Stadion

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
BR
Senior
Posty: 958
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, o 16:04

#76 Postautor: BR » 27 marca 2006, o 22:48

W dzisiejszym dodatku do Gazety Wyborczej pt. "Informator Miejski" modernizacja stadionu jest wymieniona jako jeden z projektow do realizacji w latach 2006-2007.
Całkowita wartość projektu ok. 34 mln PLN (dofinansowanie 19 mln).
Ale najważniejsze jest w opisie:
"W ramach projektu przewiduje się gruntowną modernizację stadionu i dostosowanie tegoobiektu do norm i wymogów PZPN, UEFA, PZM i FIM w zakresie sportu żużlowego i piłki nożnej.

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

#77 Postautor: Lublin_Fan » 27 marca 2006, o 23:24

Szczerze mówiąc to chyba tylko w Lublinie się tak kurzy. Może dosypanie nowej nawierzchni polepszy nieco sytuację.



Ps. Koper fajne zdjęcia. I kolejny stadion tuż przy rzecze. A ponoć "nie da się" :lol:


Pozdr.

Awatar użytkownika
sadychor
Kadrowicz
Posty: 1798
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, o 16:16

#78 Postautor: sadychor » 27 marca 2006, o 23:28

Pamiętam jak Witek M. przy każdej możliwej okazji podczas retransmisji z meczu zawsze wypominał "kurzenie się". Jeden jego tekst mnie rozwalił: "przepraszam państwa, że parsknąłem, ale tu się niemiłosiernie kurzy" :lol:

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

#79 Postautor: harry » 27 marca 2006, o 23:34

Lublin_Fan pisze:Szczerze mówiąc to chyba tylko w Lublinie się tak kurzy. Może dosypanie nowej nawierzchni polepszy nieco sytuację.



Ps. Koper fajne zdjęcia. I kolejny stadion tuż przy rzecze. A ponoć "nie da się" :lol:


Pozdr.

1. Kurzyło się ponieważ było dużo gliny potrzebnej do nierozpadania sie nawierzchni ( przede wszystkim aby nie robiły się koleiny).
2. W Hiszpani prawie wszędzie są skały ( widać, że obok stadionu stoi potężny wiezowiec). U nas w miejscu stadionu jeszcze 60 lat temu były bagna i podmokłe łąki. Oczywiście w dzisiejszych czasach wszystko można, ale zapalowanie tego terenu (konieczne) pod wysokie trybuny kilkakrotnie podraża koszty budowy. Dużo taniej byłoby zbudować stadion na suchych terenach od nowa.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1703
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

#80 Postautor: boxing » 27 marca 2006, o 23:43

harry pisze:zapalowanie tego terenu (konieczne) pod wysokie trybuny kilkakrotnie podraża koszty budowy. Dużo taniej byłoby zbudować stadion na suchych terenach od nowa.

To wlasnie wielu z nas sugerowalo na forum - co z tego, skoro ratusz wybral opcje remontu na Zygmuntowskich - moze po to, zeby kazda koncepcje obalic sakramentalnym "przy tej lokalizacji nie da sie tego zrobic, przy tej lokalizacji to niemozliwe". A Zygmuntowskie zostawiloby sie na mini-speedway albo nawet calosc wzieliby we wladanie kopacze i ich "zawsze wierni i oddani z Zygmuntowskich chuligani" - calosc w komplecie z krata.
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

#81 Postautor: harry » 27 marca 2006, o 23:59

Zrobienie ładnego (ale małego) stadionu przy Zygmuntowskich jest i tak 2 razy tańsze niż 2 razy większego, nowego od podstaw gdzieś dalej. I to był pewnie głowny wyznacznik takiej a nie innej decyzji - kasa misiu, kasa. A później niech się inni martwią...
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#82 Postautor: Koper » 28 marca 2006, o 00:48

Lublin_Fan pisze:Ps. Koper fajne zdjęcia.
Dzieki :)

Lublin_Fan pisze:I kolejny stadion tuż przy rzecze. A ponoć "nie da się" :lol:

Dla chcacego nic trudnego jak mowi przyslowie, a jesli chcacy oprocz dobrej woli ma do tego odpowiednie fundusze to juz w ogole wiele problemow przestaje byc w ogole problemami :)


harry pisze:2. W Hiszpani prawie wszędzie są skały ( widać, że obok stadionu stoi potężny wiezowiec). U nas w miejscu stadionu jeszcze 60 lat temu były bagna i podmokłe łąki. Oczywiście w dzisiejszych czasach wszystko można, ale zapalowanie tego terenu (konieczne) pod wysokie trybuny kilkakrotnie podraża koszty budowy. Dużo taniej byłoby zbudować stadion na suchych terenach od nowa.


