Stadion

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stadion

#8101 Postautor: Flagg » 6 grudnia 2022, o 14:24

Czarek pisze:
Flagg pisze:Aqua Lublin rocznie odwiedza około 400-500 tys ludzi. To właściwie powinno zakończyć dyskusje, który obiekt jest miastu bardziej potrzebny.

Bo nic z tego nie rozumiesz. Po co na Aqua i Starcie trybuny? To wszystko kosztowało. Z kolei na Z5 nie potrzeba toru, band, odwodnienia liniowego, oświetlenia, parkingu, bo to już tam jest. Potrzebne są trybuny. Kleisz coś z tych obrazków, czy trzeba prościej?
To Ty nic nie rozumiesz. Czy celowo, czy faktycznie to do Ciebie nie dociera - już nie będe wnikać.

Trzeba być naprawdę grubo ograniczonym, żeby łączyć budowę trybyny na basenie budowanym od zera + budowe trybun na stadionie lekkoatletycznym również budowanym od zera, z brakiem hajsu na budowę stadionu żużlowego. Ostatnio byłem w ludowym i widziałem w cholerę wolnych ławek. Nie wiem co za głąb wpadł na pomysł ich umieszczenia, skoro można było ten hajs przeznaczyć na budowę stadionu.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8102 Postautor: Gelo » 6 grudnia 2022, o 14:28

I trzeba uczciwie przyznać, że odbywa się to zdecydowanie za wolno. Ja mam poczucie, że każdorazowo przed wyborami samorządowymi Żuk wrzucał hasło "stadion". I co się zmieniło w tej materii przez ostatnie najbidniej 10 lat? Przez ile koncepcji przebrnęliśmy - trzy, cztery? I dalej jesteśmy na etapie konsultacji, posiedzień, wizualizacji i opracowywania projektów do projektów. Ileż można? Rozumiem, że stadion nie powstanie od dotknięcia różdzki. Ale nie wmawiajcie, że to proces na 8 lat. Motoarena powstała w 10 miesięcy. Etap pozwoleń, konsultacji zagospodarowania trwał o ile pamiętam dwa lata. O tym, że jakby stadion zrobić parę lat temu byłoby 4 razy taniej niż teraz (a taniej już nie będzie) nawet nie wspominam.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8103 Postautor: istred » 6 grudnia 2022, o 14:40

I trzeba uczciwie przyznać, że odbywa się to zdecydowanie za wolno.
Zgadzam się.
Ja mam poczucie, że każdorazowo przed wyborami samorządowymi Żuk wrzucał hasło "stadion". I co się zmieniło w tej materii przez ostatnie najbidniej 10 lat? Przez ile koncepcji przebrnęliśmy - trzy, cztery?
Śledzę losy stadionu dość uważnie od pewnie 20 lat. Nie przypominam sobie żeby ze strony Żuka padały jakieś konkrety, chyba że za konkret można było uznać "Centrum Sportów Motorowych" przy Z5. Koncepcje, które się pojawiały od koncepcji stadionu piłkarsko-żużlowego 15 lat temu, były dwie - jedna jakiegoś fantasty od budżetu obywatelskiego, a druga odgrzebana koncepcja z 2007 r.
Wraz z sukcesami obecnego Motoru zaczęły się konkrety i miasto konsekwentnie idzie tą drogą. Dało termin do wybrania lokalizacji - wybrało. Wyznaczono termin na wykonanie koncepcji - ogłosiło przetarg i koncepcja (czy jak to się fachowo nazywa) jest. W międzyczasie przystąpiło do załatwiania papierków tj. zmienia MPZP tego terenu. Powolutku, ale jednak do przodu.

