, że kibicom zależy na tej nazwie. A co do plastronów to ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu aby obok nazwy drużyny było na nich logo sponsora (ewentualnie sponsorów), w końcu im tez się coś należy, bo dają na ten klub niemałe pieniądze.

Tomal
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, o 10:53
Lokalizacja: Lublin

#27 Postautor: Tomal » 31 maja 2003, o 16:56

co jak co, Motor czy TŻ, ale Koziolek jest wypasiony, Koziołek THE BEST!!
"Najtazsim Hriehom Je Nepit Dobre Pivo"

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

#28 Postautor: kdsz » 2 czerwca 2003, o 15:42

Kaczuch pisze:W ogole zastanawiajace jest to, ze w zasadzie to chyba tylko w Polsce tak sie sprzedaje nazwy klubow.



No nie tylko w Polsce. Slyszalem swego czasu o wloskim klubie koszykarskim, ktory zmienil nazwe 4x w ciagu zaledwie jednego roku!!! A wiec nie jest to nasza narodowa specjalnosc.

justycha
Posty: 1
Rejestracja: 3 czerwca 2003, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

#29 Postautor: justycha » 3 czerwca 2003, o 12:18

no wlasnie!!!!!! jak to jest!! na meczach jedni wrzeszcza TÅ», a drudzy MOTOR!!! moze sie w koncu zdecydujcie :twisted:

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#30 Postautor: mikas » 17 czerwca 2004, o 15:52

Widzę,że co jakiś czas ten temat wraca jak bumerang więc pozwoliłem sobie go odświeżyć, a przy okazji zadać pytanie tym bardziej zorientowanym.
Oczywistym jest że klub prawnie nie może sie nazywać obecnie Motor Lublin, ale co stoi na przeszkodzie aby zgłosić do rozgrywek drużynę TŻ Lublin pod nazwą np. TŻ Motor Sipma Lublin na tej samej zasadzie jak został zgłoszony klub pod nazwą Marma Polskie Folie Rzeszów czy BTŻ Budleks Bydgoszcz a przeciez zarejstrowane są pod innymi nazwami? Wydaje mi się,że nazwy kluby mogą zmieniać jak im sie podoba, bo tak robi wiekszośc klubów i nikt nie ma nigdy zastrzeżeń. Więc chyba można zostać przy nazwie klubu zarejstrowanego w PZM jako TŻ Lublin a do rozgrywek drużynę zgłosić pod nazwą np. TŻ Sipma Motor Lublin.
I jeszcze jedno z tego co wiem zadłużenie w PZM ma Motor Lublin a nie Towarzystwo Żużlowe Motor Lublin które nie istnieje i nigdy nie istniało, dlatego takowego mieć nie może więc nie rozumiem kłopotów z tym związanych.
Pewnie gdzieś jest jakiś haczyk o którym nie wiem i może sie zdarzyć ze nie mam racji, ale byłbym wdzięczny jakby ktoś mnie oświecił jak jest naprawde.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
Scream
Junior
Posty: 318
Rejestracja: 14 sierpnia 2002, o 10:38
Lokalizacja: Lublin

#31 Postautor: Scream » 17 czerwca 2004, o 15:55

ja tez nie moge wymyslic zadnych przeciwskazan zeby wrocic do nazwy Motor...

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#32 Postautor: meesha » 17 czerwca 2004, o 16:17

Jeśli ktoś wie i nie jest to tajemnicą to chciałbym się dowiedzieć ile wynosi zadłużenie RKS Motor Lublin wobec PZM. Jeśli nie jest to jakaś horrendalna kwota (choć z odsetkami za tyle lat pewnie jest) to może byśmy się zrzucili po parę złotych i spłacili :wink: :)
A jeśli klub w żaden sposób nie może nazywać się Motor to można go nazwać np. Motorr (to zupełnie inne słowo) :wink:

Awatar użytkownika
Dobromir
Zawodowiec
Posty: 1483
Rejestracja: 16 marca 2003, o 10:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#33 Postautor: Dobromir » 17 czerwca 2004, o 16:30

