Nasi rywale - 2022

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 733
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Nasi rywale - 2022

#1 Postautor: DrPaiHiWo » 27 września 2021, o 19:20

Jest już wątek o naszej husarii ale nie ma jeszcze o rycerzach, którzy w sezonie przyszłym podejmą co najmniej 7 prób zdobycia twierdzy Z5.

Faworyci są znani:

- Sparta
- Stal
- Apator
- CzeWa

Jeśli nic się wydarzy, to o miejsca 6-8 powalczą:

- Leszno
- Grudziądz
- Ostrów Wielkopolski

Może jestem w błędzie ale przeszacowany jak dla mnie jest Apator, bo Sajfudinow to już nie ten Sajfudinow a Dudek to już nie ten Dudek.

Na dzień dzisiejszy bardziej interesuje mnie walka dolnej trójki niż górnej piątki.

Przykład Motoru z sezonu Anno Domini 2019 pokazuje, że można się utrzymać mając minimum 4 zawodników, którzy są konkurencyjni w stosunku do swoich odpowiedników z innych drużyn. Przy założeniu, że zostaną Madsen, Szostak i Krawczyk to brakuje jednego... i kto wie ? Może Grudziądzowi się w przyszłym sezonie już nie upiecze ?
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4104
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Nasi rywale - 2022

#2 Postautor: Perez » 27 września 2021, o 19:59

Ja osobiście też nie jestem przekonany czy skład Apatora wypali tak jak wygląda na papierze. Jeszcze ten nudny tor w Toruniu, którzy wszyscy znają... Ciekawy jestem czy po tak zbudowanej drużynie i frekwencja na Motoarenie znacząco wzrośnie?
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1500
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Nasi rywale - 2022

#3 Postautor: ezbeg » 27 września 2021, o 20:19

Już w 2003 r. Apator miał dream team - Crump, Rickardsson, Protasiewicz a do tego Bajerski i Jaguś. Skończyli na 2 miejscu. Później też były składy z Sajfutdinowem czy Gollobem. Też bez złota.

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2022

#4 Postautor: Flagg » 28 września 2021, o 09:51

Mi Apator przypomina troche Zieloną z 2019 roku. Super pakieta na seniorce, ale juniorka pozostawia sporo do życzenia. No i to niejest przecież tak, że mając 5 takich gości, każdy wykręci w przyszłym sezonie 2.0 i wiecej. Podejrzewam, że najbardziej ucierpią Przedpełski i młody Holder. Im srednie polecą. Z drugiej strony Sparta pokazała, że i bez juniorki można wygrać mistrzostwo.

Gorzów to wciąz jak dla mnie niewiadoma. Hansen w 1 lidze wygląda na przekozaka, ale starty ma słabiutkie i straci raczej dostęp do Garcarkowego sprzętu. Zresztą nawet z nim byłoby mu ciężko. Bo to co w pierwszej lidze hula aż miło, w Elidze może być za mało. Kowalski to IMO poziom Jasińskiego, wiec tutaj będziemy mieli utrzymany status quo. Paluch to na pewno upgrejd w stosunku do Pytlewskiego czy Nowackiego i duuuży talent, ale...Bartkowiak też był mega talentem,który majać 15 lat rozstawiał wszystkcih po kątach w DMPJ. DO tego nie spodziewam się jakiegoś wystrzału tej wielkiej czwórki. Zmarzlik i tak jedzie juz chyba maks, Wozniak tak samo. Vacul stabilne 2,2-2,3. Thomsen ma tutaj najwiekszy potencjał na postęp, ale mam wrazenie, ze w Gorzowie go nie uczyni.

Sparta raczej utrzyma skład i siłę. Liszkę zastąpi inny junior, ale Ci z najwyższej półki są nie do wyjęcia. Wiec kto by nie przyszedł to będzie poziom w okolicach Liszki lub gorzej. Chyba że jakiś gigantyczny skok na kasę Szostaka.

Unia na papierze wygląda oczywiście gorzej bez Emila, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że słabszy sezon mieli Pawlicki i Lidsey, a Ratajczak bardzo ładnie sie rozwija. Po Bellego cudów sie nie spodziewam, ale jak go dosprzetowią, to róznie moze byc. Dla mnie największa niewiadoma nadchodzacego sezonu.

O Włókniarzu juz napisałem chyba wszystko we wcześniejszych postach. Jak im wszystko ładnie zatrybi to powalczą o medale, jak nie, to znowu 6 miejsce.

Ostrowia będzie miała cieżko, bardzo ciężko. Fakt, ze wchodzą z fajnymi juniorami, ale Szostak - Krawczyk to jednak nie to samo co Lampart - Trofimov. Solidna para ze środka eligowej stawki. Jeśli Grudziądz zatrzyma Bartkowiaka, to przynajmniej u siebie będzie mógł powalczyć. A poza juniorami to wyglada to dalej dość bidnie. Atakować Elipe z Walaskiem i Gapińskim? Bertzon? Klindt? Na dodatek ponoć już stracili Hansena. Jasne, zawsze Garcarki mogą ich jeszcze dosprzętowić, no ale tutaj pod tasmą staną z chłopakami, którzy równiez na jakość sprzetu nie narzekają. Piekna woltą byłoby gdyby Garcarki przekonały Emila do transferu w zamian z przywrócenie w łaski Kowalskiego xD
Ostatnio zmieniony 28 września 2021, o 10:05 przez Flagg, łącznie zmieniany 1 raz.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

blajar
Trener
Posty: 2564
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2022

#5 Postautor: blajar » 28 września 2021, o 09:55

Flagg pisze:Piekna woltą byłoby gdyby Garcarki przekonały Emila do transferu w zamian z przywrócenie w łaski Kowalskiego xD


Jeśli wierzyć jakimś tam postom z innych forów i "informacjom medialnym", to m.in. tym skusił go do siebie Apator :)
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

waha
Junior
Posty: 446
Rejestracja: 31 października 2018, o 12:16

Re: Nasi rywale - 2022

#6 Postautor: waha » 28 września 2021, o 10:30

Toruń dla mnie będzie mega silny. Pytanie co zrobią z juniorką. Ale nawet z obecnymi juniorami będzie ciężko z nimi wygrać.
Sparta utrzyma obecny status silnej drużyny i będzie kandydatem do medali.
Gorzów myślę będzie trochę mocniejszy niż w tym sezonie. Bo wymiana obecnego u24 na kogokolwiek to raczej zmiana na plus. No gorzej być nie może xD
Z Włókniarzem mam problem. To raczej skład na dwa uda. Może im wszystko zagrać i będą w topie. Ale raczej spodziewam się ich na 5-6 miejscu. Ich siłą jest juniorka, tylko trzeba pamiętać o tym że ciężko od nich wymagać progresu. Bo już w tym sezonie jechali bardzo blisko maxa. Woryna i Smyk pewnie pojadą lepiej. Ale Lindgren ciągle może być hamulcem. A i Madsen jakiś mniej przekonujący się wydaje mimo tego że średnią kręci ciągle na tym samym poziomie. O u24 niema co pisać. :) ja na ich miejscu jechał bym trzema juniorami.
W Lesznie też może być różnie. Skład niby słabszy na papierze. Ale myślę że Piter wróci na swój poziom. Juniorzy też jakiś progres zrobią. Więc mogą być silniejsi niż w tym sezonie.

Awatar użytkownika
Retrospeedway
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 26 września 2019, o 14:41

Re: Nasi rywale - 2022

#7 Postautor: Retrospeedway » 28 września 2021, o 11:15

Może ktoś napisać jak będą wyglądały te playof 1-6,chodzi mi o rozpiskę meczy i laki lusera.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi rywale - 2022

#8 Postautor: RadeKas » 28 września 2021, o 11:20

Z tego co rozumiem to jedzie 1 z 6, 2 z 5 i 3 z 4. Lucky loser to ten przegrany, który był najwyżej po rundzie zasadniczej.

