Oprawa i doping na meczach

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4523
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Oprawa i doping na meczach

#3301 Postautor: tezetomaniak » 9 września 2022, o 16:03

mikas pisze:Ludzie, czy Wy znacie słowo "wojna" jedynie w znaczeniu militarnym, że się tak bulwersujecie?
Wojna może być faktycznie między państwami, ale może być też "na poduszki", " o cukier" czy tak jak w omawianym przypadku pomiędzy zawodnikami walczącymi o jak najlepszy wynik na torze żużlowym. Naprawdę warto wyluzować w tym temacie.
Mnie też drażnią te okrzyki na stadionie, ale nie z powodu argumentów, których używacie, bo one są po prostu głupie.

Pojęcie "wojna" określa jednoznacznie negatywny konflikt, czy to w znaczeniu militarnym czy w bitwie o karpia / cukier / węgiel. Sportowcy natomiast walczą / rywalizują i co do zasady ta rywalizacja ma (powinna mieć) charakter pozytywny.
Stadionowy plebs wykrzykuje swoje hasła, żeby nadać dodatkowych, negatywnych emocji. W ich mniemaniu nada to większej chwały(?) i będzie czymś więcej niż tylko zbieraniem punktów czy goli.

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Oprawa i doping na meczach

#3302 Postautor: mikas » 9 września 2022, o 16:52

Całe szczęście, że się mylisz i całe szczęście, że ten, według Ciebie, stadionowy plebs, nie traktuje tego w sposób który przedstawiłeś, a jako kolejną "przyśpiewkę" zachęcającą żużlowców do walki i dania z siebie wszystkiego na torze. W innym wypadku Apator miałby ostatnio "godnych" siebie przeciwników i ich wybryki nie ograniczyłyby się tylko do sektora gości.
Naprawdę trzeba mieć olbrzymią wyobraźnię, żeby w taki sposób jak to zrobiłeś w ostatnim zdaniu swojej wypowiedzi, zinterpretować tę "przyśpiewkę" i intencje osób, które ją inicjują :roll:
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Leniu
Szkółkowicz
Posty: 250
Rejestracja: 30 czerwca 2020, o 18:33

Re: Oprawa i doping na meczach

#3303 Postautor: Leniu » 9 września 2022, o 17:06

Badzia pisze:Mi też ten okrzyk nigdy nie pasował. A jak już krzyczymy wojna to nie dziwmy się później, że taki Piter wozi ludzi po płotach…. w końcu wojna to wojna

Nic dodać, nic ująć. Mi też się nie podobał od zawsze, moją żonę drażnił bardzo i mówiła, że jest po prostu głupi. A co do muzyki, to mimo mojego zamiłowania dla ciężkich brzmień nie upierałbym się przy metalu na meczu żużlowym, ale drażni mnie nadreprezentacja utworów, które określiłbym "plebejskimi". Niech będą i one, ale puszczanie dance mixów klasycznych utworów, gdy te same w sobie są bardzo dobre i ponadczasowe jest dla mnie niezrozumiałe. Mniej chłamu, który ma swoje 5 minut, więcej klasyki.

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4941
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Oprawa i doping na meczach

#3304 Postautor: RadeKas » 9 września 2022, o 17:14

Przede wszystkim ten idiotyczny okrzyk nie ma żadnego sensu. Z tego miejsca nie pozdrawiam grupki na pierwszym łuku, która tuż przed startem KAŻDEGO BIEGU uskutecznia ten zwyczaj (żużlowcy nawet już nie mogą tego słyszeć w tym momencie. Panowie robią to więc tylko i wyłącznie dla siebie).
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprawa i doping na meczach

#3305 Postautor: Ge(L)o » 9 września 2022, o 21:48

"Stadionowy plebs"... Jacy arystokraci się znaleźli.

Czarek
Trener
Posty: 5335
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Oprawa i doping na meczach

#3306 Postautor: Czarek » 9 września 2022, o 21:56

Ge(L)o pisze:"Stadionowy plebs"... Jacy arystokraci się znaleźli.