A skad ta Hiszpania? :) Jesli chodzi o zdjecia ktore wkleilem to prezentuja one stadion w stolicy Walii polozony nad rzekÄ… Taff:)

Tutaj kolejne fotki z tym stadionem ktorego lokalizacja przy rzece dodaje mu niewatpliwego uroku szczególnie nocą
Obrazek
Obrazek
Obrazek
harry pisze:Zrobienie ładnego (ale małego) stadionu przy Zygmuntowskich jest i tak 2 razy tańsze niż 2 razy większego, nowego od podstaw gdzieś dalej. I to był pewnie głowny wyznacznik takiej a nie innej decyzji - kasa misiu, kasa. A później niech się inni martwią...


Skoro kasa decyduje to moze dowiemy sie juz niedlugo dlaczego nie zdecydowano sie na tansze rozwiazanie jesli chodzi o oswietlenie, jakie zastosowano w Czestochowie. Na tym forum padly tez propozycje ktore dyrektor Kasinski obiecal uwzglednic w rozmowe z projektantka, a ktore to propozycje nie koniecznie wplywaja na wzrost kosztow. Mam na mysli np. zastosowanie ukladanej murawy co pozwoliloby nie tylko koniecznosc zwiekszania dlugosci toru ale wrecz jej zmniejszenie. Zastanawia mnie tez dlaczego w ogole nie zastosowano w projektowaniu mozliwie najmniejszych rozmiarow boiska ktore spelnilaloby normy miedzynarodowe. W tym temacie padly tez inne sugestie ktore nie wplywaja znaczaco na wzrost kosztow a moglyby wplynac na zwiekszenie pojemnosci stadionu, uwazam ze w obecnej sytucji kazdy dodatkowy tysiac do tej pojemnosci jest niezwykle wazny.

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

#83 Postautor: harry » 28 marca 2006, o 08:56

Co ty porównujesz ??? Z tego co pamiętam ten stadion kosztował coś około 80-100mln, ale funtów. Wtedy można faktycznie robić wszystkie cuda.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

facett
Posty: 70
Rejestracja: 7 marca 2006, o 21:32

m

#84 Postautor: facett » 28 marca 2006, o 13:55

a kielce zrobily za 40 mln zl na 15,5 tys ze wszystkim , wiec mozna


Awatar użytkownika
bkapusta
Trener
Posty: 2778
Rejestracja: 24 listopada 2002, o 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#86 Postautor: bkapusta » 28 marca 2006, o 14:07

I ponownie oswietlenie wielopunktowe a nie czteromasztowe.
Póki stać mnie będę szalał,
I zdrowia nie żałował,
Każda dama ma cenę,
Trzeba po prostu pytać,
A nie czaić się z kwiatami.

facett
Posty: 70
Rejestracja: 7 marca 2006, o 21:32

b

#88 Postautor: facett » 28 marca 2006, o 15:17

tylko bierzmy 2 poprawki na to wszystko.w czasie robienia stadionu na rynkach finansoowych szalala cena stali podnoszona przez boom inwestycyjny w chinach a przede wszystkim przez olimpiade i zapotrzebowanie na tony stali plus coraz mniejsza konkurencje na tym rynku.z tego powodu zakladane wczesniej koszty wzrosly.druga sprawa to doplaty z unii.mowi sie o 85% doplaty a tu pojawiaja sie liczby 34 i 19 jak dobrze licze to jest to ponad 5o% doplaty .nie wiem czemu nie 85%.przy 5o mln zl zakladajac budowe toru i 85% doplat wniesienie wlasne przez miasto to 7,5 mln doplaty to 42,5 mln

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

#89 Postautor: Lublin_Fan » 28 marca 2006, o 15:34

85% dopłaty (maksymalnie) ma być ze specjalnego funduszu na rozwój pięciu najbiedniejszych województw w Polsce. Kiedy robiono dokumentację stadionu o szczegółach tego funduszu jeszcze nic nie wiedziano, zatem dofinansowanie zostało określonego na podstawie innych funduszy, które istnieją na trochę odmiennych zasadach.

Z tego co kojarze to fundusz dla 5 najbiedniejszych województw ma być realizowany w latach 2007-2013, a rozpoczęcie modernizacji stadionu przewidziano na obecny rok.