Czyli zwycięzca rundy zasadniczej generalnie może nawet nie jechać tej pierwszej rundy play-off, bo ma i tak pewny awans.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
luCas
Kadrowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 26 stycznia 2004, o 19:52

Re: Nasi rywale - 2022

#9 Postautor: luCas » 28 września 2021, o 11:23

Lucky loser to chyba ten, ktory przegra dwumecz playoff mniejsza liczba punktow, a nie ten, ktory jest wyzej po czesci zasadniczej.
Ostatnio zmieniony 28 września 2021, o 11:24 przez luCas, łącznie zmieniany 2 razy.
"Kto nie potępia - ten przyzwala" - Jan Karski

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Nasi rywale - 2022

#10 Postautor: go! » 28 września 2021, o 11:23

RadeKas pisze:Czyli zwycięzca rundy zasadniczej generalnie może nawet nie jechać tej pierwszej rundy play-off, bo ma i tak pewny awans.
Czyli otwieraja sie mozliwosci dla machlojek. Mozna pomoc rywalowi biernoscia, albo nie.

waha
Junior
Posty: 446
Rejestracja: 31 października 2018, o 12:16

Re: Nasi rywale - 2022

#11 Postautor: waha » 28 września 2021, o 11:24

luCas pisze:Lucky loser to chyba ten, ktory przegra dwumecz playoff mniejsza liczba punktow, a nie ten, ktory jest wyzej po czesci zasadniczej.


Dokładnie też tak to rozumiem. Ogólnie zryty system.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi rywale - 2022

#12 Postautor: RadeKas » 28 września 2021, o 11:25

Stępniewski powiedział, że lucky loser to przegrany z najlepszym bilansem. Odebrałem to jako rundę zasadniczą, ale chyba faktycznie chodzi o rozmiar porażki.

Pytanie co w sytuacji kiedy jest kilka dwumeczów z takim samym rezultatem. Wtedy pewnie decyduje tabela po rundzie zasadniczej.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Retrospeedway
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 26 września 2019, o 14:41

Re: Nasi rywale - 2022

#13 Postautor: Retrospeedway » 28 września 2021, o 11:30

Załóżmy że 1.Sparta 6.Motor i jedziemy w pierwszej rundzie playoff.Wygrywamy ze Spartą dwumecz czyli eliminując lidera rundy zasadniczej to my jesteśmy tzw jedynką i jesteśmy rozstawieni w półfinałach?

waha
Junior
Posty: 446
Rejestracja: 31 października 2018, o 12:16

Re: Nasi rywale - 2022

#14 Postautor: waha » 28 września 2021, o 11:30

@RadeKas
Albo bonusy. Lub rzut monetą. Ogólnie parodia.
Ja bardzo bym chciał podziału na dwie grupy po zasadniczej i znów każdy z każdym. Tylko pkt podwójnie liczymy. Lub sam bonus jest podwójny. Byłoby sprawiedliwie.
Ale niestety tv woli play offy
Ostatnio zmieniony 28 września 2021, o 11:36 przez waha, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Nasi rywale - 2022

#15 Postautor: niespokojny » 28 września 2021, o 11:31

Przecież taki system już kiedyś był. Dodatkowo chyba był dwumecz o pozostanie w lidze między ostatnią i przedostania drużyną.

Dla drużyn swojego toru PO jest korzystne więc nie wiem czemu narzekacie :-P
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Nasi rywale - 2022

#16 Postautor: Kshyhu » 28 września 2021, o 11:36

W ogóle nie wiem, czy jest na świecie inny tak głupi sport, żeby realnym było przegranie ćwierćfinału, a następnie zdobycie mistrza. Żużel idzie niebezpiecznie w mocno groteskową stronę.

Dlaczego nie są rozgrywane baraże? Chcę usłyszeć _jeden_ rozsądny argument.
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Nasi rywale - 2022

#17 Postautor: kdsz » 28 września 2021, o 11:36

Wydaje mi się, że w przeszłości lucky looserem była drużyna z najlepszym bilansem ćwierćfinału. Przy czy nie chodziło wyłącznie o różnicę małych punktów, liczyły się też punkty meczowe. Zatem lepiej było wygrać 46:44 i przegrać 25:65, niż przegrać dwa razy po 44:46. Nie wiem jak to będzie od sezonu 2022, ale samo rozszerzenie play-offów uważam za decyzję absurdalną. Runda zasadnicza będzie festiwalem meczów o pietruchę.
Ostatnio zmieniony 28 września 2021, o 11:37 przez kdsz, łącznie zmieniany 1 raz.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Saeyl
Kadrowicz
Posty: 1602
Rejestracja: 1 listopada 2018, o 19:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2022

#18 Postautor: Saeyl » 28 września 2021, o 11:37

Ostatni raz taki system był w 2011 roku, gdzie Unia Leszno została lucky looserem i zrobiła wicemistrza.
W 2010 roku Zielona Góra zaatakowała z 5 miejsca pokonując drugą Stal Gorzów i też zrobiła wicemistrza.
Jak ktoś będzie miał jakiś dzień konia albo jakieś nie daj Boże urazy to i z 6 miejsca można majstra zrobić.