Jeśli ktoś nie rozumie, że wojna nie jedno ma imię to arystokratą nie jest.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprawa i doping na meczach

#3307 Postautor: blajar » 10 września 2022, o 09:50

Korzystając, że IP spadło ze zbanowanych powiem tylko, że jak słyszę "auuuu" to przed oczami mam człowieka wchodzącego bosą stopą na klocka lego :)
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

owen1989
Senior
Posty: 919
Rejestracja: 2 października 2008, o 10:24

Re: Oprawa i doping na meczach

#3308 Postautor: owen1989 » 10 września 2022, o 10:08

To całe "wojna auu" jest tym bardziej żenujące, że krzyczy to jakieś 7 osób :lol:

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

Re: Oprawa i doping na meczach

#3309 Postautor: kilar » 10 września 2022, o 11:53

Dobry glos maja skoro ich na euforii słychać.

Raczejj
Szkółkowicz
Posty: 153
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:11

Re: Oprawa i doping na meczach

#3310 Postautor: Raczejj » 11 września 2022, o 13:15

[quote="Kargolo".
Ale "jaki tu spokój" to żenada, .[/quote]
Najśmieszniejsze jest to, że to piłkarscy wyjazdowcy śpiewają to od dawien dawna z celem szydery na gospodarzy i ich miasta. Najlepiej to wychodzi w czasie "spaceru" z jakiegoś dworca PKP na stadion. Chodzi o to, że ktoś tu przyjechał doświadczyć jakichś atrakcji a tu duupa, bida nyndza, nic się nie dzieje. Dodatkowo musi lecieć "co to za miasto, co to to za wieś, ani por*uchać ani co zjeść". Reakcja tubylców w oknach okolicznych kamienic bezcenna.
Dlatego jak to słyszę przy Z5 to uśmiecham się pod nosem z politowaniem.
Jak dla mnie samobój z tym śpiewaniem tego u siebie. No ale co ja tam wiem.

Awatar użytkownika
jacur78
Senior
Posty: 606
Rejestracja: 25 października 2003, o 16:39
Lokalizacja: Poole

Re: Oprawa i doping na meczach

#3311 Postautor: jacur78 » 11 września 2022, o 18:14

Z tym ostatnim zdaniem zdecydowanie sie zgadzam :)
Motor 2023: 1.Zmarzlik 2.Hampel 3.Holder 4. Kubera 5. Lindgren 6.Cierniak 7.Banbor 8.Lampart

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprawa i doping na meczach

#3312 Postautor: Ge(L)o » 29 września 2022, o 23:25

Była jakaś feta na mieście po meczu ? Czy tylko knajpy i osiedla ? Bo ja zawinąłem się na dzielnicę i zacząłem się zastanawiać co się na mieście dzieje. Jakiś odkryty autobus z całą drużyną i te klimaty. Jak będzie jakaś oficjalna feta miesiąc po sezonie to już nie to samo. Coś mi siedzi w głowie, że inni tak świętowali mistrzostwa/awanse, od razu po decydującym meczu. Albo mi po Legii wspomnienia zostały.

Flagg
Trener
Posty: 6297
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Oprawa i doping na meczach

#3313 Postautor: Flagg » 29 września 2022, o 23:32

Nie było. Generalnie kibice się rozlezli po mieście. My doszlismy na deptak gdzieś 30-40 minut po tym jak skończył się pokaz fajerwerków i były tam rozproszone grupy kibiców. Były śpiewy, doping, ale taki spontaniczy i "miejscowy".

O ile nie spodziewałem się autobusu i przejazdu, tak zabrakło właśnie takiej głównej strefy kibica, gdzie wszyscy mogliby się zebrac po meczu i świętować. Zwracałem na to uwagę jednym z wcześniejszych postów

Trochę to wyglądało jakby Lublin nie umiał świętować takich wydarzeń. Nic dziwnego, no to było pierwsze :) ale nawet na deptaku połowa knajp była zamknięta
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

tck
Senior
Posty: 559
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, o 08:37

Re: Oprawa i doping na meczach

#3314 Postautor: tck » 30 września 2022, o 00:13

Też szukałem 'życia".
Tu wg mnie Perła dała ciała, Bernardyńska blisko, miejsca kupa i ciiiszaaa

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprawa i doping na meczach

#3315 Postautor: Ge(L)o » 30 września 2022, o 08:39

To chyba po awansie już było lepiej. Mnie nie było, ale kojarzę na Litewskim główne 'obchody'.

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Oprawa i doping na meczach

#3316 Postautor: Sledzio » 30 września 2022, o 11:59

Jedynie co się działo z zawodnikami to przy hotelu Arche gdzie kimają, ale to raczej zawracanie gitary niż świętowanie.

qpa
Junior
Posty: 355
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 23:09
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprawa i doping na meczach

#3317 Postautor: qpa » 30 września 2022, o 12:28

Ze te finały są w niedziele a nie w sobote :)


Po awansie wyszło fajnie spontanicznie na placu litewskim, ale wtedy w naszej drużynie był jeszcze ten romantyzm, teraz to poważna firma niestety.

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Oprawa i doping na meczach

#3318 Postautor: dannie » 30 września 2022, o 12:36

Generalnie jednak "widać było" ludzi, słuchać było śpiewy po mieście. Nawet jeszcze grubo po północy. Oczywiście fajnie byłoby w jednym miejscu w większym gronie, ale i tak - kto chciał i miał możliwość - to poświętował :)

I tak 100x mocniej niż rok temu Sparta. Po meczu jak trafiliśmy na Rynek to jedyne, kogo spotkaliśmy to... inni kibice Motoru :P Cisza jak makiem zasiał ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13377
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprawa i doping na meczach

#3319 Postautor: Gelo » 30 września 2022, o 13:23

Byłem w Gnieźnie jak wygrali z nami finał o wejście do 1 ligi. Zrobili fantastyczną fetę. Całe miasto stało na rynku i na deptaku a drużyna przyjechała tym ich słynnym truckiem. Bawili się jak po wygraniu mistrzostw Włoch w piłce nożnej. Fajnie się to oglądało i nie było chaotyczne. Może po prostu się przygotowali, bo wiedzieli że wygrają. U nas to tak na dwa uda ;)

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2112
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Oprawa i doping na meczach

#3320 Postautor: Hayden » 30 września 2022, o 13:55

Za rok klub będzie miał większe doświadczenie w organizowaniu fety po mistrzostwie i na pewno lepiej to wyjdzie :)
Motor mocny

Awatar użytkownika
ptgt
Senior
Posty: 513
Rejestracja: 10 maja 2009, o 12:15

Re: Oprawa i doping na meczach

#3321 Postautor: ptgt » 30 września 2022, o 13:57

Po awansie do II i I ligi było after party z zawodnikami w klubie Silence (obecne Mojo). Po którymś z awansów, Robert Lambert bawił się do białego rana a dzień później jechał w finale ligi angielskiej :)
#NajśmieszniejszaLigaŚwiata

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Oprawa i doping na meczach

#3322 Postautor: Cooper » 30 września 2022, o 13:59

Hayden pisze:Za rok klub będzie miał większe doświadczenie w organizowaniu fety po mistrzostwie i na pewno lepiej to wyjdzie :)


Mysle, ze jeszcze cos w tym roku ogarnie :)

Oczywiscie na spontanie zabrakło moze jakiejs zorganizowanej fety, tez nie jest to takie proste (zaraz jakies ochrony itp.)

Zgadzam sie za to, ze zabraklo inicjatywy ze strony Perły, mają mnóstwo terenu na browarze i infrastrukturę, mogli zaprosić na jakieś after party tam i kibiców i zawodników choć na chwilę.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4514
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Oprawa i doping na meczach

#3323 Postautor: Kargolo » 30 września 2022, o 14:44

Osobiście też byłem zaskoczony, że nic takiego nie miało miejsca.
Perła rzeczywiście zawiodła biorąc pod uwagę możliwości. Ostatnio zmniejszyli znacząco wsparcie dla Motoru i Monteksu, więc może mają jakąś nową wizję, w której jest mniej miejsca na sport?

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Oprawa i doping na meczach

#3324 Postautor: Sebekmotor » 30 września 2022, o 14:46

Albo dostają po 4 literach w związku z kryzysem energetycznym.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4514
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Oprawa i doping na meczach

#3325 Postautor: Kargolo » 30 września 2022, o 15:27

Jedno może wiązać się z drugim.
Tylko szkoda, że taka okazja się już nie powtórzy. Już nie będzie pierwszego złota DMP lubelskich żużlowców. Była szansa zrobić grubą fetę, ale też zarobić trochę na piwkach i przekąskach.