Proponuje zrobic sonde kto jest za a kto przeciw

Awatar użytkownika
mcprzemek
Posty: 128
Wiek: 45
Rejestracja: 9 listopada 2003, o 02:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#34 Postautor: mcprzemek » 17 czerwca 2004, o 16:36

Proponuje założyć konto na rzecz powrotu do nazwy MOTOR. :D

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

#35 Postautor: GIGI » 17 czerwca 2004, o 16:37

A mi tam wszystko jedno , może zostać TŻ, czy to aż tak źle brzmi ???

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#36 Postautor: meesha » 17 czerwca 2004, o 16:46

GIGI pisze:A mi tam wszystko jedno , może zostać TŻ, czy to aż tak źle brzmi ???

No za dobrze to nie brzmi. Chodzi mi nawet o praktyczną stronę kibicowania. O wiele prościej złożyć rymowane okrzyki czy piosenki, kiedy jest Motor a nie Teżet. A poza tym jak już pisałem wcześniej. MOTOR to nazwa wprost stworzona dla drużyny żużlowej. No bo na czym oni jeżdżą :?: :?:

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

#37 Postautor: GIGI » 17 czerwca 2004, o 17:29

meesha pisze: No bo na czym oni jeżdżą :?: :?:


Nie na rowerach ??? kurde ,.... hmmm, pomyliło mi się ;)

Awatar użytkownika
jacur78
Senior
Posty: 603
Rejestracja: 25 października 2003, o 16:39
Lokalizacja: Poole

#38 Postautor: jacur78 » 17 czerwca 2004, o 17:44

E tam nie macie o czym pisac!
Dla mnie byl jest i zawsze bedzie TZ i tyle!
Widzicie jak to niedorzecznie brzmi! Wszystko bowiem rozbija sie o wiek kibica! Ale dlaczego akurat Motor - moze bo to jest jedyna nazwza ktora pamietacie? Co w takim razie ze starszymi kibicami, ktorzy pamietaja Lpz czy Tramwajarza :)
Skoro siegac do tradycji to do tej najglebszej!
Chciecie wspominac czasu najwiekszych sukcesow? A co tym sukcesem bylo? Druzynowe vice-mistrzostwo kraju, czy moze indywidualne mistrzostwo Polski?
Teraz powinniscie sie cieszyc ze macie druzyne ktora bardzo skutecznie poczyna sobie w 1 lidze i walczy o awans. Ta druzyna nazywa sie TZ lublin i ja jej bede kibicowal... Motoru nie ma 10 lat... i mnie bardziej boli rozbicie druzyny z 95r niz sukcesy z poczatku lat 90. Motor kojarzy mi sie z upadkiem lubelskiego zuzla a nie z jego swietnoscia!
A takie teksty ze byl jest i zawsze bedzie Motor to dziecinada.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#39 Postautor: mikas » 17 czerwca 2004, o 17:51

A mi chodzi o to,że przez wiekszość czasu klub żużlowy z Lublina nazywał sie Motor i największe sukcesy odnosił pod nazwą Motor i nie zmieni tego nawet sukces pana Szwendrowskiego tym bardziej,że zdobywając tytuły nie reprezentował już lubelskiego klubu. O tradycje trzeba się upominać, tak mi się wydaje.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
jacur78
Senior
Posty: 603
Rejestracja: 25 października 2003, o 16:39
Lokalizacja: Poole

#40 Postautor: jacur78 » 17 czerwca 2004, o 17:54

Wielkie mi sukcesy!
Najwiekszym z nich bylo chyba doprowadzenie do kompletnego rozbicia druzyny!