I żeby nie było. Ja nie do końca zgadzam się z kierunkiem, który wybrało miast. Wątpię w sens stawiania zadaszonego stadionu, szczególnie w kontekście odwodnienia liniowego i plandek. Bardziej widziałbym sens budowy obiektu typu stadion Orła Łódź, bez łudzenia się, że będzie służył jako hala.
Natomiast miasto podjęło inną decyzję, do czego miało prawo i będzie ponosić jej konsekwencje. Po naszej stronie - kibiców - jest pośpieszanie i pilnowanie żeby inwestycja nie utknęła w martwym punkcie.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8104 Postautor: Gelo » 6 grudnia 2022, o 15:06

Moim zdaniem wystarczający byłby model toruński - zadaszenie trybun i toru. Plandeki i odwodnienie mają jedną wadę - jak pada w trakcie - mecz jest przerywany i odwołany. Zdarza się to rzadko, ale jednak. Dlatego ze względu na wentylację, cyrkulację powietrza i mniejsze problemy z przygotowaniem toru można byłoby zrobić ażurowe boki i najwyżej zmniejszyć otwór w dachu (w Toruniu jak zacina deszcz robią się kałuże - szczególnie na pierwszym łuku). Ale to całkowite zadaszenie generuje gros kosztów i trzeba to mieć na uwadze. Co do całoroczności i funkcji. Stadiono-hala mogłaby pozwolić na zorganizowanie np. koncertu Metalliki czy innych Ironów a nie Boba Geldofa. Z drugiej strony trzebaby było to dobrze zaplanować, bo taki Narodowy akustycznie leży i kwiczy. Ale ile by było tych koncertów w roku? Można organizować oczywiście mistrzostwa w siatkówce, piłce ręcznej, koszu. Na letnie imprezy koncertowe dach całkowity nie jest konieczny a i pozwoliłby chłopakom zacząć treningi w lutym i zarobić na ewentualnym udostępnieniu innym drużynom z niższych lig ;)

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Stadion

#8105 Postautor: Czarek » 6 grudnia 2022, o 16:12

Flagg pisze:
Czarek pisze:
Flagg pisze:Aqua Lublin rocznie odwiedza około 400-500 tys ludzi. To właściwie powinno zakończyć dyskusje, który obiekt jest miastu bardziej potrzebny.

Bo nic z tego nie rozumiesz. Po co na Aqua i Starcie trybuny? To wszystko kosztowało. Z kolei na Z5 nie potrzeba toru, band, odwodnienia liniowego, oświetlenia, parkingu, bo to już tam jest. Potrzebne są trybuny. Kleisz coś z tych obrazków, czy trzeba prościej?
To Ty nic nie rozumiesz. Czy celowo, czy faktycznie to do Ciebie nie dociera - już nie będe wnikać.

Trzeba być naprawdę grubo ograniczonym, żeby łączyć budowę trybyny na basenie budowanym od zera + budowe trybun na stadionie lekkoatletycznym również budowanym od zera, z brakiem hajsu na budowę stadionu żużlowego. Ostatnio byłem w ludowym i widziałem w cholerę wolnych ławek. Nie wiem co za głąb wpadł na pomysł ich umieszczenia, skoro można było ten hajs przeznaczyć na budowę stadionu.

Skoro nie rozumiesz to będzie jaśniej. Na Starcie należało położyć nową bieżnię + pozostałe elementy niezbędne dla lekkoatletów i zrezygnować z budowy krytej trybuny, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na część trybun stadionu żużlowego.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8106 Postautor: istred » 6 grudnia 2022, o 16:24

ta... to byłaby dopiero niegospodarność - wyremontować stadion lekkoatletyczny i zrezygnować z trybun, w konsekwencji nie móc na nim zorganizować zawodów sportowych.
Przecież trybuny mają nawet większe boiska szkolne.

Już Ci ktoś wyżej napisał, że to nie problem pieniędzy, że na Zygmuntowskich nie są remontowane trybuny.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Stadion

#8107 Postautor: Cooper » 8 grudnia 2022, o 14:36

Czarek pisze:
Cooper pisze:
Czarek pisze:Proszę przyjść choć raz na stadion, gdy witany jest tam prezydent i posłuchać oklasków.