Jakby tak przełożyć na ten sezon PO 6 drużynowe to jechalibyśmy w Włókniarzem Częstochowa, a wiadomo jaki wynik mieliśmy w rundzie zasadniczej z nimi.

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2022

#19 Postautor: Flagg » 28 września 2021, o 11:42

Ten system jest idiotyczny do bólu. Zresztą jak większość pomysłów Elipy.

3 z 4 drużyną jada 50-40 i 40-50 i dziękuję obie wchodza do połfinałów. Sam fakt, że wprowadzamy system, który przy określonym wyniku zależnym od dwóch drużyn gwarantuje obu awans do następnej fazy jest chory i powinien być momentalnie odrzucony.

Druga sprawa to beniaminek. Od n-lat gadają jak to ciężko beniaminkowi zbudować zespół. No to ułatwijmy im to dając tym silniejszym druzynom nie 4, a nawet 6 dodatkowych spotkań :) Na pewno takiej Ostrovii będzie łatwiej przekonać gwiazdy do jazdy u nich

Nie jestem przeciwnikiem 6-zespołowych PO. Ale jedynie w modelu szwedzkim. Czyli 1 i 2 druzyna z automatu awans do 1/2 i runda dodatkowa między 3-6 przy jednoczesnym powiększeniu Elipy do 10 druzyn.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

waha
Junior
Posty: 446
Rejestracja: 31 października 2018, o 12:16

Re: Nasi rywale - 2022

#20 Postautor: waha » 28 września 2021, o 11:44

Dlatego to totalna głupota. Grupa mistrzowska i spadkowa, gwarantuje taką samą ilość meczów wszystkim zespołom. I zdecydowanie więcej żużla we wszystkich ośrodkach.

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2022

#21 Postautor: Flagg » 28 września 2021, o 11:47

waha pisze:Dlatego to totalna głupota. Grupa mistrzowska i spadkowa, gwarantuje taką samą ilość meczów wszystkim zespołom. I zdecydowanie więcej żużla we wszystkich ośrodkach.


Zgadza się, przy czym to jest zupełnie nierealne w dobie takich wpływów TV. PO to dla nich żyła złota i z nich nie zrezygnują.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

waha
Junior
Posty: 446
Rejestracja: 31 października 2018, o 12:16

Re: Nasi rywale - 2022

#22 Postautor: waha » 28 września 2021, o 11:57

Zawsze można zwiększyć wagę tych spotkań. Punktując je poddwójnie. I też pytanie o ile więcej na PO zarabiają. Wydaje mi się że różnice w oglądaniu finału a jakiegoś topowego meczu rundy zasadniczej nie są aż tak ogromne. Ale nie mam jak tego zweryfikować.

tck
Senior
Posty: 558
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, o 08:37

Re: Nasi rywale - 2022

#23 Postautor: tck » 28 września 2021, o 11:58

zwróć uwagę co się działo na trybunach, z oglądalnością w TV pewnie było podobnie.

Awatar użytkownika
Retrospeedway
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 26 września 2019, o 14:41

Re: Nasi rywale - 2022

#24 Postautor: Retrospeedway » 28 września 2021, o 12:06

Czy ta decyzja odnośnie 1-6 to jest twarda decyzja zarządu Ekstraligi żużlowej,czy też dany klub może wyrazić veto?

Kaman
Kadrowicz
Posty: 1595
Rejestracja: 23 października 2018, o 09:42
Lokalizacja: LBN

Re: Nasi rywale - 2022

#25 Postautor: Kaman » 28 września 2021, o 12:08

Retrospeedway pisze:Czy ta decyzja odnośnie 1-6 to jest twarda decyzja zarządu Ekstraligi żużlowej,czy też dany klub może wyrazić veto?

Zdaję się jedynie pytano prezesów o KSM i większość na nie.