Zulu
Junior
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2003, o 21:19
Lokalizacja: Lublin

#41 Postautor: Zulu » 17 czerwca 2004, o 18:00

A ja nie chcę żeby huliganeria spod znaku piłkarzy MOTORU psuła opinię kibicom żużlowym i naszemu klubowi. Jak dla mnie może być i TŻ, aby dobrze jeździli. Choć muszę przyznać, że TŻ brzmi jakoś bezpłciowo. Może zamiast na siłę wracać do dawnych symboli ( które bardziej kojarzą mi się dzisiaj z wypocinami sprayowców na murach niż z czasami świetności MOTORU) - ogłosić konkurs na nową nazwę z prawdziwego zdarzenia ?

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#42 Postautor: mikas » 17 czerwca 2004, o 18:04

jacur78 pisze:Wielkie mi sukcesy!
Najwiekszym z nich bylo chyba doprowadzenie do kompletnego rozbicia druzyny!


Jeśli dla Ciebie vice-mistrzostwo Polski nie było sukcesem to sorry ale nie mamy o czym gadać.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#43 Postautor: meesha » 17 czerwca 2004, o 18:18

Hm, dyskutujemy o tym samym w dwóch różnych tematach. Może by tak jeden zablokować :? :?:
Oczywiście, że z nazwą Motor kojarzy się też wiele złego (niekompetentni działacze - tak łagodnie to określając, walkowery w Tarnowie i ze Stalą Gorzów, kupiony? mecz w Toruniu, afery z prawami jazdy itd. itp.). Ale ja niemal od urodzenia chodziłem na MOTOR. Może łatwiej byłoby się od tego odciąć, gdyby TŻ miał swój stadion (nie na Zygmuntowskich), zaczynał od swoich wychowanków a nie Janusza Stachyry, Jurka Mordela, Darka Śledzia... Ale przecież tak nie było, dlatego ta ciągłość jest, mimo że od strony prawnej jest inaczej. Ale co strona prawna obchodzi kibica???

Shack
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 10 sierpnia 2002, o 20:45
Lokalizacja: Lublin

#44 Postautor: Shack » 17 czerwca 2004, o 19:40

nie można mówić, że Motor kojarzy się z nieudolnościa działaczy, to co my przeżywalismy w latach 90 przezywał każdy klub wczesniej czy pozniej. W całej Polsce były sekcje skupiające sport od kajakarstwa przez boks po piłke nozna w jednym klubie, taka była kiedyś organizacja. W tym roku przecież odłączyły się sekcje w Bydgodszczy, też nie obyło się bez bolu.

Problem nazw nie dotyczy tylko nas, podobny problem maja we Wrocławiu czy Zielonce. Może poprostu zacznijmy używac nazwy Motor Sipma Lublin ? Piłkarzom sie udało może i nam sie uda :]

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

#45 Postautor: kdsz » 17 czerwca 2004, o 23:45

meesha pisze:Ale co strona prawna obchodzi kibica???

No własnie - trafiles w sedno! W Zielonej Gorze klub nazywa sie ZKŻ quick-mix, co nie przeszkadza fanom kibicowac Falubazowi. W Gdansku są kibice Wybrzeza [nie Lotosu], we Wrocku Sparty [nie Atlasu], tylko w Lublinie wystepuje brak szacunku dla tradycji. W sumie nie mozna sie temu dziwic. Kibice bedący obecnie w takim wieku, gdy glosno dopinguje sie na stadionie, czasow Motoru nie pamietają, dla wielu kontakt z zuzlem to lata ostatnich sukcesow, a te mamy juz pod nazwą TŻ. Te kilka lat zapasci lubelskiego speedway'a wytworzylo sytuacje z jaką mamy dzis do czynienia. Dla mnie i wielu starszych kibicow to smutne
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
jacur78
Senior
Posty: 603
Rejestracja: 25 października 2003, o 16:39
Lokalizacja: Poole