Dziwi Cię to? To w jakim miejscu jest obecnie lubelski żużel to duża zasługa prezydenta, takie są po prostu fakty.

Tak. Lubelski żużel jest w miejscu, które można nazywać ruiną w otoczeniu nowoczesnych obiektów sportowych, postawionych przez Żuka.



Żużel ma zawsze pod górę, w każdym mieście (nawet we Wrocławiu czy Toruniu). To jest dyscyplina na która inaczej się patrzy np. na szczeblu centralnym, jesli chodzi o inwestycje infrastrukturalne.

Oczywiście, najlepiej było zbudować stadion żużlowy w 2010 żeby poczekał te parę lat na Kępę jak przyjdzie i uzdrowi lubelski żużel. Niestety, nie było na to szans (ewentualnie jak tu ktoś dobrze napisał na jakiś kurnik 8 tys.). Dobrze też że upadła koncepcja stadionu piłkarsko-żużlowego. Wtedy byliśmy na fali nadchodzącego Euro, w dodatku dobrego finansowania z UE, więc budowa Areny była racjonalna (trafiła się niejako okazja).

To był pewnie najlepszy moment na budowę stadionu żużlowego, ale nie było do tego żadnych przesłanek, niestety, Kępa pojawił się dużo później. Ważne jednak, że w momencie kiedy się pojawił, Żuk nie bał się "zaryzykować" i udzielił dużego wsparcia o czym myślę warto pamiętać, bo bez tego nie byłoby tego co jest teraz.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Stadion

#8108 Postautor: Cooper » 8 grudnia 2022, o 14:37

Czarek pisze:
Cooper pisze:
Dziwi Cię to? To w jakim miejscu jest obecnie lubelski żużel to duża zasługa prezydenta, takie są po prostu fakty.

Tak. Lubelski żużel jest w miejscu, które można nazywać ruiną w otoczeniu nowoczesnych obiektów sportowych, postawionych przez Żuka.



Żużel ma zawsze pod górę, w każdym mieście (nawet we Wrocławiu czy Toruniu). To jest dyscyplina na która inaczej się patrzy np. na szczeblu centralnym, jesli chodzi o inwestycje infrastrukturalne.

Oczywiście, najlepiej było zbudować stadion żużlowy w 2010 żeby poczekał te parę lat na Kępę jak przyjdzie i uzdrowi lubelski żużel. Niestety, nie było na to szans (ewentualnie jak tu ktoś dobrze napisał na jakiś kurnik 8 tys.). Dobrze też że upadła koncepcja stadionu piłkarsko-żużlowego. Wtedy byliśmy na fali nadchodzącego Euro, w dodatku dobrego finansowania z UE, więc budowa Areny była racjonalna (trafiła się niejako okazja) i "ugruntowana" w sprzyjającej atmosferze.

To był pewnie najlepszy moment na budowę stadionu żużlowego, ale nie było do tego żadnych przesłanek, niestety, Kępa pojawił się dużo później. Ważne jednak, że w momencie kiedy się pojawił, Żuk nie bał się "zaryzykować" i udzielił dużego wsparcia o czym myślę warto pamiętać, bo bez tego nie byłoby tego co jest teraz.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Stadion

#8109 Postautor: Sebekmotor » 8 grudnia 2022, o 14:50

Tylko kiedy Arena doczeka się swojego "Kępy"? Jak budowa tego stadionu była racjonalna każdy widzi.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Stadion

#8110 Postautor: Cooper » 8 grudnia 2022, o 14:58

Różnica jest taka, że koncepcja piłkarskiej Areny w 2010 nie potrzebowała Kępy, a żużlowa tak. Naprawdę tak trudno to zrozumieć?
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Stadion

#8111 Postautor: Sebekmotor » 8 grudnia 2022, o 15:04

Arena to jest takie nasze lubelskie "lotnisko w Radomiu".

Ja podobnie jak Czarek zupełnie nie rozumiem jak starzy lubelscy kibice żużla mogą tłumaczyć za bardziej racjonalne budowę stadionu dla piłki w roku 2010 zamiast żużlowego. Serio to jest dla mnie kosmos.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8112 Postautor: Gelo » 8 grudnia 2022, o 16:48

Jak ktoś jest zaślepiony prezydentem miasta to ciężko żeby nie lewitował po różnych orbitach :)

BR
Senior
Posty: 958
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, o 16:04

Re: Stadion

#8113 Postautor: BR » 8 grudnia 2022, o 16:58

Kępa pojawił się dużo później. Ważne jednak, że w momencie kiedy się pojawił, Żuk nie bał się "zaryzykować" i udzielił dużego wsparcia o czym myślę warto pamiętać, bo bez tego nie byłoby tego co jest teraz.

To co teraz mogło być wcześniej, ale prezydent miłością do żużla zapałał dopiero po pojawieniu się P.Wieckowskiego. Tu rządzą polityka, przyjaźnie i interesy.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Stadion

#8114 Postautor: Czarek » 8 grudnia 2022, o 18:25

BR pisze:
Kępa pojawił się dużo później. Ważne jednak, że w momencie kiedy się pojawił, Żuk nie bał się "zaryzykować" i udzielił dużego wsparcia o czym myślę warto pamiętać, bo bez tego nie byłoby tego co jest teraz.

To co teraz mogło być wcześniej, ale prezydent miłością do żużla zapałał dopiero po pojawieniu się P.Wieckowskiego. Tu rządzą polityka, przyjaźnie i interesy.

Tak. Wcześniej nawet fakt, że na II-ligowych żużlowców przychodzi więcej ludzi niż na jego mistrzowskie szczypiornistki, nie działał na jego wyobraźnię. To jest bardzo dziwne, bo dla polityka, który afiszuje się swoim przywiązaniem do demokracji powinna być to podstawa.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

KDS
Szkółkowicz
Posty: 189
Rejestracja: 15 września 2020, o 21:53

Re: Stadion

#8115 Postautor: KDS » 8 grudnia 2022, o 20:27

Sebekmotor pisze:Ja podobnie jak Czarek zupełnie nie rozumiem jak starzy lubelscy kibice żużla mogą tłumaczyć za bardziej racjonalne budowę stadionu dla piłki w roku 2010 zamiast żużlowego. Serio to jest dla mnie kosmos.

W latach 2008-2010, kiedy zapadały pierwsze decyzje odnośnie budowy Areny Lublin, piłkarski Motor był w 1 lidze i nieśmiało mówiło się nawet o Ekstraklasie w niedalekiej przyszłości. W tym czasie żużlowcy ścigali się w 2 lidze. W dodatku w całym kraju panowała "moda" na budowę piłkarskich aren w związku ze zbliżającym się Euro i Lublin nie chciał być gorszy.

Później losy piłkarzy potoczyły się zupełnie inaczej. Zamiast awansu był spadek do 2, a później do 3 ligi i długa wegetacja w 3 lidze. Ale o tym decydenci z 2010 roku nie mogli wiedzieć. Nie było wtedy żadnych racjonalnych podstaw do budowy stadionu żużlowego zamiast piłkarskiego.

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Stadion

#8116 Postautor: Sebekmotor » 8 grudnia 2022, o 20:37

W 2009 Motor spadł do 2 ligi. Drugi sezon istniał już KMZ, w 2010 weszła Bogdanka i zaczęto mówić o Elidze, a w 2012 o mały włos się nie udało. W tym samym czasie w piłkarskim Motorze rzadzili "kibice" i prowadzili ten klub ku świetlanej przyszłości. A decydenci nie dość, że to widzieli to na to przyzwalali :) A argument, że w tym czasie była moda na budowy stadionów piłkarskich bo Euro, a my nie chcieliśmy być gorsi jest śmieszny, szczególnie w mieście, w którym piłki na poziomie Ekstraklasy nie było prawie wcale.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8117 Postautor: Gelo » 8 grudnia 2022, o 21:03

KDS pisze: Nie było wtedy żadnych racjonalnych podstaw do budowy stadionu żużlowego zamiast piłkarskiego.
Była. Wystarczyło wyciągnąć wnioski i właściwie ocenić potencjał kibicowski. Pod względem ilościowym z żużlem w Lublinie może konkurować tylko piłka. Z całym szacunkiem dla innych dyscyplin wyżej wała się nie podskoczy. Skoro było wiadomo że żużel szoruje po dnie być może warto było wyciągnąć go za uszy i opracować 12 lat temu projekt "Żużel". Nowoczesny stadion mógłby być kołem zamachowym projektu i taki Kępa może pojawiłby się wcześniej. A tak przy wydatnej pomocy Pana Prezydenta doprowadzono do zdechnięcia zającowego tworu, bo kolega postanowił pobawić się w żużel.

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Stadion

#8118 Postautor: Sebekmotor » 8 grudnia 2022, o 21:11

Wielu potencjalnych sponsorów lubelskiego żużla odstraszał właśnie beznadziejny stadion. Przynajmniej ja takie głosy słyszałem.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4245
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8119 Postautor: Torsen » 8 grudnia 2022, o 23:27

Gelo pisze:
KDS pisze: Nie było wtedy żadnych racjonalnych podstaw do budowy stadionu żużlowego zamiast piłkarskiego.
Była. Wystarczyło wyciągnąć wnioski i właściwie ocenić potencjał kibicowski. Pod względem ilościowym z żużlem w Lublinie może konkurować tylko piłka.

Ocena potencjału kibicowskiego jako racjonalna podstawa do budowy stadionu, czyli inwestycji za setki milionów. Dobre. Równie racjonalne jak zlecenie wydrukowania 40 milionów kart do głosowania korespondencyjnego przed uchwaleniem przepisów o głosowaniu korespondencyjnym, tylko na podstawie oceny potencjału ich uchwalenia.
Na całym świecie, z wyjątkiem USA, największy potencjał kibicowski ma Formuła 1. Więc wstanmy z kolan i podejmijmy racjonalną decyzję o wybudowaniu w Lublinie toru F1. To pewnie kilkanaście miliardów, ale kto by się tym przejmował? Na pewno nie ci, co w Ostrołęce elektrownię budowali.
Z całym szacunkiem dla innych dyscyplin wyżej wała się nie podskoczy. Skoro było wiadomo że żużel szoruje po dnie być może warto było wyciągnąć go za uszy i opracować 12 lat temu projekt "Żużel". Nowoczesny stadion mógłby być kołem zamachowym projektu i taki Kępa może pojawiłby się wcześniej.
To też bardzo racjonalne, jak puchar za zajęcie pierwszego miejsca na zachętę. Może pojawiłby się wcześniej? A może później? A może w ogóle?
Niektórzy to naprawdę mają dobre samopoczucie.

Problemem Lublina jest to, że już w nim postawiono, potrzebną jak w dupie ząb, piłkarską Arenę. Ktoś wtedy kombinował podobnie do Twojej powyższej absurdalnej propozycji, z tą różnicą, że miał na to dofinansowanie i mógł postawić stadion stosunkowo tanio (a dalej, wiadomo, jakoś to będzie). Dziś debatujemy nad wybudowaniem kolejnego stadionu, który teraz jest bez wątpienia potrzebny, ale "teraz" go mieć się nie da, a jutro może być już po ptakach. Klub wisi na jednej osobie i jej umiejętnościach organizacyjnych. To jest jedyna podstawa funkcjonowania tego klubu i jest tak trwała, jak wola i możliwości ludzkie. Nic, tylko budować, najlepiej za 400 milionów. Do tego dyscyplina stale się zwija, no i ta nieszczęsna Arena, która nie potrafi zarobić na siebie, raczej nie wieje od niej optymizmem, że zarobi na siebie stadion o wiele droższy, na którym odbędzie się mniej imprez sportowych, a o pozostałe będzie... rywalizował z Areną.
Więc tak, pomysł budowy nawet dzisiaj jest bardzo racjonalny. Ale poutyskiwać sobie zawsze można. Czekam na postulat, by stadion nosił imię Lecha Kaczyńskiego. Bardzo by pasował do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 2022, o 00:04 przez Torsen, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stadion

#8120 Postautor: Flagg » 8 grudnia 2022, o 23:43

Sebekmotor pisze:Wielu potencjalnych sponsorów lubelskiego żużla odstraszał właśnie beznadziejny stadion. Przynajmniej ja takie głosy słyszałem.

Ale od 2017 roku już ich nie odstrasza? xD
Jak już wymyślacie sobie argumenty na poparcie własnych tez, to przynajmniej starajcie się, żeby były one spójne logicznie
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: Stadion

#8121 Postautor: Sebekmotor » 9 grudnia 2022, o 06:38

Ja tylko pisze co w tamtym okresie słyszałem, nie upieram się, że tak było na pewno. Ale różnica pomiędzy rokiem np 2010 , a 2017 czy 18 w podejsciu władz miasta do żużla byla i jest "trochę" Inna. A takie "podejscie" Przy pozyskiwaniu sponsorów dla klubu ma kluczowe znaczenie.Także ja tu nie widzę żadnej niespójności.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8122 Postautor: Gelo » 9 grudnia 2022, o 07:48

Ocena potencjału kibicowskiego jako racjonalna podstawa do budowy stadionu, czyli inwestycji za setki milionów. Dobre. Równie racjonalne jak zlecenie wydrukowania 40 milionów kart do głosowania korespondencyjnego przed uchwaleniem przepisów o głosowaniu korespondencyjnym, tylko na podstawie oceny potencjału ich uchwalenia.

Jak zwykle mijasz się z prawdą. Po pierwsze nie za setki a za dziesiątki (wtedy) a po drugie to Kopertnik Grodzki przeciągał głosowanie w senacie do ostatniego dnia, a wybory musiały się odbyć w konstytucyjnym terminie - KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA!!!
Na całym świecie, z wyjątkiem USA, największy potencjał kibicowski ma Formuła 1.
Hm. Swego czasu podobno udzieliłeś się w filmie o Sennie. Zawodowi kierowcy do tej pory mają z tego polewkę.
Problemem Lublina jest to, że już w nim postawiono, potrzebną jak w dupie ząb, piłkarską Arenę. Ktoś wtedy kombinował podobnie do Twojej powyższej absurdalnej propozycji, z tą różnicą, że miał na to dofinansowanie i mógł postawić stadion stosunkowo tanio (a dalej, wiadomo, jakoś to będzie).
Czyli jak rozumiem gdyby piłkarski Motor grał dalej na Zygmuntowskich Jakubas też ładowałby w klub swoje pieniądze?
Czekam na postulat, by stadion nosił imię Lecha Kaczyńskiego. Bardzo by pasował do dyskusji.
Ani to śmieszne ani mądre - daruj sobie.
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 2022, o 07:49 przez Gelo, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Stadion

#8123 Postautor: Czarek » 9 grudnia 2022, o 07:49

Flagg pisze:
Sebekmotor pisze:Wielu potencjalnych sponsorów lubelskiego żużla odstraszał właśnie beznadziejny stadion. Przynajmniej ja takie głosy słyszałem.

Ale od 2017 roku już ich nie odstrasza? xD
Jak już wymyślacie sobie argumenty na poparcie własnych tez, to przynajmniej starajcie się, żeby były one spójne logicznie

Oczywiście. Mniej więcej w tym roku zdemontowano kraty na Z5, a obiekt został "podrasowany" do stanu akceptowalnej użyteczności. Wcześniej wyglądał jak więzienie i nawet pół żartem, pół serio mówiono, że w sytuacji nadzwyczajnej znakomicie przyda się jako obóz koncentracyjny.
PS. Widzę, że znowu jakiś "świeżak" próbuje nas uczyć historii lubelskiego żużla.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stadion

#8124 Postautor: Flagg » 9 grudnia 2022, o 09:35

- "Panie Jakubie, jaka jest geneza sukcesów Motoru Lublin w ostatnich 5 latach?"
- "Zlikwidowaliśmy kraty na stadionie"
- "Dziękuję za rozmowę"
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4245
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8125 Postautor: Torsen » 9 grudnia 2022, o 09:43

Gelo pisze:
Ocena potencjału kibicowskiego jako racjonalna podstawa do budowy stadionu, czyli inwestycji za setki milionów. Dobre. Równie racjonalne jak zlecenie wydrukowania 40 milionów kart do głosowania korespondencyjnego przed uchwaleniem przepisów o głosowaniu korespondencyjnym, tylko na podstawie oceny potencjału ich uchwalenia.

Jak zwykle mijasz się z prawdą. Po pierwsze nie za setki a za dziesiątki (wtedy)

Tak, to zdecydowanie zmienia postać rzeczy :roll:
a po drugie to Kopertnik Grodzki przeciągał głosowanie w senacie do ostatniego dnia, a wybory musiały się odbyć w konstytucyjnym terminie - KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA!!!

Zarówno Sasin, jak i Morawiecki działali bez podstawy prawnej i tyle w tym temacie. Ale przecież "praworządność" to tylko bajka dla naiwnych, takie puste hasło, żeby "donieść na Polskę".
Swego czasu podobno udzieliłeś się w filmie o Sennie. Zawodowi kierowcy do tej pory mają z tego polewkę.

Podobno, to na Placu Czerwonym rozdają samochody.
Nigdy nie udzieliłem się w żadnym filmie, a z czego znani Ci taksówkarze mają polewkę zupełnie mnie nie interesuje, ani w żaden sposób nie dotyka.
Problemem Lublina jest to, że już w nim postawiono, potrzebną jak w dupie ząb, piłkarską Arenę. Ktoś wtedy kombinował podobnie do Twojej powyższej absurdalnej propozycji, z tą różnicą, że miał na to dofinansowanie i mógł postawić stadion stosunkowo tanio (a dalej, wiadomo, jakoś to będzie).
Czyli jak rozumiem gdyby piłkarski Motor grał dalej na Zygmuntowskich Jakubas też ładowałby w klub swoje pieniądze?

Nie jestem z Rzeszowa, nie będę gdybał - jak onegdaj mawiałeś.
Zaczynanie zabawy w sport od miejskiej inwestycji za dziesiątki milionów to jest zwykłe marnotrawstwo. Arena, choć ładnie wygląda i w ciągu 10 lat istnienia ze trzy razy się zapełniła, jest kompletną porażką. Miasto nie umie jej wykorzystać. Jest tak Lublinowi potrzebna, jak Lewandowski drużynie narodowej, która gra tak, że nie jest w stanie wykorzystać jego potencjału, a on nie jest w stanie nic jej dać, bo dostaje piłki stojąc tyłem do bramki na 40. metrze.
Jeśli już zionie jedna taka czarna dziura w Lublinie, to po co druga? Zanim zostanie wybudowana, Kępie znudzi się żużel i będzie po wszystkim - bo Kępa jest jedynym fundamentem funkcjonowania tego klubu na obecnym poziomie. Nie mówiąc o tym, że jeszcze z 10-15 lat i żużla w ogóle nie będzie.
Czekam na postulat, by stadion nosił imię Lecha Kaczyńskiego. Bardzo by pasował do dyskusji.
Ani to śmieszne ani mądre - daruj sobie.
Można zbudować ekspresówkę jego imienia? Można budować skwery, planować monumentalne pomniki? Można. Więc niczego nie można wykluczyć w tym operetkowym państwie.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."