Pozdr.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#90 Postautor: Koper » 28 marca 2006, o 17:10

harry pisze:Co ty porównujesz ??? Z tego co pamiętam ten stadion kosztował coś około 80-100mln, ale funtów. Wtedy można faktycznie robić wszystkie cuda.
Ja wcale nie porownuje, zupelnie zle zrozumiales moje intencje:) Po pierwsze doskonale sobie zdaje sprawe ze ten stadion jest poza zasiegiem nie tylko Lublina, po drugie ten stadion pojawil sie w moich postach w odpowiedzi na zartobliwy post BR o naszym stadionie:
BR pisze:to moze wysuwany dach? tylko w razie deszczu :wink:
Swoje sugestie odnosnie naszego stadionu juz zupelnie na powaznie przedstawilem w innych postach w tym temacie, m.in. na temat powiekszenia pojemnosci stadionu, ukladanej murawy na torze, wielu masztow przy oswietleniu stadionu tak jak w Czestochowie zamiast 4 masztow tak jak ma byc u nas itd.

facett
Posty: 70
Rejestracja: 7 marca 2006, o 21:32

d

#91 Postautor: facett » 28 marca 2006, o 21:53

to gdzie logiczne myslenie.........po co robic stadion wrzucajac w to tak wiele kasy jak mozna robic nowy z doplata....a w ten wrzucic gora 5 mln zeby byl jaki byl...mozna wykorzystac obecnae prokjekty wieksozsci trybun przerysowac to na reszte...

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2835
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

#92 Postautor: Cz@rek » 28 marca 2006, o 22:38

TroszkÄ™ na marginesie pytanko do Kopera.
Czy fotki tego stadionu które wklejasz to stadion w Cardif na którym
rozgrywa siÄ™ GP :?: :?:

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#93 Postautor: Koper » 28 marca 2006, o 23:02

Cz@rek pisze:TroszkÄ™ na marginesie pytanko do Kopera.
Czy fotki tego stadionu które wklejasz to stadion w Cardif na którym
rozgrywa siÄ™ GP :?: :?:
Tak, to dokladnie ten sam.

Przy okazji stadionu w Cardiff to jest tam spelniony postulat ktory pojawil sie w tym temacie odnosnie zakazu palenia.

Kaliberek pisze:ja wogle nie wierze ze doidzie do skutku ta przebudowa :wink: ale jak dojdzie jestem za zabronieniem palenia na stadionie i wywyaleniu tej kraty :!: :!:


_piotrusss pisze:
Smirnek pisze:Zabronienie palenia na stadionie można wprowadzić już, nie trzeba czekać na remont.

Ja jestem za... tylko czy to jest realne? ;)


As of 01 January 2006, the Millennium Stadium is a no smoking venue. Smoking is not permitted in any area of the Stadium.

Obrazek

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: d

#94 Postautor: Lublin_Fan » 28 marca 2006, o 23:17

facett pisze:to gdzie logiczne myslenie.........po co robic stadion wrzucajac w to tak wiele kasy jak mozna robic nowy z doplata....a w ten wrzucic gora 5 mln zeby byl jaki byl...mozna wykorzystac obecnae prokjekty wieksozsci trybun przerysowac to na reszte...


Gdzie? Juz ci mówię gdzie. Logiczne myślenie jest w tym, żeby zacząć ten stadion jak najszybciej i uzyskać dofinansowanie ze "starego" funduszu. To, że miasto wyda więcej - robi zasadniczą różnicę, na naszą korzyść.
Wchodzący w roku 2007 fundusz pomocy dla piątki najbiedniejszych województw będzie dysponował miliardami złotych do rozdysponowania. Nawet jeżeli miasto będzie musiało wyłożyć tylko 15% na przyszłe projekty to i tak będzie miało cholerny problem z wygospodarowaniem wkładu własnego. Potrzeby miasta są ogromne, środki do uzyskania ogromne, plany też ogromne. Tylko niestety środki przeznaczane corocznie na inwestycje miejskie są skromne. Dlatego wg mnie część pieniędzy z UE - pomimo, że czeka na nas - zostanie zmarnowane. Nas po prostu nie stać, żeby wchłonąć tak duże kwoty. Siłą rzeczy odpadnie część idei, bo zwyczajnie miasto nie bedzie miało kasy na wkład własny. A bez niego UE dofinansowań nie daje. Dlatego wybierając co ważniejsze, stadion może zostać pominięty na rzecz np gruntownej renowacji starówki, remonty dróg, aktywację terenów miejskich, nieatrakcyjnych gospodarczo czy modernizacji taboru MPK.