#46 Postautor: jacur78 » 18 czerwca 2004, o 00:12

A dla mnie i tak jestescie dziwni!
Mowicie o tradycjach, przywiazaniu do nazwy! A ilez to lat chodziliscie na ten wasz kochany Motor! Ja chodzilem 8 i do nazwy specjalnie sie nie przyzwyczailem. Klub nazywal sie Motor to kibicowalem Motorowi, potem byl LKZ to kibicowalem LKZtowi teraz jest TZ kibicuje TZ i nie narazam sie na smiesznosc. A tych wszystkich Spartowcow Falubazowcow czy Rowowcow zwyczajnie nie rozumiem. Oddaja hold reliktom przeszlosci? To tak jakby na Polske ciagle mowic PRL - a przez 45 lat mozna bylo sie do tej nazwy przyzwyczaic, a i sukcesy byly (Hermaszewski w kosmosie, Wunderteam :) )

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

#47 Postautor: Czarek » 18 czerwca 2004, o 07:33

"Dopiero gdy klub wróci do nazwy MOTOR, wtedy powróci do Ekstraligi"
taką przepowiednię otrzymałem.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

#48 Postautor: GIGI » 18 czerwca 2004, o 07:37

Czarek pisze:"Dopiero gdy klub wróci do nazwy MOTOR, wtedy powróci do Ekstraligi"
taką przepowiednię otrzymałem.


nie cwaniakuj ;) :P ja tam w przepowiednie nie wierzę , chyba że są optymistyczne ;) Trzeba teraz 3mać kciuki za Tomka , aby jak najszybciej wrócił do zdrowia. A tak było dobrze , podczas meczu jadąc z naszym nieudolnym juniorem(D.J) brał na siebie cholerną odpowiedzialność za wynik.

KOZIOŁEK

#49 Postautor: KOZIOŁEK » 19 czerwca 2004, o 16:33

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie nazwa MOTOR bezsprzecznie powinna powrócić do nazwy lubelskiego klubu.Może niektórzy nie pamiętają ale za czasów drużyny MOTOR LUBLIN lubelski żużel święcił największe triumfy w historii swych startów, więc może warto by było wrócić do tych wspaniałych czasów, kiedy z lubelską drużyną liczyła się cała żużlowa Polska.Jestem za Tż Motor Sipma Lublin.Brzmi całkiem niezle i napawa optymizmem na starty w najlepszej lidze.

rks
Posty: 111
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 12:26

h

#50 Postautor: rks » 19 czerwca 2004, o 23:21

lkz i tz to sztuczne twory dzieki ktorym klub uciekl od dlugow -nic wiecej wiec nie wiem w czym to jest takie fajne.co do niektorych szalikowcow motoru ktorzy tylko sie leja to zadni to fani motoru.mowienie ze motor kojarzy sie z bandytami to bzdura.przeciez motor mial tez sekcje boksu czy tenisa stolowego(4 zlote medale mp).motor jest najbardziej znanym klubem lubelszczyzny czy tego ktos chce czy niei watpie aby sie to kiedykolwiek zmienilo.tak samo bedzie np w wielkopolsce gdzie kazdy szanuje lecha a nie grociln czy amice.gadanie ze musi wejsc sponsor o nazwie motor to kolejna glupota.chodiz o przywrocenie klubowi nazwy motor.a sposnor byl bdzie nastwepny wiec co mamy ciagle zmieniac herby barwy itd??.herb motoru jest spoko(kiedys wybrany najlpeszym herbnem zuzlowym w polsce).osobiscie uwazam ze jazda pod szyldem tz to utrta kilku tys lubelskich kibicow.sami widziiece jak trudno przebic 6-7 tys.kiedys chodizlo kilkanascie/ci ludzie nagle nie wyparowali.tez prawda jest ze tz w 1 swoim meczu jechal pod nazwa tz motor.dopiero w meczu z wanda w krakowie pojawily sie inne plastrony(czym osobiscie bylem zdowloany bo bardzo chcialem pokazac rodzinnie z krakowa ze to moj motor).co do spraw prawnych sa 2 mozlwisoci.pilkarze graja jako lkp motor i lkp jest glowna nazwa klubu a mozlwie ze dzialacze chieli rejestrowac to jako motor.jest tez 2 mozlwosc ze aspn rks motor pilkarski sie rozwiazal a zuzlowy nie