Pozdr.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3335
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

#95 Postautor: kdsz » 29 marca 2006, o 08:23

Okazuje się, że nie tylko w Lublinie chuligani decydują o standardzie obiektów sportowych:
Portal gazeta.pl pisze:Stadion Korony pełen problemów
900 krzesełek zniknęło z nowego stadionu piłkarskiego w Kielcach, bo przy projektowaniu nikt nie pomyślał, że ze względów bezpieczeństwa wokół sektora gości musi być "strefa buforowa".
Robotnicy już zdjęli dopiero co przykręcone krzesła, bo takie było zalecenie policji, która sprawdzała stadion. Ćwiczenia pokazały, że kibice z tzw. klatek bardzo łatwo mogą się przedostać do sąsiednich sektorów.

Ale likwidacja tylu miejsc nie podoba się kieleckim kibicom. - Nie dość, że nie ma krzesełek w sektorze gości, to jeszcze likwidują sąsiednie sektory! Skandal i paranoja! Po co są nowoczesne systemy zabezpieczeń na stadionie! Kamery, aparatura dźwiękowa?! Po co to wszystko? Jeszcze tylko zrobić zasieki, zaminować stadion i będzie najbezpieczniejszy w Polsce - napisał w liście jeden z czytelników "Gazety".

Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, który administruje obiektem, również nie kryje rozczarowania. - Smutno mi, że doczekaliśmy takich czasów, że grupka chuliganów ma wpływ na wygląd całego stadionu - mówi. Według niego krzesła zostały zamontowane, bo nikt nie przewidział konieczności utworzenia strefy buforowej. Dębski zapewnia jednak, że sektor będzie wykorzystywany. - Te 900 krzeseł będziemy przykręcać na spotkania międzynarodowe - podkreśla.

Maciej Topolski, rzecznik Kolportera Korony Kielce, deklaruje, że zostaną zwrócone pieniądze wszystkim, którzy kupili bilety na likwidowane sektory. - Zaproponujemy im też inne miejsca. Niestety, cała sytuacja nie wynika z naszej winy. Tak wiele dzieje się w ciągu tych ostatnich dni - żali się.

To nie koniec niespodziewanych zmian na kieleckim stadionie. W poniedziałek przenoszono w inne miejsca tablice świetlne, bo jedną zamontowano... w sektorze dla gości. Dopiero niedawno uzmysłowiono sobie, że w tym miejscu byłyby łatwym łupem dla chuliganów.

W ubiegłym tygodniu ze stadionem był inny problem - z wysianą we wrześniu trawą. To specjalna mieszanka, taka jak na Anfield Road w Liverpoolu. By przyspieszyć jej wzrost, od początku grudnia murawa była podgrzewana, a potem jeszcze przykryta specjalną włókniną. W efekcie trawa wyschła i by zdążyć na pierwszy mecz, trzeba było błyskawicznie sprowadzić z Holandii 20 tirów trawy w rolkach.

Inauguracja zbudowanego za 48 mln zł obiektu już w sobotę. O godz. 19.30 Kolporter Korona w Orange Ekstraklasie podejmować będzie Zagłębie Lubin.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#96 Postautor: Koper » 29 marca 2006, o 12:58

Ku przestrodze, czyli co zrobic aby podobna sytuacja nie powtorzyla sie w przypadku Stadionu Miejskiego...
Kurier z 29.03.2006

WIADOMOÅšCI: Miliony utopione przez miasto

LUBLIN WŁADZE LUBLINA WCIĄŻ MARNUJĄ PUBLICZNE PIENIĄDZE

9-11 mln zł ma jeszcze pochłonąć dokończenie prac związanych z przebudową hali wielofunkcyjnej na Globusie. Tegoroczna, ostatnia faza prac obejmuje zagospodarowanie terenu wokół kompleksu spor-towo-widowiskowego przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wczoraj MOSiR zapoznał się z ofertami firm bijących się o realizację pierwszego etapu prac.

W przetargu wystartowaÅ‚o czterech zainteresowanych. Wszystkie firmy sÄ… z Lublina. WalczÄ… o kontrakt, którego wartość miasto wstÄ™pnie szacowaÅ‚o na ok. 3 mln zÅ‚. – Oferty zÅ‚ożone przez oferentów opiewajÄ… na kwotÄ™ od 2,5 do 2,9 mln zÅ‚ – informuje Mariusz Szmit, dyr. MOSiR.
– Roboty bÄ™dÄ… obejmowaÅ‚y wymianÄ™ wszystkich podziemnych sieci przesyÅ‚owych oraz budowÄ™ parkingów wokół hali, Å‚Ä…cznie na ok. 300 miejsc postojowych – precyzuje zakres robót StanisÅ‚aw Klepacz, zastÄ™pca dyr. MOSiR.
Prace majÄ… ruszyć w kwietniu. – Chcemy, aby realizacja wystartowaÅ‚a jak najwczeÅ›niej, aby roboty można byÅ‚o sfinalizować do koÅ„ca wakacji – mówi Szmit.
MOSiR jeszcze w tym roku chciaÅ‚by zakoÅ„czyć caÅ‚ość prac wokół hali. – Drugi etap zagospodarowania terenu może pochÅ‚onąć ok. 8 mln zÅ‚, przy czym znaczÄ…cÄ… część tych wydatków, do kwoty 6 mln zÅ‚, chcemy pokryć Å›rodkami z funduszy europejskich, o które siÄ™ ubiegamy – zapowiada Szmit.
Trwająca od 1999 r. przebudowa hali na Globusie pochłonęła do tej pory ok. 31 mln zł. Pierwotne plany sprzed siedmiu lat mówiły tylko o zadaszeniu lodowiska. Koszt inwestycji szacowano wówczas na 11 mln zł. Później pojawił się pomysł na kompleksowy obiekt widowiskowo-sportowy. Koszty jego budowy miały nie przekroczyć 26 mln zł. Ale ostatecznie sięgną ponad 40 mln zł. JAXA

Obrazek
GLOBUS Z LOTU PTAKA Fot. Jacek Babicz

facett
Posty: 70
Rejestracja: 7 marca 2006, o 21:32

m

#97 Postautor: facett » 29 marca 2006, o 13:43

teksty ze nie tylko w lublinie sa na meczach pseudokibice pokazuja jasno ze na tym forum wiele osob wypowiada sie nie znajac realiow w polsce.bo w lublinie w porownwnaiu z wieloma innymi osrodkami jest naprawde bezpiecznie.co do hali to po co cos tu komentowac to samo bedzie z stadionem.nikogo nie obchodzi sam fakt powstania hali i stadionu tylko inne cele

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#98 Postautor: mikas » 29 marca 2006, o 14:48

Wygrzebałem pewnego posta (chociaż szukałem innego ;) ) i nie zawaham sie go zacytować :wink:

viewtopic.php?p=90239#90239

17 grudnia 2005 A_Pruszkowski pisze:
$korzen$ pisze:Moze wypowie sie na temat podgrzewanej murawy i krytego stadionu ktorym jeszcze nie tak dawno sie podniecal :lol: :lol:


Witam wszystkich Forumowiczów. Będę występował pod nickiem "and" gdyż do nazwy użytkownika "A.Pruszkowski" nie otrzymałem linka aktywacyjnego.
Nie "podniecałem się podgrzewaną murawą i krytym stadionem" tylko zapowiadałem, że przekształcę stadion Miejski przy ALZygmuntowskich w taki właśnie sposób. Projekt jest już prawie gotowy - uzgadniamy go właśnie ze związkami sportowymi (piłka nożna i żużel). Znany jest koszt realizacji - ok. 36 mln zł. Chcemy je w większości pozyskać ze środków europejskich. Przygotowujemy wniosek aplikacyjny na nową perspektywę finansową.
W przyszłym roku wykonamy więc niezbędne roboty bieżące, wymienimy sjenit i dodamy krzesełek. Mam nadzieję, że wejdziemy do extraligi - wtedy będziemy musieli dołożyć oświetlenie i bandy dmuchane. Pozdrawiam. A. Pruszkowski


Sjenit jest a co z krzesełkami, będą przed początkeim sezonu :?: :twisted: Czy może w zamian mamy dostac dmuchane bandy :?:
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

#99 Postautor: Łoptymista » 29 marca 2006, o 15:26

Ależ skąd. Dmuchane bandy są za pozostawienie kraty.
Więcej krzeseł dostaniemy wtedy jeśli zrezygnujemy z narzekania na stan ulic w Lublinie.
Generalnie to jest super. A fakt, że "przygotowujemy wniosek aplikacyjny na nową perspektywę finansową." wywołuje u mnie już ekstatyczny napad radosci. Oby tak dalej.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

#100 Postautor: _piotrusss » 29 marca 2006, o 15:36

Łoptymista pisze:Generalnie to jest super...

Popatrz na wspaniałe autostrady
Na drogi, na których nie znajdziesz wybojów
Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
W czystych szpitalach ludzie umierajÄ… rzadko
Mamy extra rzÄ…d i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy

Jest super
Jest super
Więc o co Ci chodzi

Jest super
Jest super
Więc o co Ci chodzi

T-Love
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski